Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / H2O2 (hidrogén peroxid) Avagy a nagy fehéritő topic :)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Szerző Üzenet
Levi
Tag

# Elküldve: 2011. Júl. 18. 17:06


Fotókat majd ne felejts el csatolni!

Levi
Tag

# Elküldve: 2011. Júl. 23. 13:24


A szeptemberi First Aid-et követően tervezek egy fehérítést is...

Új ház + új billencsem van - kissé sárgák és befeszítenek...

Régebben írta Emeric SH kolléga, hogy cimborája Vanishben áztatott billentyűket. Megnéztem a Vanisht-t, hyper agresszív szer és tartalmaz h2o2-t.

Hmmm... Jól hangzik!

Ezzel fogok maratni ősszel, és megírom a fórumba a tapasztalataimat és áplódólók pár fotót is...

Levi
Tag

# Elküldve: 2011. Júl. 23. 13:25


http://www.ezermester.hu/oldtimer/article.php?getarticle=4856


10. oldal bekeretezett cikk.


Talán erre gondol(t) :

http://www.henkel.hu/cps/rde/xchg/henkel_huu/hs.xsl/1301_3741_HUU_HTML.htm

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Júl. 24. 13:40 - Szerkesztve: adsr


Quoting: irons
Amiga 600-ast vásároltam nemrég, csak egy kicsit sárga itt-ott, ezért döntöttem a fehérítés mellett. Nekem sajnos nem jött be a 12%-os kék trutymó + szőkítőpor kombó. Napokig áztak benne a billenytűk, de alig lett valami hatása. Talán annyi, hogy foltosra marta a szürke billentyűket, amikkel sajnos már nem lehet mit kezdeni. Vettem másikat de sajnos nem lettek jók, de ez már más téma.
Viszont én a napra nem tettem ki. Ez lehetett a probléma? A fenti kommentben adsr kollégának a napon 1 nap alatt csoda történt...


A hiba az ön készülékében van! Nagyon fontos a napfény, anélkül lóf... (télen én pl. pénzvizsgáló UV lámpát használtam billentyűzethez!) Ja, a szürke gombokkal én is így jártam, viszont erre is van megoldás. Az oldalát szépen 1000-es, 1200-es csiszolópapírral vizesen megcsiszolgatod, sűrű ellenőrzés közben. Szép fényes lesz tőle a billentyű, ha az egész felületét átcsiszolod. A feliratos rész már bajosabb, mivel az Amigák billentyűje már nem két részből öntött (mint a C64 pl., ott a felirat nem szitázva (vagy mi...) van rá, hanem ki van öntve fekete műanyagból és arra van öntve maga a gomb), így oda csak azt tudom javasolni, hogy a feliratot kihagyva óvatosan csiszolgasd körbe a felületet.

Én egy HT1080Z felújítása közben jártam így, hogy a szürke billentyű foltos lett, és mivel megfelelő pótbillentyűt beszerezni szinte csak géppel lehetett volna, ezért kísérleteztem ezzel a technikával.



Quoting: irons
Kicsid durva szer de azt mondta nekem a mókus a boltban, hogy nem annyira gáz bőrön. Mármint persze nem lesz tőle pihe-puha de csak simán le kell mosni vízzel és megmaradsz. Azért a gumikesztyű ajánlott... Viszont a szembe kerüléstől ő is óva intett.


Hát azért érdekes, nekem a 30%-os cucc olyan égési sérülést okozott a kezemen, (persze nem lett sebes azért) hogy jó 2-3 óráig fájt a helye...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Júl. 24. 13:40




Ezt próbáltam, semmit nem ér az ilyen UV általi sárgaság ellen...

Levi
Tag

# Elküldve: 2011. Júl. 24. 17:38


Quoting: adsr
Hát azért érdekes, nekem a 30%-os cucc olyan égési sérülést okozott a kezemen, (persze nem lett sebes azért) hogy jó 2-3 óráig fájt a helye...


A h2o2 rém agresszív szer, nekem is voltak hasonló élményeim vele.

Quoting: adsr
Ezt próbáltam, semmit nem ér az ilyen UV általi sárgaság ellen...


Kösz az infót adsr . Akkor ezt a szert a macska rúgja meg!

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Júl. 24. 20:57


Quoting: Levi


Kösz az infót adsr . Akkor ezt a szert a macska rúgja meg!


Mellesleg a Sidol fém tárgyak fényesítésére való, gondolom te is hallottad már, hogy nagyanyád Sidollal fényesítette az étkészletét, stb. Én pl. a réz lekvárfőző üstöt tisztítottam azzal...

