Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / New age turbókártyák
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 20 . 21 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Dec. 29. 00:24 - Szerkesztve: charlie


En nem hiszek ebben az FPGA core-ban. Ezt a teljesitmenykategoriat mar 060-akkal is karcolgattuk, (100Mhz-n meg hasonlo resultok is keringenek a neten) csak a 060-ban van FPU meg 2 integer pipeline, meg 020+ utasitasok es cimzesmodok, meg cache-ek, meg storebuf, meg branch prediction, meg MMU, meg meg meg... Ez az osi 68k-ra optimalizalt Drystone benchmark, ami semmit se tud kihasznalni a 060-bol, hogy gyorsabb valamin, kb. semmit sem jelent.

Majd ha egy kiero demo lemegy gyorsabban egy ilyenen mint egy 060/50-en akar, akkor majd beszelgethetunk arrol, hogy fuuu micsoda procink van mostantol. Addig meg hot air az egesz.

Szerk: nyilvan 10 ev mulva, az akkori FPGA-kban mar biztos jopofa CPU-kat lehet majd osszerakni, es az ehhez valo munkat most kell elkezdeni, de ami nem fog valtozni az az, hogy fogsz egy barmilyen gyors embedded CPU-t (egy 2Ghz koruli ARM-ra eleg gondolni, es ezekbol csak most jonnek meg az izmosabb verziok), tolsz ra egy kozepesen szar szoftveres JIT emut, egy minimal filleres FPGA-val illeszted az Amiga buszrendszerehez, es garantaltan gyorsabb mint akarmilyen FPGA-s CPU implementacio lesz es erolkodes nelkul fog tudni lebegopontot meg mindent. En azt nem ertem, hogy ezt miert nem csinalta meg meg senki, amikor mar komplett Amiga reimplementacioink vannak, es van vagy 5-6 fuggetlen szoftveres 68k emu implementacio...

Logostino
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 29. 08:34


Az FPGA-s megközelítésnek két fő hátránya van: az egyik hogy drága, a másik meg a nehézkes programozhatóság és debugolás.Egy 060-as bonyolultságú CPU implementálása szerintem még úgyis 1-2 évbe telne hogy többen dolgoznának rajta. Nekem amúgy jobban tetszene ez a vonal. Lehet hogy csak az én hülyeségem, de jobba tetszene hogy maga a vas közvetlen hajtja meg az egészet mint valami emulátor szoftveresen fordítgatná a biteket.

YADA
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 29. 11:13


Hat, az fpga pont hogy hatekonyabb mint egy barmilyen cpu alapu emulalgatas. De nem is ez a lenyeg. Hanem az eredmeny. Es a kivancsisag, hogy mire lett volna eleg a 68K rendesen meghajtva?
Amugyis, a 68K kompatibilitast elerni ezerszer konnyebb mint a 60-ast. Nem veletlen hogy a nehai Natami cpu varazsloi is elvetettek az otletet, hogy 60-ast epitsenek (legalabbis elodaztak belathatatlan idore, ami ugyanazt jelenti mas kontosben)

Inkabb az erdekel ebben, hogy eleg olcson lehetne ezzel a technikaval elvezheto sebessegu classic vasat epiteni. Aztan ha valakinek van tudasa es par felesleges ev(tized)e a 60-as implementalasra, az elszuttyoghet vele ettol fuggetlenul. Persze ha kijon valaha, talan majd az is durran egy halkat. Ha marad meg elo ember aki ertekelni tudja.

Az a lenyeg, hogy ez egy realis implementacio, realis celokkal (pl. jatek). Es pont ez tetszik benne. Nem kell mindig csillagrombolot epiteni, plane nem OCS/ECS gepre. Az emulalgatast pedig meghagynam a nextgen fanatikusoknak, az nem classic megoldas. (na jo, az fpga is hatareset, de elfogadjuk)

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 29. 15:22


Én csak valamilyen (bármilyen) módszerrel elért 060 kompatibilitást tudnék elfogadni (persze classic vasra). Lehet akármilyen csillió gigahertzes 68k, ha a 060 specifikus programok (főleg ugye a demók) nem mennek vele.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Dec. 29. 16:49 - Szerkesztve: charlie


