Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / New age turbókártyák
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 20 . 21 . >>
Szerző Üzenet
YADA
Tag

# Elküldve: 2019. Jan. 31. 00:11


Kb annyibol jobb, hogy valahol ez megis csak egy dedikalt "nextgen" vas, nem pedig egy fostomlo.
Kb annyi mint annakidejen a spectrum klonok diszkret ttl ic-bol felepitve.
Annyibol mas, hogy a mai korszellemnek megfeleloen kihasznalja az fpga lehetosegeit, hogy megse szoba nagysagu aramkorokkel epitsuk ujra. Valamint nem ezereves alkatreszekre epitett halalcsillag lesz belole, hanem egy friss vas.

Jarulekos elony, hogy az implementalt HW logikanak koszonhetoen igeny/szukseg eseten az emulalt hw egysegek kisebb-nagyobb jarulekos munkaval befoghatok az eredeti hw elemek potlasara. Pl. CIA potlasara kisebb fpga lapokkal. Vagy csak onalloan a CPU potlasara (kb ez a lenyeg belole szerintem).

Tovabbi jarulekos elony, hogy ha mar ugyis HW tervezes megy, elo lehet szedni a kreativitast, es a regi HW hianyossagait javitani, potolni, tovabb fejleszteni lehet benne. Pl. HDMI kimenet. Akar uj videokartyat is lehet implementalni benne.

De a lenyeg, hogy nem sw emu, hanem megis csak valami szilicium, akkor is, ha vegso soron a "vas" logikaja egy flash tarolobol toltodik be minden egyes inditaskor.

Az sem volna lehetetlen, hogy elszant szakerto emberek akar megepitsek vele az annakidejen megszelloztetett A/Box gepet (ami allitolag majdnem teljesen kesz volt mar... 85-90% keszultsegi szinten, hiszem ha latom jeligere).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jan. 31. 00:28 - Szerkesztve: dh1


ez mindketto, hiszen uj hw-n fut az uj szoftver, a ketto egyutt emulalja az "ANALOGA" AGA-t... csak digitalisan

a kulcsszo az analog, vagyis a mai digitalis kijelzohoz nem tudsz minosegromlas nelkul egy classic Amigat csatlakoztatni es RTG-t AGA-t egy monitoron elvezni... ok, lehet de ez leginkabb a BigBox rendszerek lehetosege es egy RTG kompatibilis videokartya dragabb mint egy V4...

ezen felul, SD, ide port, WiFi stb. mindez egy kartyan...

igen, megeri az arat!

de lassatok be vegre, ha nem fogadtok el semmifele fejlesztest a Commodore fele utolso fejleszteseekkel megyunk a sirba...

tehat keretik nem fujjolni, ez a classic Amiga "jovoje" vagy inkabb az eletenek meghosszabitasa...

aztan ez a vegen mi lesz a V2 es a V4 coreban majd kiderul, a tervek ezek vagy ezek voltak

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2019. Jan. 31. 09:02 - Szerkesztve: peachman


...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Jan. 31. 11:21 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
de lassatok be vegre, ha nem fogadtok el semmifele fejlesztest a Commodore fele utolso fejleszteseekkel megyunk a sirba...

MorphOS, ugye. Since 2000... Ebben a cuccban aztan vegleg keves kakao van ahhoz, hogy barmifele hosszutavu valtozast elinditson es nagysagrendekkel fejlettebb appok johessenek ki hozza, raadasul az a keves tovabbfejlesztes ami kijott hozza ismerten inkompatibilis barmivel ami korabban volt, mert AMMX(!!!!11) 64bit(!111!!!1) meg ilyen faszsagok. Mikozben MMU nincs, az FPU meg nem tud megbizhatoan ket szamot osszeadni, a beigert es tamogatott ficsorlista meg hetente 2x valtozik. Hagyjuk.

ez a classic Amiga "jovoje" vagy inkabb az eletenek meghosszabitasa...

Ja, a nev is stimmel hozza, Vampire, aki mint tudjuk elohalott. Az illegalis torrentbol beszerezheto CoffinOS melto parja. How about no.

(Sajnalom, ha ezzel barkinek megbantom a vallasos erzeseit. En mernok vagyok, a technologiat epitjuk, nem hiszunk benne. Ez van.)

siz
Tag

# Elküldve: 2019. Jan. 31. 13:13


Quoting: peachman
Egészen pontosan ez a HW emuláció miért jobb, mint egy SW emuláció?

