Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
<< 1 ... 54 . 55 . 56 . 57 . 58 . 59 . 60 . 61 . 62 . 63 . 64 ... 73 . 74 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 05. 20:44


CVPPC van elado valakinek? :) komolyan!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jún. 05. 21:35


Ha lenne valakinek eladó értelmes áron, már nem lenne. :P
Nekem is kéne. :)

edem
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 05. 21:36


Dino, én is Rapoo egeret és billentyűzetet használok MiST-hez, mindkettő vezeték nélküli, és rögtön ment, gond nélkül.

https://www.emag.hu/rapoo-e9070-blade-wless-feher-hun-billentyuzet-186889-142004/pd/D RBG17BBM/

https://eger.arukereso.hu/rapoo/m10-153661-p261237891/

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jún. 05. 21:42


Amiga hoarding témájáról. :D
Nekem is sikerült akkor a nagyját összeszedni, mondjuk az A4000T-ket már nem, meg elég sok mindent már nem sikerült. Ennek ellenére azért megvan a teljes idővonal a fővonali gépeket beszámítva, tehát a variánsok nem érdekelnek (pl. A1500, A2000HD, A25000, A3000D, A3000UX). Kétszer. Aztán meg jött mindenhonnan még mindenféle, szóval a hárem most már meghaladta az ötvenet. Rohadt sok, főleg, hogy ezeket karban is kell tartani, meg rendszeresen használni... szóval, lassan jön az, hogy az évek költését pénzre szeretném váltani. :D Meglátjuk, hogy egy "szett" mennyit ér majd a piacon. :D
Tény, c64-ből picit több van. Azok egy része mondjuk már maximum csak ház/billzet donornak jó, mert a nagyrészük már odaadta a használható alkatrészeit más gépeknek. :D
Közben meg jönnek az újdonságok, meg a régi vágyak, van amit sikerül bezsákolni, van amit meg nem (pl. A20888T kivételével megvan az összes bridgeboard. Igen, az oldalkocsi is. <3).
Ennyit tudok elmondani, tisztelt bíróság, nem lesz, sok az az öt év?
Tudom, kötél.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 06. 02:18 - Szerkesztve: dh1


torolve altalam...

edem
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 06. 21:21


Quoting: dino
a Genetic, megdobbentoen gyorsan fut es jol jatszhato.


Sajnos nálam a Genetic pár másodperc játék után teljesen lefagy. Ha .hdf-et használsz, át tudnád küldeni azt a verziót, amelyik fut rendesen?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jún. 06. 21:26


Quoting: dh1
torolve altalam...

Fater, akarsz róla beszélni?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jún. 06. 22:34


Quoting: edem
Ha .hdf-et használsz, át tudnád küldeni azt a verziót, amelyik fut rendesen?

Nem hdf et hasznalok, beleintegraltam kintrol a hdf embe.
Ha igy kintrol jo neked ,elkuldhetem csak dobj egy mail cimet...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 07. 05:10


Quoting: edem
Sajnos nálam a Genetic pár másodperc


iso-m van, irj mailt

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 07. 05:12


Quoting: ratman
Fater, akarsz róla beszélni?


meg erosen gondolkodom rajta...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 07. 05:14


sracok, anno emlekszem volt egy "legenda", hogy a P5 vagy a DCE altal gyartott kartyak forrasztasai strapabirobbak! de arra mar nem emlekszem, hogy P5 vagy DCE a jobb... valakinek emleke errol?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jún. 07. 06:04


DCE kartyakra irtak, hogy jobb volt, azok aszem zold alaplaposak voltak.

edem
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 07. 08:38 - Szerkesztve: edem


Oké, köszönöm mindkettőtöknek!

edem
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 07. 08:40


Quoting: dino
dobj egy mail cimet..


adamszakacshu kukac gémél pont kom

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jún. 07. 08:52


edem
mail ment

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 08. 06:08


Quoting: dino
sajnos csak ket hdf et tamogat egyszerre

Íme az új, 4 HDD-s béta:
https://www.atari-forum.com/download/file.php?id=45328

dino
Kék troll

# Elküldve: 2021. Jún. 08. 08:14


no, ez szuper...
koszi
mar csak a gepen beluli pendrive masolasi lehetoseget kene nmegoldani... :)
es leulok en magamtol is...:)

Sax
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 15. 00:02


Quoting: dh1
hogy is van ez?
Pi meg MiST?
mi tortent a real Amigakkal?
csak mert eddig emiatt volt szajtepes, khm... :D
ez ugy kikivankozott ... elobb utobb mindenkinek lesz guminoje, van akinek tobb ;)


És pont a classic HW topicban?

Sax
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 15. 00:10


Valaki próbálta már a Spider2 USB-t Zorro3 Amigán? Milyen sebességet tud és mennyire terheli a CPU-t?

