Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 73 . 74 . >>
Szerző Üzenet
Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Júl. 21. 22:39


Ilyet csináljon valaki WinUAE alatt! :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Júl. 22. 07:15


Sax
Nem semmi!
Gratula!

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Júl. 22. 09:29


Köszi! A bakancslistámon egy dolog kipipálva! :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Júl. 22. 09:53


Quoting: Sax
Köszi! A bakancslistámon egy dolog kipipálva! :-)


Amugy a 68k/060 az milyen kartya benne?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Júl. 22. 10:01


WarpEngine, latszik a ShowConfigban. 060-ra adaptalva. Ha nem kene egy CSMKII jobban, akkor az kene. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Júl. 22. 10:55 - Szerkesztve: dino


Quoting: charlie
WarpEngine, latszik a ShowConfigban. 060-ra adaptalva.

Nem vettem eszre, bocs.
Quoting: charlie
Ha nem kene egy CSMKII jobban, akkor az kene. :)


CSMKII:
Eccer veled beszeltuk egy regi regi partyn, egy tavoli galaxisban, hogy kemeny cucc, a legjobb kartyak koze tartozik.
Orulok, hogy nekem 2db is jutott meg a hoskor utanrol, meg arra isemlexem 65 ezer ft ert vettem akkor darabjat...:) 128MB RAMmal :)
Most vajon mennyiert menne el? :D Milyen marketing dumaval adna egy verbeli retros uzletember? "Nagyon, nagyon, nagyon ritka, kifogastalan, hulyeretesztelt, ennel nincs jobb, SCSI modul is csatlakozathato hozza"....stb, stb...bar a SCSI modul hozza is kb olyan ritka, vagy meg ritkabb, mint a CSMKII kartya.
Hal Istennek abbol is van egy db om, egyszer meghirdettem, de orulok, hogy nem vitte el senki...azert most mar nem adnam el...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Júl. 22. 11:59


Ha már nosztalgia:

Amikor kétezerháromban elpusztult a 4000T, akkor az enyémet a Stoty-nak adtam el hatvanért, és egyből meg is vettem tőle a B2060-at ötvenért. :) Lementem érte Sopronba, ha jól rémlik, vonattal... :)

Pár évvel(!) később így rámír a Stoty, hogy e, eladta egy németnek ésdehát nem működik a német gépében, szar volt a kártya? Mondom WTF miről beszélsz, nyilván nem, de mondom segítek ha tudok. Írtam a németnek (angolul, akkor még nem beszéltem a nyelvet), de sosem válaszolt. Szóval nem tudom mi lett azzal a kártyával. Meg Stotyval se.

SCSI modulom sosem volt hozzá, azért is adtam el inkább, mert mindenképpen SCSI HDD-t akartam a gépbe és a B2060-on rajta volt a SCSI... A kétezresem meg már megvolt akkor is, alapgépként. A 4000T-be meg úgyse kellett a turbóra SCSI, az alaplapi is elég jól zörgött mindig is. (Amíg ki nem nyúvadt a vas, persze...)

Vennék egyet, de amilyen árak vannak, már sosem lesz. Most kb. megint az van mint kétezer környékén, hogy örülsz ha egy valamire futotta, aztán kussolsz sűrűn és vigyorogsz. Ahhoz képest én meg úgyis el vagyok látva...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Júl. 22. 16:37 - Szerkesztve: dino


