Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / New age turbókártyák
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 20 . 21 . >>
Szerző Üzenet
smokey2k
Tag

# Elküldve: 2010. Dec. 17. 12:04


Hm én úgy tudom a xbox360 és ps3-ban is ppc van és még sok más helyen.
Rosszul tudom ?

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Dec. 17. 12:19


De tényleg, igazad van. Igaz a PS3-ban a CELL van, ami nem lenne túl jó választás. Nehéz programozni (állítólag).

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2010. Dec. 17. 12:26


"Nehéz programozni"
Erről azt olvastam hogy aki xna + C#-on nőt fel annak valóban.
Aláírom hogy 2010-ben az ember elvárja hogy a dev env kényelmes legyen.

Hol vannak azok az idők mikor a 7mhz + custom chipsetből fantasztikus dolgokat hoztak ki és még élvezték is a programozok. Pedig állítólag anno az amigára is azt mondták hogy nehéz programozni.

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Dec. 17. 12:31


Quoting: smokey2k
Erről azt olvastam hogy aki xna + C#-on nőt fel annak valóban.
Hát annak tuti. Ezért írtam oda, hogy állítólag, mert nekem nincs összehasonlítási alapom. Én MOS 65xx-en meg 68k-n nőttem föl. :)
Quoting: smokey2k
Hol vannak azok az idők mikor a 7mhz + custom chipsetből fantasztikus dolgokat hoztak ki és még élvezték is a programozok.
Eltűntek abba a süllyesztőbe, ahova a régi szép napok szoktak. :(
Quoting: smokey2k
Pedig állítólag anno az amigára is azt mondták hogy nehéz programozni.
WTF? Esküszöm a C nyelvet nehezebb programozni mint a 68k-t.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Dec. 17. 13:18


Quoting: smokey2k
Hm én úgy tudom a xbox360 és ps3-ban is ppc van és még sok más helyen.
Rosszul tudom ?

Jaja, de desktopra mondj 1et az Amiga vonalon kivul... :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Dec. 17. 13:21


Prev-gen Apple gépek. :P

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 11. 11:03


Ugyan én nem soft hanem Hard vonalon mozgok szinte csak, de nagygépes szervereket javítok, telepítek, tartok karban, és minden második szerver (IBM) Power procis, és abból is G3, G4, G5, G6, G7, szóval csak az Alma dobta a Power-t, az alap gyártó továbbra is nyomja.
Gondolkodom, és már nézem is a HW vonalakat, hogy hogyan tudnám valamelyik megmentett G3-as vagy G4-es procit beleszuszakolni a jó öreg Amigába:-)

sadddam
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 11. 12:45


G6? G7?
mellesleg a server sem desktop:) ppc = emb., konzol es szerver.

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 11. 13:09


Igazából arra céloztam, hogy ha már a turbo kártyákról és régi Alma gépekről volt szó, akkor az IBM Power procijai jönnek képbe, és mivel ilyen vonalon melózom, azért mondtam, hogy már G7-nél tartanak:-)
Amúgy a régi Power-es szerverekben pontosan ugyanaz a proci volt, mint a régi almákban. :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jan. 11. 16:21


kroki78: Csak szolok, hogy mielott itt oriasi kartyafejlesztesek kezdodnek, krokinak beszelnie kellene Dezz-el, merthogy ott is keszul valami brutaliti cucc ... tobbet nem mondhatok, csak nem erzem szerencsesnek az erok szetforgacsolasat ... ossze kene fognotok!

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 11. 16:30


Köszi az infot, megfogadom.
Amúgy meg több dologgal is foglalkozom egyszerre, meg mint említettem, először még 1-2 vasat szeretnék pluszba beszerezni.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jan. 11. 16:56


Dezz is tobb vasat tart tuzben ... szoval bizta ketten egyutt erosebbek lennetek ... persze csak gondolat ... ne jarjon ugy a ket project mint az x taborra szakadt Amiga kozosseg :)

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 11. 17:50


akkor vhogy fel kellene vennem a kapcsolatot vele, de hogyan? Hmmm.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jan. 11. 20:04


Irok neki es megkerdezem, hogy megadhatom-e a mailjat neked!

