Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / New age turbókártyák
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 20 . 21 . >>
Szerző Üzenet
Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 06. 23:35


szucsi65
Idáig ment nekem is, de semmi válasz.
Ha esetleg sikerülne elérned, rendelsz nekem egy ilyet :
ECS Indivision I VGA adapter for the Amiga 600
Áttolom a pénzt, ahogy neked jó.
Köszi.

Aragon
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 07. 09:13


Quoting: szucsi65
kipper2k honlapján rendeljem meg....


Jahh, ott koll. Nekem mindig reagalt nehany napon belul.

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 07. 12:13


Quoting: Aragon
Jahh, ott koll. Nekem mindig reagalt nehany napon belul.

Először ott rendeltem meg 2 hete. Asszem elküldöm még egyszer, csak még megvárom dh1 válaszát hogy ők mit írtak a megrendelésükben.

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 07. 12:34


Quoting: Kukacmarci
Ha esetleg sikerülne elérned, rendelsz nekem egy ilyet :
ECS Indivision I VGA adapter for the Amiga 600

Persze, de én a helyedben már csináltam volna egyet, gyorsabb és olcsóbb is.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 08. 00:53


szucsi65
Köszi:-)
Quoting: szucsi65
én a helyedben már csináltam volna egyet

Én maximum adósságot tudok csinálni, mást nem nagyon....

anchor
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 08. 18:14


először én is kipper2k-tól rendeltem V600-at. kb. egy hónap alatt jött meg. de nem működött. aztán Majsta küldött egy csere V600-at. az egy hét alatt itt volt. ( btw.: kiderült hogy Majsta professzori címmel rendelkezik :D :@ ) de az sem volt jó. aztán Dezz megpucolta az érintkezőket, és egyből ment mind a kettő. veszett gyors kis kártyák ezek, de az RTG megoldást kell használni, különben a chip ram miatt nem érezni annyira a száguldást. ehhez azt hiszem terveztek official kivezető kábelt is, én Dezz-re bíztam ennek a kivitelezését. jómagam az fpu supportra várok. anélkül számomra modernebb dolgokra nem igazán használható, márpedig tervben van pár jó kis project direkt ehhez a kártyához.

szóval jó arcok ezek, átverni nem fognak senkit. szerintem nyugodt szívvel lehet rendelgetni tőlük V600-at. még licence díjat is fizetnek a kártyába épített 3.1-es rom miatt. sőt a hyperion is nyújtotta a kezét a picasso96 licence díj ügyében. potom 10.000 EUR-t kértek egy összegben :D eddig úgy tudom ~300db V600-at adtak el. s mivel ezeket kézzel rakják össze, emiatt ilyen lassúak. türelem az nem árt :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 08. 23:29 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: anchor
úgy tudom ~300db V600-at adtak el. s mivel ezeket kézzel rakják össze, emiatt ilyen lassúak. türelem az nem árt :)


Ha fen tudják tartani az érdeklődést simán verik az NG vonalat!
De mindenképpen meg kéne oldani, valami gyártást!

Egyébként nekem van egy olyan ötletem, nem tudom menyire kivitelezhető!
De múltkor néztem a disassembly-zet AMIGA romot, ami kommentálva van és néztem a memória menedzser részét, mármint, milyen listában tárolja a foglalt memóriákat!
Motoszkál bennem egy ötlet, hogy nem lehetne egy hardveres memória védelmet kidolgozni rá, közvetlen hozzá féréssel ehhez a listához és hardveresen fügét mutatni a vadorzónak.

Alap szint, hogy ami nincsen ebben a listában, nem is létezik memória?
Szerk:
Kicsit tovább gondolva, lényegében a cache mikor olvas vagy vissza írna nyom egy fake memalloc()-ot, ha foglalt végre hajtja, ha nem irq?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Jún. 12. 13:48


@anchor:
még licence díjat is fizetnek a kártyába épített 3.1-es rom miatt

Na, akkor ilyet se fogok venni. Rohadjon meg a sok vamszedo geci, aki a 25 eves szoftveren nyereszkedik.

sőt a hyperion is nyújtotta a kezét a picasso96 licence díj ügyében. potom 10.000 EUR-t kértek egy összegben

Es kifizettek legalabb? :) Szanalom...

