Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
<< 1 ... 63 . 64 . 65 . 66 . 67 . 68 . 69 . 70 . 71 . 72 . 73 ... 74 . >>
Szerző Üzenet
ratman
Kék troll

# Elküldve: 2021. Nov. 27. 21:43


@Sax: Meg kellett, mert érdekelt. :)

GK
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 03. 12:09


Quoting: gk
https://www.aliexpress.com/item/4000275347490.html?spm=a2g0o.detail.1000014.23.590c63 02EikqNk&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.177933.0&scm_id=1007.133 38.177933.0&scm-url=1007.13338.177933.0&pvid=c76c03e7-613a-4c66-830b-5f549258c641&_t= gps-id:pcDetailBottomMoreOtherSeller,scm-url:1007.13338.177933.0,pvid:c76c03e7-613a-4 c66-830b-5f549258c641,tpp_buckets:668%232846%238112%231997&&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22 :%2210000001116786729%22,%22sceneId%22:%2223416%22%7D

Mit gondoltok, egy ilyenbe SD kártyát dugva lehet, hogy az Amiga tudná olvasni? A "specifikáció" szerint 16 bitet is beszél, többet meg nem találtam róla sehol. A Cardbus interface-t tudom hogy nem támogatja az 1200-es, de talán az nem is létezett 16 biten?


Jelentem megjött és működik jól!

https://twitter.com/gklka/status/1466725118911164432

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Dec. 03. 13:47


Quoting: gk
Jelentem megjött és működik jól!


No, hajra!
Mekkora SD t kezel le?
Latom a kepan, hogy az 2GB os...muxik nagyobbal is?

GK
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 03. 14:51 - Szerkesztve: gk


Nem tudom mi lehet a felső határ. Egyelőre abban sem vagyok biztos, hogy itt a 2 gigát végig tudja címezni... Majd kipróbálom.

Edit: https://eab.abime.net/showthread.php?t=52591 – ezek szerint az SDHC-vel lehetnek bajok, mert külön driver kellehet hozzá, de van aki azt írta, hogy a 4 és 8 gigás kártyái is mentek jól.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 03. 15:17


Quoting: gk
Jelentem megjött és működik jól!

https://twitter.com/gklka/status/1466725118911164432

Éreztem, hogy jó lesz. Ráadásul elég hamar megjött, gratula! :-)
Milyen device-t használ?

GK
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 03. 15:20


Quoting: yellowdog
Milyen device-t használ?


compactflash.device Aminetről, Fat95 FS-el. Ugyanezzel ment a PCMCIA–CF átalakítóm.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 03. 15:20


Értem, köszi az infót!

Sax
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 06. 23:19


Hála Bilik kolléga gondos kezeinek, nőtt megint egy kicsit a 4000-esem memóriája (ha már az enyém folyamatosan csökken)

http://szakszon.biz/745Mb.jpg

Sax
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 06. 23:22


Lehet tippelni, hogy jött össze. 8-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Dec. 07. 01:14 - Szerkesztve: charlie


CSMKIII - 128MB
DKB - 128MB
alaplap - 112MB ... a "kozismert" memory hackkel?

Ez eddig 368MB... Egy MB lejon a mapromnak gondolom, szoval 367. 745-367 = 378. Az meg a PPC-bol jon, amibol 384 latszik(?), de gondolom a PPC kernel meg a rendszer levesz valamennyit, igy marad a 378?

... ezt a hacket amugy en is meg akartam csinalni a 4000T-mre, de Chucky nem birta, mert nagyon mas az aramkor a kornyeken mint a 4000D-n, igy csak PIO2 IDE hackem lett. Lehet h. azota mar van 4000T-re is ismert hack, de akkor meg nem volt.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Dec. 07. 07:02


Quoting: Sax
http://szakszon.biz/745Mb.jpg


Jezus ereje...:) lassan bekerulsz a rekordok konyvebe.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Dec. 07. 10:49 - Szerkesztve: charlie


Nalam a 128 (CSPPC) + 192 (ZZ9000) + 256 (BigRAM) + 16 (alaplap) is kiad 592MB-t, ha a 112MB hacket megcsinalod akkor az mar 688, vagy BigRAM-bol ha melletolsz megegyet az mar 848, ha mindkettot az mar 944... Es mintha 4db BigRAM-od lehetne max? :) Szoval lehet tolni ezt felfele...

