Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

- Fórumok - Regisztráció - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / New age turbókártyák
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 .
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Ápr. 15. 22:22

Quoting: szucsi65
Még 6 napom van eldönteni, szerintetek ér ennyi pénzt ez a kártya?

Mindenkinek sajat maganak kell eldontenie, hogy er e ennyit.
Azthiszem, en ennyire fanatikus nem vagyok...
Nekem nem ert ennyit...tudok nelkule elni, meg ha "bolond" is vagyok... :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 16. 19:34 - Szerkesztve: alivemoon

szerintetek ér ennyi pénzt ez a kártya?

A Vampir nem csak turbinyek, hanem grafkártya HDMI-vel és SD kártya hely is van rajta.
Ha valami hasonlót akarnál beszerezni külön külön, hát biztos nem úsznád meg ennyiből.

Szücsi65
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 16. 21:39

Ha jól értelmezem akkor igaz hogy a kis felbontású grafikák - mint pl a játékok - a hdmi-n nem jelenik meg, ahhoz az rgb kimenetet kell továbbra is használni?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Ápr. 16. 22:13 - Szerkesztve: dh1

szerintetek ér ennyi pénzt ez a kártya?

szerintem ez meg epp a lelektani hatar, persze volt ez olcsobb is

amit a Vampire most tud:
- gyors, csereben az fpu nem tokeletes, meg, demozasnal okozhat gondot, javul-javul, remeljuk ez marad a tendencia, de Vampire csoportban ezerrel renderelnek LW, PovRay es egyeb nyalanksagokkal (bar nem tudom fpu vagy nonfpu verziokkal)
- van RTG/P96, ez A600-on mashogy nem lehetseges ... de az SAGA driver meg nem tudja ezen keresztul (mashogy sem) az AGA-t, de a mar tesztelt 3.0-as AGA futtatasi kepessegeirol vannak videok, szal remelhetoleg lesz ebbol is release
- WB alatt a cucc kivaloan fut, szal ha WB-rol akarsz irc-zni, ftp-zni, egyeb WB-s cuccokkal szorakozni akkor talan az egyik legjobb megoldas, foleg a sebesseg es az RTG miatt (wide felbontasok is)
- direkt HDMI/DVI/VGA kimenet (ki mit vezet ki), nem hatrany, "csereben" ket monitor vagy egy monitorra rgb es rtg kivezetes kell ... hiszen SAGA nem AGA kompatibilis "meg"
- 128 mega ram
- SD kartya mount
- doom, quake, dukenukem es hasonlo szoftveres 3d cuccok eleg szepen mennek
- MAC es Atari emuk is szepen hasitanak
- persze vannak hianyok, senki sem biztosit arrol mi lesz es mi nem ...
- valoszinuleg ez olyan mint a P5-nel a PPC kartyak, ezek atmeneti cuccok voltak, itt is ugy erzem a vasarlassal a V4-nek agyazunk meg, ez kb. varhato volt
- biztosan nem vagyunk meg a feature lista kimaxolasanak a vegen, de valszeg az igazi a V4 lesz, de tuti joval dragabb is lesz
- javitott uj 2.1-es mobot kapsz, uj cpu foglalattal
- egy 060-as kartyanal olcsobb, de 060-as kartya meg kompatibilisebb, de ez sincs A600-on
- direkt Vampire jatekok, portok
- direkt Vampirera optimalizalt RiVa MPEG player
stb...

Az biztos, hogy a WB-t olyan szintre emeli, hogy kellemesebb vele az eddigieknel is dolgozni vagy vele egyutt elni.

Ha van erre elkoltheto penzed, de 060-ra mar nincs zseton akkor erosen megeri. Ha van AGA-s geped es 060 akkor, mar velemenyes...

Viszont az WB/RTG kombo ezen a legjobb... szal...

Biztos, hogy a V4 egy A1200-n jobb lesz, hiszen ott nem kell AGA-t emuzni, de ki tudja mikor lesz... es lesz-e egyaltalan, lattunk mar projecteket osszeomlni a bemutatas elott...

Ratman, mit hagytam meg ki? :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Ápr. 17. 06:51

@dh1: Jah, ez jo. :)

Kozben meg kiderult, hogy ugy lesz aga a mostani vampirokon, hogy vagy rtg, vagy aga. A ketto egyszerre nem fer bele. Szerintem a 3.0-nal elsore FPU se lesz, de majd kiderul.