@AliveMOon:
A cache nem tudom hogy fog neked IRQ-t nyomni, leginkabb sehogy. Mielott ilyenekrol fantazialsz, legalabb a 68k MMU mukodeset olvasd mar el, konyorgom. Egyebkent (tudtommal) az OS4 megcsinalta ezt, hogy atalakitotta a memoriakezelest ugy, hogy a nem foglalt memoria az invalid, de nem nagyon segitett a stabilitason, max. folyton DSI-t kapsz az arcodba. Raadasul a memoriavedelem egyetlen elonye lenne, hogy a hulyeseget csinalo taszkot ki tudod vagni a memoriabol. Ez pedig azert lehetetlen, mert az AmigaOS-ben nincs resource tracking. Szoval tobbsegeben nem fogod tudni felszabaditani sem a faszsagot csinalo taszk altal lefoglalt eroforrasokat.

Foleg, mivel ez Amigas kornyezetben nem feltetlenul jo otlet, mert az AmigaOS tamogatja, hogy egy mar kilepett processz, lefoglalt eroforrasokat hagyjon a memoriaban, amit aztan a kovetkezo processz atvesz tole: egy pelda, egyes forditoprogramok memory cache-je, amit egy exec porton a memoriaban hagy, szoval a kovetkezo korben erkezo fordito at tudja venni tole, es nem kell ujra beolvasnia a modulokat. Stb...

Freezelni meg most is lehet pl. egy marhasagot csinalo taszkot (pl. busyloop), Scout-tal.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Jún. 12. 15:24


Freezelni en logicproval szoktam :) amugymeg minek memoriavedelem, meg kell tanulni inkabb programozni...hehe :) mondom en, akinek fingjasincs az egeszrol :D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 12. 17:46


Quoting: charlie
Rohadjon meg a sok vamszedo geci, aki a 25 eves szoftveren nyereszkedik.

Na, amikor én írtam hasonlót, mindenki nekem esett... ;-)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 12. 20:44 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: charlie
A cache nem tudom hogy fog neked IRQ-t nyomni


Ha te csinálod a logikát, mi gátol meg benne?
Tudtommal ez egy reimplementáció(mármint az apollo), azaz nem az eredeti huzalozást vették alapul!
Az IRQ annyi, hogy egy jelre a CPU stakben félre teszi a PC-t és valahonnan VBR-ből egy másik címet másol a PC-be, RTE utasítás meg vissza.
A cache miért nem szolgáltathat egy ilyen jelet, tütü írás lesz ide oda amoda, szabad?


Az MMU-t azért nem veszem alapul, mert az AMIGA OS 3.x nem használja. Nem segítene! Ahhoz az OS-hez kéne hozzá nyúlni!

Viszont az ROMban benne az alloc és free azaz semmi akadája szerintem, hogy az IRQ megfelelő paraméterekkel lefuttassa.

Azért gondoltam a cache műveletekkor, mert akkor egyszerre nagyobb blokkok kerülnek írásra olvasásra, azaz nem minden művelétnél fut le, hanem kbyte-os csomagokkal, viszonylag gyakran, valószínűleg a RAM-ban tényleg a megfelelő adatok maradnának "épen".


Alapvetően szerintem a rossz írásokat kell meggátolni. A többiek memóriáját kell védeni a task írásaitól, hogy mások programját ne borítsa meg.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Jún. 13. 00:23 - Szerkesztve: charlie


@AliveMOon:
Alapvetően szerintem a rossz írásokat kell meggátolni. A többiek memóriáját kell védeni a task írásaitól, hogy mások programját ne borítsa meg.

Az AmigaOS sehol sem tarolja, hogy melyik memoriablokkot a memorialistaban melyik taszk foglalta. Nincs resource tracking es egyetlen address space van. Ez a problema. Nincs "tobbiek" memoriaja...

