Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 73 . 74 . >>
Szerző Üzenet
PeachMan
Tag

# Elküldve: 2020. Ápr. 25. 07:46


Quoting: charlie
De nem tudom ez mostanában van-e raktáron - random Gugli alapján több viszonteladónál is kapható


Köszi az infót. Próbáltam keresni, egyelőre a Vesalia oldalán látok "in stock" státuszt.

Szimpi még az említett ZZ9000 is :)
Semmi nincs még a gépben, teljesen alap. Gondoltam mediator beszerzésére, de akkor dobnám a teljes zorro buszt... Nem szeretném, az olyan "Amiga"-s, akarom :)
Szóval emiatt tetszene a ZZ9000, mint afféle multi-mindenes kártya Zorro vonalon. Persze még alszom rá párat...

Quoting: Sax
Én is ezt a megoldást használom annyi különbséggel, hogy WinUAE alatt másolgatok rá.


Mert neked a rendszer van CF-en. Én HDD-t használok, a CF csak fájlok hurcolászására van.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Ápr. 25. 15:21 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: peachman
Milyen megoldást ismertek nagydobozos Amiga-hoz, amivel laptopról kényelmesen és olcsón lehetne adatot mozgatni a két gép között?

Én jelenleg egy USB-s adapteren dolgozom, Csárlival megtámogatva ;-) amely az Amiga parallel portra csatlakozik, ebből kifolyólag (talán) nevezhető PnP megoldásnak, elfogadható sebesség mellet, és kb. a 20EUR-os kategória lesz magyar honban fillérb.szó üzemmódot feltételezve ;-) eBay-en meg amennyiért viszik, majd... Majd, mert noha már működik, még nincs kész sem szoftver sem hardver oldalról, csak prototípusként létezik. A panel majd kínából jön mint gyári nyák és kap dobozt is, külső egységtől és kész(!) terméktől elvárható módon.
Valami ilyent szeretnék letenni az asztalra:



dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Ápr. 25. 15:47


Quoting: peachman
de akkor dobnám a teljes zorro buszt


Ez nem igaz!

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Ápr. 25. 16:52


Quoting: yellowdog
kb. a 20EUR-os kategória lesz magyar honban fillérb.szó üzemmódot feltételezve ;-)

Zene füleimnek, egyre mindenképpen vevő leszek!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Ápr. 25. 19:06


Quoting: Dr.OG
egyre mindenképpen vevő leszek!

Szerintem kétféle verzió lesz, TotalCommander-es illetve a saját klienses. A hardver természetesen ugyanaz, a szoftverben lesznek eltérések a megvalósítható funkciók illetve a sebesség tekintetében.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Ápr. 25. 21:43


Quoting: yellowdog
Szerintem kétféle verzió lesz, TotalCommander-es illetve a saját klienses.

Esetleg Osx alatt mukodhet a dolog?

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Ápr. 25. 23:44


Quoting: dh1
Fura, nekem anno FastATA volt az 1200ben es leszamitva, hogy neha kontakt hibaja volt a hulye beepites miatt (emelt tuskesorok egymasban es gyorskotozo) kivaloan uzemelt es gyors is volt.


Na pont ez volt a gond. Egy méretre vágott radírral megoldottam végül, de úgy is 1-2 havonta ki kellett szedni és visszarakni. Sebességben nem volt rossz, de a CPU-t ugyanúgy terhelte, mint az alaplapi vezérlő.

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Ápr. 25. 23:47


Quoting: yellowdog
Én jelenleg egy USB-s adapteren dolgozom, Csárlival megtámogatva ;-) amely az Amiga parallel portra csatlakozik, ebből kifolyólag (talán) nevezhető PnP megoldásnak, elfogadható sebesség mellet, és kb. a 20EUR-os kategória lesz magyar honban fillérb.szó üzemmódot feltételezve ;-) eBay-en meg amennyiért viszik, majd... Majd, mert noha már működik, még nincs kész sem szoftver sem hardver oldalról, csak prototípusként létezik. A panel majd kínából jön mint gyári nyák és kap dobozt is, külső egységtől és kész(!) terméktől elvárható módon.
Valami ilyent szeretnék letenni az asztalra:



Ez nekem is tetszik! Hány kb/s lesz a sebessége egy jó procival?

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Ápr. 25. 23:50


Quoting: peachman
de akkor dobnám a teljes zorro buszt...


A Mediator a PCI slotok mellett meghagyta a Zorro slotokat is (ill. újakat rakott a kártyára) A régi doughterboardot el lehet rakni szépen hibernálva. Eddig nekem minden működött vele rendesen, kivéve a Fastlane-t. (szerintem ott sem ez a baj)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Ápr. 26. 09:27


Quoting: dino
Osx alatt mukodhet a dolog?

Ez a plugin, pontosabban ennek módosított verziója szükséges a TC alá, hogy lássa az Amiga fájlrendszert illetve meghajtókat. Szóval szerintem nem, úgy látom nincs Osx verzió, de ha lenne sem hiszem, hogy azt az igényeknek megfelelően tudnám módosítani, bár egy Hex editor csodákra képes és elég volt a Win verzióhoz is ;-) Mondjuk a C (brrr...) forrás is elérhető, szóval akár még elméletileg egy jó programozó (nem én) meg is oldhatná a dolgot :-)

Quoting: Sax
Hány kb/s lesz a sebessége egy jó procival?

