Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 73 . 74 . >>
Szerző Üzenet
Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 22. 21:35


Quoting: mc68k
Köszi, azt hittem, hogy le leszek ugatva azonnal. :)


Mért is gondoltad? Sajnos ilyen a világ! És a legszörnyűbb, hogy csak elfogadni tudjuk, vagy nem is elfogadni, de tenni ellene nem sokat.

Annyira tetszett a Word-ös megfogalmazásod! Tényleg ez van. Véletlenül a WinXP sem lett akkora trágya, mint a többi, gyorsan el is lehetetlenítették, most a Win7-tel is ez a helyzet. A Win 10-et nem tudtam Asszony-pajtás munkahelyén tovább halogatni, mert besírtak, hogy februárban már nem fog menni a személyi igazolványos bejelentkezés. A régi munkahelyemen tapasztaltam, milyen az, mikor 20 ember nem tud fél óráig dolgozni, mert épp frissíti magát (pedig letiltottam mindenhol)

Van egy régi Sony Xperia mini Pro telefonom. Még működik, minden amit akkor telepítettem fut rajta, gyors. Ugyanaz az App ami azon 3 Mb volt (és mindet tud) most 265 Mb az Android 7-esen. Ja, és nem tudok már letölteni semmit rá, mert a marketplace-re nem enged fel, sőt, már a google sem engedi az email címemmel regisztrálni arról a készülékről.

Quoting: peachman
Classic Amiga vonalon a különböző HW-ek építgetése, próbálgatása, hogy az akkor még nem létező feladatokat (részben) végre tudja hajtani, teljesen hobbi célú projektek. Ezekben értelmet, gazdaságosságot keresni felesleges szerintem. Nem is erről szól. Ha valakinek az jön be, hogy A500-ról email-ezik, A1200-on 3D FPS-t játszik, rajta. Pénztemető, de az sem baj, hisz csak szórakozás.


Igen, pénztemető. Bár most ennél jobb befektetést nem tudnék mondani.:)
A rev2-es PPC kártyám eladásából vittem az Asszonyt 40. szülinapjára Madeirára. Nem tudtam nemet mondani arra pénzre, amit adtak érte. Aztán szembe jött velem egy A4000, egyik éjszaka megvettem hirtelen. (na ez az igazi pénztemető) :-) Ennyit még géppel nem szívtam! :-) De imádom!
Azóta a SCSI-n kívül minden megy rajta.

És annyit még: hobby! Ha valaki egy A500-al érzi jól magát, azzal nyomul. Ha valakinek kevés egy 1230, hát szerezzen egy 1260-at. Ha már volt grafkártyád, PPC-d, és bejött, nehéz lesz visszaszokni egy FastRAM-os géphez. Nekem nem jött be az emuláció (MOS, UAE) Van jó oldala, van. De nem hozza azt az érzést, mikor bekapcsolod, kattog a floppy, felpörög a winyó. De ha valaki nem akar százezreket költeni rá, és beéri a műanyaggal, teljesen jó egy UAE. A lényeg, hogy Amigázik. Nem véletlen, hogy sokan még mindig ragaszkodnak hozzá. Nem véletlen, hogy egy A1200-es ára már 100e Ft. Sosem felejtem el azokat a szép élményeket, amit a kis plusim és az A1200-esem adott, beleértve a megismert tagokat, partykat, scenét, demókat, játékokat és a tanulást. A legtöbb komoly számteches ezeken nőtt fel. Sosem jön vissza sajnos az az idő, vagy mégis? Sosem lesz ugyanolyan, de lehet más. 2 kivétellel még csak rendes amigással találkoztam éltemben, lehet az a világ bármelyik szegletében. (az egyik inkább egy kereskedő lehetett)

Sokszor elgondolkodom azon, milyen lenne most a világ, ha az Amiga vált volna a vezető informatikai hatalommá.

Egy öreg ismerősöm mondott valami ilyesmit: az egyén lehet okos, de a tömeg hülye.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Már. 23. 02:38


Szerintem tok mas ok miatt 100 000 egy A1200 ;)

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 23. 05:41


Quoting: Sax
...
Annyira tetszett a Word-ös megfogalmazásod! Tényleg ez van.