tassika
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 17. 17:11


Quoting: dh1
krokinak beszelnie kellene Dezz-el, merthogy ott is keszul valami brutaliti cucc ... tobbet nem mondhatok


Na most nagyon kíváncsi lettem! Mé nem mondhatsz többet?! :-)
Jó pár éve, amikor még Dezz Victorként tevékenykedett, akkor volt egy olyan terve, hogy készít egy a 030-as Blizzard processzor foglalatába helyezhető GFX kártyát. Én vevő is lettem volna rá, mert abban az időben adtam el a mediátorom, és nagyon elszoktam az AGA-tól! :-) Na, egy ilyen brutal cucc lenne. Dh1, meg kérdeznéd Dezz-t, hogy egy nem működő VSS-t megnézne-e, hátha tud vele valamit kezdeni. Jó lenne, ha megtudná esetleg javítani valaki.

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 17. 17:42


Ez a feladat tényleg pl Dezz-re vár, mert ez meghaladja a jelenlegi tudásom. Ugyan biztos jól elbohóckodnék vele, de nem hiszem, hogy azzal sokra mennétek:-)
Amúgy azért állandóan képzem magam, de a GFX még messze van...:-(

030-as CPU upgrade-en már gondolkodom, és elméletileg alkatrész is van egy prototípushoz, lehet hogy a már amúgy is agyon kábelezett proto A500(+)-omat még jobban összeforrasztgatom, és meglátjuk mi lesz belőle...

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Jan. 17. 17:53


Fotót:)

Mohican
Tag
# Elküldve: 2011. Jan. 18. 23:36


nem rossz a 030, de ez a projekt is megér pár kattintást.

URL

Egyrészt viszonylag occsó lehet a végén, van minden bóótból, és azért odabasz sebességben is az alapgéphez képest.
Az A500 verziót összevarrni egy ide vezérlővel szintén nem lehet nagy kunszt "gépészeknek" ;)

URL

Kettőt összegyúrva jók lennénk.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 19. 00:31


14,28 MHz-es 68000-es volt az egyik "Amigáról fekete fehéren" magazinban is. Kellett hozzá egy 16 MHz-es 68k, meg egy D tároló, amivel az alaplapi 28,56 MHz-et lefelezték.

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 19. 00:48


Mochican:

Ahogy elnézem ezeket a linkeket, az IDE+RAM board-ot össze tudom gyúrni egybe A500-hoz. Amúgy pont ezen dolgozom mostanában is, úgyhogy lehet, hogy a köv. AmiCon-on már ez fog a gépemben ketyegni:-)
A 030 az nagyobb lélegzetvételű dolog, azzal nem tudom hogy fogok haladni.

Már beszerzés alatt az A600-am, így majd már ahhoz is tudok alkotni valamit talán.

u.i.: ami a RAM board-on van említve memória IC, valahogy pont abból a tipusbol esett az ölembe 100DB :-D , így még azon sem kell agyalni, hogy az időzítés az Amigához rendben van-e, és honnan szerzek be pont olyat a próbákhoz, amivel garantáltan műxik.

Mohican
Tag
# Elküldve: 2011. Jan. 20. 00:39 - Szerkesztve: Mohican


Ha a faragásokhoz kell hibás alaplap (A500, A600, A1200) ... szólj.
A 030 jó lenne, de beszerezni körülményes ... és csak bekomplikál első kanyarban. A hazai projektekkel mindig az a baj hogy nagyot akarunk fingani és a végén beszarunk ;). Azért írtam hogy ha a két cucc 1 kártyára kerül és szakít 28 mhz-n ... akkor az már elég ütős.

ehune 2 videó arról mit hoz a konyhára:


OS: URL

GAME: URL

fogyasszátok egészséggel ...

M

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jan. 20. 02:17


Nincs valakinek kolcsonbe vagy eladasra egy A2000-es turbinaja? :)

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 20. 11:17


Mochican:

Hibás lapokat, vagy akár hibás turbo GFX, Scanxxx kártyákat is szívesen veszek, ha nincs már rá szüksége a tulajnak, mivel ötleteket mindenhonnan jó venni.
Ahogy asszem Picasso mondta: "A jó művész másol, a zseniális lop" (ötletet) :-P

Amúgy ha minden jól megy, és Charli-ék is úgy akarják és lesz Amigatali holnap, akkor asszem ott leszek. Ott lehet ötletbörze/Brainstorming, stb.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 20. 23:28


A 28 MHz az alaplapról jön, vagy oszcillátorról?

