Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / New age turbókártyák
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 20 . 21 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Ápr. 15. 22:22


Quoting: szucsi65
Még 6 napom van eldönteni, szerintetek ér ennyi pénzt ez a kártya?

Mindenkinek sajat maganak kell eldontenie, hogy er e ennyit.
Azthiszem, en ennyire fanatikus nem vagyok...
Nekem nem ert ennyit...tudok nelkule elni, meg ha "bolond" is vagyok... :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 16. 19:34 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: szucsi65
szerintetek ér ennyi pénzt ez a kártya?


A Vampir nem csak turbinyek, hanem grafkártya HDMI-vel és SD kártya hely is van rajta.
Ha valami hasonlót akarnál beszerezni külön külön, hát biztos nem úsznád meg ennyiből.

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 16. 21:39


Ha jól értelmezem akkor igaz hogy a kis felbontású grafikák - mint pl a játékok - a hdmi-n nem jelenik meg, ahhoz az rgb kimenetet kell továbbra is használni?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Ápr. 16. 22:13 - Szerkesztve: dh1


Quoting: szucsi65
szerintetek ér ennyi pénzt ez a kártya?


szerintem ez meg epp a lelektani hatar, persze volt ez olcsobb is

amit a Vampire most tud:
- gyors, csereben az fpu nem tokeletes, meg, demozasnal okozhat gondot, javul-javul, remeljuk ez marad a tendencia, de Vampire csoportban ezerrel renderelnek LW, PovRay es egyeb nyalanksagokkal (bar nem tudom fpu vagy nonfpu verziokkal)
- van RTG/P96, ez A600-on mashogy nem lehetseges ... de az SAGA driver meg nem tudja ezen keresztul (mashogy sem) az AGA-t, de a mar tesztelt 3.0-as AGA futtatasi kepessegeirol vannak videok, szal remelhetoleg lesz ebbol is release
- WB alatt a cucc kivaloan fut, szal ha WB-rol akarsz irc-zni, ftp-zni, egyeb WB-s cuccokkal szorakozni akkor talan az egyik legjobb megoldas, foleg a sebesseg es az RTG miatt (wide felbontasok is)
- direkt HDMI/DVI/VGA kimenet (ki mit vezet ki), nem hatrany, "csereben" ket monitor vagy egy monitorra rgb es rtg kivezetes kell ... hiszen SAGA nem AGA kompatibilis "meg"
- 128 mega ram
- SD kartya mount
- doom, quake, dukenukem es hasonlo szoftveres 3d cuccok eleg szepen mennek
- MAC es Atari emuk is szepen hasitanak
- persze vannak hianyok, senki sem biztosit arrol mi lesz es mi nem ...
- valoszinuleg ez olyan mint a P5-nel a PPC kartyak, ezek atmeneti cuccok voltak, itt is ugy erzem a vasarlassal a V4-nek agyazunk meg, ez kb. varhato volt
- biztosan nem vagyunk meg a feature lista kimaxolasanak a vegen, de valszeg az igazi a V4 lesz, de tuti joval dragabb is lesz
- javitott uj 2.1-es mobot kapsz, uj cpu foglalattal
- egy 060-as kartyanal olcsobb, de 060-as kartya meg kompatibilisebb, de ez sincs A600-on
- direkt Vampire jatekok, portok
- direkt Vampirera optimalizalt RiVa MPEG player
stb...

Az biztos, hogy a WB-t olyan szintre emeli, hogy kellemesebb vele az eddigieknel is dolgozni vagy vele egyutt elni.

Ha van erre elkoltheto penzed, de 060-ra mar nincs zseton akkor erosen megeri. Ha van AGA-s geped es 060 akkor, mar velemenyes...

Viszont az WB/RTG kombo ezen a legjobb... szal...

Biztos, hogy a V4 egy A1200-n jobb lesz, hiszen ott nem kell AGA-t emuzni, de ki tudja mikor lesz... es lesz-e egyaltalan, lattunk mar projecteket osszeomlni a bemutatas elott...

Ratman, mit hagytam meg ki? :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2018. Ápr. 17. 06:51


@dh1: Jah, ez jo. :)

Kozben meg kiderult, hogy ugy lesz aga a mostani vampirokon, hogy vagy rtg, vagy aga. A ketto egyszerre nem fer bele. Szerintem a 3.0-nal elsore FPU se lesz, de majd kiderul.

