Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / New age turbókártyák
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 20 . 21 . >>
Szerző Üzenet
ratman
Kék troll

# Elküldve: 2021. Ápr. 29. 21:16


... ööö talán kéne akkor csinálni IEE-754 kompatibilis FPU-t. Mert az még mindig nem megy, a V4SA-ban sem. :D MMU-t meg sem említem. Ja és ez is AROS kickstarttal fog jönni, jogi okok miatt. Amikor rákérdeztem, hogy nem-e lehetne-e esetleg ROM nélkül, menjen azzal, ami éppen a gépben van, nos, arra nem volt válasz. :P
Vampire Team, így nem szeretlek. :D
Szóval, ja... vegye meg aki akarja, én szerintem kihagyom. :D
Hogy miért?
Nos, pontosan ezért.

GK
Tag

# Elküldve: 2021. Ápr. 30. 09:08


Egyébként van olyan Amigás vagy Amiga-related hardware, ami neked nincs meg?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Ápr. 30. 09:17


Quoting: ratman
Nos, pontosan ezért.

Fubazz+ :)

Quoting: ratman
Egyébként van olyan Amigás vagy Amiga-related hardware, ami neked nincs meg?

pl: SX32 Pro :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2021. Ápr. 30. 11:11


Quoting: gk
Egyébként van olyan Amigás vagy Amiga-related hardware, ami neked nincs meg?

Elképesztően sok motyó készült amigához, nekem annak csak egy töredéke van meg.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Ápr. 30. 11:48


egy elet nem eleg az osszegyujtesehez...de lehet ketto se... :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Ápr. 30. 11:49


Csak az nincs meg neki, amit en lenyultam tole.... *izzad es kinosan vigyorog*...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Ápr. 30. 12:27


Mi volt az, mi volt az? :)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2021. Máj. 01. 23:18


Quoting: charlie
Csak az nincs meg neki,


Tippelni ér?
Warp1260?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Máj. 02. 02:18


Nem nyert :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2021. Máj. 04. 20:12 - Szerkesztve: ratman


Quoting: thomassd
Warp1260?

Olyanja csak a kiválasztottaknak lehet. Nekem nincs. :)
Viszont, most van bétateszt, 40 darab a buffee-ra, ha valakit érdekel.
Ehun-e.
Sima 68000 helyére megy, csak cpu szimulátor, 140 USD az ára.

Én rámentem, mint gyöngytyúk a takonyra. :D
(Őrült vagyok, vállalom. :D)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2021. Máj. 04. 21:50


Elfogyott! :/

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Máj. 05. 07:36 - Szerkesztve: charlie


En majdnem vettem egyet, de aztan van eleg projekt meg betatesztelendo vack most... Van egy A314 RPi bovitom, azzal se kezdtem meg semmit, pedig megigertem, eg a pofam... Szoval jo ez a Buffee, de megvarom h. mi lesz belole vegul. Meg ha valaminek nekiallnek akkor az a PiStorm lenne, ott az RTG driveren van boven melo ahogy neztem, sok egyeb mellett.

De szurkolok ennek is.

nzo
Tag

# Elküldve: 2021. Máj. 24. 14:26 - Szerkesztve: nzo


Kezdek elveszni a sok új(abb) turbó megoldások tengerében. Ha földi halandó minél inkább 060 kompatibilisebb kártyát akar 1200-höz, akkor milyen alternatívák vannak?
Blizzard 1260 -> az etalon, de k.ritka az eladó és akkor is k.drága
Warp 1260 -> talán a legtutibb. Hiányossága, hogy PAL és RTG módokhoz külön megjelenítő kell. Ezen kívül plusz macera, hogy a hozzá való 060-at saját magunknak kell levadászni a sok fake CPU közül. Ha meg valaki a 105(?)MHz-t is el akarja érni, akkor jöhet a rev6 challenge :) Halandó meg tán nem is jut hozzá
TerribleFire 1260 -> nemrég ért révbe (értsd: lehet venni) ez a kártya. Itt szerencsére a készre szerelő emberkék rögtön 060-al adják (rev1/50MHz vagy LC060/75MHz) + 128MB RAM, viszont semmi extra feature nincs rajta. Pozitívum a relatív olcsó ár, illetve a halandó számára is egyszerűbb hozzáférés - ha demoscener vagy :)
Vampire 1200 -> szép és jó(?). Itt az FPU kód nincs "implementálva". Ettől amúgy még mennek a 060 demók jól? :)
ACA 1260 -> ez csak tervben lenne?
- Van, lesz ezen kívül még valami (Buffee, PiStorm, etc.), ami 060 kompatible lesz?
- Melyik 060 demókkal érdemes "tesztelni" egy-egy ilyen kártyát?
- A 060 demók használják az FPU-t is vagy elég egy (tuning) LC060 is nekik?

