Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / HW needed
. 1 . 2 . >>
Szerző Üzenet
TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Nov. 04. 14:06


Na, ide lehetne bepasszolni ilyeneket, hogy ha valaki keres valamilyen hardwaret. Kezdeném is a sört: Van valakinek 68882 50 MHz PGA, amitől megszabadulna?

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Nov. 04. 14:31


Nincs adás/vétel topic? Szerintem oda mehetne, nem?

Erről jut eszembe a régi vicc:

Világhírű vonósnégyes keres elsőhegedűst, másodhegedűst és csellistát.

TCH! Szerintem ilyesmitől nem nagyon akar megszabadulni senki, hiszen ezek már kincsek :-) Még egy alap amiga csak-csak...

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Nov. 04. 14:40


Quoting: adsr
Nincs adás/vétel topic? Szerintem oda mehetne, nem?

Upsz, én itt a HW részben kerestem, sry.
Quoting: adsr
TCH! Szerintem ilyesmitől nem nagyon akar megszabadulni senki, hiszen ezek már kincsek :-)
:((( A vesalián csak 40 MHz-es van.
Csárli, vagy valaki, ha olyan turbókareszba rakom azt a 40 MHz-es fpu-t, ami 50 MHz-el ketyeg, akkor azt kibírja még?

smokey2k
Tag

# Elküldve: 2010. Nov. 05. 01:05


Hali keresek 16 bites gépekhez késztet game developer cuccokat, hw-t (kártyától kezdve komplet kit-ig) és sw-t (pl dev cuccokat nes-hez vagy játéktermi gépekhez). Eddig amit találtam az nem sok :S
Szóval tudtok valami ötletet hol keressek ?
Pl anno NES-re csináltak egy rakat crack intro-t azt a bbs advert-ekben volt is említés a custom hw-tol amit használtak hozzá. De ha esetleg valaki tud infot régi cégek belsős fejlesztői cuccairól :) (pl. team17 origin psygnosis stb)

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Nov. 05. 11:40


NES-hez tudok.
http://aminet.net/search?query=nesdev

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Nov. 06. 16:22


Khm ... hw-t keresnek nem? :)

csuka
Tag

# Elküldve: 2010. Nov. 07. 12:46


A1200 lapot vennék.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Nov. 08. 20:10


Ha már ez a topic él: Az épülő 1200-esembe keresnék logót! Az előző tulaj ugyanis amikor házikóba építette, leszedte a dobozról, és sajna nincs meg...
Nincs valakinek elfekvőben?

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Nov. 09. 13:16


Bótoltam egy Philips Videopac G7000-et tápegység nélkül, végigtúrtam ár a netet, hogy mi a tápegység polaritása, de nem sokra jutottam csekélyke angol tudásom miatt.
Valakinek esetleg nincs ilyesmije, ismerős, stb? Aki tud, kérem segítsen!

Köszi!

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Nov. 09. 16:07


Nekem egy 50MHz-es dip14 oscillatorra lenne szükségem, nincs valakinek? Vagy pár tippet honan tudok rendelni. Köszi!

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Nov. 09. 19:19


DIP? Nem DIL? Mert DIL az van.
http://www.vesalia.de/e_oscillators[6552].htm

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Nov. 10. 22:19 - Szerkesztve: alivemoon


DIP foglalat a körátméröjü lyuk, a DIL a lapos, igaz tök mindegy a kvarc belemegy mindketőbe, már én is rájöttem mindenüt DIL nek hivják inkább,
a fene érti, ösze vissza írkálja más is. Láttam jóbb fordítást DIP tölcséres, DIL lemezes.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Nov. 12. 20:22


bsdsocket.library-t honnan lehet letölteni?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2010. Nov. 12. 22:16 - Szerkesztve: ratman


Azt az IP stack csinálja atya.
Classic OS-re volt az AmiTCP, meg a Miami.
Mindkettő fizetős, évek óta nem fejlesztett, tehát gyakorlatilag beszerezhetetlen. :)

3.9-ben mintha rémlene, volt valami genesis nevű genny, ami nagyrészt AmiTCP-re hasonlított, de igazából nem. Nem is nagyon működött az, igaz.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Nov. 12. 22:41


Azért mégis találtam egy bsdsocket.libraryt 3.28 az meg mi a szösz akkor

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Nov. 12. 22:44 - Szerkesztve: TCH


Nekünk van itthon AmiTCP 4.0, igaz csak demo, de működik, lehet vele netezni, meg Amiga2fostömlő transfert csinálni.

