Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 73 . 74 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Nov. 23. 01:10


Quoting: charlie
ket mukodo A2k-ba valo FDD-d van


E-Bay-en rendszeresen van

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Nov. 23. 07:51 - Szerkesztve: dino


Quoting: charlie
Amugy 2000-s ventillator racs nem ad ra extra hangot

Nem, mert mar nincs ami rezegjen. Mondjuk ezeken a kepeken alig lathato, de van ilyen gumi tuske kaszni vegenel, amihez a venti tamaszkodik, egy humi alatet van annak fekszik fol az egesz komplett enermax, az el nyel minden rezgest. Igy a ventiracs, mar rezgeskoron kivulre esik. Deep throat :)
Quoting: charlie
Kerdes: az Apollo 2030-nak van valami speci dolga a SCSI kabelezesnel?

Szerintem van. Nem tudtam osszehozni csak a gyari Apollo install lemezevel.
Pont igy jartam en is, ha egy masik HDToolBoxos HDD t csatoltam, amin rendszer volt. Ezenkivul az viszont kurva jo, hogy az Apollon van egy kapcsolo, amivel a szkazit ki kehet kapcsolni, igy nem keresi a divajszt. Bootol egybol a CF :)
Quoting: charlie
hordo aksi

Teljesen izles dolga. Nekem ez a tapasztalatom. Az en hordoakksim NEM volt meg 10 eves, es nem csirazott, hanem folyt. Azonkivul volt olyan alaplapom, amiben meg nem csirazott, es nem is folyt, megis a kornyeken az alkatreszeken feher "zuzmara" keletkezett. Elozoleg, mikor csereltem az akkut (ugyancsak hordora), akkor alkohollal at tisztitottam a kornyeket is. Megis bekovetkezett! Ezert dontottem a fenti megoldas mellett.

Quoting: charlie
Amugy rohaggya'l el,


Rohadok.. :)
Van meg egy legelso generacios A2000 rem, abban thin agnus van, ontott femotvozetes tapventivel. No annak van igazan szuperszonikus hangja, ha bekapcsolom. Ezt azert irom mert abban is dupla floppy van :D
Amugy te is megrohadhatsz, mert PIV nemsokmindenkinekvanazorszagban nembeszelve a 2060 as blizzardrol.
Szerintem az kevesebb van, mint dualfloki! :D
Bazz! El ne add!!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Nov. 23. 10:04


Quoting: dino
Nem, mert mar nincs ami rezegjen.


Nem a rezgesre gondolt ...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Nov. 23. 10:35


Quoting: dh1
Nem a rezgesre gondolt ...

Turbulencia miatti zajkeltes?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Nov. 23. 12:38 - Szerkesztve: charlie


Quoting: dino
Szerintem van. Nem tudtam osszehozni csak a gyari Apollo install lemezevel.

Ertem, koszi, ez jelentos segitseg! Akkor asok masik SCSI HDD-t meg kiirom a lemezet ADF-bol, es tolok ra valami systemet!

Quoting: dino
Turbulencia miatti zajkeltes?

Igen, arra. Mondjuk a rezges is erdekes, de nem annyira. :) En majd a HDD-met akarom gumiagyba rakni valahogy, mert a Seagate folyatekcsapagyas Barracudanak semmi hangja sincs szerencsere, ellenben eleg jelentos onrezgese van, es azt sikerul at is adnia a haznak.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Nov. 23. 12:51


Mivel igy kb olyan hangos, mint egy G4 Macmini terheletlenul, (szerintem nekem jo) :) igy nem vettem le a racsot, de erossen gondolkodom, hogy ha megyek AmiConra magammal viszem aztan +lehet tapogatni...

