Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
<< 1 ... 63 . 64 . 65 . 66 . 67 . 68 . 69 . 70 . 71 . 72 . 73 ... 74 . >>
Szerző Üzenet
PeachMan
Tag

# Elküldve: 2022. Okt. 08. 20:34


Quoting: balage
Egyeb jo es rossz tapasztalatok A600 procikartyakkal is erdekelnek.


Nekem egy erősen problémás A600-am van. A több helyen szakadt pcb valamennyire helyre van hozva, de valahol még mindig gond van vele, ha kis nyomás éri resetel.
Na ebben van egy Furia kártyám. Én erről tudok nyilatkozni.
Az én Furia kártyám fehér nyákos. Nekem ezzel soha nem volt gondom, még a híres-hirhedt CF kártya mizéria sem volt vele. Gyors, stabil.

Egy barátom A600-as gépébe szintén én tettem Furia kártyát. Ennek piros nyákja van. Ezzel már voltak gondok CF vonalon (sd javasolt hozzá), de ezt leszámítva az is stabil.
(Kickstart scsi.device cserével ez is megy már CF-el)
Nincs kontakt gond a cpu környékén sem. Gyakorlatilag a kártyát fogva felemelhető az egész gép.

Nekem a Furia-val nincs rossz tapasztalatom. Lehet csak mázlis darabokat fogtam ki, nem tudom. Ja, firmware frissítés még egyiken sem volt.

Balage
Tag

# Elküldve: 2022. Okt. 09. 17:45


Quoting: siz
Ugyan Charlie lett megszólítva

Jogos, bocs, ez ugy mindenki masnak is szolt :)

Quoting: peachman
Gyakorlatilag a kártyát fogva felemelhető az egész gép

Igen, lattam en is olyan videot, talan a Furia-rol, hogy az egesz alaplapot felemelik a kartyanal fogva. Kicsit hajmereszto, de annal meggyozobb teszt. Azert en maradok a Sysinfo-nal :)

Eddig nem nagyon tudtam eldonteni, hogy a V600v2 effele kontakt problemakkal kuzd, vagy melegedes miatt "indul" piros kepernyovel, vagy mar nem emlekszem mi volt a harmadik lehetoseg. Most, ugy ket ev utan bekapcsolava, azonnal indult, par ora demonezes utan viszont jott reboot-nal a piros kepernyo. (Meg a procinak is leesett az alla.)
Az FPGA ha nem is tuzforro, de kellemetlen meleg volt, ugyhogy lehutottem egy kis jeghideg Coca-Colaval, es minden jo lett ujbol. Kap majd egy hutobordat is egyszer, ha jol viselkedik, de ezek alapjan ugy tunik melegedes a problema.

Ettol fuggetlenul egy szuperpower EC020-on gyakran elgondolkodom. Valszeg Furia lesz, de ugy altalaban erdekel, hogy ez a "procisapkas" megoldas mennyire stabil.

Koszi a valaszokat!

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2022. Okt. 09. 21:26 - Szerkesztve: peachman


Quoting: balage
a V600v2 effele kontakt problemakkal kuzd


Nekem is van egy V600-v2 kártyám. Bizony nálam is bolondozott, mikor megvettem (használtan, bár szerintem gépben nem sokat volt)
Nálam látszólag a hőmérséklettől függetlenül hol indult, hol nem, hol pedig fagyott.
Aztán kontakt-al átkentem a cpu lábait és teljesen tisztára töröltem. A foglalat hasonló pucolást kapott. Valami műanyag távtartóba apró csavarok kerültek, amik nem hagyják leesni a kártyát a cpu-ról.
Na, azóta nincs vele semmi gond (kopp-kopp)

Szóval én is belefutottam a V600 első szériás vacak foglalatba.
Igazából cserélni volna jó, de most olyan stabilnak tűnik, hogy amíg nincs vele gond, addig nem bolygatnám.

Quoting: balage
Igen, lattam en is olyan videot, talan a Furia-rol, hogy az egesz alaplapot felemelik a kartyanal fogva. Kicsit hajmereszto, de annal meggyozobb teszt.