Sax
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 15. 23:46


Meg érdekelne az is, hogy az OS4 mit szól az alaplapi 112 Mb hack-hez!

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 16. 21:47


Quoting: Sax
OS4 mit szól az alaplapi 112 Mb hack-hez!

Andrassal teszteltek? 😉

Sax
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 16. 22:03


Nincs OS4 vasa A4000-en. Messze lakik, talán egyszer összehozzuk. :(

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 21. 11:02


Üdvözletem!

Tegnap felrobban egy kerámiakondi az ezerkettesemben, ma feladom javítani Tihanyi Róbert mesternek. Hibakeresés címszóval rámértem a gyári tápjára (könnyű, Made In India), és bár a +5V bőven megvan (+5,2V), a +12 kevesebb (+11,36V), a -12 meg jóval kevesebb (-10.3V). Érdekes módon az A500-asom tápja jóval agilisabbnak tűnik (+5,43V, +12,58V és -12,86V terheletlenül). Tervezem hát egy modern PSU beszerzését, kérdésem, hogy ki melyiket ajánlja az alábbiak közül, illetve van-e valakinek közvetlen tapasztalata ezekkel:

https://amigastore.eu/en/683-a-power-hq-power-supply-for-amiga-5005006001200.html?fbc lid=IwAR1msAF1Hn8P9XtIsrx-tNVtlBHywu8TzKQO7YZIfhSBPkk_sZBNYPZXbEc

https://www.c64psu.com/c64psu/56-1432-commodore-amiga-a500-a500-a600-a1200-psu.html?f bclid=IwAR0jzsxUwPR7WLiPvc1HU9kJoEJn9FiXrQyEznZJDk2plh_5NGEvYp81BsA#/5-color-gray/37- ac_cable-eu/55-version-a500_a500_a600_a1200/73-protect_adjust_led_module-yes_please

https://www.ami64.com/product-page/replacement-amiga-power-supply-new-design?fbclid=I wAR34SHCYSetIQ_sxzMUTGdFdg7AOh_mWyNqcygzxE7G7299QYTM1vFNPdqA

https://www.keelog.com/power-supply/?fbclid=IwAR07yc8DbaLnz-enrT8oI48z2_NXTsqAPhUPPN3 B5iDzhtiUexLBhtG5DCA#amiga

https://icomp.de/shop-icomp/en/shop/product/ca-psu.html

Sajnos az utolsó, amit korábban Charlie ajánlott, jelenleg 'out of stock'. A két utolsó előtti (ami64, keelog) meg ránézésre egyformának tűnik, és úgy emlékszem, valaki írta is róluk, hogy nem valami jó minőségű (lehet, hogy nem itt, hanem a FB-on, és az is lehet, hogy a C64-es PSU-jukkal volt az illető elégedett, már nem emlékszem pontosan).

Nekem így látatlanban az amigastore-os megoldás a legszimpibb, nem is drága, és EU-n belülről hoznák.

Kérdésem, hogy ki mit ajánl, van-e ezekkel egyáltalán közvetlen tapasztalat, illetve ha más alternatívát javasol valaki, ami "bombabiztos", azt is szívesen fogadom.

Előre is köszönöm a segítséget!

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 21. 12:49


Én ezt választottam! :)

https://www.retro32.com/amiga-resources/030720201179-staff-project-amiga-meanwell-psu -upgrade-rt-50b-rt-65b

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 21. 13:50


Köszi, de sajnos ez nem férne el az ezerkettes tápom házában (kisebb, mint az 500-as). Ráadásul úgy emlékszem, korábban valaki írta, hogy a MeanWell sem tökéletes megoldás... Amúgy erős a gyanúm, hogy az általam linkelt PSU-kban is ez lehet belül, mivel azonosak a specifikációk (+5V/4.0A, +12V/2.0A, -12V/0.5A).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 21. 23:38 - Szerkesztve: dh1


Dr.OG kollega, lattam a "kinlodast" :) :( a facsen...
Szerintem nincs tokeletes megoldas tapra...
Egy 30-35 eves gep eseten semmi sem pontosan all be... csak kb.
Ezert hiaba veszel modern tapokat azok sem erre a technologiara lettek kifejlesztve...
Nekem ket MeanWell tapom van A500 taphazba epitve. Egyik kivaloan mukodik, bar melegsuik (passziv hutes), mig van egy ami egy centit sem ment es nem mukodik jol... (hozza kell tennem, hogy en nem ertek ezekhez, nincs eszkozom, hogy kimerjem, masra vagyok utalva ez ugyben...)
Mind a ket MeanWell tap ujkent lett vasarolva es beepitve. Hogy egyik miert mukodik a masik miert nem... szamomra rejtely ... a rossz is mukodik egyebkent, de A500-on tesztelve az 1.3-as kepernyo fel fenyerovel jon be a floppy nem kerreg es a ledek alig pislakolnak... ezen tapok allithatok, szerintem "csak" vmi nincs jol beallitva... a masik MeanWell minden gond nelkul meghajt barmilyen A500/1200-es tapot igenylo vasat, akar egy B1230mk4-et, scsi-val, max rammal. Talan annyit lehet eszrevenni, hogy a nalam RGB2VGA megoldas divik es a mukodo MeanWell eseteben enyhe zizeges lathato az ikonok fuggoleges reszeinnel, de baromira figyelni kell, de lathato tulkepp, elhanyagolhato.