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 23. 19:46


Quoting: ratman
Pedig van az az ár. :) Két hónapja adtam el kábé egy Apple][e-t (a szarabbat), kaptam érte 800 EUR-t. Most, hogy pecóprojekt van, ez azért nem volt rossz péz. A jobb, szerintem megér másfélszer ennyit, minimum. :)
Szokás szerint, megint nem tudtam kifejezni magam érthetően.
Nem arról van szó, amikor az embernek van N darab régi gépe és azokból alkalomadtán elad vagy elcserél párat, hanem arról, hogy azok a gépek, amikhez kötődik, azoktól nem válik meg a világ minden kincséért sem. Nekem is volt egy A1200, ami csak úgy idekerült, nekem nem kellett, eladtam Yanának. De pl. az A500+-omat, ami 5 éves korom óta megvan, semmi pénzért nem adnám el.

dino:
Szép konfig, már csak egy áthúzott winfoslogó kell rá. :)))

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Nov. 23. 20:56 - Szerkesztve: ratman


Quoting: TCH
Nem arról van szó, amikor az embernek van N darab régi gépe és azokból alkalomadtán elad vagy elcserél párat, hanem arról, hogy azok a gépek, amikhez kötődik, azoktól nem válik meg a világ minden kincséért sem. Nekem is volt egy A1200, ami csak úgy idekerült, nekem nem kellett, eladtam Yanának. De pl. az A500+-omat, ami 5 éves korom óta megvan, semmi pénzért nem adnám el.

Nos,én speciel kötődtem sok mindenhez, pl. az első saját, c64-em most halt meg, bekerült a "nem jó" kupacba, és elővettem a "jó" kupacból a másikat. Az első Amigám, meg Charlienál van, bejárta már fél Európát. Az első macintoshomat (egy SE volt, történelmileg számomra fontos, mert az volt a mosogep.rulez.org konzolja évekig), meg odaadtam egy nálam nagyobb macbuzinak. Én annyira nem kötődöm a tárgyakhoz, egy a lényeges, hogy amit kedvelek, az mindig legyen a közelemben egy. Primora vadászok most éppen, mert az jó, az enyim meg meghótt már jópár éve. Mondjuk nem hajítottam még ki, azért mert én meg azon kezdtem. Iskolában. Kábé nyolc évesen. :) Saját gépem, huhh, talán 16 évesen lett, az is az említett c64 volt.


.... és mielőtt jön, a "burzsuj arc vagy, meg minden beszólás", megjegyzem, hogy egy 22 éves öreg fos francia autóval járok, és igen lehet, hogy burzsuj vagyok, tizenhat év kőkemény munkával végre sikerült megvennem életem első lakását. Persze azt is hitelből, mondjuk szép nagy önrésszel, de a következő öt év az kőszopás lesz. El fogok adni szinte mindent, kivéve az amigákat. :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Nov. 23. 22:02


Quoting: TCH
Szép konfig, már csak egy áthúzott winfoslogó kell rá. :)))

Mi a f*sznak barmilyen Vindozlogo egy Amigara? Hulye vagy te? :) Vagy azt akarod csak uzenni, hogy az Amiga csak attol jo, mert nem vindoz? :P

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Nov. 23. 22:20 - Szerkesztve: ratman


Quoting: charlie
Mi a f*sznak barmilyen Vindozlogo egy Amigara? Hulye vagy te? :) Vagy azt akarod csak uzenni, hogy az Amiga csak attol jo, mert nem vindoz? :P

Hagyjad, szegény TCH meg a valóság diszjunkt halmazokat képez. :D

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 24. 10:13


Quoting: charlie
Mi a f*sznak barmilyen Vindozlogo egy Amigara? Hulye vagy te? :)
Feltűnt a szmájli, te szellemileg visszamaradott gennytalicska? :P
Quoting: charlie
Vagy azt akarod csak uzenni, hogy az Amiga csak attol jo, mert nem vindoz? :P
Az csak egy a sok ok közül. :]
Quoting: ratman
Hagyjad, szegény TCH meg a valóság diszjunkt halmazokat képez. :D
A valóság szó nagyon furcsán hangzik egy olyan ember szájából, aki tíz körömmel védte egy minapi vitában a winfost.

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2011. Nov. 24. 11:18


ha nagyon ráérek megkeresem azokat a képeket (1994) ahol M$ matricákat ragasztgattunk a férfi WC piszoárjaiba :-) és a PC-sek termére kiírtuk hogy "PöCe Gödör"... meg hasonló mókák voltak :-)
csak azóta eltelt majdnem annyi idő, mint ahány éves voltam akkor :-) szóval már nem motivál annyira a PC-sek zrikálása...

