Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
<< 1 ... 72 . 73 . 74 . 75 .
Szerző Üzenet
ratman
Kék troll

# Elküldve: 2024. Máj. 03. 22:17


@dino: Ne add fel, tökjó projekt mind. :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2024. Máj. 04. 00:40 - Szerkesztve: charlie


@Sax:
Az adott esetben nem a BigRAM bűne. Van két A2630 és két BigRAM2630 itt, az egyik A2630-on mindkét BigRAM megy, kőstabil. A másikon egyik se.

@dino:
Én Blizzard 2060 (ami majdnem ugyanaz mint a FastLane, B1230/IV, CSMKII SCSI), A2091 és 4000T alaplapi SCSI-vel használok most ZuluSCSIt Amigán. Mindegyikkel pöcc-röff. Oké A2091-gyel kellett reszelni, de azt nem a Zulu miatt, hanem mert az A2091 egy "érdekes" állat, ha 32bit FastRAM is van, lásd fent. SCSI2SD v5/v6 is ment mindegyikkel.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Máj. 04. 04:50


Hasznaltok Ide terminatort? Azee vettem, mert elvileg gyorsabb a boot, nem vacakol az alaplapi vezerlokkel. Vagy marhasag az egesz? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Máj. 04. 14:57


Egsön....AMIGA RULEZ, FOREVER... :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2024. Máj. 04. 22:01 - Szerkesztve: dh1


Vajon az A3000-esem miért csinálja ezt MUI install közben? :)



ratman
Kék troll

# Elküldve: 2024. Máj. 04. 22:05 - Szerkesztve: ratman


No, akkor nemamiga, csak elmebaj. Pénteken primónap, nem tudok ott lenni, sajnálom, de addig is E!
Énkérekelnézést.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2024. Máj. 04. 23:16 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Ez a tartalom nincs az interneten csak a fészbúkon. Szóval segítenék, de nem tudok.

@dino:
Igen, használok. 3.1-gyel tényleg gyorsabb a boot, de pl. 4000T-n valahogy annyira nem számít, A1200-on jobban, pl. Warp1260-hoz. Floppy terminátort is szoktam, mondjuk főleg csak ideiglenesen, amikor kiműtöm a gépből a driveot, pl. szereléshez. De pl. a 4000T-re állandóra rá van dugva, mert nincs most működő driveom hozzá, helyesebben lusta voltam összerakni, aztán így nincs az error floppy ikon a WB_n.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2024. Máj. 04. 23:23


Bocs, cseréltem a képet! :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2024. Máj. 04. 23:32 - Szerkesztve: charlie


@dh1
PC-n .lha-ztad ki a MUI-t és/vagy FAT-ról próbálod installálni? Vagy arról lett átmásolva? Nem fog menni... Az archívban van egy space (szóköz) nevű fájl, ami Amigán teljesen legális. De PC-n nem lehet ilyen nevű fájl, szóval ha bármikor újratömted egy PC-vel, akkor így járás. Az installer keresi ezt a fájl, de nem leli.

Ugyanez az eset, ha amigán az UnArc egyes verzióival, amik ezt rosszul kezelik. 3.9-ben valamelyik Boing Bag javítja. De mivel ez szoftver kérdés, átteszem a szoftveres topikba, ha nem baj. :)

Sax
Tag

# Elküldve: 2024. Máj. 04. 23:51


Quoting: charlie
@dh1
PC-n .lha-ztad ki a MUI-t és/vagy FAT-ról próbálod installálni? Vagy arról lett átmásolva? Nem fog menni... Az archívban van egy space (szóköz) nevű fájl, ami Amigán teljesen legális. De PC-n nem lehet ilyen nevű fájl, szóval ha bármikor újratömted egy PC-vel, akkor így járás. Az installer keresi ezt a fájl, de nem leli.


Mikor tanulja már meg mindenki, hogy PC-nem tömörítgetünk/másolgatunk amigás és MAC file-okat! Amigán kell betömöríteni, utána PC-n lehet másolgatni már. (esetleg emu alatt működhet) Sokszor szívok én is ilyen miatt, és a szomorú, hogy demo/hivatalos letöltési oldalakon is felbukkan ilyen. :-(

Sax
Tag

# Elküldve: 2024. Máj. 05. 00:00


Működik OS 4.1 alatt a Prelude hangkari!

https://www.amibay.com/threads/prelude-soundcard-is-working-under-os-4-1.2446183/

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2024. Máj. 05. 00:47


"Mikor tanulja már meg mindenki, hogy PC-nem tömörítgetünk/másolgatunk amigás és MAC file-okat! Amigán kell betömöríteni, utána PC-n lehet másolgatni már. (esetleg emu alatt működhet) Sokszor szívok én is ilyen miatt, és a szomorú, hogy demo/hivatalos letöltési oldalakon is felbukkan ilyen. :-("

Nem ez történt! ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2024. Máj. 05. 01:03


Quoting: charlie
PC-n .lha-ztad ki a MUI-t és/vagy FAT-ról próbálod installálni? Vagy arról lett átmásolva? Nem fog menni... Az archívban van egy space (szóköz) nevű fájl, ami Amigán teljesen legális. De PC-n nem lehet ilyen nevű fájl, szóval ha bármikor újratömted egy PC-vel, akkor így járás. Az installer keresi ezt a fájl, de nem leli.