@YADA:
Játékhoz nem kell 400Mhz-s 68k, azok jól mennek 7-en is... :) Szóval a problémám annyi, hogy a fejlettebb 68k-kal való kompatibilitás nékül ez a proci egy légüres térbe érkezik - az ezt a teljesítményt igénylő játékok, programok mind minimum 020-at kérnek (és okkal teszik ezt), míg a 68000-n is elfutó cuccoknak tök felesleges ez a teljesítmény, ha meg ki akarod használni akkor a Lázi által leírt problémával szembesülsz, vagyis "túl gyors" a körülötte lévő classic Amiga hardverhez képest ez a cucc, viszont ha full szoftverből akarsz mindent, ahhoz meg igazából túl lassú. És ha valamit erre megoptimalizálsz, az meg semmi máson nem fog jól menni, mert a többi 68k máshogy gyors. :) Ugyanez a baj a ColdFire-ral is. 68k az is, gyorsabb is mint a többi 68k, csak a meglévő appokkal inkompatibilis, ha meg megcsinálod kompatibilisre akkor kapsz egy kb. 030 teljesítményű valamit. Ennyi...

Emuláció: ennek semmi köze a nextgenhez, itt nem egy ARM natív OS-ről beszélek, hanem egy olyan CPU emuról ami a pucér ARM vason fut, poweronkor egyből az emuba bootol és simán 68k-nak látszik a rendszer felé. Semmi gyakorlati különbség nem lenne egy FPGA-s implementációhoz képest, kivéve hogy olcsóbb, gyorsabb és egyszerűbb megcsinálni. De whatever.

tassika
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 30. 00:27


Quoting: charlie
Emuláció: ennek semmi köze a nextgenhez, itt nem egy ARM natív OS-ről beszélek, hanem egy olyan CPU emuról ami a pucér ARM vason fut, poweronkor egyből az emuba bootol és simán 68k-nak látszik a rendszer felé. Semmi gyakorlati különbség nem lenne egy FPGA-s implementációhoz képest, kivéve hogy olcsóbb, gyorsabb és egyszerűbb megcsinálni. De whatever.

Valami rémlik régről, hogy Valenta Feri-VF tervezett hasonlót készíteni, x86-os procival.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Dec. 30. 00:42 - Szerkesztve: charlie


@tassika:
Valami rémlik régről, hogy Valenta Feri-VF tervezett hasonlót készíteni, x86-os procival.

Az a különbség, hogy egy korabeli x86-hoz vastüdő (komplett chipset, északi és déli híddal, lóméretű hűtés, mittudomén) kell hogy életben tartsa, egy mai modern system-on-chip-ben meg minden benne van. Sőt, még olyan chipeket is lehet kapni, amiben lakik egy dual vagy quadcore ARM, egy közepes méretű FPGA mellett, amibe nyugodtan lehet Amiga buszillesztést, vagy akármit pakolni. És van bennük USB, hang, ethernet, SATA, miegymás is, szóval kvázi készen megkapsz egy rakás bővítést a CPU mellé, "csak" ki kell drótozni, meg drivert kell hozzá írni.

Logostino
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 30. 06:19


Szinte már tervezhetnénk is egy teljesen új classic Amigát mondjuk Amiga 5000 néven. Ebből hátha lenne is valami, nem úgy mint az eredeti 5000-esből. ;-)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Dec. 30. 19:19


argh. arm. oké, nem szeretem. mondjuk ennyi erővel meg lehetne akár valami x86-os soc is, mert bizony már van olyan is :D
ámágád.

fpga már sokkal inkább elfogadható számomra, csak az meg túl nehézkes (de legalább a logikai hálózat tényleg majdnem olyan, mint az eredeti. :DDDD)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 04. 20:26


Lehet rossz helyre írok, de ennél "közelibb" helyet nem találtam :-) A lényeg, bár mc68k szaktárssal nagyjából kibeszéltük a dolgot, szóval nem tettem le teljesen a sima FAST RAM bővítőről.. ;-) mert nekem sincs igazából másra/többre szükségem.

Tudom, néha megjelenik egy egyszerűbb típus pl. az eBay-en, de csak néha, és akkor is mindig felmegy az ára olyan 70 EUR környékéig. Ami ha így nézem nem sok, hiszen a vesalia-n is 200 EUR az egyetlen típus amely még gyártásban van, de ha úgy nézem, hogy nekem ebből "csak" a RAM-ra volna szükségem akkor nekem már nem éri meg.

Találtam viszonylag elfogadható áron SRAM-ot, a többi dolog is elérhető, egyedül az élcsatlakozóval (edge connector) vagyok bajban, nem találom sehol.
Ha valakinek volna infója ezzel kapcsolatban, megköszönöm előre is.

Morkath
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 04. 22:27


Ebből nem lehetne manapság kiindulni, építeni valami hasonlót?

Derringer
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 05. 10:11


yellow dog:

Nemolvastam végig, meg lehet már rég bezárt:
2008 magasságában, a Műegyetem mögötti(régi szárny) és a gellért teret összekötő u-ban volt egy bolt, ahol még lehetett amigával kompatibilis ilyen cuccokat kapni.