Saját Word-os élményem: 2004-ben diplomáztam, abban az évben (és az előzőben) a szakdogámat írtam több gépen (ahol éppen volt rá időm és hozzáfértem: otthon, kolesz, egyetem, haverok...). Mivel a .doc-ot mindegyik gép máshogy jelenítette meg (másfajta Windows és Word verziók miatt), áttértem az .rtf használatára, amit akkor már - szerencsére - évek óta nem fejlesztettek. Az nagyon kevés helyet foglalt, és nem csúszott szét egyik gépen sem. Hátránya volt, hogy a képeket/ábrákat viszont nem kezelte normálisan, ezt úgy védtem ki, hogy a 'látványelemeket' utoljára adtam hozzá, végső lépésként, és ekkor mentettem el .doc formátumban az egészet.

Annak idején, 'kezdő' PC-sként (nekem kicsivel 2000 után lett először PC-m, addig csak C128-am volt - azt kaptam 1990-ben a szüleimtől, aztán '94-'98 között kollégista voltam gimis koromban, ahol mind a suliban, mind a koleszban volt PC, utána jött az egyetem, ahol szintén ez volt a helyzet - lényegében a diplomamunkám írásáig megvoltam otthoni PC nélkül, meg aztán a pénz sem vetett fel mindet - szerintem a Bokros-csomagra mindnyájan emlékszünk, 2 középsulis gyerek, apán nem sokkal később hunyt el, anyám pedagógusi fizetéséből egyedül iskoláztatott minket) azokat az alkalmazásokat becsültem, amik ráfértek a 3,5"-ös floppyra, tehát nem voltak nagyobbak 1,44MB-nál. Ilyen pl. a VirtuaDub, amit a mai napig használok videoszerkesztésre. Most egy sz@r mobilos játék több10, de inkább több100 mega...

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 23. 19:02


Quoting: dh1
Szerintem tok mas ok miatt 100 000 egy A1200 ;)


Mi más?:)

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 23. 19:23


Annak idején én is ezért vettem egy PC-t. A beadandókhoz, diplomamunkámhoz sajnos kevés volt az Amigás szövegszerkesztő. Nem is a tudása miatt (képletek, képek), hanem mert senki nem tudta kinyomtatni nekem. RTF-ben mentve igen, de ugye a képek kilőve. a nyomtatóm bekrepált, akkoriban nem volt pénzem újra. Jártam a könyvtárat, számtech termet, a trágyábbnál trágyább gépekkel kellett dolgoznom, szívni a floppykkal, vírusokkal. Kb. 15e Ft-ért vettem egy P1-et, aztán azt bővítettem fillérekből. Szerettem volna megúszni a PC használatot, de sajnos az általam használt tervezőprogramot nem készítették el Amigára, PC emulátorral azért nem lett volna elég gyors. Azért nem vagyok álszent, jól esett a srácokkal Heroesozni, CS-ozni, ami Amigára nem volt sajnos.

Valaki szólt olyat, hogy nála hogy repül minden P1 gépen... Hát azért ez nem teljesen igaz. Nálam a P100 Win95 alatt 48 Mb RAM-mal úgy, hogy csak 1 Word ment, az Mp3 játszás beszaggatott. Egy 060 fele olyan órajelen többet tudott (hangkártya nélkül is) Amikor az MMX + 3D videókártya megjelent, onnantól jelentősen gyorsult a dolog, de azért nem alázza a mostani A4000 gépemet.
Sőt, állítom, hogy a régi 188 MHz-re húzott MMX-em gyorsabb volt mint a 360 MHz-re húzott P2 Celeronom. DVD lejátszást 700 MHz-es P3 alatt ne is próbáld! Az 500 MHz-es Powerbook G4-em röhögve megbirkózott vele.

Sajnos ezek a fejlesztések csúsztak pár évtizedet. Ha akkor megcsinálták volna, talán máshogy alakul minden. De lássuk be, ha nem készül szoftver egy platformra, lehet akár milyen jó/erős, nem fogják venni. Csak a Commodore-nál volt fordítva. :-( Mármint készült volna játék, de nem fejlesztették rendesen a HW-t.


De legalább az akkori hiányérzetem most orvosolva lett. (akkor úgy sem lett volna rá pénzem) :-)

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 24. 05:06


Én is így vagyok vele, utólag pótolom, ami kimaradt... ;-)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 24. 06:52


Quoting: mc68k

Tag
# Elküldve: 2020. Már. 22. 04:39 - Szerkesztve: mc68k

Beszólok én is, majd nem fog tetszeni senkinek se. :)



Quoting: mc68k
Itt mindenki a Doom-ot akarja Amigán futtatni?