Ja es raadasul: ha a cache flushnal tortenik csak az altalad elkepzelt IRQ, semmi garancia nincs ra, hogy az eppen irasra kerulo cacheline-ban csak egyetlen taszk irasai szerepelnek. Ket taszk is irhat ket egymas melletti byteot, mielott a cacheline irasra kerulne es az IRQ meghivodna, mikozben mar esetleg egy harmadik taszk fut. Ez esetben melyik taszk a "tobbiek" es melyik az "en", akit meg kell vedeni?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Jún. 13. 00:36 - Szerkesztve: charlie


@Yellow Dog:
Nem, te azt irtad, hogy mindenkinek szabadon kene masolgatni az adott szoftvert. En azt irom, hogy nem tamogatom a vamszedoket, de ettol meg nem masolom le a szoftvert. Ezt meg ugy teszem meg, hogy nem veszek ilyen kartyat.

(A sajat gepeimhez meg van gyari dobozos OS3.1-em, megveve, szoval aki tovabbiakban barmifele licencdijat ohajt tolem az OS3.1-ert, az benyalazhatja bal herem.)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Jún. 13. 08:52


Quoting: charlie
szoval aki tovabbiakban barmifele licencdijat ohajt tolem az OS3.1-ert, az benyalazhatja bal herem.)


Pedig jogilag de, siman elkerhetik.
Szerzoi jog.
Mert aki szoftvert vasarol az korlátozott felhasználói jogot vásárol, nem lesz a tulajdona a cucc. :)
Vagyis 25 ev ide, vagy oda, a jogon ez nem valtoztat. Az anyazassal viszont teljesen egyeteretek...:)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Jún. 13. 15:16 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Nem, mert a termek vasarlasa/EULA a ket fel kozotti szerzodes, amely visszamenoleges hatallyal csak mindket fel beleegyezesevel valtoztathato meg. Ez szerzoi joggal vedett termekre is igaz (konyv, szoftver, CD). Ergo ha nekem egy peldanyom van az eredeti OS-bol, akkor arra az eredeti EULA es terjesztesi licenc ervenyes, nem amit a jelen jogtulajdonos kifosott magabol, mert eppen olyan labbal kelt fel.

Hasonlo meg nyilt forrasban, hogy egy GPL alatt valaha terjesztett szoftvert nem lehet bezarni - hacsak a licenc ervenytelensege be nem bizonyosodik valami miatt (pl. illegalis forrasbol szarmazo szoftverkod, az eredeti tulajdonos/iro hozzajarulasa nelkul kerult terjesztesre GPL alatt). Az uj tulajdonos megteheti, hogy tobbe nem terjeszti GPL alatt, es zart forrasban fejleszti tovabb, mert a szerzoi joga ezt lehetove teszi, de attol meg az utolso GPL-es verziot barki leforkolhatja es tovabbfejlesztheti GPL alatt. Stb...

Szoval nem, loszart se kerhetnek. Ha valaki pereskedni akar, allok elebe. Kejes orommel fingatnam meg az osszes Amiga communityn eloskodo semmittevo rablogecit. Es megint, itt most nem arrol vitatkozunk, hogy illegalis-e szabadon terjeszteni egy regi szoftvert, hanem hogy a megvasarolt regi szoftverem milyen licenc alatt hasznalhatom ma.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jún. 15. 03:26 - Szerkesztve: dh1


Eppen ezert akarnak mielobb sajat drivert.

Amugy a mi Vampire-unk beszart ... :(

mc68k
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 15. 05:58


Quoting: dh1
Amugy a mi Vampire-unk beszart ... :(


Mi lett vele?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Jún. 15. 08:37


Quoting: dh1
Amugy a mi Vampire-unk beszart ... :(

Obazmeg, akkor nem is veszek. :(

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 15. 09:20


Quoting: mc68k
Mi lett vele?

Öreg jószág volt már, egyszer minden elromlik... ha jó, egy eredeti Amiga SOHA! :-D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jún. 15. 13:33 - Szerkesztve: dh1


egyszeru, core frissites tortent rajta
egyszeru, cli ablakos megoldas
szepen lefutott, porogtek a szamok visszafele
a vegen DONE vagy FINISHED uzenet
a leiras csak annyit irt, hogy ha keszen vagyunk, kicsit ki kell kapcsolni
megtortent
aztan bekapcs es 2.0-as KS-el, 2 mega chippel jott fel a gep
brick lett
erthetetlen
elvileg van mod kabellel windows alol flashelesre vagy ugyan igy tavhozzaferessel a keszitok is tudjak
ami jo, de szarul hangzik
a core nem beta volt, a legutso letoltheto stable ...
most meg a rohangalas, hogy valaki segitsen

amugy egy baja van a Vampirenak, NINCS DOKSIJA, es azert a szokasos amigas hozzaallas hozza a problemakat ... lesz doksi, de mikor ...