Szoval jo moka ez, csak leginkabb, minek? Marmint, ha ez jol hasznalhato, gyors memoria lenne, akkor van ertelme, de a Z3-as RAM-ok alulrol karcoljak a 10MB/sec-t, ketlem h. a PPC-n levo RAM a 68k felol ennel lenyegesen gyorsabb, az alaplapi az mittomen 15, de hat erted, 112MB-nel ilyen sebesseggel 8-9mp-ig tart csak az, hogy a gep kifillezi a RAM-ot nullakkal. :)

Szerk: na ez negativabbra sikerult mint akartam, szoval ez nem Sax kollega gepenek leszolasa, mer' fasza, es grat az uj "rekordhoz" :) Csak reality check volt, abban az ertelemben h. ennek a nagy megjelenitett szamnak barmilyen gyakorlati kovetkezmenye van-e, mert nincs.

Sax
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 07. 18:56


Quoting: dino
Jezus ereje...:) lassan bekerulsz a rekordok konyvebe.


Ez a cél. :-)

Sax
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 07. 19:01


A BigRAM tervben van... Remélem, nem akad össze a DKB-val vagy a 112 Mb hack-kal! És akkor elérem a bűvös 1Gb határt!

Sax
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 07. 19:02


Hogy működik ez a BigRAM OS4.1 alatt? Tudja már teljes értékű memóriaként használni?

Sax
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 07. 19:09


Quoting: charlie
Szerk: na ez negativabbra sikerult mint akartam, szoval ez nem Sax kollega gepenek leszolasa, mer' fasza, es grat az uj "rekordhoz" :) Csak reality check volt, abban az ertelemben h. ennek a nagy megjelenitett szamnak barmilyen gyakorlati kovetkezmenye van-e, mert nincs


Nem veszem szívemre! Kb. annyi értelme van, mint egy 27 éves gépet használni 2021-ben. :) Most már egy teljes CD tartalmát be tudom tolni RAMdisk-be! :)

Egyébként ha valaki(k) kölcsönadnának pár BigRAM-ot, akkor kipróbálhatnánk a maxi-maximumot! Pontosítanék: a Mediatoromban 6 Zorro slot van... ;-) Tehát megtudnánk, hogy 2 Gb felett tud-e az A4000 RAM-ot kezelni!

Sax
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 07. 19:14


Quoting: charlie
... ezt a hacket amugy en is meg akartam csinalni a 4000T-mre, de Chucky nem birta, mert nagyon mas az aramkor a kornyeken mint a 4000D-n, igy csak PIO2 IDE hackem lett. Lehet h. azota mar van 4000T-re is ismert hack, de akkor meg nem volt.


Sajnos ebben nem tudok segíteni. :-(
Bilik kolléga még csak rev.B-be tolta be a 112 Mb hack-et, nem is tudom...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Dec. 08. 15:08


Quoting: Sax
Tehát megtudnánk, hogy 2 Gb felett tud-e az A4000 RAM-ot kezelni!

Biztos, hogy nem. Mármint a HW lehet hogy tud, de az OS biztosan nem. A ZIII-bővítésekhez rendelt címtartomány egyrész "csak" másfél giga, szóval szerintem az autoconfig sem működik azon kívül, másrészt amigán nem lehet 2GB cím felett RAM, mert akkor az OS-ben fejreáll minden. Ezért nem mennek a "next gen" rendszerek meg az UAE sem 2 GB RAM fölé (az OS4 is csak ilyen lapozós módszerrel tud, mint az XMS/EMS volt annó DOS-on, hát oké van, ilyen, de sok haszna nincs, max. RAM drivenak, amúgy gusztustalan).

Az "OS-ben fejreáll minden"-nek meg több oka van, pl. a fő oka a dos.library API, amelyik 32bites előjeles számokkal dolgozik, szóval max. 2GB-t tud ábrázolni címek terén, és ha negatív értéket ad vissza, akkor az híbát jelent, nem mutatót. Ezt persze ki lehet javítani, a meglévő szoftverekkel való kompatibilitás árán. Szóval nem éri meg szopni vele.

Sax
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 08. 19:39


Quoting: charlie
Szóval nem éri meg szopni vele.


Dehogynem! :-)

Egyébként a 2Gb RAM sem kevés egy múlt évezredbeli géptől!
6x256 Mb az pont másfél giga, még innen-onnan össze lehet mazsolázni párszáz megányi RAM-ot. :) Azt hiszem 2 Gb-tal már megelégszem, onnantól mehet a lapozgatós módszer.... :)

"640K minden felhasználónak elég kell hogy legyen"

Ahhoz képest dúskálunk...