De Amineten is fennt van.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Nov. 12. 23:11


Én is azzal szenvedek, csak szerintem van 5 éve, hogy utoljára használtam,
akkor sec perc bekonfiguráltam, aztán használtam, ha nehezen lehetett volna konfigurálni és sokat szoptam volna vele biztos emlékeznék, most kicsit idegesit, hogy bénázok :)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Nov. 13. 02:17


Na! Sikerült! Jo ez az AmiTCP, egyszerübb mint gondoltam! Ezt AMIGA1200 GVP030/50 RAM 8MB!

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2010. Nov. 13. 02:23


Most azt keresem, hogyan lehet külön screenre nyitni az iB-t mert most löresen nezem az oldalt :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Dec. 02. 18:51


Lázi, ha olvasod nincs esetleg egy A500(+) turbókártyád elfekvőben?

Meg, akkor egy kis off is: anno a Joypad fuckos csávónál rájöttetek, hogy ki írta a GURU-nak azt a gyalázkodó levelet? A névtelen Gyuri kecskemétről, aki konzekvensen egy g-vel írta a segget.

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 11. 14:57


Sziasztok!

Ha már megtaláltam ezt a topic-ot, akkor idevalóan had érdeklődjem, hogy A600 vagy A1200 van-e valakinek eladó? Nem baj, ha szépséghibás, nem baj, ha pl az egyik Joy port nem megy, nem baj, ha a floppy drive nem műxik, és ha ugyanaz a tápja mint az A500-nak, akkor az sem baj, ha nincs tápja.

Előre is köszi a válaszokat.

Kroki

u.i.: hibás, működésképtelen, halott kiegészítőket, bővítőket és alaplapokat is keresek ezekhez a gépekhez.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jan. 11. 15:04


Van egy döglött 600-as alaplapom, nem tudom segítene-e rajtad...

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 11. 15:22


Valamennyit biztosan! Minden alkatrészt gyűjtök.
Hogyé számolod? :-)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Jan. 12. 05:59


dobj mélt a mari ponty zsolt kukac frímél ponty húúú ra és megbeszéljük.

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 20. 14:45


Sziasztok!

Keresnék mindenféle rossz HW-t amigákkal kapcsolatosan. Lehet az alaplap, Turbo, valamilyen bővítő, bármi ami rossz és már nem kell. (ha lehet egereket és joy-okat ne írjatok, abból van nekem is elég:-) )
Előre is kösz, ha van válasz. Ha meg nincs, akkor így jártam.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Jan. 20. 15:31


kroki: Monitort nem javítasz? A klubbos monitorokra ráférne egy kis szeretet, a kapcsolóik odavannak, a kábeleik töröttek, tekergetni kell minden alkalommal, stb. Össze kéne tákolni kicsit őket, hogy még sokáig menjenek...

(Ja és az ímélre majd válaszolok, de hírhedten szarul állok az emailre válaszolással... :)

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 20. 15:36


Charlie:

Eredeti szakmám (legalábbis papirom van róla) TV-reszelő, szóval megnézhetem azokat a moncsikat, semmi akadálya. :-)
Ami a válasz-reakció-idődet illeti, no para, tudom, hogy csak 1-2 hét elteltével kell gondolkodnom, hogy megkaptad-e a levelemet. :-D

sadddam
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 21. 00:38


ize, nekem is van egy doglott microvitek/amiga m1438-as multiscan monitorom. ha esetleg tudnál vele vmit kezdeni, tied lehet régóta őrizgetett hibás a12k alaplapom:) (kickstart már nincs benne, ha jól emlékszem...)
tök jó lenne ha legalább az rgb mód működne... (persze előbb a multiscan mód halt meg, aztán az is)

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 21. 00:49


Sadddam:
uhh. akkor szép kis "hulladék" gyűjteményed van. Mondjuk ami valakinek hulladék, az másnak (nekem) kincs lehet:-)
Mindenképpen megköszönném, ha a hullákat megkaphatnám vhogy. (mondjuk a monitort most nem tudom hova tenni, de kitalálunk valamit.)
Holnap (pénteken) esetleg az Amiga talin? (ha van holnap), vagy netán lehet hogy kinézek a retro bulira. Amúgy meg járom az országot folyton a melóm miatt.

DeToX^DT
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 21. 17:21


nocsak 1 "kolega" :) 500-as cuccok is érdekelnek? meg nekem is van pár origi commodore moncsim. csak se kedvem se időm velük foglakozni. ha érdekel vmi xóljál

. 1 . 2 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / HW needed
 
 

Powered by simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024