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 17. 15:41


dh1 köszi a részletes ismertetést, és a hozzászólásokat mindenkinek.
Mivel van egy 1200-esem is, így valóban érdemesebbnek tűnik megvárni a V4-et mert ilyen, vagy hasonló árú kártyából csak egyet szeretnék venni.
Csütörtökig még azért gondolkodom a dolgon.
(mondjuk igaz hogy a 600-as kevesebb helyet foglalna az asztalon :) )

Még egyszer köszönet mindenkinek.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 17. 17:57 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: ratman
Kozben meg kiderult, hogy ugy lesz aga a mostani vampirokon, hogy vagy rtg, vagy aga. A ketto egyszerre nem fer bele. Szerintem a 3.0-nal elsore FPU se lesz, de majd kiderul.



Azért maga az RTG bizonyos szempontból korlát az AMIGA-nak.
RTG arra volt megoldás, hogy elérhető VGA chipeket bele tudják tákolni a rendszerbe.
Eredeti AGA hátránya a korlátozott sávszélesség volt amit az akkori DRAM okból tudott kicsiholni(az a fene nagy spórolás amit a Comi erőltetett). Vámpír ramjának sávszélessége sokszorosa az eredeti gépekének.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Ápr. 18. 16:28 - Szerkesztve: charlie


@AliveMOon:
Azért maga az RTG bizonyos szempontból korlát az AMIGA-nak. RTG arra volt megoldás, hogy elérhető VGA chipeket bele tudják tákolni a rendszerbe.

Az RTG arra volt megoldás, hogy többféle hardveren is futhasson az AmigaOS és ne legyen grafikusan a chipsethez kötve. Minden épkézláb OS-nek van grafikus hardver absztrakciós rétege, az AmigaOS-nek sokáig nem volt, aztán lett, és a chunky felbontásoktól kezdve a truecolor működésen át (erre nincs API amúgy Amigán) Dracón keresztül a komplett nextgen vonalig sokmindent lehetővé tett, szóval ezt korlátnak hívni, hogyismondjam. Nem túl okos.

Vámpír ramjának sávszélessége sokszorosa az eredeti gépekének.

Ja. Mondjuk pl. 60 fps full HD felbontáshoz nem elég, pedig azt még egy tizenöt éves Radeon 9200 is kiköhögi, ha nehezen is. Sőt, talán a majdnem húsz éves Voodoo 3 is, igaz VGA-n. Na majd a v4! Az már tényleg! ...

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 18. 19:29 - Szerkesztve: alivemoon


Quoting: charlie
Az RTG arra volt megoldás, hogy többféle hardveren is futhasson az AmigaOS

Quoting: AliveMOon
RTG arra volt megoldás, hogy elérhető VGA chipeket bele tudják tákolni a rendszerbe.


Mi a különbség?

Quoting: charlie
a chunky felbontásoktól kezdve a truecolor működésen át

Ha nagyon akarták volna ez mind benne lehetett volna az AGA-ban is.
(ha jól emlékszem Miner már bele tervezte a Ranger-be, csak a Cominak bolintania kellet volna, hogy használhatnak VRAM-ot is chipramnak). Nam olyan nagyvasziszdász lett volna, hogy a DAC végül mit pakol ki a képernyőre. Graffity és DCTV is és a különbözö scabndublerek, külső egységben is megcsinálják!

DCTV

Szerintem a VGA chipek használata visza lépés volt, ahhoz képest AMIGA custom rendszerét mivé lehetne tovább fejleszteni, szimpla órajel és sávszélesség bővítéssel is, amit minden PC gyártó is csinált.

// Copper ha jól emlékszem olyan 8 pixelenként tud lecserélni egy szint, ha minden pixelt egyenként le tudna cserélni, azonal kapunk egy "chunky truecolor" megjelenítést!
Demoban pl. a plazmák pont így müködtek már OCS-en is.

