Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / H2O2 (hidrogén peroxid) Avagy a nagy fehéritő topic :)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Szerző Üzenet
Pityusz
Tag

# Elküldve: 2013. Jún. 05. 20:19


Quoting: dino
Uraim, most kaptam a hirt, hogy sajnos az idei nyar elmarad!


A folyamatos 40 fokot nem bánom,de ez se jó.... :(

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 07. 12:39 - Szerkesztve: dino


torolve

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2013. Aug. 06. 20:09


Urak!

Atari STE-t fehérített már valaki?
Van valami Extra tudnivaló,vagy minden megy úgy mint az AMIGA-nál? :)
Nem akarom,hogy foltos legyen! Az egere már az lett.... :(((

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Aug. 07. 02:36


Annyit kell tudni, hogy ha Atarit STE-t feheritesz Amiga 1200 lesz belole! :) :P

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Aug. 07. 12:43


Az atarik szürkés árnyalatúak, én nagyon vigyáznék a fehérítéssel...

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2014. Jan. 29. 08:34 - Szerkesztve: Cobra


Kalandos modon visszakerult hozzam a regi ezerkettesem, amin anno elkezdtem az Amigas codeolasos korszakomat es elkezdtem kicsit rendberakni. Igencsak besargult allapotban kaptam meg szoval elkezdtem utananezni en is ennek a feheritesnek. Utananeztem a RetrObright oldalon a dolognak es rajottem hogy az itthon levo Vanish folteltavolito 5.7% H2O2 es valoszinuleg tartalmazza a TAED nevu anyagot is ami miatt a H2O2-hoz keverik az ilyesmit RetrObright recept szerint. Ezen kivul mar eleve ilyen zseleszeru allapotban van igy bar a H2O2 koncentracio viszonylag kicsi, gondoltam teszek egy kiserletet egy regi egerrel, legfeljebb tovabb tart. Egy ecsettel egyszeruen bekentem vele a muanyag feluletet es kitettem a napra. Par oraval kesobb mar fehernek tunt a felulet, de csak hogy biztosra menjek kentem ra megegy adagot es meg par oraig kint hagytam a napon. Az eger felso elemet csinaltam csak hogy ossze tudjam hasonlitani az eredeti allapottal:



Osszesen 6-8 ora alatt sikerult ezt elerni.

Es ezeket hasznaltam hozza:



Raadasul minimalis mennyiseg kell belole mert csak a feluletet kell bevonni vele, szoval eleg olcso megoldas. Holnap jon a masodik teszt, egy erosen besargult C64-et fogok igy kezelni, ha az is jol sikerul akkor johet az ezerkettes.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Jan. 29. 08:40


Egyik képet sem nyitja meg...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Jan. 29. 08:42


Quoting: Cobra
Egy ecsettel egyszeruen bekentem vele a muanyag feluletet es kitettem a napra.


Hat, itt most nem nagyon van nap :)
Ott milyen ido van feletek most?
Amugy nem jok a linkek, 404 es.
Amugymeg orulok, hogy ujra latlak a forumban :)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2014. Jan. 29. 09:01


A linkek jok, csak szar a forum, berak egy space-t az URL-be, akarhanyszor probalom ujraszerkeszteni mindig space-el a kozepen menti el...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Jan. 29. 09:08 - Szerkesztve: dino


es tenyleg, eddig ezt en nem tapasztaltam, de igy siman meg jo:

https://lh3.googleusercontent.com/-DNa-TXF11K8/UuirT9j9U2I/AAAAAAAABjs/hSCccu9G4TA/w1 194-h796-no/Feherites_eger.jpg

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2014. Jan. 29. 09:11


Hat most fostomlon vagyok, es probaltam Chrome-al, Firefox-al meg IE-vel es mindharommal ugyanezt csinalja, szal nem hiszem hogy brozer bug? Lehet az URL-ek nem teccenek neki valamiert.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2014. Jan. 29. 09:14


tinyurl-t hasznalva jo, szoval az URL-ektol megfekudt a forum engine ;)

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2014. Jan. 29. 09:54


Mindenesetre jó hír, hogy nem kell semmilyen hókusz-pókusz, csak a Vanish. Köszi hogy megosztottad! Ezt fogom én is nyáron kipróbálni.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jan. 29. 10:20


A zselenek egy baja van sajnos, foltot hagy ...
A2000 billem banta ...
Szoval a full folyadek jobb szerintem ...