SW emunál mindig van valami op.rendszer-szerű cucc (akármilyen minimál is), ami futtatja az emulátor szoftvert. Az op.rendszer is és az emulátor is (mivel) szoftver, bármikor futhat olyan eseményre, ami miatt elkezd(het) akadozni. Egy FPGA-ban meg igazából áramkört építesz, ami kis helyet foglal. Emiatt az FPGA-nál garantálható, hogy mindig ugyanúgy műxik.
Aztán ezek már olyan bonyolultságúak, hogy egyszerűbb programozási nyelvekkel leírni a hardvert, emiatt nehéz látni, hogy pontosan miért is más a kettő. De a nagy különbség az, hogy az FPGA esetén mindig egy logikai kapcsolási rajz a vége a kódnak.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jan. 31. 13:37


Szerintem Csarli most osszekeverted a szezont a fazonnal :)

A MOS egy NG oprendszer NG hardveren.
Ezen felul a MOS csapat jelenleg nem tud felmutatni megvasarolhato HW-t - sajnos!

Egy teljesen mas irany.

Itt a klasszikus Amigak tovabbeleserol van szo! Nemi fejlodessel meglocsolva!

Az FPU 10-bol 9 Amigasnak eddig sem volt elerheto, es nem is erdekli oket.
Az az 1 aki neha elovesz meg olyan szoftvereket amihez FPU kell vagy 040-tol felfele demokat nezeget kb. nem oszt, nem szoroz. Ez is elenyeszo. Sot ezek az emberek standalone kartyat fognak venni mert meg az eredeti haz sem erdekli csak ket plasztiklapka kozott egy ize... fujjj

Tehat a klasszikus rendszer tovabbfejlesztese a divatamigasok (nem Csarli a divatamigas itt :D) szintjen full rendben van. De az Apollo csapat eltekintve a V2 fiaskotol a V2 es a V4 magjat igen is gyurhatja addig amig az mindenkinek jo lesz.

000-020-030-asig meg eleg konnyen beszerezheto viszonylag olcson cpu. Ettol fuggetlenul meg lehet nezni a 030as kartyakat mennyiert vesztegettek pl. schonfeld... kiba dragan... 040 es 060 pedig egyenesen luxus termek (570 euro egy huzott Apollo, Blizzard meg joval dragabb) es alig beszerezheto. Es ezek a kartyak mennyit fejlodtek az elmult idoben? Semennyit. AOS fut rajtuk, ennyi. A Vampire kartyak legalabb hozzaadnak hardveresen ehhez. Ezen felul eleg gyorsak ahhoz, hogy minimum 060 sebesseggel futtassanak akar FPU-s demokat is. Igen, jopar FPU-s demo fut. Oke, nem mind, van ami hibas, de majd alakul meg ez.

MMU nincs. Es ez egy AOS3.1-en akkora problema? Vagy valahol fejlesztenek titokban egy klasszik AOS-t ahova ez feltetlenul kell? Nem, de V4-ben miert ne lehetne akar? Vagy V6-ban... stb.?

En ertem, hogy keseru a szolo, de mutassatok klasszikra mar jobbat! Jah, nincs... Akkor ez csak hiszti :) es ugye nem kotelezo hasznalni! De az eladott kozel 3000 darab V2 megmutatja, hogy van ra igeny!

Kapsz egy min. 060 teljesitmenyu, kozel kompatibilis (es egyre jobban az) kartyat, rtg-vel, ide-vel, SD-vel, hdmi-vel, 16 bites hanggal es fax tudja meg mivel.

Most akkor kerdem en, ez miert is rossz nekunk - mar aki hasznalni szeretne es a klasszik vasat tovabbeltetni?

Szerintem tudni kell a helyen kezelni a dolgokat.

En imadom a MOS-t! NG-ben az az etalon. OSX-et es OS4-et megszegyenitoen jo! De nem classic OS es nem classic vas. Ennyi!