Aztan nekem van a C64PSU.com-rol ket tapom. Egy sima A500 tap (amit linkeltel) es egy dual egyseg. Mindketto kivaloan mukodik. Ezeknel pl nem lathato meg hangyanyit sem a MeanWell eseten a fuggoleges - enyhe - zizi... viszont ha mas is belefut egy hasznos tanacs. A dual egyseg egyik naprol a masikra elkezdett szorakozni. A mellekelt videon (https://youtu.be/TcxC58Bnr9c?t=186 - odatekertem az esemenyhez, hogy ne kelljen vegigvarni a fagyasig) lathato csak az A1200-m bootja, csak a ledeken at... a szorakozas targya az volt, hogy boot utan, latszolag minden rendben de ugy 10 perc utan a gep hangja (meg ha csendben is volt) elkezdett recegni a gep power ledje pedig szep lassan kihunyt (szo szerint elszallt belole a lelek), black screen. A gep mintha aramtalanitottak volna. Hukkkk... WTF?! mivel dual, atdugtam a masik kemenetre bekapcs, bootol. Ugy tunt az nem csinalja. Kedtem elkonyvelni, hogy "csak" az egyik fele makkant meg a dualnak. De aztan a masaik kimenet is elkezdte ugyan ezt jatszani. Klassz... Mivel akitol vettem rendes volt azonnal visszakerte tesztre es 1-2 napig o is nyuzta. Termeszetesen odaadtam a sajat 1200-met a teszthez. Erdekes modon nala ritkabban jelentkezett ami mar csak azert ia fura, merthogy egy az egybe az en konfigom volt nala. Csak az aram volt mas :D Aztan jott a felismeres. A dual oldalan van egy gumi dugo amit ha kipiszkalsz lehetoseget nyujt az 5 volt allitgatasara - a sracnak volt multimetere, igy erdemben tudta kovetni mit allit (nekem persze nincs :D ) ... nekem akkor 5,33-at mert... a CPU es vele a kartya eleg meleg volt, es ugye bejott a kanikula, elkezdte visszavenni az erteket, 5,09-ig jutottunk. A cpu es vele a kartya sokkal huvosebb lett (ennyit jelente par tized/szazad/ezred?). Es ugy tunik rendben uzemel azota (persze azota nem volt idom sajat magam tesztelni, de nala nek jott tobbet elo ez a jelenseg). Anno ChainQ mondta, hogy a dual keves volt egy 060-as konfighoz, de szerintem ott is ez lehetett a problema. Fura amugy, hogy a simpla tapon nincs ilyen allitasi lehetoseg es az nem is produkalta ez a kanikula okozta hoterheles miatti fagyast. De a beallitas ota a dual jol uzemel, bar sajat magam meg nem teszteltem idohiany okan, de a sracnal jul szuperalt... Ezen tapokrol azt is tudni kell, hogy elvileg van bennuk vmi fele vedelem is, nem rantja magaval a gepet ha gond van, mondjuk ebbol lathatta eloben, es a gep uzembiztosan muxik...

Tapokrol ennyit tudok mondani segitseg keppen :) talan segit.

Amugy az LCD kijelzos van egy facse csoporttag hazai Amigasnak. Esetleg rakerdezhetek mit tapasztalt ha erdekes szamodra, de szerintem te is ismered (Fehér Sándor)...

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 22. 07:27


Köszönöm, ez mindenképpen hasznos segítség! Sándorral nem vagyunk ismeretségben, hálás lennék, ha rákérdeznél a tapasztalataira!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 23. 00:22


rakerdeztem, varom a valaszt...

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2021. Jún. 23. 05:22


Quoting: dh1
rakerdeztem, varom a valaszt...

Köszönöm!

Ha nem veszed tiszteletlenségnek, lehet, hogy bedobom a kérdést a FB Retró csoportban is, ha már "kivesézik" az alaplapomat, több szem többet lát alapon hátha van valakinek egyéb javaslata táppal kapcsolatban...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2021. Jún. 23. 09:14


A valasz: " teljesen jo" :D

<< 1 ... 54 . 55 . 56 . 57 . 58 . 59 . 60 . 61 . 62 . 63 . 64 ... 73 . 74 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
 
 

Powered by online community script miniBB™ © 2001-2024