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 20. 23:38 - Szerkesztve: kroki78


Akármilyen Amigáról is beszélünk, alapértelmezetten nem hinném hogy a proci bármit is kezdene közvetlenül azzal az oszcillátorral az alaplapon, mivel az a video jelhez kell(szinvivő). a CPU ahogy nézem, csak leosztva kapja meg... kb 7Mhz-en. Szóval ha bárhonnan is, akkor csak külön kártyáról kaphatnák. Sajna ez az eset csak akkor áll fenn, ha pl 030-as kártyán van. és akkor már jön is a bonyodalom, mert a kettőt össze kell szinkronizálni, ami egy külön logika beiktatását jelenti precíz időzítésével.

Már dolgozom A500 SCSI, IDE, Fast RAM sidecar-on, illetve ezek belső változatán, de egyelőre unbuffered változatban. Kacsintgatok a CPU upgrade felé. Elsőnek viszont nekiugrom az Amiga>VGA adapternek. ne kelljen mindíg a TV-met használni :-)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 20. 23:40


Quoting: kroki78
Akármilyen Amigáról is beszélünk, alapértelmezetten nem hinném hogy a proci bármit is kezdene közvetlenül azzal az oszcillátorral az alaplapon, mivel az a video jelhez kell(szinvivő). a CPU ahogy nézem, csak leosztva kapja meg... kb 7Mhz-en.
Alapesetben tényleg nem, de fel tudja használni, ha bírja a tempót. Kicsit feljebb írtam is, hogy volt ilyen mod közkézen is.

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 20. 23:59


igaz. elnéztem, sorry! Csak ahhoz tényleg olyan alkatrészek kellenek amik bírják a "strapát" :-)

Mohican
Tag
# Elküldve: 2011. Jan. 21. 11:25 - Szerkesztve: Mohican


Régen toltak ilyen kártyákat ... Anno a supraturbo-kat is 28Mhz procival szakították.

Részletek: URL

majd ebből csinált egy srác A1000-hez modot 2005-ben, amihez még schematics is volt fent ... sajnos csak volt.

ide katt: URL

Amit a szlovák (Boboo) csóka használ (Freescale MC68SEC000AA20) kb 12 dollár a tescóba ;) ... kérdés hogy a gyári 20Mhz fellőve 28-ra mennyire stabil ... neki elég jól muzsikál.

és itt az egyik legnagyobb HW mágus (IMHO) weblapja, több moddinggal a hátamögött:

erre tessék: URL

a poén az a srácban hogy mindent A1000-hez tol ami esetleg támpont lehet az A500 fejlesztésekhez.

M

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 21. 13:16


Hálásan köszi a linkeket, minden ötletet szívesen veszek.

Amúgy az egyik csávó a neten megcsinálta az SD floppy emulátor továbbfejlesztett változatát, asszem ezt fogom alapul venni, és abból csinálom meg a külsőt, amit csak a portra kell rádugni, és FD1-ként megy, így nem kell megbontani a dobozt.
Ez már SDHC-t és ADF-et is kezel, szóval továbbfejlesztett:-P

Mohican
Tag
# Elküldve: 2011. Jan. 21. 15:27 - Szerkesztve: Mohican


Ez már meglévő dolog "REV C"... lotharek féle HxC SD Floppy emulátor kapható is ... oda szereled ahová akarod (akár kívülre is)

ide bökj:

http://www.amiga.org/forums/showthread.php?p=595227

alsó két post-ban minden URL ill. video link ott van ami kell ... ;)

Az A500 turbó + ide + ram belülre nagyobb hiánypótlás lenne ha óvatosan belepofázhatok. ... (Nyilván csak javaslat ... ;)

M

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 20 . 21 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / New age turbókártyák
 
 

Powered by forum script miniBB™ © 2001-2024