Stotyt utanna lelottek a nemetek...:D csak vicc vooot, remelem semmi baja sincs.
Nagy bizniszmen volt o is. Anno vettem egy PPC kartyat az ezerkettesbe, meg szegeny Petiketol, majd Stotytol egy BVisiont hozza, aztan egy gyenge pillanatomban eladtam az egesz pakkot, es ki vette vissza? Haaat Stoty...:D
Amugy igazabol nem is banom a PPC vonalat, nekem mikor egy percig bootol az Amiga, az mar nem az en vilagom. Raadasul tobb minden nem mukodott, mint mukodott.
Akkoriban meg WhdLoad sem nagyon volt azthiszem...
A WB az szep volt a Bevirslivel, a kvek is futott jol, MPEG film is ment mar a 603 mason, nekem a 68k oldalan csak 040/25 volt, haaat nem voltam elajulva a teljesitmenyetol.
Igazabol azota sem vagyok nagyon PPC kartyara.
Szerintem egy 030 as Blizzard egy ezerkettesbe sokkal jobb valasztas.
Szinte minden megy azon.
PPC szendvics eross kompromisszum. Talicskabol urhajot kategoria...kb. :)

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Júl. 22. 17:45


Ezt sikerült szereznem. A cél egy sajátRAM-os SCSI-s turbókártya volt. A Warpengine jött szembe velem először. CSMKII szerintem most olyan 800 euró körül érhet SCSI nélkül. Most jön a Warp 4060, így kicsit lementek az árak. :-)

A PPC kooproci elég hasznos dolog, ráadásul nálam a boot csak a Mediator miatt 14 mp., amúgy kb. 4 mp lenne. (valamiért vár 10 mp-et)

Ha nézted a videót, akkor látod, hogy van benne erő.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Júl. 23. 00:15 - Szerkesztve: dh1


Quoting: Sax
Egy külföldi kolléga által végzett tesztek

te olvasod az Amiga Maniat? ;) erdemes ... 10 oldalon ram speed test a latest duplaszamban ;)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Júl. 23. 00:17


Quoting: Sax
Ahogy ígértem, egy kis WB-screenshoot:


azert egy keplopo alkalmazas es nem a telo kepet kell bamulni, plz! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Júl. 23. 00:27


Quoting: Sax
Ilyet csináljon valaki WinUAE alatt! :-)


mivel van Winuae alatt PPC emulacio (mit gondolsz miert veszik sokan a classic OS4-et, hat ezert) szoval ez nem problema, bar 3D tamogatas nincs csak Wasp3D-vel. Amugy megy rajta pl wolfenstein return the castle is, meg jatszhato is egy i5-on. Bar instabil ezzel a PPC emuval a winuae, de az uj releaset meg nem probaltam. Szoval azert veszik a classic OS4.1FE-t mert fel lehet ra tenni egy laptopra is akar az OS4-et es ha nem ilyen gamekkal hajtod elegge stabil mar ... nekem van egy belott rendszerem de egy eve hozza se nyultam... igaz real NG gepen sem Amigaztam mostansag ... miota elvagtak a SAM alatti gepek tamogatasat :( kosz Hyperion ... ezt is (se)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Júl. 23. 00:33


Elkepzelheto, hogy 1-3 heten belul lesz egy elado CSMK2!

De ez meg erosen keplekeny...

Szal ha lesz szoljak vkinek?

Nem vicc!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2020. Júl. 23. 10:15


Igen!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2020. Júl. 23. 10:16


Quoting: charlie
Vennék egyet, de amilyen árak vannak, már sosem lesz.

Soha ne mondd, hogy soha. :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Júl. 23. 20:55


Quoting: ratman
Igen!


ok, szolok ha aktualis teso!

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Júl. 23. 22:20


Quoting: dh1
azert egy keplopo alkalmazas es nem a telo kepet kell bamulni, plz! :)


Bocsi! Nem volt sok időm... Még a rendszer épp csak döcög, ilyen extrákra még nem volt időm.