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Nov. 24. 12:13


Quoting: TCH
A valóság szó nagyon furcsán hangzik egy olyan ember szájából, aki tíz körömmel védte egy minapi vitában a winfost.

Ühü, a te érveid sem voltak túl acélosak. :P 2011-ben egy 10+ éves oprendszert fikázni, nem menő és akkor a többit inkább meg sem említem. :D

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 24. 13:26


Quoting: Szergely
ha nagyon ráérek megkeresem azokat a képeket (1994) ahol M$ matricákat ragasztgattunk a férfi WC piszoárjaiba :-) és a PC-sek termére kiírtuk hogy "PöCe Gödör"... meg hasonló mókák voltak :-)
Engem érdekel. :)
Quoting: ratman
Ühü, a te érveid sem voltak túl acélosak.
Mondod te. De neked meg érveid sem nagyon voltak, hogy miért jó a winfos, csak arra, hogy miért szar a Linux (amit egyébként nem is vitatok (túlzottan)). :P
Aztán elkezdtél kérdezgetni az oprendszerek belső felépítéséről, a felére sem tudtam válaszolni, erre te diadalmasan kijelented, hogy naugye.
Mert ha a técéhá nem tudja egy oprendszer elméleti felépítésének minden szarját, akkor a winfos az rulez. XDDD
Quoting: ratman
2011-ben egy 10+ éves oprendszert fikázni, nem menő
Azt a 10+ éves "oprendszert" használja a világ javarésze, még mindig ikszpéből van a legtöbb, de egyébként sztoriztam én neked ott mindenfélét, visztáról, vinhétről, hogy mekkora bugokkal, kressekkel, meg miszarral futottam össze, amikor melóhelyen negyed órára (!) elékényszerültem, de mindig csak az volt a válasz, hogy nem a winfos szar, hanem én vagyok hülye. (Egyik nem zárja ki a másikat, lehet, hogy hülye vagyok, de attól még a winfos fos.)
De ha a binguz szarja össze magát nálad, akkor a binguz a fos.
Az meg pláne nem az én hibám, hogy amikor még winfost használtam, akkor teljesen ad-hoc módon fosta össze vissza magát, napi rendszertelenséggel rnd() módon és sem előtte az Amiga, sem utána a Linux nem csinált ilyet, vagyis azért annyira nem lehetek hülye a géphez. :P

De ha már mindenáron hülyének kell lennem, akkor azért vagyok az, mert megint leálltam veled flamelni, úgyhogy abba is hagyom, mielőtt Csárli kinyitja az inputját, mert akkor borzasztó kéklepkefingszag lesz. XD

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Nov. 24. 13:29


Nabazmeg, mekkora flemet csinaltam. Mert ha nem teszem fol a A2000 update et, akkor nincs flame. :)
TCH
Ratmannal vigyazz, mert profi!!! :D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Nov. 24. 13:56


@TCH, Ratman:
Ha nem fejezitek be a flame-et *MOST*, szétültetlek!

TCH-t megkérjük, hogy ne fűzze mindenhez hozzá, hogy a vindóz szar, mert mindannyian tudjuk, ellenben mi az Amiga előnyeire szeretnénk koncentrálni, nem más platformok hátrányaira. Valamint felhívom a figyelmét, hogy az utóbbi időben Ő az, aki bárkivel bármin össze tud flémelni itt a fórumban és ezt nem áll szándékomban hagyni. Legközelebb törlöm a hozzászólásokat.

Ratmant meg megkérjük (immár nem először, khmm), hogy a komolytalan, gyerekes hozzászólásokat annak mentén kezelje. Köszönöm.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Nov. 24. 14:22


Parancs, értettem. :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Nov. 24. 14:32


Aze Ratman nagy embernek szamit Amigas korokben (is).

En nem biztos, hogy mernek beszologatni neki ... szal a tisztelet legyen mar alap szeritem!

