Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 73 . 74 . >>
Szerző Üzenet
repa
Tag
# Elküldve: 2012. Jún. 30. 13:56


Quoting: mustang74
Hogyan érted a kiszolgálást? Háttértárként működik a noti vagy onnan viszed át a programot Commodore-ok saját tárolójára?


adsr kolléga a lényeget már megválaszolta helyettem, XA1541 kábel van kivezetve a P3 seggéből és használom a d64 file-ok, stb. kiírásra, olvasásra. Real Dos alatt használom Star Commander-t, jóval gyorsabb mint a különféle Win programok. (cbminst és a különféle GUI-k hozzá). Soha nem volt még fagyás, drop, crc, több száz lemezen túl van a technika. Ezen kívül még néha használom a 64hdd programot, ekkor a P3 gép merevlemezén lévő d64-ekből tudok mazsolázni. :-) Lenne még ideserver is, de sajna csak 3.4-es IDE64-em van. Legfőbb szempont, hogy minimál helyet foglal.

mustang74
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 30. 13:58


adsr
Akkor valószínű az amire gondoltam. A 64HDD nevü progi. Sajnos mindenképp az eredeti hardver a legbiztosabb. Az XM1541 kábelt is csak a floppyra való másolásra használom. Még az SD kártyás és egyéb kütyükről is azt olvastam, hogy az utántöltős progik nem szeretik.

repa
Tag
# Elküldve: 2012. Jún. 30. 14:41


Van megoldás az utántöltős, irq loaderes és egyéb csoda programok real hardveren futtatására. Csak egy mély pénztárca kell hozzá és sok türelem. 1541 Ultimate II. Jelenleg nekem folyamatban a megrendelés, kb. márciusban feliratkoztam várólistára.... :-x

mustang74
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 30. 16:36


Nekem nagy valószínűleg nem lesz olyanom, a mély pénztárca nem terem errefelé. Nálam egyébként is a nosztalgiához hozzá tartozik a korhűség is. Azért sem próbálok pl. az orsós magnóimba belepréselni valami csúcstechnikát. Az eredeti varázs...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Júl. 01. 09:07 - Szerkesztve: dh1


A magyar fejlesztesu SD64 is jo cucc.
Nemsokara irok rola bovebben!

Mondjuk felszolitom a tarsasagot, hogy ennek megbeszeleset orommel fogadva, de a 8 bites topicban kene folytatni ... talan!

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 03. 17:05


Ha valaki hákolt otthon 23 pólusúvá D-SUB 25 pólusú csatlakoZSót, tegyen fel ide legyen olyan jó egy képet, hogy mégis hogyan néz ki?! Köszönöm!

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Júl. 03. 20:40


Kozsót? Azt nem, de van egy ilyenem. Nem saját munka, de hátha segít.





Zolaash
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 04. 14:49


Köszönöm szépen! ;)

repa
Tag
# Elküldve: 2012. Júl. 25. 19:50 - Szerkesztve: repa76


Elég sok féle retro gépet sikerült már beszereznem és nemrég még sikerült is rendet raknom a nekik szánt helyen. Az összes tápegységet egy helyre raktam és meg is telt 3 közepes méretű kartondoboz tápegységekkel. Rá nézni is már rossz volt, hát még felemelni vagy arréb rakni. :-)
Így jött az ötlet, hogy szinte az összeset ki kéne váltani 1 olyan táppal ami meghajt mindent. Hosszas agyalás után született meg ez:



A ház egy full döglött szünetmentes táp ex háza, amit teljesen kibeleztem. Belekerült egy mini desktop PC, asszem Compaq gép, szintén mini nem szabvány méretű atx tápja, ami összesen 100 watt teljesítményű, és egy 9V-os AC táp, ami 5A-t tud. (Ez volt a legdrágább alkatrész). A táp oldalára rögzítettem egy 78S09 stab.ic-t (2 amperes). Ennyit tudtam belezsúfolni...
Az előlap amin a kimenetek vannak, levehető és úgy oldottam meg, hogy mezei molex csatival minden oldható, így átkábelezni, esetleg javítani lehet könnyen bármikor. Kimenetek: bal felső din Amiga-hoz, jobb felső C64, C128, +4. Bal alsó 1541/2, a jobb alsó még nincs bekötve jelenleg. A bal felső sima tápdugó +9V DC, a jobb szélső +9V AC. Jelenleg C64 és Amiga már erről megy, hibátlanul, még a kimeneti kábeleket gyártom, ha időm engedi. :-)