Jól sejtem, hogy -ez a demo rész- , copperal és fekete maszkal össze hozott kb ~90x64 12bit-es RGB "true color cunky" képernyő?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 19. 20:57


Quoting: alivemoon
Szerintem a VGA chipek használata visza lépés volt, ahhoz képest AMIGA custom rendszerét mivé lehetne tovább fejleszteni

Szerintem is, kár, hogy ezt az utat választották :-(

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 19. 21:41


Quoting: yellowdog
Szerintem is, kár, hogy ezt az utat választották :-(

Nem nagyon volt más választásuk, mert az RTG a Commodore csődje után jött ki, addigra nem nagyon volt egyik jogtulajdonos cégnek sem (mármint időben elválasztva több) saját chip-tervező kapacitása.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Ápr. 21. 23:15


jah, hat RTG-ig mindenkinek a sajat fejlesztesu rendszere volt vagy EGS, nem?
Amugy az EGS miert nem volt jo?

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 22. 09:46


Quoting: dh1
Amugy az EGS miert nem volt jo?

Az RTG wikipedia oldala szerint a régi appokkal volt limitált a kompatibilitiása (bármit is jelentsen ez)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Ápr. 22. 15:49 - Szerkesztve: charlie


Aze' hogy itt tartunk még 2018 lassan közepén is, hogy az amigások arról álmodoznak, hogy dejó lett volna ha az AmigaOS a régi chipsethez kötött maradt volna... Ezért nem érdemeltek meg semmit ami jó... Csak a fostalicska vámpirt meg vele a 25 éves Doom benchmarkját meg a mindentverő Sysinfot. LOL.

Amúgy a Rangerben chunky módok meg truecolor, hát persze. A Wikipedia szerint:

"According to R. J. Mical, the new chipset kept the original 13-bit DAC for its CLUT but with quadrupled color registers from 32 to 128. The color palette would have remained at 4096 colors but the resolution could go up to 1024×1024 pixels with 128 colors (7-bit color depth). Additionally the chipset can address up to 2 MB of Chip RAM space."

Szóval R.J. Mical szerint nagyfelbontás meg egyszerre 128 szín lett volna (azaz valszeg planar, én még nem láttam 7 bit chunkyt), továbbra is max. 4096-ból, és max. 2MB chip RAM. Ennél még az AGA is többet tudott helyenként, bár nem kérdéses, hogy ha ez 87-ben kijön, akkor ütött volna, csakhogy VRAM-ot igényelt, ami a C=-nek túl drága volt. De továbbra sem volt benne semmi ami alapjaiban írta volna át az Amiga architektúrát, csak egy másfajta ECS volt, nem kérdés hogy jobb, de az is biztos hogy ha kijön, az eredeti chipsetet és a vele való kompatibilitást még hamarabb elfelejthettük volna a szoftverek szintjén, mint a későbbi RTG-kkel...

És ahogy Dave Haynie megjegyzi a Wikipedia post végén: a Ranger egy afféle mítosz és legenda lett az Amigás fejlesztések között, amely minden újra elmeséléssel új képességeket nyer... Az asszem közismert, hogy a mítoszok, legendák és babonák helyett én általában arra szavazok ami itt van és működik.

https://en.wikipedia.org/wiki/Amiga_Ranger_Chipset

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 22. 20:48


Quoting: siz
nem nagyon volt egyik jogtulajdonos cégnek sem (mármint időben elválasztva több) saját chip-tervező kapacitása

Ezt nem értem, és persze sok minden mást sem ;-) szóval a meglévő vagyis létező (VGA kártyákba beépített) video chipek közül nem lehetett volna felhasználni egyet? Egy időben nézegettem néhány doksiját, simán illeszthetőek bármilyen 8/16/32 bites buszra szóval nem értem...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Ápr. 22. 20:50


lehet en vagyok a hulye, de en az vartam volna, hogy maga a Commodore epit ki egy RTG rendszert, en nem szetvalasztani akartam volna a OCS/ECS/AGA-t hanem fokozatosan ebbol a 3-bol epiti fel... vegul is a fejlodes megvolt, de az lassu es keves volt... en nem erzem a hatalmas fejlodest a konkurenciahoz kepest, sot - lasd AGA...

mar game szinten is necces volt az AGA, professzionalis feldolgozashoz meg egyenesen keves

na es a PAL amig a televiziozas volt a nyero addig jo volt, de ott is Newtek es Macrosystem utan csak a halal volt... 1990-ben mar VGA monitor volt a meno, VGA felbontasokkal ... es az Amiga meg az A3000-ben levo kezdetleges megoldast is elvette az A4000-ben...

en vagyok a hule amiert en nem latom a boduletes fejlodest az OSC/ECS es AGA kozott?