Másik tipp: lomex.

Morkath
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 05. 11:59


Derringer: kb. 2 éve jártam ott RCA-átalakítókat venni, akkor még létezett.

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 05. 18:35


Ha a Mikronikáról van szó, akkor ma voltam ott, még létezik. :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 05. 19:29


Quoting: siz
Ha a Mikronikáról van szó, akkor ma voltam ott, még létezik. :)

Budafoki út 10/B címen találtam ez lehet az? Nem vagyok Budapesten ismerős, csak azért kérdezem.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 05. 20:14


Quoting: Morkath
Ebből nem lehetne manapság kiindulni, építeni valami hasonlót?

Ez sajnos 500-ashoz való, 16 bites.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 08. 19:28


Lehet nem is lesz szükség a csatlakozóra, ma úgyis az a divat, hogy fejre fordítjuk a IC foglalatokat, szóval a Kickstart ROM-okra pl. rátelepedhetne a kártya...

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 09. 12:34


Quoting: yellowdog
Lehet nem is lesz szükség a csatlakozóra, ma úgyis az a divat, hogy fejre fordítjuk a IC foglalatokat, szóval a Kickstart ROM-okra pl. rátelepedhetne a kártya...

A fejre fordított foglalat azért a DIP foglalatoknál annyira nem műxik ám. (de egy adapter, aminek az alján is DIP foglalat van és a tetején is az működhet, ha magasságban elfér)

Mohican
Tag
# Elküldve: 2015. Feb. 09. 20:26 - Szerkesztve: Mohican


FPGA kapcsán ne ragadjunk le bruteforce szinte ... (IMHO) Ha egy 100Mhz 060 + RTG kifér belőle akkor már bőven van értelme a dolognak;

HOPPÁ!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Feb. 09. 20:43


Quoting: siz
A fejre fordított foglalat azért a DIP foglalatoknál annyira nem műxik ám

Félreérthetően fejeztem ki magam, természetesen nem a DIP-re gondoltam, hogy fordítva kerülne behelyezésre, hanem a PLCC foglalatra, hiszen a ROM-okon nem található meg minden szükséges vezérlőjel. Elnézést...

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 11. 03:19


Sziasztok!

Az amigastore-ból rendeltem ACA 1221 kártyát az A 1200-be. Végül is csak a VHLoad miatt, de ha egy kicsit gyorsul a gép az gondolom nem árthat. Most jelent meg a kártya és elég baráti áron vesztegetik, (szállítással együtt 89€), remélem beválik.

Üdv.

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 11. 03:21


http://amigastore.eu/en/423-aca-122117mhz-full-and-9mb-of-ram.html

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 11. 06:24


9MB hogyan jött össze?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Sze. 11. 08:34 - Szerkesztve: dino


Quoting: yellowdog
9MB hogyan jött össze?

1MB a MAPROM, oda toldodhet be a kickstart, ha szukseg van ra.
(igy ezaltal gyorsabb lesz a renccer is, meg nincs szukseg fizikai kickstart chipre)

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 14. 23:06


ACA 1221 bővíthetőségének tervezett árai. A http://eab.abime.net/showthread.php?t=79130 fórumból kiollózva:

21MHz overclock is 5,- EUR
28MHz overclock is 15,- EUR
Maprom is 5,- EUR
9MB->17MB upgrade is 8,- EUR
9MB->33MB upgrade is 15,- EUR
9MB->63MB upgrade is 22,- EUR

Vagyis ezeket a kártya alapból tudja, csak szoftveresen zárolva van.
Érdekes üzletimegoldás, de nekem tetszik.
Hogy szükségem-e lesz rá az már más kérdés.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Sze. 15. 06:32


Basszus, egy Hw, amit meg lehet crackelni :-) Ez mekkora már :-).

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 15. 07:52 - Szerkesztve: Calhoun


A Ford fiestát árulják 83 és 61 lóerős motorral is. Ugyanaz a motor, másképp beállított elektronika. 150-200e az árkülönbség.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Sze. 15. 08:14


SZep uj vilag. Loni kene az osszeset bazmeg!

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 15. 09:43


Jól jár, aki házilag meg tudja hack-elni. :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Sze. 15. 10:51


Quoting: szucsi65
Érdekes üzletimegoldás, de nekem tetszik.

Szerintem meg aljas :-)

Nem vagyok érintett, de remélem mielőbb sikerül a hack, vagy valaki beáldozza az árat és aztán közkinccsé teszi a kódot.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 20 . 21 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / New age turbókártyák
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024