Sax
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 08. 19:42


Quoting: charlie
... ezt a hacket amugy en is meg akartam csinalni a 4000T-mre, de Chucky nem birta, mert nagyon mas az aramkor a kornyeken mint a 4000D-n


Megkérdeztem neked, sajnos nincs benne tapasztalata. :(
Ugyanaz a Ramsey és társai vannak rajta, mint a 4000D alaplapjain?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Dec. 08. 22:21


A Ramsey az mintha ugyanaz lenne, de asszem az a GAL mas, ami szinten benne van a kepben.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Dec. 08. 23:52 - Szerkesztve: charlie


Na, nem tudom postoltam-e mar altalanossagban ide a "masodik" A2000-mrol amit eppen epitek, de lassan elkeszul.

Szoval ugy kezdodott, hogy a berlini Amiga klubban az egyik torzstag hozzambaszott egy A2630-at, ami a regi A2000-jebol valahogy megmaradt, amit az ex-baratnoje kibaszott jopar eve mikor szakitottak. Es hogy o mar nem akar vele foglalkozni. Oke.

De nem sokat volt nalam, mert egy masik torzstag elkerte, hogy Amix-szal akar szopni a ketezreseben. Az elso torzstag engedelyevel odaadtam neki. Kb. 1 ev mulva ez a masodik torzstag kitalalta, hogy leepiti a gyujtemenye nagyreszet, mert tul sok helyet foglal, es csak a stressz van vele. Oke. Szoval az A2000, benne az A2630-cal kikotott nalam. Informacio: "nem bootol, sehogyse". Elso korben lenyultam belole a tapot, mert az enyem akkor dogrovason volt, a gep pedig bekerult a sarokba.

Kesobb lottem az en gepembe tapot, szoval visszakerult a vasba a sajat tapja, es akkor szemugyre vettem h. mibol is elunk. Szoval mint kiderult a csavonal sose birt mukodni a cucc stabilan, de leginkabb sehogyse, mert ugye az A2630-on van vagy 4MB Fast RAM, es emelle meg elhelyezett a gepbe egy GVP Impact 2000-HC+8 Series II SCSI vezerlot, rajta 8MB RAM-mal. Ami ugye egyutt mar 12MB, ami vagy masfelszer annyi mint az elerheto Z2 cimtartomany. Ez az almoskonyv szerint jot nem jelent.

Szoval fogtam, kiteptem belole a GVP-t, es beletoltam a Ratman nalam levo A2091-et, ami nem butolt. Mint kiderult a rajta levo ROM-okkal ez nem is sikerulhetett volna, mert:

1., barki irta azokat az EPROM-okat, nem volt fogalma arrol, mit csinal, a szuksegesnel nagyobb chipek voltak benne, felig megirva
2., fel is voltak cserelve, az U12 az U13 foglalataban volt, es vica-versa. (Kesobb tartalom alapjan is ellenoriztem, valoban fel voltak cserelve.)

(Disclaimer: mint kiderult nem a Ratman okozta a kartya allapotat, hanem akitol vette, aztan gyak. a polcrol teszt nelkul kikotott nalam.)

Szoval irtam bele mukodo ROM 7.0 parost (az eredeti chipeket hasznalva), minekutana egybol megindult a hardver es akkor ezen fellelkesulve korulneztem meg mi van itthon Commodore. Egy A2065 volt, szinten a Ratmantol. Szoval meg is szuletett a "Commodore only" A2000 koncepcioja. A gep, amibe csak C= kartyakat teszek. Persze addig azert hamar eljutottam, hogy 1-2 dolog kelleni fog, ami nem Commodore, legfokent RTG kartya, mert abbol C= csak az unobtanium A2410 van, ami raadasul csak marginalisan tamogatott a modern RTG rendszerek altal, ha egyaltalan. Szoval maradt a kovetkezo megoldas, a PicassoII, helyesebben annak emberi aron, keszen megveheto verzioja a szinten berlini Matze (Matthias Heinrichs) altal keszitett GBAPII++, ami cserebe valamivel gyorsabb is. A masik termeszetesen, hogy az egyetlen megoldast kellett valasztani emberi mennyisegu FastRAM-ra, ami egy Individual Computers BigRAM2630 volt.