- Egyáltalán milyen waréknak "kell" a 060 a spec.060-ra írt demókon kívül?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Máj. 24. 17:18 - Szerkesztve: charlie


A TF1260-nak van egy olyan baja, hogy elvileg a "release" firmware nem tud burst RAM accesst, ennek megfelelően "mérsékelt" a Fast RAM speed, de konkrétumokat nehéz kicsiholni az emberekből. Elvileg van valami béta FW update hozzá ami ezt kiküszöböli, de nem biztos h. az update-et halandó is meg tudja majd ejteni a saját kártyáján...

Hozzám jön 4db elvileg 1-2 hónapon belül. :P Akkor majd kiderülnek ezek. De már megvan h. melyik kié lesz.

A Warp1260 jó, de ebből is hiányzik még egy komolyabb FW update, pl. az óra beállítása csak WiFi-n át lehetséges, ami az óra állításon kívül jelenleg kb. dísznek van... Ami csak azért baj, mert ha az onboard PIO4-es IDE-t használnád, akkor az felülírja a komplett Budgie accesst a CPU felől és pl. a PCMCIA port sem megy... (Szerencsére ez letiltható.) Az RTG-je szép és jó, megy. A hűtése kicsit idegesítő, mert az van, hogy "Performance" módban pont oda állítaná a ventit, ahol még az enyém éppen nem pörög fel, és akkor ilyen elektromos nyekergés jön a gépből, ahogy a venti indulna, de nem bír... Ha meg. Max-ra állítom, akkor sugárhajtómű... Kár hogy nincs ilyen "minimum speed" beállítás, ahol aztmondhatnád a cuccnak h. ne állítsd le a ventit, és tekerd mindig mittomén 25%-on, hangja alig lenne, feljebb is ritkán pörögne, de ez a tíz százalékon nyekeregtetés ez idegesítő. Az ARM procin azok a primitív toolok mennek amiket adnak hozzá, semmi más. A flicker fixer amit ígértek hozzá, arról sincs egyelőre semmi hír, és egy éve FW update sem volt... Ami nem túl megnyugtató. A rajta lévő FPGA kibaszott forrón jár, simán belekarcol a hetven-nyolcvan fokba, ha nem pörög a venti, ami meg az élettartam szempontjából vet fel kérdéseket... Szóval vannak ott is bajok, de egyelőre az RTG miatt a B1260 helyett ezt hagytam a gépben.

Blizzardokhoz nem tudok hozzáfűzni azok mennek, örökre, ki a világból. ACA060-at a Schönfeld ígéri, ezer éve, lássuk. Nem tudok róla h. már menne, pedig biztos tele lenne vele minden, ha igen. A Vampire meg biztos jó, majd GK beszámol. :) Vagy a Ratman.

nzo
Tag

# Elküldve: 2021. Máj. 24. 19:03 - Szerkesztve: nzo


Quoting: charlie
Elvileg van valami béta FW update hozzá ami ezt kiküszöböli, de nem biztos h. az update-et halandó is meg tudja majd ejteni a saját kártyáján...

Erre van valami ilyesmi megoldás, amit írtak valahol.
Kösz (ismét) a részletes infót. Úgy látom, minden új cuccnak van még valami nyűgje. Mondjuk a TF "felszereltségében" jobban hasonlít a Blizzard-ra :)
Ezt a venti speed nyűgöt nem bugreportolod? Várom majd a TF tesztet.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Máj. 24. 19:59


Quoting: nzo
Erre van valami ilyesmi megoldás, amit írtak valahol.