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2014. Jan. 29. 10:40 - Szerkesztve: Cobra


Ez a Vanish konkretan nem zsele, inkabb suru folyadek, amit konnyen egyenletesen ra tudsz kenni a feluletre es szepen eloszlik rajta, szoval nincs olyan hogy valahol tobb van valahol kevesebb.

Viszont ha H2O2 alapu anyaggal kezelted az A2000 billt akkor a foltok nem permanensek, egy ujabb kezelessel eltunnek. Ugyanis a H2O2 nem feherit, hanem konkretan visszacsatolja az UV feny altal lebomlott bromine molekulakhoz a hianyzo hydrogen atomokat vagyis a muanyag visszakapja az eredeti allapotat. Ha mar nincs tobb lebomlott bromine akkor nincs tovabbi valtozas a muanyagon. Vagyis ha a H2O2 kezeles nem mindenhonnan tuntette el a sargulast, akkor egy ujabb kezeles megoldja a problemat.

Ha viszont valami klor-alapu feherito anyagot hasznaltal akkor beszoptad. Ezek tenylegesen kivilagositjak a muanyagot, ezzel atalakitjak atomi szinten a szerkezetet is es pl. a szurkek is kivilagosodnak ahelyett hogy csak a sargulast forditana vissza.

Ja elfelejttem meg irni, hogy fontos nagyon alaposan atmosni a muanyagot kezeles elott, hogy ne legyenek piszokfoltok amik gatoljak bizonyos helyeken a cucc mukodeset. Epp lemostam a C64 felso elemet igy mar csak ki kell rakni reggel a napra es lekenni a cuccal.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jan. 29. 11:01


A foton a tied is foltosnak tunik ...
En is Vanish-t hasznaltam ...
A baj az, hogy mivel nem folyadek, hanem valami suru ize, nem tudod ugy felvinni nagyobb feluletre, hogy mindenhol tokeletesen fedjen.
Aka foltos lesz ...
De ha egy nagy edenybe meritve teszed bele es ugy ki a napra akkor valoszinuleg nem lesz foltos. De ahogy neztem masoknal ott is a legjobb megoldast a meriteses modszer adta ... de aztan meg kinek mi! :)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2014. Jan. 29. 11:23 - Szerkesztve: Cobra


Ha a pici feher foltra gondolsz a bal egergombon, az nem a kezeles eredmenye, hanem kopas ami mar ott volt a peroxidos kezeles elott is. A felulet tobbi reszen en nem latok foltokat. Tovabbra is azt ajanlom hogy ha H2O2-alapu cuccot hasznaltal es nem lett egyenletes, akkor kezeld le megegyszer. En eleve ketszer kentem at, par ora kulonbseggel, hogy ne szaradjon ki kozben. Nyilvan hasznalhatsz nagy mennyiseget egy tartalyban es elmeritheted a cuccot, de nagyobb muanyagoknal ez eleg pazarlos megoldas.

Egyebkent direkt azert csinalok elobb egy C64-et mert abbol van jopar igy ha netan nem olyan lenne az eredmeny mint amire szamitok, akkor nem nagy veszteseg, az ezerkettesnel viszont biztosra akarok menni. Dokumentalom az egeszet :)

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2014. Jan. 30. 06:32


Na, C64 kezeles (egyelore csak a felso muanyagot csinaltam), igy indult:


Es ilyen lett:


Csinaltam egy fotot kezeles kozben:


Sajnos delutanra felhos lett az ido igy nem kapott annyi UV-t de igy se rossz. Amugy ugyanazt a technikat hasznaltam, lekentem jo vastagon es 3 ora utan ujrakentem. Rajottem hogy jobb vizzel lemosni a masodik kenes elott mert 3 ora utan mar tapados/ragacsos lesz ami rajta van es az lehet hogy akadalyozza a "friss" anyagot abban hogy elerje a feluletet.

siz
Tag

# Elküldve: 2014. Jan. 30. 07:06 - Szerkesztve: siz


Majd próbáld újra a fotót, mert itt bizony semmi sem látszik. :(

edit: persze mire beküldtem a választ megjelent. Bocs!

edit2: közben a képeket is megnéztem: szerintem jó lett az eredmény. Nyáron én is kipróbálom, van jópár sárga cuccom. :/

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2014. Jan. 30. 07:59


Ja meg ajanlom a gumikesztyut... a Vanish eleg ha 30 masodpercig van a borodon es mar marja szet jol... holnap kezelem a C64 gombjait es az ezerkettes felso muanyagat. Ezek erdekesek lesznek mert mindkettonel valtozo a sargulas mennyisege kulonbozo reszeken, a C64 kepen latszik is hogy bizonyos gombok joval sargabbak, az ezerkettesnel pedig szabalyosan latszik hogy milyen szogben erte a nap ami a sargulast okozta mert latod a billentyuk "arnyekat" ahol sokkal vilagosabb maradt a muanyag (majd arrol is lesz before/after kep). Az ezerkettesen meg apro festekpottyok is vannak amiket el kell tavolitanom a kezeles elott, iszonyatos allapotban kaptam meg :/