Persze, de ezzel csak jelezni akartam, hogy szerencsére passzentos a kártya, nincs kontakt gond.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Okt. 10. 11:29 - Szerkesztve: charlie


Bár én lettem megszólítva, én nagyon örülök, hogy mások is hozzátették a maguk tapasztalatát! Nem vagyok egy nagy hatszázas user, szóval tényleg csak minimális tapasztalatom van - de az enyémek:

Az ACA620EC az én gépemben elég gyakran leugrott a prociról, szóval most két csavar fogja a helyén, M2 x 12-es csavarok, amik az alaplapon pont a HDD keret helyébe futnak bele. Erre vannak kiakítva csavarlyukak is a kártyán. A PLCC foglalattól távolabbi csavarlyukhoz műanyag távtartót is tettem, amin keresztülfut a csavar, hogy ne görbítse meg a kártyát. Mióta ezek fogják, sosincs problémám a géppel, mindig elsőre bootol, és nem kell megigazítani sem a CPU kártyát időnként. Ez lehet amúgy CPU kártya ill alaplap revízió függő is, amilyen PLCC foglalat éppen volt, és ahogy a PLCC 68k felforrasztása sikerült, ugye, hogy kell-e vagy sem.

Személyes megjegyzés, hogy én nem nagyon hiszek ebben a "meg lehet emelni ennél fogva a gépet" dologban. Sajnos a sima PLCC 68k is elég forrón fut a gépben, ergó viszonylag nagy lesz ott a hőtágulása a dolgoknak, és sokmindenen múlhat, hogy egyes hőmérséklettartományokban mennyire stabil a dolog, ill. emiatt egy idő után magától is lelazulhat. Ez ha peched van és sokat megy a gép néhány hét, ha szerencséd van néhány év, de szinte biztos, hogy megtörténik. Telepítés előtt mindenesetre én is a környék alapos kontaktsprés majd alkoholos tisztítását ajánlom, különös tekintettel a PLCC 68k lábaira.

(Ugyanitt - ha valaki új hatszázast rak össze, új nyákra, Vagy javít valami miatt, nyugodtan tegyen rá inkább egy 68hc000-t inkább, ez a chip CMOS verziója, teljesen kompatibilis, de abszolút nem melegszik, főleg nem 7Mhz-n... Én az Atari STE-mben cseréltem a PLCC 68000-t 68hc000-ra, mivel ott tokozva van, szóval csak egy mozdulat, és amúgy is ajánlott hozzá pl. a busz-zaj csökkentése, a táp terhelések redukálása, és egyebek miatt. Szerintem ez egy hatszázasnak se tehet rosszat.)

Esetleg még fontos lehet, hogy a gépeimhez én már nem/ritkán használok origi tápot, hanem az Electroware.pl-féle Amiga tápot, (ill. a 060-hoz az "Amiga Boost" tápot, a sima nem elég erős hozzá, de ez ugye 600-nál nem probléma, esetleg Vampire-ral? Passz.). Ennek a kisebb gépek esetén szimplán praktikai jelentősége van - a táp fizikailag kisebb, így ha viszem valahova az egész cuccot, jóval kisebb helyet foglal, ill. az asztalon is, ha éppen csereberélem a gépeket. De ugye nekem tucatnyi vasam van, és nem csak Amigák, és csak 2db hely az asztalon ahova összerakhatom őket, tehát nálam sűrű a cserebere.

A gépben nálam gyári 3.1 (v40.63) Kick van, amibe saját custom 3.1-et tolok első boot után ACATune-nal:
- maxmem, vbrmove és persze maprom opciókkal
- a custom Kickből ki van szedve a workbench.library, és bele van tolva újabb scsi.device (43.45 asszem), FastFileSystem, layers.library és egypár BlizKick modul, pl. NoClick, NewAlert, FusionReserve (Shapeshifterhez), ilyesmi.
- ennek megfelelően a workbench.library-t a LIBS:-be raktam.
- mint írtam amúgy az FS az pfs3aio az SD kártyán.

Nem tudom még mit írhatnék. Szeretném még a gépből előbb-utóbb kiműteni az RF modulátort, és egy HDMI dugót tenni a helyére. Valszeg RGBtoHDMI-vel, de ugye jelenleg nem nagyon kapható Raspberry Pi... És igazából most RGB-n is nagyon szép képe a van a gépnek a különféle átalakítókkal, amiket használok, szóval nem sietek vele.

Remélem valakinek hasznosak voltak a fentiek. Nyugodtan lehet ellenvéleményt hozzáfűzni, ez az én tapasztalatom, de mint mondtam én nem vagyok hatszázas fronton erős.

Balage
Tag

# Elküldve: 2022. Okt. 13. 22:01


Quoting: charlie
Az ACA620EC az én gépemben elég gyakran leugrott a prociról


Koszi az infokat, Charlie!