:)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jan. 31. 13:40


Quoting: peachman
...


igen? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Jan. 31. 13:53 - Szerkesztve: dino


Nagyon jonak kell lenni, hogy en egy ilyent vegyek. Ha mar van benne kompromisszum a gepeimhez kepest, nem adok ki erte penzt. Plane, hogy tele vagyok nagy dobozos gepekkel es RTG s cuccokkal, Domino, CV64, CV643D, PicassoII, meg 060 is akad par db,na meg ha 16bit hang, akkor meg, delfina is van, meg Toccata, Sunrise, szoval, nem nagyon tud ezek mellett a vampir tobbet, es ezek megis csak eredeti hardverek. Lehet a vampir gyorsabb, de egyenlore nem annyira kompatibilis, de tenyleg....majd meglatjuk. Szurkolok nekik, hogy minden osszejojjon, elviekben jo koncepcio az FPGA...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jan. 31. 14:51


Dino, de te vagy a "kisebbseg".
A te gep- es kartyakeszleted nem hetkoznapi.
A kulonbseg az, hogy mindezt most egy kartyan kapod amihez most neked 7 masik kartyat kellett felsorolni, amelyeknek a jelelegi erteke darabonkent ket Vampiret tesz ki vagy tobbet.
Neked nem kell venned, mert kb minek. De sok Amigas van akinek az A500 volt aztan ennyi... nincs semmi baj ezzel a projekttel. Foleg, hogy ez letezik es van megvasarolhato termeke. ;)

Awe
Tag

# Elküldve: 2019. Jan. 31. 18:41


Quoting: peachman
Egészen pontosan ez a HW emuláció miért jobb, mint egy SW emuláció? Csak azért kérdem, mert ha már úgysem maradt semmi az eredeti vasból, akkor nem mindegy mi tolja ki magából az emulált környezetet? Vagy ez hordoz valami pluszt? (nem élcelődésből kérdezen, komolyan keresem azt a pontot, ahol kijelenthető, hogy ez jobb és megéri a 400-500euro árat)


Azt azért szögezzük le, hogy a Vampire NEM EMULÁTOR. Egy SW emulátor egészen más elven működik.

anchor
Tag

# Elküldve: 2019. Jan. 31. 19:07 - Szerkesztve: anchor


MMU az éppenséggel van az Apollo core-hoz.
MMU Info

Az FPU sem olyan inkompatibilis ahogy Charlie írja :)

Abban viszont osztom Charlie véleményét, hogy ha lenne is például egy modern böngésző 68k-ra, azt elfuttatni normális sebességgel valószínűleg képtelen lenne az Apollo core jelenleg. (nem beszélve a memória igényből fakadó problémáról)

Ja és az AMMX ... 16 bites integer számokkal működik. Egyszerre azt hiszem 4db 16 bites int-el lehet műveletet végezni. Lehet az én fantáziám szegény, de nem túl sok mindenre jó. Egy float alapú szorzó/osztó akárminek jobban örülnék. vagy vektor műveleteknek (dot product/cross product), esetleg mátrix szorzás. De ilyeneket én a doksiban nem találtam.

De ne csüggedjünk, már dolgoznak a HW renderer-en :) Lehet még lesz egy kis hardveresen támogatott OpenGL-ünk is.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jan. 31. 19:21


ugye nem gondoljatok komolyan ezt a 68k-n modern bongeszo butasagot?!
egyebkent "van" - NetSurf -, de mit is varunk tole?

NG-re sincs, bar a MOS Odyssey egesz kafa, de az 1,67-es G4 is keves!

egy html5 weblap megenne reggelire nem beszelve a manapsag alkalmazott audiovizualis dolgokrol, ne mar gyerekek, ezt Csarli sem gondolhatja komolyan es te sem Anchor ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jan. 31. 19:22


Az egyebkent megvan, hogy tobb V1200V4 proto van, es az egyiken cserelheto az FPGA? szal ennyire nem kell azt a ket kepet veglegesnek venni ...

anchor
Tag

# Elküldve: 2019. Jan. 31. 20:13


dh1: "ugye nem gondoljatok komolyan ezt a 68k-n modern bongeszo butasagot?!"