Ha nincs otthon Xilinx Platform Cable USB akkor jól jöhet, gyakorlatilag helyettesíti az RPi-vel, elvileg...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Máj. 25. 09:29 - Szerkesztve: charlie


@nzo
Ezt a venti speed nyűgöt nem bugreportolod?

De, de a lengyelek valaszolasi sebessege is kritikan aluli... Kuldtem nekik egy PCMCIA halokartyat valamikor tesztre, amivel gondjaim voltak, es no response. Amugy valszeg ez valami alaplap nyug volt, mert kesobb masik halokartyaval is elojott, es masik alaplapban meg nem. De annak az alaplapnak veres a torka, szoval valszeg nem is a Warp1260-nal fugg ossze, csak annal jott elo a leglatvanyosabban.

Kozben rajottem, hogy voltak egyeb kerdeseid is, amit nem valaszoltam meg:

Van, lesz ezen kívül még valami (Buffee, PiStorm, etc.), ami 060 kompatible lesz?

Nincs igazan ilyen, hogy 060 compatible, a 68060 a '040 utasitaskeszletet implementalja, meg az MMU is nagyreszt kompatibilis, kiveve hogy van utasitas ami a '040-en implementalva van, '060-on meg nincs (pl. MULU.L 32x32->64bit), de cserebe van ami meg a '040-ben nincs implementalva, '060-on meg van (pl. az FPU-ban az FINT/FINTRZ). Emellett mintha az FPU stackframe-vel is lenne valami varialas. De ugye a hianyzo utasitasokat emulalja a '060.library, szoval sebessegkulonbsegen kivul mast nem nagyon okoz ez user szoftverekben. Most nem emlekszem fejbol, hogy a regebbi Kickstartok (3.0/3.1) miert nem mennek alapbol '060-on, de valami FPU detektalassal osszefuggo macera, ha jol emlekszem. De a legtobb '060 kartyan van ROM patch, ami ezt megoldja, ha meg nincs (pl. a TF1260 asszem?, vagy pl. A3660, de biztos van meg ilyen, meg igazabol barmilyen '040 kartya amit 040->060 adapterrel hatvanasra upgradelnek), akkor customizalsz magadnak egy Kickstartot aztan kesz, van ra patch, beletolod egy ROM-ba, mehet az alaplapba, kesz.

A demok tobbsege sem hasznal semmilyen '060 feature-t, az egyetlen ami jellemzo h. nehany szoftver memoriamasolashoz hasznalja a MOVE16 utasitast, ami csak 040-en es 060-on van jelen. Kb. ez az egyetlen, ami problemat okozhat, ha pl. az emulator csak 020-at v. 030-at emulal, FPU-val. De ha mar '040-et emulal, akkor mar OK. Amugy szokasos, hogy a mindenfele emuk azokat a CPU utasitasokat is tamogatjak, amik mondjuk az adott fizikai CPU-n nem is lennenek, mert nincs ertelme pl. MULU 32x32->64-et a '060 library-val lekezeltetni, ha az emu amugy is tudja. Talan a WinUAE-ben is lehet ezt ki/be kapcsolgatni, ha jol emlekszem, hogy mennyire precizen emuzza az egyes utasitasok hianyat.

Melyik 060 demókkal érdemes "tesztelni" egy-egy ilyen kártyát?

Hat a jobbakkal. :) TBL osszes, Elude, stb, nezd vegig a Breakpoint es Revision AGA demokinalatat az elmult 20 evbol, azzal kb. helyben vagy. :) Esetleg a 64k es 4k intro fronton is erdemes korulnezni, ott is volt 1-2 jopofa entry.

A 060 demók használják az FPU-t is vagy elég egy (tuning) LC060 is nekik?

Valtozo. Sok demo hasznalja az FPU-t, ill. sok jatek is (pl. Quake es kornyeke). Amigan nagyon nem volt jellemzo az FPU nelkuli '040 es '060, mint mas platformokon, ezert jellemzoen egy csomo szoftver aminek kell a '040 v. '060 teljesitmenye, az hasznal FPU-t is. Szoval Amigan nem baszakodnek ilyen LC060-okkal... Nem veletlenul nincs azoknak aruk... El lehet inditani, csak minek. :) De persze tudok olyan "060-as" demot mondani, ami meg nem hasznal FPU-t - annak csak azert kell '060, mert amugy tul lassu lenne.