Szücsi65
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 17. 15:41

dh1 köszi a részletes ismertetést, és a hozzászólásokat mindenkinek.
Mivel van egy 1200-esem is, így valóban érdemesebbnek tűnik megvárni a V4-et mert ilyen, vagy hasonló árú kártyából csak egyet szeretnék venni.
Csütörtökig még azért gondolkodom a dolgon.
(mondjuk igaz hogy a 600-as kevesebb helyet foglalna az asztalon :) )

Még egyszer köszönet mindenkinek.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 17. 17:57 - Szerkesztve: alivemoon

Quoting: ratman
Kozben meg kiderult, hogy ugy lesz aga a mostani vampirokon, hogy vagy rtg, vagy aga. A ketto egyszerre nem fer bele. Szerintem a 3.0-nal elsore FPU se lesz, de majd kiderul.

Azért maga az RTG bizonyos szempontból korlát az AMIGA-nak.
RTG arra volt megoldás, hogy elérhető VGA chipeket bele tudják tákolni a rendszerbe.
Eredeti AGA hátránya a korlátozott sávszélesség volt amit az akkori DRAM okból tudott kicsiholni(az a fene nagy spórolás amit a Comi erőltetett). Vámpír ramjának sávszélessége sokszorosa az eredeti gépekének.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Ápr. 18. 16:28 - Szerkesztve: charlie

@AliveMOon:
Azért maga az RTG bizonyos szempontból korlát az AMIGA-nak. RTG arra volt megoldás, hogy elérhető VGA chipeket bele tudják tákolni a rendszerbe.

Az RTG arra volt megoldás, hogy többféle hardveren is futhasson az AmigaOS és ne legyen grafikusan a chipsethez kötve. Minden épkézláb OS-nek van grafikus hardver absztrakciós rétege, az AmigaOS-nek sokáig nem volt, aztán lett, és a chunky felbontásoktól kezdve a truecolor működésen át (erre nincs API amúgy Amigán) Dracón keresztül a komplett nextgen vonalig sokmindent lehetővé tett, szóval ezt korlátnak hívni, hogyismondjam. Nem túl okos.

Vámpír ramjának sávszélessége sokszorosa az eredeti gépekének.

Ja. Mondjuk pl. 60 fps full HD felbontáshoz nem elég, pedig azt még egy tizenöt éves Radeon 9200 is kiköhögi, ha nehezen is. Sőt, talán a majdnem húsz éves Voodoo 3 is, igaz VGA-n. Na majd a v4! Az már tényleg! ...

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 18. 19:29 - Szerkesztve: alivemoon

Quoting: charlie
Az RTG arra volt megoldás, hogy többféle hardveren is futhasson az AmigaOS

Quoting: AliveMOon
RTG arra volt megoldás, hogy elérhető VGA chipeket bele tudják tákolni a rendszerbe.

Mi a különbség?

Quoting: charlie
a chunky felbontásoktól kezdve a truecolor működésen át

Ha nagyon akarták volna ez mind benne lehetett volna az AGA-ban is.
(ha jól emlékszem Miner már bele tervezte a Ranger-be, csak a Cominak bolintania kellet volna, hogy használhatnak VRAM-ot is chipramnak). Nam olyan nagyvasziszdász lett volna, hogy a DAC végül mit pakol ki a képernyőre. Graffity és DCTV is és a különbözö scabndublerek, külső egységben is megcsinálják!

DCTV

Szerintem a VGA chipek használata visza lépés volt, ahhoz képest AMIGA custom rendszerét mivé lehetne tovább fejleszteni, szimpla órajel és sávszélesség bővítéssel is, amit minden PC gyártó is csinált.

// Copper ha jól emlékszem olyan 8 pixelenként tud lecserélni egy szint, ha minden pixelt egyenként le tudna cserélni, azonal kapunk egy "chunky truecolor" megjelenítést!
Demoban pl. a plazmák pont így müködtek már OCS-en is.

Jól sejtem, hogy -ez a demo rész- , copperal és fekete maszkal össze hozott kb ~90x64 12bit-es RGB "true color cunky" képernyő?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 19. 20:57

Quoting: alivemoon
Szerintem a VGA chipek használata visza lépés volt, ahhoz képest AMIGA custom rendszerét mivé lehetne tovább fejleszteni

Szerintem is, kár, hogy ezt az utat választották :-(

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 19. 21:41

Quoting: yellowdog
Szerintem is, kár, hogy ezt az utat választották :-(

Nem nagyon volt más választásuk, mert az RTG a Commodore csődje után jött ki, addigra nem nagyon volt egyik jogtulajdonos cégnek sem (mármint időben elválasztva több) saját chip-tervező kapacitása.

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 .
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / New age turbókártyák