OCS/ECS egyszeru user szamara kb. eszrevetlen dolog, csak az A500+ is csak a 2.0x miatti maradt meg, hogy nem futnak a regi crack introk, ezert szar...

AGA meg nem hozta az attorest... sot inkabb a lemaradast hozta...

Az az A1000 amit Miner es csapata megalmodott mar a megjelenes elott le lett fejezve, de meg arra eleg volt, hogy 1-3 evre legenda szamba menjen az Amiga...

De mar 1990-91 kornyeken szamtalan jatek fejleszteset dobtak Amigan, mondvan, hogy keves a hw, es lassuk be egy stock A1200 mar valoban keves volt.

Ahogy a Scala is kinott a semmibol majd legenda lett aztan eltunt a fenebe... ezek a cegek mind az Amiga keveset teljesitett okok miatt szuntek meg letezni. A Scala MM osszesen 2 evig letezett Amigan... es mar vittek is PC-re. Macrosystem a Dracoval mar a Commodore halala utan probalt meg valamit csinalni, de a vegen mar settopboxokba epitettek komplett Amigakat egy fos sajat felulettel, aztan vittek az egeszet PC-re. Newtek a LW-vel 5 evig huzta, de mar 4.0-nal vittek az egeszet PC-re es DEC Alphara... nagyon keves ideig volt az Amiga a kiraly rendszer. Es mindez nem az usereken vagy a fejleszto cegeken mult, hanem a Commodoreon mely csak ult a baberjain es az aranytojast tojo tyukot hagytak megdogleni... szerintem...

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 23. 07:32


Quoting: yellowdog
Ezt nem értem, és persze sok minden mást sem ;-) szóval a meglévő vagyis létező (VGA kártyákba beépített) video chipek közül nem lehetett volna felhasználni egyet?

De. Pont ezt csinálták a mindenféle videókártyákkal, ezeknek a meghajtásához kellett az RTG. Az eredeti kérdés az volt, hogy miért nem az eredeti Amiga chipset lett továbbfejlesztve. Arra írtam ezt.
Quoting: dh1
en az vartam volna, hogy maga a Commodore epit ki egy RTG rendszert

Az RTG wikipedia oldala szerint állítólag a 4.0-ba tervezték, csak előbb dőltek be.
Quoting: dh1
De mar 1990-91 kornyeken szamtalan jatek fejleszteset dobtak Amigan, mondvan, hogy keves a hw, es lassuk be egy stock A1200 mar valoban keves volt.

Ez csak kötekedés, de az 1200 csak 1992-ben jött ki. :) Addigra meg aztán főleg kevés volt.
Quoting: dh1
em az usereken vagy a fejleszto cegeken mult, hanem a Commodoreon mely csak ult a baberjain es az aranytojast tojo tyukot hagytak megdogleni

Bármennyire szeretem is a Commodore gépeket, sajnos a Commodore, mint cég nagyon balfasz volt. Az "elején", még Tramiel irányítása alatt, minden arról szólt, hogy minél olcsóbbak legyünk (az ő filozófiájának az eredménye az Atari ST, illetve neki "köszönhetjük" a 2.0-s BASIC-et a C64-ben, ami már akkor is elavult volt, de legalább licenszdíjat nem kellett utána fizetni). Miután őt kirakták, utána meg már csak töketlenkedés volt. Leginkább arról szólt, hogy a részvényesek és a menedzserek hogyan tudnak minél többet zsebre tenni. Semmilyen roadmap nem volt és a mérnököket sem nagyon engedték dolgozni, mert sokba kerül.

De ez az egész itt már bőven OFF, majd Charlie helyretesz bennünket.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Ápr. 23. 10:26


azert Amigan legalabb folyamatos a scroll...a mostani gepeken meg most sem :D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 23. 10:39


Ja, bár ez az igénytelen programozók hibája. Szerintem a VGA chipekben is vannak raszter meg egyéb számláló regiszterek, még szép, hiszen anélkül hogyan is lehetne programozni őket, és gondolom IRQ-t is tudnak, nem hinném, hogy nem, szóval a PC hardver is alkalmas lenne a normális képi megjelenítésre, de azt sajnos PC programozás tanfolyamon gondolom nem tanítják...