Tudom, hogy a TF1260-nal az LC060 opcio, de sztem ez tenyleg olyan embereknek valo, akik mittomen tobbnyire regi jatekokkal gameznanak, es idonkent mittomen, bongesznenek egyet IBrowse-val, vagy hasonlo, csicsa Workbenchet epitenenek maguknak, de nincs igenyuk demokra vagy ujabb jatekokra. (Mondjuk ha meg csicsa Workbenchet epitenel magadnak, akkor inkabb valami RTG-s cuccot ajanlanek, ami egy TF1260-nal maceras, szoval ertem is az LC060-ot, meg nem is...)

Egyáltalán milyen waréknak "kell" a 060 a spec.060-ra írt demókon kívül?

Mint mondtam fent, kelleni keves dolognak kell specifikusan, a '060 cuccok inkabb a sebesseg miatt kernek '060-at, nem azert mert valami extra mega giga feature van a CPU-ban. Pl. a Free Pascalra is azt mondjuk h. legalabb '060 kell neki, de ez csak azert van, mert mire pl. egy 68030 atragja magat egy komolyabb forditason, gyokeret eresztesz. De amugy sima 68020 + no FPU kod a fordito, szoval menni megy az szinte barmin, csak nincs benne sok koszonet. Meg nyilvan az altalanos rendszersebessegnek is jot tesz a minel gyorsabb CPU, pl. igazan latvanyos hogy egy amugy gyors grafikus kartyas RTG-s rendszer mennyivel lesz gyorsabb ha csak a '060at alatolod '040 helyett. Egyszer kiserleteztunk a 2000-emben egy B2040-nel es egy B2060-nal, hat meg en is meglepodtem h. mennyivel "pattogosabb" a PicassoIV-n a Workbench meg minden, ha a 060 van alatta. Pedig a konfig tobbi resze maradt... Es meg egy PicassoII-n is latszott a kulonbseg, pedig ott a PII mar a '040-et is enyhen visszafogta.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Máj. 25. 10:43 - Szerkesztve: dino


Akkor en is kerdeznek:

Quoting: charlie
Szoval Amigan nem baszakodnek ilyen LC060-okkal...


Regen Bozotol vettem egy LC060 at, de akkor meg az akkori sima 060 library val szarrafagyott. Ezekszerint mar letezik hozza valalami, amitol nem fagy szarra???
060 as CPU NOS volt, meg nem volt semmilyen gepbe, szoval elvileg az jo.

A heten elkezdtem az Amigas allomanyt pakolni, mert festunk otthol, sokminden a kezembe akadt :D meg en is elamultam... :D
szoval A2000 mennyire lenne lassu 020 as Commodore kartya mellett egy Picasso II vel? Merthogy meg egy A2000 konfigomat meg tudnam tuningolni ezzel a modszerrel, a maradek "anyagokbol"... :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Máj. 25. 11:44 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Ezekszerint mar letezik hozza valalami, amitol nem fagy szarra???

Szerintem az mmulib-es '060 lib tud LC060-at. Lehet h. masik is. Lehet h. a phase5 vagy pl. a 3.9-be epitett nem tudott, passz. Mint mondtam en nem szopodnek ilyesmivel, de persze ha mar ott van, miert ne, akkor jo ha megy.

szoval A2000 mennyire lenne lassu 020 as Commodore kartya mellett egy Picasso II vel?

Szerintem biztos gyorsabb lenne mint nelkule, es ugye nem kene 640x256-ban nezni a WB-t, max. 16 szinben, es azert ott mar az OCS/ECS blittere sem az a kapkodo idegbaj, hanem menne siman egy 800x600@256. Azert az mindenfele szempontbol nagy minosegi ugras, foleg ha van melle valami ertekelheto mennyisegu Fast RAM is. Remelhetoleg 32bites a '020 kartya, es akkor nem kell 4-6MB-nel megallni.