Ugyanez az eset, ha amigán az UnArc egyes verzióival, amik ezt rosszul kezelik. 3.9-ben valamelyik Boing Bag javítja. De mivel ez szoftver kérdés, átteszem a szoftveres topikba, ha nem baj. :)


Eladtam az A3000-esemt :( lassan egy hete.

Az új tulajnak van vele problémája...

Próbálom rávenni, hogy regisztráljon ide, a Spiritre mert elég nehézkes 3 embernek oda-vissza írogatni, miközben a Spirit pont erre van :)

A Zulu SCSI 1.1 "problémás".

Egyébként azt a 3000-est kb. 15 éve, "senki" nem tudta megcsinálni, rendbehozni. Pedig csomó alkatrészt is vettem hozzá. Petike A3000-ese volt :( De már letettem róla. Ezért adtam el!

Erre eladom és az új tulaj 1 azaz EGY nap alatt rendbe hozta... most hófehér, akár az új... működik, minden fasza...

Ok, én nem értek az Amigás hardverekhez... de...

Én csak annyit mondanék, hogy khm :) s ezt üzenem annak aki ... na mind1... :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Máj. 05. 05:41


Quoting: dh1
Egyébként azt a 3000-est kb. 15 éve, "senki" nem tudta megcsinálni

Erdekelne, mi az, hogy 15 eve senki sem tudta megcsinalni?
Mi volt a problema, es hogy oldotta meg?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2024. Máj. 05. 06:05 - Szerkesztve: dino


Quoting: ratman
Pénteken primónap, nem tudok ott lenni, sajnálom, de addig is E!

Oo, ize, ilyen floppy meghajtom mint felul van, ilyenem nekem is van, de eladnam, Amigan is mukodik, (nem vagyok nagy floppy fan) mennyit er most egy ilyen? Tudom, ritka joszag, ezert nem olcso,de mennyi lehet kb az annyi?

YADA
Tag

# Elküldve: 2024. Máj. 05. 12:42


felul, marmint a 1581? annyi, hogy mar faj (ha venni kell). barki mas fel karjat adnam erte. (kezdem erteni mi tortent rati kezevel :-))

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2024. Máj. 05. 13:15


Én Nagy Attilától (ATLab, AT-Vlog) vettem egy utánépítettet kb. 3 éve 50.000-ért. Hogy ez sok, vagy kevés érte, azt mindenki döntse el maga. Én nem sajnáltam érte ennyit, mivel egy nullkilométeres eszközt kaptam a pénzemért táppal, dobozzal, használati útmutatóval, soros kábellel, két lemezzel. Ráadásul gyermekkori álmom vált ezzel valóra, jól megy a C128+1571 kombóhoz...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2024. Máj. 05. 21:23


Quoting: dino
Erdekelne, mi az, hogy 15 eve senki sem tudta megcsinalni?
Mi volt a problema, es hogy oldotta meg?


Írj rám privátban... ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2024. Máj. 05. 21:25


Quoting: Dr.OG
Én Nagy Attilától (ATLab, AT-Vlog) vettem egy utánépítettet kb. 3 éve 50.000-ért.


Szerintem ez baromira nem volt sok!

Nagy Attilától (ATLab, AT-Vlog) nagyon korrekt árakon dolgozik!

Sax
Tag

# Elküldve: 2024. Máj. 05. 22:19


Quoting: dh1
"Mikor tanulja már meg mindenki, hogy PC-nem tömörítgetünk/másolgatunk amigás és MAC file-okat! Amigán kell betömöríteni, utána PC-n lehet másolgatni már. (esetleg emu alatt működhet) Sokszor szívok én is ilyen miatt, és a szomorú, hogy demo/hivatalos letöltési oldalakon is felbukkan ilyen. :-("

Nem ez történt! ;)


Gondoltam, hogy nem ez volt a baj nálad, de sajnos gyakori. :(

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2024. Máj. 06. 17:16


Quoting: Sax
Mikor tanulja már meg mindenki, hogy PC-nem tömörítgetünk/másolgatunk amigás és MAC file-okat!

Mostanában több fájlt is letöltöttem aminetről és csalódottan tapasztaltam, hogy kicsomagolás pontosabban csak betekintés (Win10 / TotalCommander v8.0) esetén nem minden esetben tartalmazott minden fájlt, amelyeknek a leírás szerint ott kellett volna lennie. Először megpróbálkoztam az ismételt letöltéssel, természetesen nem hozott eredmény. Teljesen véletlenül, mivel a fejlesztést laptop csere miatt immár virtuál gépen (Win7 32bit) csinálgatom, a megosztott "Letöltések" mappában található "hibás" fájlok egyikét megnyitottam a Win7-en található TotalCommanderrel (v7.57a) és láss csodát, ott minden okés. Azt nem tudom, mert arra már nem vettem a fáradságot, hogy kiderítsem, az OS vagy a TC okozza-e a hibát, mindenesetre érdekes...

Sax
Tag

# Elküldve: 2024. Máj. 06. 20:01


Ezért kell Amigán ki- és becsomagolni mindent. Tudom, hogy lassabb és körülményesebb, de így megtart minden adatot. (beleértve az icon információkat is, commenteket, stb.)

<< 1 ... 72 . 73 . 74 . 75 .
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
 
 

Powered by online community software miniBB™ © 2001-2024