Jóhogy :) Azzal legalább kihasználod a 060 as erejét. Vagy a Vampire t ? :D
Quoting: mc68k
Vagy webezni Amigán?

Igen egyre körülményesebb.
Https nem nagyon akar mukodni itt mar meg van pecsetelve az egesz.
En akkor is hasznalom amelyiket lehet (Http).

Quoting: mc68k
Rohadjon meg a new gmail skin and look

Senki nem mondta hogy webrű kell használni egy kotvány emailt.
Ott a levelező kliens csá.

Quoting: mc68k
De évente dobd ki a laptopot, telefont kétszer is és vegyél nálunk újat, mert a két évesnél régebbi már nem tud ASCII email-t sem küldeni. Ahhoz is AI kell már meg arcfelismerő meg ujjlenyomatolavasó. Ja, és ne vásárold, hanem VÁLASZD! Ez a kulcsszó. A pénz, hogy honnan van, az nem számít. Az van. Mindenre. Irgalmatlan mennyiségben, kidobásra is. Amit kapsz, azt add is vissza nekik azonnal. VÁLASZD a legújabb bla-bla-bla. Naponta 50x hallom a TV-ben.


Ajajj... Ne dühöng nem éri meg. Inkább írd át ,parodizáld mondj neki ellent. Ezt csinálom és erre tanitom a gyermekeimet is. Tudj nemet mondani, felulirni az agymosast ami a reklamokban ees mindenhol is megy. Egy Amiga s agya teljesen maskent mukodik mint egy normal atlag humanoid letformae es ezt vedd pozitiv dolognak!

Pl Valaszd - Kell a F*s*o*nak.... vagy
Valaszd - Kend a hajadra...
Csak a szokincsed szab hatart. Hidd el a vegen mar jol fox szorakozni.
Hangsulyozom ha elhangzik a kulcsszo akkor te is mondd ki. :)

Quoting: mc68k
Mesterséges igények támasztása. A Word 6 pont azt tudta 1994-ben mint ma a legújabb verzió. Ugyanúgy nézett ki a nyomat lézeren. És futott 386DX40-en. Gyorsabban, mint ma Win10-en. Elegem van ebből az egészből, végleg. A lamereket lehet az orruknál fogva vezetni, mert abból él a világ. De az már fáj, amikor a magukat profiknak gondoló Amigásokból is hülyét csinál az ipar. Az Amigás ember 199x-ben magasan a PC-s lamerek felett jár tudásban.


Ezzel minden Amiga s tisztaban van. Szerinted miert kezd mindenki visszaterni ? Lassan minden amit megtehetek Amiga n fogom vegezni , mert nekem is elegem van ebbol. Na a Word az pont kimaradt hala istennek. CED et hasznaltok mivel minden gepen elfut. Tudjuk mekkora helyet foglal es mit tud :D
"Magukat profiknak gondoló Amigások"
Naa ....ezt azert nee, nem szabad...
Advanced user en igy szoktam mondani :D

A mai vilagban levu FELHASZNALOi(Tron) szintek szerintem:
-Egyklikkes user
(giga lamer androidos,ioses faszkalap, koze nincs semmihez , nem erdekli semmi, az utolso terminalon futo binaris szamologep tizedes pontja)
-Kezdo user
Oket nem bantjuk! Formalhatoak meg :)
-Atlag user
Na itt mar kezd beegni a gondolkodas mod.Talan meg formalhato.
Fel tud installni kizarolag winfos ala szinte barmit :)
Felmerulo Hiba eseten Advanced user zaklatasa.
-Advanced user
A tudas szintnek minden embernel itt kene lennie MINimum.
Szinte mindent meg tud oldani. "Neha" zargatja a Profikat.
-Profi
Igazabol sajat magatol ker tanacsot :) ...es meg is oldja mindig !
Kisujjbol razza ki az Advanced user szamara megoldhatatlannak tuno problemat mindezt fegyelemmel es nem fellengzosen.
-Elite
Hm ide inkabb nem irok semmit :)

Quoting: mc68k
PPC-ről beszélni 2020-ban, mint olyan rendszerről, amiért érdemes SOK pénzt kiadni? Se ware, se user nincs már, mi is kihalunk hamarosan (természetes - vagy ahogy most áll a dolog - mesterséges úton).


Nem vagyunk egyformak. Valakinek a ppc re all fel :)

Quoting: mc68k
Morphos - respect. A legjobb, leghatékonyabb, igazi Amigás feeling. Kár, hogy elkésett, mint minden. A szabad számítógépes világnak vége lett kb. 1995-ben. De győnyörűen működik.