Tettem már fel ide valahova mindkét verzióról mérési adatokat, egyelőre a TC verzió jóval lassabb, emiatt majdnem fel is adtam a dolgot, de mozgatja a fantáziám, így fejlesztem tovább, mert olyan jó érzés, hogy egy igazi windózos klasszikussal is elérhetőek (lesznek) kedvenc gépünk/ rendszerünk meghajtói :-) Illetve ha átkerül real vasra, ott a parallel port írás/olvasás még tartogat optimalizációs lehetőségeket, amelyek a serial-nál nem megoldhatóak, és a WinUAE alatt nincs is igazán jelentősége, szóval reményeim szerint még gyorsulni fog a dolog ennél a verziónál is. Arról nem beszélve az eredményeket alap EC020-as (Fast RAM-os) gép hozza, szóval 030 illetve gyorsabb gépeken szinte biztosan várható további sebesség növekedés.

Ha elkészülök, szeretnék is majd megkérni egy csoport társat akinek van többféle konfigja (és kedve + ideje) készítsen egy komplexebb tesztet az adapterrel, mert engem is érdekelne, mit lehet kihozni belőle...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Ápr. 26. 14:03


Quoting: Sax
Mediator a PCI slotok mellett meghagyta a Zorro slotokat is


Pontosan! A4000/3000 Mediatoron ott vannak a Zorrok is ;)

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2020. Ápr. 28. 00:58


Quoting: dh1
Pontosan! A4000/3000 Mediatoron ott vannak a Zorrok is


Igaz, valahogy rosszul emlékeztem. Na, ez jó pont. Így már elgondolkodtató a dolog ...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Ápr. 28. 16:25 - Szerkesztve: dh1


Nemsokara tervezem en is 4000be egy Mediator rendeleset.
Majd konzultaljunk, egy helyen olcsobb a Mediator!
Amugy valszeg az 1200es verzio lehetett a szemed elott, abban nincs zorro...

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Ápr. 28. 21:11


Quoting: dh1
Nemsokara tervezem en is 4000be egy Mediator rendeleset.


Nagyon helyes! A nagylábú gilkos M1 már meg van hozzá. ;-) PPC rulez!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Máj. 07. 23:45


Sracok, van egy Valenta Feri fele keyboard illesztom... az elvileg 1200-ben az MPU-ra megy ra ... ezt ugye semmilyen modon nem lehet ravenni, hogy A4000-hez csatlakoztasson egy pece billt? :D

YADA
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 08. 11:55


Logikailag kezeli, fizikai illesztes kellene (par vezetek).
Ugyanazokat az SPI jeleket hasznalja mint az A500.
En eredetileg A1000-hez illesztettem a SW fejlesztese kozben, kulso dobozban.
A legnagyobb elteres a reset jel kezeleseben van az eltero amigak kozott.
A1000 eseten nem kezelte, igy sikerult raakadnom a Lords of war jatek cheat kodjara :-) A ctrl-amiga-amiga szentharmas a cheat elohivoja.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Máj. 08. 13:11


Quoting: Yada
A ctrl-amiga-amiga szentharmas a cheat elohivoja.

:D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Máj. 10. 06:58


Keresek!

Hölgyek és Urak! A mellékelt fotón levő távtartót (vagy mit :)
keresek A2000 FDD-hez, 8 darabot (4 is elég végső esetben). A méretek: 6 mm hosszú, a menet hossza min 2 mm. Postázva, előre utalom az árát! Help! Köszönöm!



Dodi
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 10. 11:22 - Szerkesztve: dodi


Lehet hülyeséget írok, de nem lehetséges, hogy megegyezik a régi pc-s alaplapok távtartójával? Mert abból van bőven, tudok küldeni. Beazonosításhoz egy link https://www.fabory.com/hu/K%C3%B6t%C5%91elemek/H%C3%A9zagol%C3%B3k-%26-t%C3%A1vtart%C 3%B3k/c/0116

mc68k
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 10. 12:50


https://www.ret.hu

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 10. 18:19


Ha műanyagból is megfelel, itt találsz (bár a menete hosszabb, könnyen vágható):
https://www.hqelektronika.hu/tavtarto-6mm-m3-1belso-1kulso-muanyag-v-0050603bkp
(Fémből sajnos nincs 6-os, csak 5 és 8mm-es).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Máj. 10. 20:04


Quoting: dodi
megegyezik a régi pc-s alaplapok távtartójával


nem sajnos

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Máj. 10. 20:05


Quoting: mc68k
https://www.ret.hu


thx, de sajna nincs L=6-osuk

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Máj. 10. 20:05


Quoting: Dr.OG
Ha műanyagból is megfele


eddig ez a nyero, koszi!

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 10. 20:28


Szívesen!

Calhoun
Tag

# Elküldve: 2020. Máj. 14. 15:30


Ha semmi nem jönne össze, akkor ebben a csomagban biztosan van megfelelő:
Ebay link

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Máj. 15. 01:03


egyebkent nem, mert ha megnezed a gyari csavar szelesebb (vagy a menetes resz keskenyebb)

a fekete csavarok meg mind keskenyebb hatszogletu resszel vannak es/vagy vastagabb a menet :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2020. Jún. 28. 21:05


No, vettem egy Apollo 1260-at, a 64 megás hackkel.
Nem látja a ramot. Mindent amit lehetett, megtakarítottam rajta. Van valakinek ötlete, hogy merre induljak?

Előre is kösz. :D

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Jún. 28. 21:27


Quoting: ratman
No, vettem egy Apollo 1260-at, a 64 megás hackkel.
Nem látja a ramot. Mindent amit lehetett, megtakarítottam rajta. Van valakinek ötlete, hogy merre induljak?


32-vel próbáltad (egyáltalán nem lát RAM-ot, vagy csak 64-et nem)?

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Jún. 28. 23:34


Mielőtt bármit tennél, próbáld ki másik rev. alaplappal!

<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 73 . 74 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
 
 

Powered by online community software miniBB™ © 2001-2024