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2014. Jan. 30. 08:51


Ez nagyon jó! Ez a C64 burkolat a legjobb bizonyíték hogy a Vanish önmagában elegendő. Mégsem kell kínai turmixgépet vennem a kevergetéshez. :-D Van egy régi modding tervem nyárára, aminek alanya egy halott c64 és egy működő de megfaragott c16 lesz. A c16 szürke gombjai is sárgulnak. Kíváncsi vagyok, hogy a szürke szín is ilyen szépem visszatér-e.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2014. Jan. 30. 09:17


@Calhoun: A Vanish szerintem onmagaban nem lenne eleg egy kezelesre, mert csak 5.7% H2O2 van benne (bar meriteses modszerrel lehet hogy igy is eleg). Ezert probaltam ugy hogy tobbszor kenem at par ora elteressel hogy mindig uj H2O2-hoz jusson a felulet es igy faszan mukodik kenessel. Elmeletileg a muanyag eredeti allapotat kapod vissza, vagyis nem feherit mint a klor, hanem a sargulast csinalja vissza, szoval ami eredetileg szurke volt annak vissza kell allnia szurkere. Holnap kiderul hogy valoban igy van-e amikor a 64-es gombjait csinalom. Lattam olyat ahol kloros feheritot hasznaltak es a szurkek teljesen kifeheredtek tole. Na olyat nem szeretnek...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2014. Jan. 30. 09:58


Nah, akkor tavasszal Vanishra fel! :)

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2014. Jan. 30. 10:06 - Szerkesztve: Calhoun


@Cobra: Én sem. És én is a kenés, várás, mosás, újrakenést fogom próbálni. De majd a nyári verőfényben. :-)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2014. Jan. 30. 22:42


Tényleg, a matricákat nem bántja a cucc?

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2014. Jan. 31. 09:52 - Szerkesztve: Cobra


Na ezerkettes kezeles elott:


Es utan:


A kepen nem latszik valamiert de az az eros sargulas a bal oldalon nem szunt meg teljesen, szabad szemmel lathato meg egy enyhe sargas szin igy fog meg kapni egy adagot...

A C64 keyb-nel a nagyon durvan besargult gombok meg szinten nem tokeletesek csak azok amik a kepen kevesbe sargak szoval azokra is lesz megegy menet. Ugy latom az eros sargulasra nem eleg a 8 ora.

Az eger also reszet is lekezeltem, igy mar korrekt:


A matricakra is rament a cucc rendesen de azokkal nem tortent semmi. Szerintem a legrosszabb ami tortenhet hogy a matrica ragasztasat kioldja, akkor meg legfeljebb visszaragasztod, de nekem nem tortent ilyen. Az ezerkettesen meg rajta van a kis vekony folia is a matrican (csak a sarka fel van picit jove) es azt se szedte le a cucc.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2014. Jan. 31. 09:57 - Szerkesztve: dino


Cobra

Az 1200as billentyuket nem kezelted?
Azon nem latok semmi kulonbseget.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2014. Jan. 31. 10:07


dino: meg nem. A keyb eleg maceras mer egyenkent kell oket leszedegetni, letisztitani (hogy kosz ne legyen rajta), meg gondoltam eloszor a C64 gombokat csinalom meg. Most amugy lett egy kicsit nagyobb problemam mint a haz szine, nem akar bootolni az ezerkettes (power LED villogas) szerintem a tapban a kondik kezdik megadni magukat mert az 5V-on csak 4.9-et mertem a 12V-on meg csak 11.5-ot.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2014. Feb. 01. 12:01


Billentyűhöz tessék 30%-os folyékony szert használni, gyorsabb és jobb.

Cobra
Piros troll

# Elküldve: 2014. Feb. 01. 21:25


A gombokhoz a keneses modszert en se ajanlom, tul macera, raadasul a gombok oldalan nem marad meg a Vanish, egyszerubb egy kis atlatszo talkaba tenni oket es raonteni a cuccot, hogy ellepje. De nem hiszem hogy a 30%-os koncentraciora szukseg lenne.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / H2O2 (hidrogén peroxid) Avagy a nagy fehéritő topic :)
 
 

Powered by easy forum software miniBB™ © 2001-2024