"egy html5 weblap megenne reggelire nem beszelve a manapsag alkalmazott audiovizualis dolgokrol, ne mar gyerekek, ezt Csarli sem gondolhatja komolyan es te sem Anchor ;)"

írtam egy tényt. miért volna butaság? miért ne vágyhatnék modern böngészőre 68k-n? engedd meg nekem hogy én eldöntsem mire vágyok. köszönöm.

programozóként igenis látom realitását egy modern böngészőnek 68k-n. de nem a jelenlegi Apollo core-al, mert az picit még lassúnak tűnik ehhez. Egy későbbi verzióval már el tudom képzelni. csak hogy legyen mihez viszonyítani: az LG T-385-ös feature phone-ban van egy 1 magos arm cpu, ami 350MHz-en ketyeg. valami nagyon low power cpu, talán arm5, nem emléxem pontosan, de bárhogy gyűrtem a telót elég volt hetente tölteni. és 64MB ram. azon a telefonon a böngésző majdnem fullos html5 képes, és bitang gyors. (webgl az persze nincs, de minden más weboldalat simán elvitt). sajnos nem tudtam rájönni hogy miféle böngésző, milyen kódbázisból származhat, de pl. ha az portolva lenne 68k-ra, lehet meglepődnénk.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jan. 31. 20:17


kar, hogy nem te dontesz...
szivesen!

:P

anchor
Tag

# Elküldve: 2019. Jan. 31. 20:22 - Szerkesztve: anchor


<off>
dh1: légyszíves ne szólj hozzám itt a fórumon többet, és ne is reagálj arra ha írok valamit.

köszi.
<on>

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jan. 31. 21:05 - Szerkesztve: dh1


felreertetted, nem te vagy a buta vagy a bongeszo otleted hanem - szerintem az otlet a jelenlegi hardveren - elnezest!

anchor
Tag

# Elküldve: 2019. Jan. 31. 21:10


oké akkor visszavonom :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jan. 31. 21:18


:)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2019. Feb. 01. 04:51 - Szerkesztve: peachman


Quoting: awe74
Azt azért szögezzük le, hogy a Vampire NEM EMULÁTOR. Egy SW emulátor egészen más elven működik.

És miért nem emulátor? Egy környezetet szimulál, amin képes futni az eredeti OS. Nincsenek benne custom chip-ek. Ezeket is "szimulálja". Az, hogy ezt egy hardver teszi és nem egy szoftver, az csak részletkérdés.
Ez szerintem nem Amiga. Ez Vampire (ami jelen esetben egy Amiga emulátor). Szóval részemről ez még csak a topicba sem illik, mert nem "New age turbókártya". Persze vitatkozhattok felőlem, de ha hátraléptek egyet és megpróbáljátok egészben nézni a képet ...

Amúgy a wikipedia szerint:
"A hardver-emulátor (hardware emulator) egy hardvereszközzel megvalósított emulátor. Ilyen emulátorok például a régi DOS-kompatibilis Macintosh gépekbe (pl. Centris 610 vagy Performa 630[1]) épített DOS bővítőkártyák, amelyek lehetővé tették PC (DOS) környezetre készült programok futtatását ezeken a gépeken; vagy újabban az FPGA-kkal felépített hardveremulátorok."

Én a témát befejeztem. Végleg.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2019. Feb. 01. 05:32


De a Vámpirban a custom chip-ek vannak.
Vezetékeket és custom chip-eket valósítják meg.
Sajnos pénz kérdése, hogy abból hagyományos hardver legyen.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Feb. 01. 07:24


Quoting: peachman
És miért nem emulátor? Egy környezetet szimulál, amin képes futni az eredeti OS. Nincsenek benne custom chip-ek. Ezeket is "szimulálja". Az, hogy ezt egy hardver teszi és nem egy szoftver, az csak részletkérdés.


Ezt pont en is igy gondolom, mint siz fentebb:
Quoting: siz
SW emunál mindig van valami op.rendszer-szerű cucc (akármilyen minimál is), ami futtatja az emulátor szoftvert. Az op.rendszer is és az emulátor is (mivel) szoftver, bármikor futhat olyan eseményre, ami miatt elkezd(het) akadozni. Egy FPGA-ban meg igazából áramkört építesz, ami kis helyet foglal. Emiatt az FPGA-nál garantálható, hogy mindig ugyanúgy műxik.