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Júl. 26. 07:57


Szép munka. Már csak elosztó kell hozzá, hogy pl. két 1541/II-t is vigyen. ;)

repa
Tag
# Elküldve: 2012. Júl. 26. 09:37


Elosztó 2 db 1541/II-höz már készen van, most is úgy használom őket. Annak a tápja egy külső 3,5" vinyó rack tápja ami bevezetve egy pici műszerdobozba és onnan kettéosztva a meghajtókra. Eredetileg ezt azért csináltam meg, mert van sok OC118 meghajtóm és soha egyhez sem sikerült tápot szerezni. Legyártva legalább 4-5 kimeneti kábel, csak be kell dugni a megfelelőt. Ezzel a "multi" táppal való összekötéshez kell csak egy ide való kábelt csinálnom (fél óra meló) és máris kiváltva még ez a táp is. :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Júl. 26. 22:05


Grat!

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Júl. 31. 19:01


Quoting: repa76
van sok OC118 meghajtóm

Óóóó, de jó neked! Nem adsz egyet? ;-)

Szép munka!

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2012. Aug. 07. 11:51


Néhány kép az én kis játszóteremről: URL

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Aug. 07. 12:14


Quoting: stackj

Néhány kép az én kis játszóteremről: URL

Nagyon korrekt! Van egy-két cucc, amiért nagyon irigyellek :-D!

Toportyán
Tag
# Elküldve: 2012. Aug. 07. 12:43


Nagyon szép kis gyűjtemény! A Speccy+ doboza alatt mi van?

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2012. Aug. 07. 12:56


Köszönöm! Egy dobozos Spectrum+ 128 van alatta.

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2012. Aug. 07. 12:57


Az igazsághoz tartozik, hogy a hőn áhított Amiga 1000-est LaySoft cimborámtól kaptam.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2012. Aug. 07. 13:01


@StackJ: Vettél Chameleont? :) Wowie. :) Klubba hozd majd egyszer le demózni, plíz. :)

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2012. Aug. 07. 13:04


Persza Papi, első klubba lehozom. Jövő Árkon -ha minden igaz- lesz cartridge-evolóciós "előadás" is...

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Aug. 07. 13:06


király :-) ilyen összeszedett fotózható rend szerintem nálam a büdös életben nem lesz ;-)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Aug. 07. 16:17


Ezt már iddqd-n elsütöttem egyszer, de passzol ide:
Én azért bérelek művházat egyszer egy évben, hogy legalább lássam a kollekciót egyben :-D!

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Aug. 07. 16:37


adsr
jogos a pont :-D

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 04. 19:51


Új szerzemény: URL
A1200HD/40, hack mentes, még az eredeti 40 megás HDD is benne van. Persze működik rendesen, csak esztétikailag rendbe kell hoznom. Ugyan van hozzá egy CF kártya rendszerrel és átalakítóval, de egy 4 gigás SD fog belekerülni egy kultúrált Delock adapterrel.

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2012. Sze. 04. 20:49


Látom nem bírsz nem-venni gépet :)

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 04. 20:55


Pont neked magyarázzam az érzést! :D

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Sze. 05. 14:00


Quoting: stackj

Új szerzemény: URL
A1200HD/40, hack mentes, még az eredeti 40 megás HDD is benne van. Persze működik rendesen, csak esztétikailag rendbe kell hoznom. Ugyan van hozzá egy CF kártya rendszerrel és átalakítóval, de egy 4 gigás SD fog belekerülni egy kultúrált Delock adapterrel.

A szürke gombokkal nagyon vigyázz, mert szinte biztos, hogy foltosak lesznek h2o2 után! Mivel ezek már nem két darabból készültek, hanem csak "szitázott" a felirat a gombokon, sajna azt sem tudod csinálni, hogy megcsiszolgatod a felületét 2000-es vízpapírral.

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 05. 16:56


Köszi!

Külön peroxidba teszem, adok hozzá egy kis vizet, így lazább az anyag.
Hamarabb észreveszem, mikor tűnik el a sárgaság. Remélem működni fog a dolog.

Derringer
Tag

# Elküldve: 2012. Sze. 06. 01:03 - Szerkesztve: derringer


Egz kicsit feltuningoltam a minit

A mai napi tuning adagom eredménye

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Sze. 06. 07:34 - Szerkesztve: dino


derringer
Szep, milyen Mac?
Macmini? Hogy lett 1580Mhz meselj...

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 73 . 74 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
 
 

Powered by light forum script miniBB™ © 2001-2024