Quoting: dh1
necces volt az AGA, professzionalis feldolgozashoz meg egyenesen keves na es a PAL amig a televiziozas volt a nyero addig jo volt

AGA is tud nem PAL üzemmódot, ez csak a megjelenítésért felelős időzítő és számláló regiszterek megfelelő programozásán múlik, és igen, ebből simán lehetett volna normális, visszafelé kompatibilis de új video chipet gyártani :-(

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 23. 10:41


Érdekességként jutott eszembe, érdemes kipróbálni a Giana Sisters PC változatát, röccenés mentes scroll... jaja, nagyon dúúúrva...

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 23. 12:05 - Szerkesztve: alivemoon


A vita a Vámpirról kezdődött, pontosabban, hogy a V2-ben nem lesz együtt hely az RTG és AGA-nak.
Erre mondtam, hogy nem nagy baj, mert az RTG az gyakorlatilag egy P96 rendszer, az AGA meg egy logika, azaz P96-ba lehet csinálni AGA drivert és akkor az AGA is RTG része(igazábol van is mert a Graffity driver van benne, az meg csak a custom chipeken egy külső egység). És még azt montam, mivel a Vampir sávszélessége töbszöröse az eredeti rendszernek x10-x12, azaz már csak ez a sokszoros sávszélesség qva jó lesz!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Ápr. 23. 12:31


Quoting: alivemoon
P96-ba lehet csinálni AGA drivert és akkor az AGA is RTG

:) Ilyen ecceru lenne? Nem hinnem.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Ápr. 30. 22:37


Van AGA-ra fake CGX...

Aragon
Tag

# Elküldve: 2018. Júl. 05. 22:06


Egy baratom nezelodik es ezt a kartyat talalta: GVP 1230/40. Velemenyetekre vagyok kivancsi, erdemes-e megvenni? Ugy altalaban, illetve egy hasonlo tudasu blizzardhoz, es egy ACA 1233N-hez kepest?

AZka
Tag

# Elküldve: 2018. Júl. 06. 08:11


Nekem a fénykorban volt GVP turbóm, egész jó volt. Úgy emlékszem csak speckó RAM modulokkal volt hajlandó működni.

Aragon
Tag

# Elküldve: 2018. Júl. 06. 11:33


Aha. User manual alapjan ugye az aca tunik jo valasztasnak, de mintha korabban vki negativan nyilatkozott volna rola. Talan ircen tortent, mert nem talaltam meg itt az ehhez fuzodo bejegyzest. Szoval szemelyes tapasztalatra vagyok kivancsi elsosorban.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Júl. 06. 13:13


Az ACA kártyákból rengeteg féle van, szóval ha a koraikkal valakinek nyűgje volt, nem biztos h. a mostaniakkal is lesz. Nem vagyok nagy híve az ACA kártyáknak, de ha már nem Blizzard, lehet inkább azt venném mint a speckó RAM-os ősöreg GVP-t.

Aragon
Tag

# Elküldve: 2018. Júl. 06. 13:40


Zsir uj acaja lesz a csokanak. Koszi!

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2018. Sze. 01. 17:13


Quoting: awe74
Hi!

Rendeltem 3db TF530 Rev3 boardot. Lassan megérkeznek az alkatrészek is. Egy darabot szeretnék majd megtartani, a másik kettőt eladnám. Az egyikhez nem lesz proci és FPU, de tesztelni fogom. A másikhoz 33Mhz-es CPU és FPU lesz.


Érdeklődnék, hogy állsz azzal a kártyával amihez nem volt procid?
És mondtam, hogy én szeretném?

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2018. Sze. 23. 13:14 - Szerkesztve: peachman


Elérhető Vampire 600 V2 és 500 V2 kártyákhoz a Gold3 Alpha Core, ami még teszt verzió csak, de kapott AGA támogatást (és sajnos kikerült belőle az RTG és az FPU) HDMI kimeneten hanggal együtt.
Gold3 Core

Nálam mondjuk valamiért 100-ból 1x indul a kártya ezzel a verzióval, de lehet a gépemmel van valami galiba.

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 20 . 21 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / New age turbókártyák
 
 

Powered by light forum script miniBB™ © 2001-2024