Levi
Tag

# Elküldve: 2011. Sze. 04. 21:13


Ma este szétkaptam az 1k2-esem billencsét...


Holnap reggel melóba menet előtt indul a nagy fehérítés! 12%-os Oxi Kallos krém vesz részt majd a bevetésen, no meg persze az idő során megsárgult billencsek...


Bízva a napfény erejében csütörtök-re, péntekre kész is leszek vele! :)

Levi
Tag

# Elküldve: 2011. Sze. 05. 17:33


adsr kollégával konzultáltam, és ő 30 %-os h2o2-t javasolt.


Az üzletben csak 35%-os! volt, így azt kicsit fellazítottam vízzel. Azt olvastam róla 30% felett már robbanékony és katalizátorként működik, ha szilárd testekkel reakcióba lép.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Sze. 07. 09:38


Időközben fejlesztettem a technikát. A krémperoxidot, miután összekevertem a szőkítőporral (keverve, nem rázva :-D), nem ecsettel viszem fel, hanem fújom, méghozzá Clin ablaktisztító flakonból. Ezzel a megoldással könnyebben, és egyenletesebben lehet felvinni az anyagot, nem kell pacsmagolni. Mivel a szőkítőportól lila a cucc, ezért jól látszik, hol nincs még elég anyag.
A keverés fontos, ugyanis először úgy jártam, hogy belehajítottam a flakonba a krémperoxidot, beleöntöttem a port, és szépen felráztam a flakonban, mondván, így gyorsabb lesz az elegyedés. Ebben az a baj, hogy a krém jellegből adódóan a cucc nem ülepszik le az aljára (persze, erre gondolhattam volna :-D), a rosszabb viszont az, hogy a légbuborékok miatt a permetező fej nem szívja fel rendesen az anyagot, ezért csak kínlódik az egész, alig jön belőle valami. Tehát először keverd össze egy tálkában, majd azt nyomasd bele a flakonba.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Nov. 30. 16:51 - Szerkesztve: charlie


Nem pont fehérítős, de vegyszeres-felújítós kérdés:

Sajnos néhány napja pakolászás közben letört az egyik "kábelfeltekerő" pöcök a hátlapjáról a C128D-mnek... Bármi ötlet mivel lehet az efféle műanyagot tartósan visszaragasztani, ha egyáltalán lehet? :(


Ezen a képen a gép alsó részén a portok alatt lévő egyik L alakú pöcökről van szó.

Persze kicserélhetném a ház alsó részét, ha nagyon muszáj, hiszen elég sok döglött C128D cirkál, így valszeg kapnék alkatrészt, de első körben javítani próbálnám... A cucc az L gép hátfalára merőleges részén tört el, kb. középen... Tudom, hogy nem túl bíztató, de egy próbát talán megér.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 30. 17:28


Kétkomponensű, epoxi gyanta alapú pillanatragasztó, de talán (csak talán) sima technokol is jó.
Ha nem sikerül, akkor megpróbálhatod forrasztóval odaolvasztani a helyére, de ezt csak végső esetben erőltesd.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Nov. 30. 18:15


forrasztassal tonkreteszed, hiszen szetolvad ...

Legerossebb, jo draga pillanatragasztok erre is jok.
600-1000 Ft kozott van par gramm ...

fontos, hogy tiszta legyen mindket felulet es mindkettot kend be

osszeillesztes utan torold le azonnal ami kifolyik, textil javasolt mert papir az rogton odaragad ...

egy ideig tartsd osszenyomva a ket darabot ... 5-10 perc

vagy told oda a falhoz, hogy osszenyomva tartsa valami ...

hagyd szaradni kb. 2 napot!!!

ez eleg tartos szokott lenni, de azert nem olyan eros mint maga az ontott muanyag volt ...

nalam igy van pl. 1084-es monitor ajto ragasztva es mukodik ... nem jon szet, stabil

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Nov. 30. 21:01


Nos, első kanyarban sok sikert, kicsi az esélye, hogy sikerüljön, de azért nem reménytelen. :)

Szóval, pillanatragasztó, forrasztópáka nem pálya. Ami neked kell, valami jobbfajta kétkomponensű ragasztó (persze tudni kéne, hogy miből is van a doboz, mert ezek pvc-re _NEM_ jók). Felületet le kell tisztítani olyannal, ami nem oldja a cuccot (tipikusan sebbenzin, izopropil alkohol, ja és szöszmentes törcsikendő!). Aztán kikeversz a cuccból annyit amennyit gondolod (nem lehet elbaszni :D), felkened rá mondjuk egy olyan (tiszta!) csavarhúzóval amit nem akarsz már többet használni, odarakod a helyére, ami kijön, az kijön, max utána becsiszolod, tartod,rögzíted ameddig kábé stabil, utána rögzíted, hagyod száradni két napig. Valószínűleg jó lesz.
Az anyag nem igazán környezetbarát, tehát macskákat a közelétől jó lesz távoltartani... meg míg megcsinálod, addig is. :)