hasonlo feeling mint a BPPC-knel a flasheles, ott is leragtad a kezed mire vegzett ...

elivileg ilyen hiba meg nem tortent amugy, szal erdekelne mit "szurtunk" el egyszeru parancskiadassal es egy DONE felirat utan

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Jún. 15. 15:10


Hm, ez erdekes es nem gyengen bosszanto...
Azem maradok a regi kartyaknal, Blizzard, Apollo, C=.
Oreg vagyok mar szopni...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jún. 15. 15:25


Ezt csak addig mondod mig nem lattal egy ilyet mukodni, hidd el kurvara meggyozo (ha mukodik)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Jún. 15. 15:41


A neten kovetem, venni akartam, mert kurvagyors, de nincs kedvem igy szopni.
A gyermekbetegsegekre csak most derul feny szerintem, ha majd kiforrja magat, akkor. Nem beszelve arrol, hogy milyen nehez elerni oket. Tudom hobbi project, de akkor is. Addig meg megy az idegeskedes.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jún. 15. 16:07


melyik amigas turokartyahoz tudsz supportot?
CSPPC 5 evig ment kezrol kezre mire elkeszult
ehhez kepest ez a jovo heten meglesz :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jún. 15. 16:24


amugy a kartya kiforrott szoftverrel es driverekkel lesz igazan utos

sot az a1200 es a4000 es az azt koveto kulon alaplap lesz az igazi

remelem lesz munkam addigra

anchor
Tag

# Elküldve: 2016. Jún. 15. 18:58


nekem meg amit megvettem vadiúj V600, semennyire sem ment a gépemben. aztán a csere V600-se. amíg Dezz meg nem pucolta szépen a fém felületeket.
azóta megy szépen. core-t is frissítettem, nem volt még vele gondom. a support sem annyira rossz azért mint gondolnánk. Majsta-val bármikor tudtam beszélni irc-n, távolról rá is nézett a kártyákra. amúgy ennek a kezdeti kontakt problémának köszönhetően van usb blasterem, és quartus app, amiket oda tudok adni Reynoldséknak, hogy megnézzék a megpusztult V600-at. szerintem quartus alól simán újra flash-elik és jó lesz. fő az optimizmus :)

a V1200-al kapcsolatban felmerült egy probléma. nincs elég 150 pin edge connector. (part ID: FCN-225J150-GA) a Fujitsu állította elő, de 2000 körül beszüntette a gyártást. kiper2k-nak van kb. 170db belőle, de ennél jóval több fog kelleni. min. 1000db. elkezdtek utána járni, de nem igazán kapható már, csak valami horror áron. 20-30$, holott a normális ára olyan 5$ körül lenne. aztán van olyan Amigás shop, ami megtagadta hogy adjon el ilyet az apollo team-nek. Más shopok meg egyezkednének... Az Individual Comp. úgy tudni megoldotta ennek a csatlakozónak a gyártását, de nem valószínű hogy adna a Vampire projectbe egy darabot is, mivel ha kijön a V1200, az eléggé megnehezítené az ACA kártyák eladását A1200-hez. (ez a helyzet már az A600-hoz is.)
aztán felmerült a PCI csatlakozóból történő barkácsolás (ala mediator boards), meg a 3D nyomtatóval történő nyomtatás, stb. meglátjuk mi lesz. elég kalandos Amigára bármit is készíteni legyen az software vagy hardware :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jún. 15. 19:14


semmi gond a V1200 meg ezert lesz draga :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Jún. 21. 14:48


Nah, akinek kell surgossen rendeljen V600 Vampire-t, mivel rohadtul dragulni fog!!!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Jún. 21. 15:10


Megis kifizetik a licenceket v. mi? :P

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Jún. 21. 15:39


Mennyire? Meg leginkább miért? :)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 20 . 21 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / New age turbókártyák
 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024