Pedig en is nagy ember vagyok, csak en fizikailag :D :P

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 24. 14:41


Quoting: dino
TCH
Ratmannal vigyazz, mert profi!!! :D
Profi mi? Programozó? Vagy pszichopata, mint én? :P
Quoting: charlie
Valamint felhívom a figyelmét, hogy az utóbbi időben Ő az, aki bárkivel bármin össze tud flémelni itt a fórumban és ezt nem áll szándékomban hagyni.
ratmanon kívül kivel kaptam én itt össze? Mert én nem emlékszem ilyesmire.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Nov. 24. 21:12


Quoting: dh1
Aze Ratman nagy embernek szamit Amigas korokben (is).

Finom leszek. A nagy, büdös lófaszt. :)
Átlaguser, átlagskillekkel, átlagon felüli tudásvággyal. Lehet lázadni a világ ellen, akár hangosan, acsarogva, de én tudom, hogy csak egy vagyok a hétmilliárdból ezen a golyóbolygón, következésképpen végtelenül jelentéktelen, ergo lázadni felesleges és fárasztó. :D Pláne informatikában, ahol minden ugyanúgy van mint máshol. A fos a szar felett lebeg. :D Csak van ilyen fos, meg olyan fos, a különbség maximum annyi, hogy más az íze. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Nov. 25. 01:55


Quoting: ratman
Finom leszek. A nagy, büdös lófaszt. :)


Szar ugy, de igy van! :P

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 25. 05:34 - Szerkesztve: thomassd


Ratman: "A fos a szar felett lebeg."

Ez egyszeruen gyonyoru volt :-D meg is könnyeztem tőle

Ezennel engedélyt kérek eme jogdijas szleng utan hogy nehanapjan alkalmazhassam.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Nov. 25. 07:11


Processing request ... granted. :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Nov. 25. 09:19


nálunk anno volt egy hasonló mondás, nem tudom, hogy saját, vagy valahonnan származott:

"Egy kemény szar a híg fos tengerében..." :-D

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 25. 10:11 - Szerkesztve: TCH


Quoting: dh1
Aze Ratman nagy embernek szamit Amigas korokben (is).
Ő is demókat ír?

thomassd
adsr
Ha ennyire szeretitek a "szar" hasonlatokat, akkor itt az enyém amit a KDE4.5-re mondtam ki konklúzióként:
"Ez még mindig egy határ nagy fostenger, benne egy égigérő szarheggyel."

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 25. 10:15 - Szerkesztve: TCH


bocsi, dupla

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Dec. 02. 10:32


Jee, most hívott a szervizes ismerős, hogy elkékült végre a poraiból élesztett A1200 kondi és ide csatoló cseréje! Délután tolok fotókat :-D

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Dec. 02. 12:46 - Szerkesztve: charlie


@TCH:
Quoting: TCH
Ő is demókat ír?

Ratman üzemeltette évekig az amiga.rulez.org-ot (a.k.a. The Bitch), később az amiga.hu-t is (Lay írta a PHP-t, de az alatta lévő géppel Ratman szopott), és ő dolgozott azért túlórában, harmadállásban, hogy éveken át az AJAMK-ban lehetett az Amiga Klub. Többek között. Az egyéb hazai amigás rendezvények, események és szoftverek létrejöttében vállalt részvételét nem is említve. (És még amiről én csak szájhagyomány útján tudok, mert túl newbie vagyok hozzá...) Szóval majd ha te fele ennyit tettél az a magyar amigás közösségért egy jó másfél évtizedes intervallumban, akkor talán beszólhatsz Ratmannak. Addig meg csak magadat ásod egyre mélyebbre mindenki szemében, ha összeflamelsz vele.

(Rati és most kérlek ne szólj be, hogy lófaszt, meg nem is...:)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Dec. 02. 14:04


Quoting: charlie

Ratman üzemeltette évekig az amiga.rulez.org-ot

Ami egy igazi AMIGA A3000T alol ment ;)
Amiga Rulez!

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2011. Dec. 02. 16:12


A jo kis SSH ;)

De jo is volt az 56k modemmel licselni...

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 73 . 74 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024