A vampir nalam is valami 3D print keretre van csavarozva, nem mozog semerre. Remelem tenyleg csak melegedes miatt szorakozik neha. Most megint pihenore kenyszerult az A600, itt is a helyhiany, majd innen folyt. kov. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Okt. 13. 22:25 - Szerkesztve: charlie


ALB42-nek, a "masik" Free Pascal programozonak van 600-asa Vampire-ral, o is folyton szopott vele. Igaz az ove valami korai modell, es a latest firmwarehez valami kondikat kellett cserelni a kartyan v. mit, mert feltekertek a kakaot es attol instabil(abb) lett, meg o is csinalt hozza 3D frame-et, de sose lett teljesen stabil ugy se. Nekem ... van velemenyem. Marmint a Vampire-rol, kulonosen arrol a verziorol. De mivel jot nem tudok mondani, rosszat meg mar nem akarok (ez mar az uj bolcsebb Charlie), ezert itt be is rekesztem a kerdest.

Azert az ACA620EC-vel sosem voltak _olyan_ szintu szivasok, mint amiket ALB42 szenvedett a Vampire-ral is.

De amugy ja, egy 600-as mar alabol is rohadt melegen jar, barmilyen bovitessel meg aztan plane, az ACA620 is tok forro benne, de a Thingiverse-n lattam ilyen 3D nyomtathato hutoventillator keretet ill. legelvezetot amit a 600-ason a felso lamellakhoz lehet ragasztani es egy csendes pl. Noctua ventillatort tenni az aljara hogy kitolja a forro megrekedt levegot a hazbol. Ilyet majd akarok bele.

De meg nem volt ra ido.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2022. Okt. 15. 21:33


Nos, nekem a legdurvább a600-om az a Kukacmarcié volt. :)
A kicsi ACA630 van benne (25Mhz, 32mega ram), meg a604n, indivision ecs, rapidroad, prisma megamix. Miután raktam rá olyan rendszert, amitől nem fakadok azonnal sírva, egész jó. Azután meg különösen jó lett, hogy az ACA-n raktam jumper a bootselectre, így a külső floppy meghajtó lett a DF0. Ugyanis az valóban nem fér elt már sehol a gépben. Ja és a Posedion olyan állatságokra képes, hogy pl. az usb-s ethernet adapteremet simán felismert, ramba nyitja a device-t, aztán pl. beírod a miamiba hogy usbpegasus.device unit 0, és megy. Őrület. :)
Sajna a ház teteje eléggé szétvan, nem nagyon lehet normálisan összerakni, de erre is van egy gonosz tervem, de meg nem volt ra ido.

Amúgy van v600v2-m is, de minek. :) Meg apollo 620 az is minek. :)
Amúgy ja, az A600 most már nekem is kevésbé fáj. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2022. Okt. 16. 18:01


nekem egy zold pcb-s korai szerias Vampire van amin kondikat kellett cserelni a kartyan
a csere ellenere instabil a vas
3.1 alol megy, a felett random fagy
kapott HDMI-t is a vas
azota egy uj tapot is kapott de a 2. agyverzesem ota nem volt erkezesem kiprobalni, majd valamikor ranezek bar legszivesebben egy 030-ra vagy Pi-re / linuxra cserelnem de az meg nem annyira vonz ;)
most a feheritese folyik... bar Mohkantol vettem a 600-ast hofeheren de mara tok sarga lett :(

dino
Kék troll

# Elküldve: 2022. Okt. 16. 18:41 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
legszivesebben egy 030-ra vagy Pi-re / linuxra cserelnem
helyes, en mar regota megmondtam, hogy a vampir...nemgyerebe :)

szerk:
de nekem mind1, ki mit akar...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2022. Okt. 16. 20:41


A600-ban a pistorm nem annyira alkalmas még az emberi fogyasztásra. :)
Sőt, leginkább nem. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Okt. 19. 08:46 - Szerkesztve: charlie


CA-PSU saga update:

Beszéltem Jenssel az Amiga37-ten, hogy van-e valami megoldás, azon kívül h. kábel beforraszt. Röviden - nincs. Szerinte a már oxidálódott csatlakozót legjobb kivenni, mert később is csak gondokat okozhat. Szóval kivettem és beforrasztottam a kábelt közvetlenül. Most ismét stabil 5V-ot jelez ki a Warp1260.