Szoval az elmult 4-5 honapban lassan osszeallt a gep, a Ratman-fele A2091-t szeptemberben visszaadtam neki otthon, az immar mukodo ROM-okkal, es eBayrol okoztam magamnak egy masikat, amibe szinten toltam ROM7.0-t, es kesobb a 14Mhz mod-ot is megcsinaltam ra. Kozben lett egy masik A2065 is, hibasan, de sikerult megjavitanom (postoltam rola korabban), szoval majd az A2065 is visszakerulhet Ratihoz.

Kozben meglett a BigRAM2630 is, amivel tovabbi kalandok voltak, miszerint ezen az A2630-on valaki fejjel lefele forrasztotta be a csatlakozokat a hatoldalon, szoval egy dremellel kicsit megreszeltuk a kartyat h. ramenjen a BigRAM2630. :P Rament. (A muvelet az eredeti tulajdonos keze altal lett vegezve, en artatlan vagyok tisztelt birosag!)

Lett kozben eBayrol egy "rossz"-nak hirdetett SCSI2SDv5, amirol vegul kiderult h. csak az SD kartya slotja kontaktos, szoval az most megy, majd nyilvan meg masszirozni kell rajta, de a kartya papirlappal kiekelve tokeletes.

Ma pedig vegul megerkezett a GBAPII++ is, szoval vegre az RTG is bekerult a gepbe. Es hat egeszen zsenialis hogy mit megy ez az os-030/25, azota. Eppen 8 ora feletti uptime-ot produkal, mikozben ezt a postot irom rajta. :)

Mar csak egy A2320 kene bele, flicker-fixernek. Mar ra van allitva az eBay ertesites... Jelenleg a MacroSystem DeInterlaceCard van benne, amirol mar irtam korabban itt, faszan megy keresztulkotve a GBAPII++-on.

Tovabbi tervek: meg lesz bele egy PC kartya, jo esellyel egy A2286. Hiszen nekem az kotelezo, gondolom ez senkit nem lep meg. :)

Sax
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 09. 00:16


Grat. hozzá! Én is gondolkodtam egy A2000-esen, 2 éve még elérhető áron össze lehetett volna barkácsolni. Letettem róla, túl sok a fóka, kevés az ember...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Dec. 09. 00:34 - Szerkesztve: charlie


Koszi. Hat nyilvan nagy mazlim volt, de full transparency:

Az A2000 es az A2630 ingyen volt, azzal a feltetellel, hogy nem megy eBayre, hanem azokat keresem meg eloszor h. kell-e nekik vissza, akiktol kaptam.

A GBAPII++ es a BigRAM2630 volt a ket legdragabb alkatresz, mindketto 160 EUR korul volt, szoval fogjuk ra h. 160/darab.

Az A2065 egy nagyobb vetel resze volt, a 4000D(T) kereteben, raadasul abbol valszeg 0 kornyeken ki tudok majd szallni, mert a benne levo CSPPC-t nem tartom meg. Igy meg nehez megmondani mennyibe fajt kulon...

Az A2091-et 100 EUR-ert vettem eBay-en, RAM nelkul, volt meg keznel fel mega RAM-om az ment bele.

A SCSI2SD v5 40 EUR volt, mint mondtam "rossz"-kent hirdetve, csak rakockaztattam es nyertem, amugy 2x annyi egy ilyen, also hangon.

A MacroSystem DeInterlaceCard-ot azzal a feltetellel kaptam egy helyi amigastol, hogy csak ugy adhatom el, ha az arat jotekony celra ajanlom fel.

Ezen kivul meg SCSI kabelt vettem, SD kartyat, ROM chipeket, meg a posta ugye meg minderre rajott, mondjuk 75 EUR osszesen.

Ebbol ami megfizethetetlen, az a mazli, ami ahhoz kellett hogy az ember jo helyen legyen jo idoben es meglegyenek az alapok a buildhez, amihez a megfelelo korokben kell forogni. Minden masra meg ott a MasterCard. Es ez tobb honap alatt jott ossze, szoval nem az volt h. kicsaptam egyben az asztalra.

siz
Tag

# Elküldve: 2021. Dec. 09. 08:06


Gratula hozzá, szép projekt! Az A2k nekem is fent van még a kívánságlistán, hogy építeni kellene egyet ahelyett, ami nekem van (az még a német verzió, aminek ugye a video slotja is más :/ Remélhetőleg a költözés után (márciustól) lesz időm megint retro gépes projektekre is.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Dec. 09. 08:35 - Szerkesztve: dino