Van egy három-négy hónapja megbontott példány ragasztó még a hajóban, talán nem halott, szólj, odaadom. :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 30. 23:02


Tudtommal a legtöbb elektromos kütyü műanyag borítása bakelitből van, vagyis az epoxis cuccok jók rá, de aztán lehet, hogy a C= másképp gondolta.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Nov. 30. 23:10


Megfogni, ragaszto megfogja, viszont kabelt, ha ratekersz az tuti letorik meg ha eros ragasztoval probalkozol akkor is...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Dec. 01. 01:01


Az atlalam ajanlott megoldas kiprobalt ... de ti tudjatok :P

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2011. Dec. 01. 13:32


Quoting: charlie
Sajnos néhány napja pakolászás közben letört az egyik "kábelfeltekerő" pöcök a hátlapjáról a C128D-mnek... Bármi ötlet mivel lehet az efféle műanyagot tartósan visszaragasztani, ha egyáltalán lehet? :(


Nem emlékszem pontosan a pöcökre, de ha a belseje tömör, akkor tudok egy erőssebb megoldást ami talán bírni is fogja.
Fémcsapolást kellene csinálni bele és azután ragasztani. Furatot csinálsz a letört rész mindkét felületére úgy hogy azok precízen egy helyre kerüljenek, talán be tudod pontozni. Ha viszonylag egyenes felületen tört le, akkor könnyebb a dolog. Megfúrod annyira amennyire engedi az anyag vastagsága és beleteszel egy megfelelő átmérőjű és méretre vágott szöget, vagy acél/rézhuzalt és azután választasz valami kétkomponensű ragasztót amit a furatokba és a letört felületre juttatsz.

Ettől erősebb kötést szerintem nem tudsz csinálni, de jó eséllyel elég erős lesz arra, hogy funkcionáljon. Ragasztóból érdemes olyat választani, ami nem teljesen rideg felületekre is jó, flexibilis.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Dec. 01. 18:17


Ha funkcionalnia is kell nagy terheles mellett akkor talan ez utobbi a legjobb megoldas ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Dec. 01. 23:12


@BrutalDT:
No, ez tetszik. Eleg vastag az a muanyag darab, talan tenyleg lehet bele csapot csinalni. Rosszabb mar nem lesz, teszek egy probat. Csak kerdes, kinek van olyan vekony furoszara, amivel meg korulotte is elegendo anyag marad.

(De a tobbieknek is koszi a tippeket! :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Dec. 02. 09:09


Charlie: Van 1mm-es fúró is. :) Mondjuk akkor már ne kézi fúróval menjél neki, mert az ütni fog mint a barom. Próbálj meg kölcsönkérni egy dremelt, vagy valami hasonló cuccot (a dremel egy márka, tudom :D).

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2012. Júl. 04. 20:53


http://retr0bright.wikispaces.com/

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Júl. 04. 20:56



Igen, ismerős! Meg van magyar fordításban az oldalamon, de sokkal jobb módszer, amit itt is leírtam már, nem kell pepecselgetni :-D!

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2012. Júl. 04. 23:41


Ohh elnézést, most látom, hogy már be volt linkelve...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Júl. 06. 20:19


Semmi gond :-D

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2012. Aug. 07. 11:42


Mepróbálkoztam én is a fehérítéssel Az eredmény itt látható: URL

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Aug. 07. 12:16


Quoting: stackj
Mepróbálkoztam én is a fehérítéssel Az eredmény itt látható: URL

Korrekt állapotú mínusz négy :-D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Aug. 07. 12:25


Nekem az A2000 billem foltos lett :(

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2012. Aug. 07. 13:06


Szürke gombokkal vigyázni kell. Most fogom fehéríteni a 128-asomat és a VIC-20-akat is. Arról is teszek majd fel képeket.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Aug. 07. 16:15


Pedig a fehéreket gond nélkül lehet peroxidozni. Lehet hogy nem érte rendesen a fény, amikor a szerben volt.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / H2O2 (hidrogén peroxid) Avagy a nagy fehéritő topic :)
 
 

Powered by easy forum software miniBB™ © 2001-2024