Képek:
https://twitter.com/chainq/status/1582616012197093376

Jens elmondása szerint az újabb CA-PSU-kon ezt a problémát úgy védik ki, hogy rézpasztát kennek a csatlakozóba, hogy a tüskék közötti érintkezőfelületet megnöveljék. De az enyém még a régebbi batchez tartozott.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Okt. 19. 08:53 - Szerkesztve: charlie


De ami ennél is fontosabb: A Warp-os lengyel gyárekek ott voltak, és adtak ingyen Warp-os egérpadot a géphez. Hát jobb mint a szex, tényleg:

https://twitter.com/chainq/status/1582618362202361857

:)))

Sax
Tag

# Elküldve: 2022. Okt. 19. 22:42


Kell egy ilyen Warp1260 nekem gyári hűtővel! :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2022. Okt. 20. 13:29


Allj be te is a sorba :D

Sax
Tag

# Elküldve: 2022. Okt. 20. 16:26


Már több mint egy éve... Akkor még 500 euró volt. Ide fogják adni annyiért?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2022. Okt. 21. 09:34


tuti nem, a covid miatti arnovekedes okan csodanak kellene tortennie (szerintem :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Nov. 04. 11:32


Röpke kb. fél évvel a megrendelése után, meg is érkezett a második ZZ9000-m. Csiphiány rulez. Gonosz terveim vannak vele...

Sajnos a hiány ürügyén nem sikerült kék PCB-vel felszerelt modulokat FPGA beszerezni, miközben maguk a kártyák már korábban legyártásra kerültek kék nyákkal, így ezen a szérián fekete a Zynq modul. Legalább harminc év múlva valami gyűjtőnek lesz egy jó sztori, hogy ez miért olyan... :)

Ráadásul eletronikai különbség is van ezeken a modulokon, amiről a gyártó nem tájékoztatta Lukas-t előre (ahogy a színváltásról sem), de ultra nagy mázlival, csak egy extra jumpert kellett hozzáadni egy olyan pin-re ahol már amúgy is volt egy jumper header a hordozó kártyán magán...

Képek:
https://twitter.com/chainq/status/1588472294560731136
https://twitter.com/chainq/status/1588474674710999040
https://twitter.com/chainq/status/1588476884006080512

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Nov. 04. 15:00 - Szerkesztve: charlie


Átlagos Amiga felhasználó: RTG és flicker fixer jó lenne.

Amiga 4000T felhasználók: Mindkét videó slotért fizettem, szóval mindkettőt használni is fogom, ha beleszakadok is! :)

:P
https://twitter.com/chainq/status/1588526949378715650

(Megjegyzés: a jelenlegi driverek sajnos nem támogatnak 1-nél több ZZ9K-t egy gépben.)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2022. Nov. 04. 15:24


A külön szalagkábeles összekötésnek mi az oka?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2022. Nov. 04. 15:28 - Szerkesztve: dino


Quoting: yellowdog
A külön szalagkábeles összekötésnek mi az oka?


Igy engedi at a kartya magan a regi Amigas videojelet, hogy ne kelljen 2 monitort, vagy atkapcsolot hasznalni...

Jo cucc ez, MP3 ala van mar driver?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Nov. 04. 15:54


@Yellow Dog:
Nem láttál még SLI konfigot PC-n? Az is két kártya külön dróttal összekötve... :P

Oké, komolyra fordítva, a videoslotba dugandó modul azért van külön, és kábellel összekötve, mert Amiga 2000-en a videó slot nem a Zorro slotkkal egyvonalban, hanem különállóan, a táp másik oldalán helyezkedik el, ezért oda kb. egy 25-30 centis kábel kell hogy elérjen. Így a videó slot adapter működik mindkét fajta géppel csak más hosszúságú kábel kell.

Hasonlóan van megoldva a jól ismert Picasso IV konstrukciója is, csak ott a Fli-Fi modult ki lehet törni(!) a kártyából és kábellel összekötni, ha egy Amiga 2000-be rakod bele a kártyát. Az enyém is ilyen, de én direkt elcseréltem egy "egyben" lévő PIV-et egy olyanra amiből már kitörték a modult, nem vitt rá a lélek, hogy én törjem el a kártyát. :) Akkor már jobb ez a módszer, hogy a modul minenképpen külön van, és rövid kábel megy a kártyához ha nem kétezresbe rakod.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2022. Nov. 04. 17:32


