Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / New age turbókártyák
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 20 . 21 . >>
Szerző Üzenet
Mohican
Tag
# Elküldve: 2011. Jan. 21. 15:35


Sőt floppy témában ez is kezd pörögni ;)

katt: URL

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 21. 15:40


Mochi:

Ez a lényeg, hogy mondjátok, mi van és mi nincs, és akkor már előrébb is vagyunk.

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 21. 15:58


Az a gáz, hogy amit végülis az eredeti fejlesztő csinált(lotharek), majdnem pont ugyanolyanra terveztem át anno az AmiCon után :-( Ha akkor megcsinálom, akkor most már jól lennék.
Mind1, ilyen az élet..........xar. Ezt benéztem.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 21. 20:56


Quoting: Mohican
Az A500 turbó + ide + ram belülre nagyobb hiánypótlás lenne ha óvatosan belepofázhatok.
Csatlakozom eme véleményhez. Országomat egy A500 CPU slot turbóért. (A mostani sajna csak 14 MHzes.)

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 21. 22:07


első nekifutásban csak egy 16Mhz-es lesz a próba, és csak utánna lépek feljebb, ha az már jól működik, és még a RAM-ot is tudom csatolni hozzá.
Mindent csak szépen-lassan....
("Előbb tanulj meg mászni, és csak aztán járni...")

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 22. 01:04


Quoting: TCH
Az A500 turbó + ide + ram belülre nagyobb hiánypótlás lenne ha óvatosan belepofázhatok.


Én is subscribe!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jan. 24. 11:00


En A2000 verzionak is orulnek :P

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 24. 16:21


Először sikerüljön egy működő A500-ast összehoznom, onnan már nem probléma másik szériára átültetni.....

Mohican
Tag
# Elküldve: 2011. Jan. 24. 17:33 - Szerkesztve: Mohican


Sőt, ha ügyesen tervezed a nyákot nem is kell másik széria ... a CPU foglalatosban az a fasza!

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 24. 17:54


Na igen, csak ugye a CPU melletti cuccok mind az 1200-ben mind az 500Rev-ekben máshol vannak:-P Ezért is keresek halott A1200-as lapot, hogy akkor már úgy lehessen a panelt tervezni...... (mert nekem csak 600 meg 500 rev5, rev8 van)

Mohican
Tag
# Elküldve: 2011. Jan. 24. 23:37


Jesz (ájno) ... ezért írtam hogy ügyesen kell a panelt tervezni. Amiga 2000-et akartál írni ?
Halott A1200 lapom van. A2000 sajnos és egyben hál' Istennek nincs.
A500 rev6 döglött lapot lehet hogy tudok túrni, de addig is nagy felbontású fotók vannak Rev-enként, amig nincs hullavas.

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 24. 23:40 - Szerkesztve: kroki78


500-asaim vannak, 600-asom van, a döglött 1200-ast megköszönném, a 2000-est meg addig képen próbálom megfejteni:-)

Mohican
Tag
# Elküldve: 2011. Jan. 25. 17:52


Ha már a panelt tervezed adok kölcsön gépet ;)
Nagy difi nem lehet ... az A500 turbókártyák 90% megy A2000-ben, kellő magasságú tüskesor kell első lépésben és a procinak az eredeti CPU-hoz képest kellőképpen jobbra és fel kell kerülnie.

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 25. 20:18


OK, bár annyira még nem tartok messze....(sajnos)
Némely hátráltató tényező azért még gátol a haladásban, de feb. második hete körül lehet hogy érdemben is a papírról panelra kerül a terv első pre-pre-pre bétája.

vinkoo
Tag
# Elküldve: 2014. Aug. 24. 18:22


Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ACA620 gyorsítóval a600-ba?
Én nemrég beszereztem egyet és arra lennék kíváncsi, hogy másnak sikerült-e az ACATune programot használni illetve csak nálam fordul elő, hogy ha bent van a kártya akkor random a lefagy a gép, ha pl. PCMCIA port és CF kárya segítségével adatot másolok a gépre?

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Aug. 24. 19:01


Nekem van ACA-620-am. Sokat nem használtam, de az alatt a kevés idő alatt nem volt stabilitási probléma. Az ACATune-nal sem volt gondom. Betettem startup-sequence-be, hogy csináljon maprom-ot, meg adja hozzá az összes memóriát (most hirtelen nem tudom, hogy milyen opciókkal, de szerintem az Amiga Mánia 6-ban benne van - vagy valamelyik másikban).

vinkoo
Tag
# Elküldve: 2014. Aug. 24. 19:38


startup-sequenc-be hogyan tudnám ezt én is megcsinálni? Mit kellene bemásolni oda, ill. mit írjak? Lehet, hogy hülye kérdés, de még kezdő vagyok. Köszi az eddigi választ!