De jo olvasni ilyen eleszteseket.
Nekem 3DB A2000 em van egyik meg az elso szerias ThinAgnusos verzios, azt lassan kondizni kene, mert 4cm es horizontalis csikok jelentek meg a kepernyon lassu mozgassal mennek follfele. Ennek meg a korabeli SCSI HDD je is megvan, valami videose lehetett, mert van rajta scala, meg rengeteg eskuvoi foto... :D
direkt meghagytam, de nem ez a HDD van most a gepben.
GVP HC-8 nekem a SCSI kartya benne, tok jol megy mindenfele kickstartal, meg 1.3 is, de valami programmal (nevere mar sajna nem emlexem igy a hosszu evek alatt) remappolva van nagyobb kickstart is.

A masik kedvenc A2000 gepemben egy 030/50 Apollo duborog, ez a gep mar RTG s :D van benne egy ritasagszamba meno Domino grafikus kartya (imadom) :)
ez meg fel van bovitve 2MB chipramra egy Mini megi cuccal.
Van meg egy Buddha ide
Meg egy 2320 scandoubler kartyacska.
Hja, meg meg egy AD516 hangkartya is.
Viszont ezzel a geppel is van Anomaliam, mert random dob egy hatast, ket hibara tippelek, minimegi, vagy a buddha ide, mert ezek egyszerre kerultek a gepbe, ez elott a vas atomstabil volt.

A harmadik ketezres, meg ures, de mar a fuszerek meg vannak hozza.:)
HC-8 SCSI, Picasso II, A2620. Meg igazabol egy scandoublert kell keritenem majd hozza, mer az nincs meg. Varok az Isteni jelre... :D

Anno en is jokor voltam jo helyen... :D
Rajtunk kivul mindenki hulyenek nezett, hogy "ezeke a regi szaroke...egyatalan penzt adni???"es igen nekem pl. evtizedek kellettek a vadak elejtesehez...

Mara meg mar, igen csak impossible mission, egy ilyen gepet osszerakni.

Amugy talan meg a gepeim, kartyaim tortenetei meg erdekesebbek, melyiket kitol, hogyan, es hol vettem... :D
ezeket soha nem felejtem el...:)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2021. Dec. 09. 11:11


Quoting: charlie
A Ramsey az mintha ugyanaz lenne, de asszem az a GAL mas, ami szinten benne van a kepben.


Na, a zorros amiga meg sok ram témájához. Anno próbáltam, max 640 megát lehet elérni mert a hardver korlátoz sajnos. Ugyan a címtartomány bő, de az A3000D/A4000D/A4000T 512 megát bírt címezni, meg ugye 128 megát a cpu slotban. Ha bedugtam még egy z3-as kártyát (cv64, cv64/3d, retina blt z3, akármi ami akkor volt), akkor a rendszer egyből lecsapott egy 64 megás területet, hogy ne legyen baj. Szóval, elméletben kivitelezhető, gyakorlatban a jelenlegi cuccokkal valószínűleg nem.

Ja, nem a levegőbe beszélek. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Dec. 09. 11:37


@dino:
Ha el akarod adni a 2320-at abbol a vasbol, keress meg. :P

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2021. Dec. 09. 11:55 - Szerkesztve: charlie


Quoting: Ratman
de az A3000D/A4000D/A4000T 512 megát bírt címezni

Egyrészt nem akarlak megcáfolni tesó, másrészt viszont akkor hogy működnek akkor ezek a PCI bridge-k mint a Mediator 4000, ami kapásból benyeli az 512MB-t a PCI-nak a ZIII felől nézve, és elég biztos vagyok benne h. mellette még van hely további Zorro III kártyáknak is? És több mint 128MB? :) Honnét jönne az a 640MB limit, nem is értem. Ott valami más mágia volt, szvsz.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2021. Dec. 09. 12:59


Az nem lehet, hogy a mediátoron van még valami kisegítő logika, ami ezt lehetővé teszi? Én is csak tippelek, mert nekem viszont nincs mediátorom, de az eredmény látszik nem? Mondjuk ha ráérsz, akkor próbáld ki te is, egy bigram szerintem van nálad (mármint a z3-as), zz9000-ed van, meg szerintem csak tudsz szerezni még egy fastlane z3-at némi rammal, cpu slotba is van vackod.



... csak érdekel, hogy mi van.

<< 1 ... 63 . 64 . 65 . 66 . 67 . 68 . 69 . 70 . 71 . 72 . 73 ... 74 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
 
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2024