Nekem van Cybervision 64/3D kartyam, a hozzavalo scandoublerrel, az is igy van megcsinalva, csak mivel A4000 ben van, a slottok egymas utan vannak, igy eleg egy rovid pici osszekoto kabel hozza...
Mondjuk itt nem kell kitorni, mert igy gyartottak, egyebkent kibaritka igy egyben a ket modul.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Nov. 04. 18:18 - Szerkesztve: charlie


A CV64/3D scandoublere amugy sem megy OCS/ECS video slotban, csak AGA-ban... :) Bele sem fer fizikailag. Ott azert van kulon, mert az egy felaras extra volt.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2022. Nov. 04. 19:44 - Szerkesztve: dino


Nem is probaltam en masba beletenni, mert az A2000 emben meg A2320 van :D
A minap talaltam meg a padlason ennek a dobozat is. Halistennek meg az is megvan....:D
Az A3000 meg "tuggya" alapbol, abbol meg nem sporoltak ki....:)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Nov. 04. 20:28 - Szerkesztve: charlie


Ha már A2320, ilyen is jött a héten:

https://twitter.com/chainq/status/1588211974395027458

Doboz ugyan nincs hozzá, csak manual. :) És működik is:

https://twitter.com/chainq/status/1588226855387238404

Szóval lassan összeáll a "Commodore All-Stars" A2000: A2630, A2091, A2065 és most már egy A2320 is. ... Már csak a PC kártya hiányzik. Van, csak még nem döntöttem el, hogy melyiket tolom bele. First world problem hegyek.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2022. Nov. 06. 02:45


gratula!

nekem is van egy ilyen 030-as 2000-esem meg csupa josaggal :) bar nem ilyen echte Commodore kartyakkal de van egy MacroSystem fele DeInterlaceCard-om is ;)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Nov. 06. 15:28 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Ja, nekem is az volt a gépben korábban, egy MacroSystem DeInterlaceCard, azt váltotta a 2320. Amúgy az is jól működött, csak nem illett a koncepcióba. :) De már látom a sötét jövőt, hogy lesz egy harmadik "bármi, csak nem Commodore" A2K is, mert már ahhoz is gyűlik a cucc...

Más téma:

Ez a videókártyák és -kütyük hete nálam úgy tűnik, tegnap beesett egy PCI-os Permedia 2 is, Elsa GLoria Synergy névre hallgató pumpakártya, a nagyobbik 8MB RAM-os verzió. Horvátországból jött, tök szép állapotban van, és pöcc-röff megy a G-Rexben, AmigaOS és MorphOS alatt is. Sajnos a Warp3D-t nem bírtam beüzemelni AmigaOS alatt. Minden fagy, a legegyszerűbb 68k-s WarpTest is, kiváló cucc ez a Warp3D (nem). A Vudu driver megy, ugyanazon a konfigon. MorphOS-hez meg nem csomagolnak 3D drivert ehhez a chiphez. Szóval meh. De mostantól legalább nem kell szétrobbantanom a komplett gépet, és kicserélni a busboardot ha valamit CVPPC-vel kell tesztelnem helyette csak kicserélem a videókártyát aztán go.

Képek:
https://twitter.com/chainq/status/1589006851206942720

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2022. Nov. 07. 06:32


Quoting: charlie
PCI-os Permedia 2

Egy ilyen kiépítés esetén használhatóak a kompozit ill. s-video ki és bemenetek is?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2022. Nov. 07. 09:11 - Szerkesztve: charlie


Nem hiszem, max. ha az adott OS drivere tudja. Még sose próbáltam. De szerintem nem azért teszünk egy ilyen (relatív) lónagy RTG-t amigába, hogy utána kompoziton bámuljuk. ::)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2022. Nov. 09. 12:25


Quoting: charlie
a videoslotba dugandó modul azért van külön, és kábellel összekötve, mert Amiga 2000-en a videó slot nem a Zorro slotkkal egyvonalban, hanem különállóan, a táp másik oldalán helyezkedik el, ezért oda kb. egy 25-30 centis kábel kell hogy elérjen. Így a videó slot adapter működik mindkét fajta géppel csak más hosszúságú kábel kell

Értem, köszönöm az infót.

Quoting: charlie
nem azért teszünk egy ilyen (relatív) lónagy RTG-t amigába, hogy utána kompoziton bámuljuk

Oké :-)

<< 1 ... 63 . 64 . 65 . 66 . 67 . 68 . 69 . 70 . 71 . 72 . 73 ... 74 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
 
 

Powered by bulletin board script miniBB™ © 2001-2024