Szinten zenesz. Meg csak most fogok en is csatlakozni ahogy eljutok odaig.
Gep mar megvan(nagyjabol) Dehogy kesett el! Jokor van most is ! Tessek igenis buzditani a fejlesztoket hogy lassak van ertelme a munkajuknak!
En tamogatom oket ! (Meg fogom venni... szerintem ennel nagyobb tamogatas nincs)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 24. 17:54


Quoting: thomassd
Senki nem mondta hogy webrű kell használni egy kotvány emailt.
Ott a levelező kliens csá.


Arra ott a saját SMTP server + kliens.

A gmail-ben pont az a pláne, hogy bárhol, bármelyik gépen tudok írni / olvasni levelet, webről.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 24. 17:58


Quoting: mc68k
pont az a pláne, hogy bárhol, bármelyik gépen tudok írni / olvasni levelet, webről

Így van, nem kell + egy felesleges programot telepíteni, a levelezésre tökéletes választás a böngésző. Tegyük hozzá a többi email rendszerhez (pl. freemail) sem kell feltétlen kliens.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Már. 24. 18:00


regi gmailt akarom, parasztkabitas nelkul...
Rohadjon meg a mai szamitastechnika!!!

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 24. 19:17


A YAM-nál még nem láttam jobbat!
Egyébként a régi gmail használtam én is, amíg lehetett.
Annak idején a fremailnek is volt (még van most is) egy változata:
freemail.hu/szimpla ami nem HW zabáló. Sajnos sokszor megbízhatatlan, viszont volt olyan, hogy ez ment, amikor a sima nem.

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 24. 19:23


Most jutottam odáig, hogy videót teszteljek a Ragnarökkel. Egy 640x360 pixeles MPG videót MP2 hanggal teszteltem 14 bit AHI val 44100 Hz-en, ablakban overlay funkcióval PPC oldalon átlagosan 25% prociidőt evett. :) Azért nem rossz. Kíváncsi leszek egy full hd felbontással mihez kezd majd.

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 24. 19:27


Ma szembesültem a Skype-pal. Megvette a M$? Már régen használtam, fel volt installálva a gépemre, ahogy most elindítottam, rögtön, kérdezés nélkül letöltötte az új változatot, majd a következő indításnál megint frissítette magát és újraindította gépet, betette magát automatikus indításra, és bezáráskor tovább fut a háttérben. Szerencsére ki tudtam ítrani, de milyen eljárás ez?
Ja, és már nem működik a videó rajta, csak a hang...

YADA
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 24. 22:07


Hat ja, ezt hivjak evolucionak.

mc68k
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 25. 03:43


Trágya az egész. MS óta se kép, se hang, csak ha szerencséd van. De upgrade / restart az van minden bekapcsoláskor. Egy darabig még lehetett hack-elni a Skype 3.8-at (vajon miért ez a legnépszerűbb?), aztán kitiltották. Itt be is fejeztem. Végleg. Most ott tartunk, hogy Androidon a Viberrel / Whatsap-pal a beszélgetés 70%-a a "hallasz? nem hallak!" szavakból áll. 2020. Welcome.

http://www.oldversion.com/windows/skype/

Skype Popular Version: Skype 3.8.0.188

Google: az egész világ szidja a Skype-ot. MS ezt is elrendezte, ahogy kell. Az eredeti készítők jól jártak, ők megkeresték a pénzüket az eladással egész életre. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Már. 25. 06:01 - Szerkesztve: dino