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Júl. 23. 22:25


Quoting: dh1
mivel van Winuae alatt PPC emulacio (mit gondolsz miert veszik sokan a classic OS4-et, hat ezert) szoval ez nem problema, bar 3D tamogatas nincs csak Wasp3D-vel. Amugy megy rajta pl wolfenstein return the castle is, meg jatszhato is egy i5-on. Bar instabil ezzel a PPC emuval a winuae, de az uj releaset meg nem probaltam. Szoval azert veszik a classic OS4.1FE-t mert fel lehet ra tenni egy laptopra is akar az OS4-et es ha nem ilyen gamekkal hajtod elegge stabil mar ... nekem van egy belott rendszerem de egy eve hozza se nyultam... igaz real NG gepen sem Amigaztam mostansag ... miota elvagtak a SAM alatti gepek tamogatasat :( kosz Hyperion ... ezt is (se)


Azt meglepődve láttam, hogy már lehet PPC-t is emulálni, még jobban meglepődtem, hogy megy az OS4 is.

Sajnos a sonnet még csak OS3.x alatt működik. :(

De nem figyeltél! (Pont) ilyet nem fogsz látni WinUAE alatt. :)

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Júl. 23. 22:26


Quoting: dh1
Elkepzelheto, hogy 1-3 heten belul lesz egy elado CSMK2!


SCSI-val?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Júl. 24. 00:07


Quoting: dh1
miota elvagtak a SAM alatti gepek tamogatasat :(

Hogy mondod kérlek? Mi számít SAM alattinak? Régebbi? Vagy mi.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Júl. 24. 03:25


sam 460 alatt semmivel nem foglalkoznak
konkretan azt mondtak a Pega2-re. hogy vegyek egy SAM460-at
reklamaltam a csunyan elkurt Warp3D tamogatasert, ez lett a valasz ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Júl. 24. 09:20


konkretan azt mondtak a Pega2-re. hogy vegyek egy SAM460-at

ROFLOL? :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2020. Aug. 08. 19:59


Köpni ér.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Aug. 08. 21:39


Ennyire jo ez, hogy minden tipushoz kellett venni egyet? :D
Gratula, meg minden :)
Te tudod Mester! :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2020. Aug. 08. 22:00 - Szerkesztve: ratman


Nem tudom. :D Az utolsó kettőt nem is akartam, azok ilyen nem várt gyerekek lettek. Jöttek szembe, nem ugrottam félre.
Viszont... nem hiszem, hogy ezt sokan tudják prezentálni. :)
Amúgy... a vámpír továbbra sem _JÓ_. Meg csak nem is elég _JÓ_ - ami ugye a mérce az emberi kultúránkban, aminek még minidg három pillére van, nevesítve: tűz, kerék, ábécé - hanem egyszerűen nem jó. Minimum fura, de ha eleget használod, akkor rájössz, hogy nemigenjó. :D

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2020. Aug. 09. 09:15


Szerintem meg több mint jó! Csak nincsen kész! Talán ennek is oppen source-nak kéne lennie, sokkal gyorsabban haladnának!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Aug. 09. 10:20


Quoting: alivemoon
Csak nincsen kész!

Sose lesz!
Majd ha kesznek erzem, rogton veszek egyet...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Aug. 09. 17:49


Alivemoon velemenyet tamogatom.

Most, hogy lett hozza AmikitXE es Apollo OS keszul hozza egyre jobb lesz. XE mocskos jo! Legjobb AOS!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Aug. 09. 17:50


Quoting: dino
Majd ha kesznek erzem

Ahhoz 1x hasznalnod kene ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Aug. 09. 18:31


Quoting: dh1
Ahhoz 1x hasznalnod kene ;)

Jah, Ratman szamomra felisten, nekem nagyon szamit a velemenye.
Ha o ugy kezdi, hogy, kopni er!??
Az nekem valamit sugall, de itt a forumon mast se nagyon izgat fel, ugy latom...
Majd beruhazok, ha ugy, erzem, hogy kell ez nekem...sajna egyenlore hideg...
Ha legkozelebb osszejovunk elobe, kaprasztass el a tudomanyaval.
Meg az is lehet, hogy, meggyozol...:)

<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 73 . 74 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
 
 

Powered by online community script miniBB™ © 2001-2024