Amugy a PII jo kis cucc, foleg ha melleraksz valami flickerfixert, pl. egy Amber cardot, a PII-n meg ugye van beepitett monitorswitch, szoval minden kijon 1 kimeneten, es akkor nagy faszasag van. En most tervezek hasonlo konfigot epiteni, egy A2630-as A2000-rel, csak abban meg doglottebb a tap, mint a 060/PIV-es 2000-ben, amiben csak kontaktos... Egyszer oda jutok...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Máj. 25. 12:40 - Szerkesztve: dino


"Remelhetoleg 32bites a '020 kartya, es akkor nem kell 4-6MB-nel megallni."


A2620, emlekeim szerint 2MB van a kartyan.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Máj. 25. 14:07


Ja, neztem es max. 4MB lehet ra. Remelhetoleg ez a RAM nem a Z2 tartomanyban van, es akkor meg egy Z2-es RAM kartya v. 4-6MB-vel melle mehet (mivel a PII mar megeszik 1 v. 2MB-t). Es akkor 8 v. 10MB Fast RAM-mal mar egesz jopofa kis RTG-s rendszer lesz.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Máj. 25. 14:32 - Szerkesztve: dino


talaltam meg egy GVP 2000+8 SCSI vezerlot is, remelem nem akad majd ossze...
Ugye ez +8MB es van is ilyen RAM itthol hozza

GK
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 03. 00:50


Hát mégis visszajönnék, mert kéne egy kis segítség... :(

Megjött tegnap a Vampire V1200, és tök jól megy, egyetlen apró dolgot leszámítva: fura módon 512 kB lesz tőle a Chip RAM-om, lesz egy 512 kB slow RAM-om és további 126 MB-ot lát a kártya Fast RAM-jából. Mivel ezerkettesről beszélünk, az eltűnt 1.5 MB Chip nyilván elég rosszul érint, mert így konkrétan nem tudom semmire használni, amire szerettem volna (játékok, demók, stb).

Felvettem a kapcsolatot a Vampire Team-mel, egyelőre értetlenül állnak a probléma előtt, de azt javasolják, hogy próbáljam ki másik 'zerkettesben meg jó lenne ha megnézném, hogy az én gépemben minden rendben van-e, úgyhogy legalább valami fast ram bővítőt próbáljak ki. Ezekhez kérnék egy kis segítséget tőletek. Budán, a Moszkvától nem messze lakok, nem lakik valaki a közelben? Időm mondjuk nem tudom mikor lesz rá, de azt már csak összehozzuk ha van jelentkező.

Igény esetén beszámolok a fejleményekről is. Amúgy karaj a kártya, nagyon tetszik. Őszintén azt vártam hogy valami developer build minőségű cucc fog jönni, és JTAG-ekkel kell szenvednem, de teljesen jó end user minőségű egyszerűen, CLI toolokkal kezelhető, kiforrott driver csomaggal rendelkező kártyát kaptam.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jún. 03. 07:49


Nos, fater, gyere át kápra, hozd a géped, meg a kártyád, megnézzük.
Előre is bocs a kupiért. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 03. 17:54


teljes veletlensegbol nem 3.2 alatt ilyen keves a chip ram?
mivel mi most teszteljuk az ujsagba es talalkoztunk hasonlo problemaval...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jún. 05. 21:56


Beszéltem GK-val, nem. Itt valami nagyobb gáz van, szervezünk egy szeánszt aztán kiderül, hogy mivan. :D

GK
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 05. 22:07


Igen, ide nem írtam meg, bocs. Beszéltem mindenkivel, jövő héten megoldjuk. :)

GK
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 09. 00:58


Voltam ratmannél, azt derítettük ki, hogy a kártya a szar, mert az ő 1200-esében is ugyanolyan szar volt, az ő jó kártyája meg az én gépemben is ment.

Aztán észrevettem egy ón golyót az egyik busz vezérlő chip lábán, ami simán összezárt kettőt. Ezt ujjal lekapartam, de sajnos így sem megy. Valószínű csere lesz :(

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jún. 09. 08:51 - Szerkesztve: dino


hm, ez a mereg, nem a cian... :(
Mikor a vampir meghal...
vampir

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Jún. 09. 09:57


Lehet meg mindig valami szendvicssutoben rakjak ossze, valami borzalmas balkani zenere, mint amit regen videot postoltak a 600-as verziorol? :P

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 20 . 21 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / New age turbókártyák
 
 

Powered by online community script miniBB™ © 2001-2024