Nekem az FPGA val semmi bajom sincs, mint lehetoseggel, ahogy irtam fentebb, meg akar jo is lehet, ha okosan csinaljak, de jelen formaban nem gyoz meg engem...viszont kivancsian kovetem az esemenyeket...:)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2019. Feb. 01. 08:39 - Szerkesztve: alivemoon


FPGA programból készűlnek a chipek, a chip gyártás technologia k+f része.
A kérdés szerintem az, hogy az alkotó akar e új vasat? A Vampir csapat igen, mert a valódi munka lépéseit teszimeg . Emulátor szép és jó, de a gazdagépek rabja. Viszont az FPGA-val lehetőség van meghaladni a gazda korlátait.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Feb. 01. 09:44 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Ezen felul a MOS csapat jelenleg nem tud felmutatni megvasarolhato HW-t - sajnos!

X5000? Meg elnezest, de az eBay tovabbra is tele van hasznalt Macekkel aminek a 2/3-an out of box fut a rendszer, ez azert nem olyan mint OS4-en, h. van 1 gyarto, es masfel evet varsz h. kapj valami betat, vagy WinUAE-n docogeted...

De nekem mindegy. Leirtam amit gondolok, ugysem tudjuk meggyozni egymast.

Awe
Tag

# Elküldve: 2019. Feb. 01. 15:26


Nem akarok vitatkozni, mivel ez egy fórum, ami véleménycserére van. Tehát az én vélemyényem az, hogy az emulátor = UAE. Az FPGA alapu kártyák fizikailag rajta csücsülnek a rendszer buszon. Nem fut rajtuk op. rendszer, program, hanem logikai elemekből áll. FPGA-ból simán lehet legyártani szilícium lapkát, igaz horror áron. De ez az én véleményem...
Viszont arra kíváncsi lennék, hogy valódi szilícium lapkával (ezt jóval nagyobb órajelen lehet hajtani) milyen teljesítményt nyújtana a Vampire.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2019. Feb. 01. 19:56 - Szerkesztve: alivemoon


Hátha azt vesszük, hogy most csak x10 ~ x12 azaz 70~85 Mhz-en fut. Ezred fordulón futottak a 486/Pentiumok ennyivel. Azért a Vampírokon szuperül megy minden, semmi erőlködés. Hát azt én is megnézném hogy egy 440ep szintű 700 MHz-en ~x100 szorzóval.

Ha már EMU, nem kéne inkább valami rendszert csinálni, amivel "lebutitjuk" a "modern tartalmakat"? Egy AMIGA-n is kényelmesen megnézhető legyen?
Mondjuk egy szervert ami lekonvertálja/átrágja/egyszerűsíti a YOUTUBE/FACEBOOK/HTML5 tartalmakat automatán :)
Egyedül nem állnék neki, de csapatban szívesen.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2019. Feb. 02. 02:26


Ezred fordulón futottak a 486/Pentiumok ennyivel.

Off, de nezd meg azt a naptart jobban. Az ezredfordulon mar a Ghz-ket ostromoltak a PIII-ak es az Athlonok... Konkretan az Intel es az AMD 2000 legelejen (Feb-Mar) azon veszekedett h. ki volt az elso aki par hettel korabban elsonek szallitott 1Ghz-s procit.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2019. Feb. 02. 05:15 - Szerkesztve: alivemoon


A lényeg annyi szerintem, hogy a mai gyártási technológiával a x200 as szorzó sem elképzelhetetlen, ami olyan 1.4GHz-es Vámpír lenne. AMIGA szoftverek teljesítménye ezen x10-en is csodás.

Egyébként van egy olyan sejtésem, hogy gyorsul és olcsóbb lesz az FPGA chipek és egy gyártó sem lesz aki hagyományos CPU-t gyárt.

Vagy gyártanak valami kompakt chip"nyomtatot/égetőt" és "otthon" csinálhatsz magadnak chipet.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Feb. 02. 07:07


Quoting: alivemoon
1.4GHz-es Vámpír lenne. AMIGA szoftverek teljesítménye ezen x10-en is csodás.

A mai napig is egy 7Mhz Amiga 500 as teljesitmenye is csodas...ha arra hasznaljuk, amire akkoriban kitalaltak. :)

Scifi
Tag

# Elküldve: 2019. Feb. 04. 21:27


amiga68k.de:

Új 1240/1260 kártyák és új z3 grafikus kártyák!

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 20 . 21 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / New age turbókártyák
 
 

Powered by online community software miniBB™ © 2001-2024