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Aug. 24. 21:09


Nem vagyok benne biztos, hogy mindent jól fogok írni, mert nincs a közelemben gép.
Először is az ACATune-t be kell másolni a C: -ba.
Aztán szerkeszteni kell az S:Startup-Sequence nevű fájlt. A legelejére kell beírni, hogy
ACATune -maprom * -maxmem >NIL:
Újraindítás után már menni fog elvileg.
Ellenőrizni úgy tudod, hogy nyitsz egy parancssort (Workbench menü, execute command és azt kell beírni, hogy newshell) és a parancssorba beírod, hogy acatune status.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Aug. 25. 01:31


Lehet kontakthuba is van ... joil takaritsd le a gepet es a csatlakozot!
Fulpiszkalo + alkohol pl., vagy kontakt spray.
Ellenorizd, hogy rendesen ranyomtad-e a a kartyat a CPU-ra ... nem ferde, nem mozog, nem fujja el a szel stb.

Ha ez sem segit ki kell probalni egy masik gepben is, vagy kettoben, ket kulonbozo reviziojuban ...

vinkoo
Tag
# Elküldve: 2014. Aug. 25. 09:44


Köszönöm a segítségeteket, így fogok eljárni, ha valami kérdésem lesz úgyis írok :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Aug. 26. 10:31


@siz:
Lusta vagyok előásni a 600-ast, de a PCMCIA porttal együtt is megy a sok RAM, vagy olyankor max. 4MB?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Aug. 26. 12:13


Marmint milyen rambovitovel?
Van kartya amivel megy van amivel nem ...
Apollo 620-on pl. nem megy.
Vagy 4 mega es PCMCIA vagy 8 mega no PCMCIA.
De talan meg egy ilyen kartya van tobbi altalaban PCMCIA barat tobb ram eseten is.
Apollon meg van egy kivezetheto kapcsolo ... szal nem para :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Aug. 26. 12:27 - Szerkesztve: charlie


ACA620-ra értem. Siz-nek és nekem is olyan van valamint arról szólt az előző kérdés is...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Aug. 26. 15:08


Quoting: charlie
ACA620-ra értem. Siz-nek és nekem is olyan van valamint arról szólt az előző kérdés is...


the card is PCMCIA-friendly under all Kickstart versions. The Maxmem option allows to mount another 5.8 MBytes, providing a total amount of 10.8 MBytes of RAM to application software. 1 MByte is reserved for the MapROM function.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2014. Aug. 26. 15:16 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Ne a manualt idézd, azt én is olvastam. Én egy felhasználó gyakorlati tapasztalatát kérdeztem (ráadásul név szerint megneveztem a felhasználót is, hogy kitől kérdeztem).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Aug. 26. 15:35 - Szerkesztve: dh1


Miert, gondolod a manualban hazudnak?

Egyebkent meg Amiga Mania 06, 14-15. oldal ACA620 teszt Siz tollabol, masodik oszlop, 3. bekezdestol: ott a valasz ...

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Aug. 26. 15:41


Emlékeim szerint ment a PCMCIA maxmem után is. Legalábbis a cikkhez a screenshotokat így másoltam át CF kártyára, nem kellett kikapcs-bekapcs előtte. :)
De én is lusta vagyok előkotorni (meg most éppen dolgozom, a gép meg otthon van).

vinkoo
Tag
# Elküldve: 2014. Aug. 26. 19:04


A segítségeteknek hála sikerült rendesen beüzemelnem az ACA620 kártyát, most már egyből indulásnál van maprom és max memória is. Sokat nem vacakoltam ma a géppel, de egy pár filet átmásoltam ill. felmásoltam a cf kártyára és nem volt vele gond. Nem fagyott le a gép. Lényegében használható szerkezet.

YADA
Tag

# Elküldve: 2014. Dec. 28. 05:00 - Szerkesztve: Yada


Izebigyo, dolgoznak a jomunkasemberek.
Apollo 400+MHz 68000.

http://www.apollo-core.com/bringup/phoenix_sysinfo_dec.jpg
vagyis
http://www.apollo-core.com/bringup/phoenix_sysinfo_dec.jpg

Erdekes lenne kiprobalni :-)

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2014. Dec. 28. 23:39 - Szerkesztve: lazi


Egy ilyen procival mar semmit nem erdemes a chipset-re bizni, szoval a híres Amiga grafikus rendszer csak framebuffernek lesz jo (es abbol is lassunak).
Vagyis megerkeztunk a korai pc-k vilagaba...

Egyebkent nyilvan jo a cucc, de a Natami SuperAGA-ja nelkul csak felmegoldas.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 20 . 21 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / New age turbókártyák
 
 

Powered by online community script miniBB™ © 2001-2024