haat jah, de nem kulonb mar az apple osx e sem!
Van egy i7 es meg nem beforrasztot ramos mac minim, kitartottam jo sokaig az eredeti mountain lion rendszerevel, aztan a napokban elhataroztam, hogy felrakok ra a mai vilaggal kompatibilis renccert, merthogy az ML igenigen kompromisszumos, volt mar olyan oldal, ami semmilyen browerrel nem ment rajta.
Na, akkor lassuk, nyilvan nem akartam a letisletujjabb szarat letolteni az epulnek, nezem mi lenne jo ra, aminek meg van tamogatasa, haat a sierra mellett dontotem, plane hogy ez az utso rendszer, am meg latja a regi hfs filerendszert, nekem sok mekkem is van a zeneles miatt, szeretnek szivasmentes atjarhatosagot a gepek kozott... Szoval, fel tudtam e telepiteni? Azt irta ki, hogy a bedugot usb pendrive ervenytelen es nem csinalja... Sehogy sem ment, tobb orat szoptam vele, aztan az elozo kapitany rendszert tudtam ra telepiteni, azt is korulmenyesen...de jovan az, hogy rohadjatok meg akkor!
Aztan a komuves haver lanyanak is van egy regebbi meg hasznalhato macbookproja, es a sierra van rajta, ott tart, hogy hasznalhatatlanul lassu mar az egesz, es elhozna, hogy telepitsem ujra, szoval kenytelen voltam megegyszer foglalkozni a telepito letrehozasaval. Tegnap sokadjara majdhogynem a darkweben 😀 talaltam egy forumot, ahol valaki megtalalta a megoldast,. a sierra telepito tanusitvanyaban kellett atirni egy datumot, igy mar meg tudtam csinalni a pendriveot.
Nem szidtam a kurva annyat az egesznek...
Regen ilyen sem volt, az a baj, ahogy oregszem, egyre turelmetlenebb vagyok es kurvara ideges...hianyzik ez nekem? Na es kurvara elbassza a keves ertekes idomet is, ami van.... inkabb zenelnek, annak tobb ertelme van, mint feleslegesen szivatni magam...

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 25. 07:14 - Szerkesztve: peachman


Ez már csak így van. A tech cégek sokszor nem is a technológiát, hanem a nevet+felhasználói bázist veszik meg.

Amint a MS megvette a Skype-ot azonnal kukázta a legfontosabb (és számomra legértékesebb) elemét, a P2P fájl és adatátvitelt. Gyakorlatilag egy közönséges chat-re redukálta amivel lehetett telefonálni.

A fosbook megvette a whatsapp-ot. Anno pont azért használtam, hogy ne a FB chat-jét kelljen, de így kb ugyanott van az ember. Nem is használom.

MS megvette a github-ot. Mondjuk fejleszt rajta és integrálja hozzá az egyetlen normális termékét az Azure-t, de valljuk be... hamarabb elhiszem, hogy Elvis-t látták egy nemzeti dohányboltban bkv átszállójegyet vásárolni, mint azt, hogy AI-val nem elemzik és használják fel a github-ra feltöltött privát forráskódok megoldásait vagy nem építenek AI-val backdoor megoldásokat.

Félreértés ne legyen, nem zavarnak ezek a dolgok, szerencsére mindig vannak olyan megoldások, amikkel még ha kompromisszumokkal is, de kiválthatóak a felvásárolt alkalmazások. Csak egy kicsit bosszant, hogy foyton keresni kell ezeket.

Mindezek mellett kimondottan üde dolog bekapcsolni egy Amiga-t. Persze, nem tudom arra használni, mint egy modern pc-t, de örülök, hogy azt csinálja amit beállítok, nem tölt le, telepít, töröl, fenyeget, stb.
Azt érzem, hogy én irányítom a gépet, nem pedig fordítva.

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 25. 08:39


Quoting: mc68k
Arra ott a saját SMTP server + kliens.


Latom megfogtad a lenyeget.... :(

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 25. 08:40 - Szerkesztve: thomassd


Quoting: dino
Rohadjon meg a mai szamitastechnika!!!


Na ez legalabb oszinte es vicces :)

Koszi Dino !

Quoting: Sax
A YAM-nál még nem láttam jobbat!

Ott a pont !

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 25. 08:46


Quoting: Sax
Van egy régi Sony Xperia mini Pro telefonom.


Tudok segiteni de a tobbit privatban.
Bespajzoltam meg amikor azt hasznaltam.

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 25. 11:32


Quoting: peachman
Mindezek mellett kimondottan üde dolog bekapcsolni egy Amiga-t. Persze, nem tudom arra használni, mint egy modern pc-t, de örülök, hogy azt csinálja amit beállítok, nem tölt le, telepít, töröl, fenyeget, stb.
Azt érzem, hogy én irányítom a gépet, nem pedig fordítva.


Na ez a lényeg!

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 25. 11:33


Quoting: thomassd
Tudok segiteni de a tobbit privatban.
Bespajzoltam meg amikor azt hasznaltam.


Előre is köszönöm!

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 25. 18:15


Ma kipróbáltam a Quake3 68k változatát is. (060/50 MHz)
Olyan 0,2-0,5 FPS-sel ment. Azért ettől kicsit többet vártam. :-(
Nyilván nem ASM-ben írták át, de gondolom a PPC változatot sem.

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 25. 22:53


Próbálgattam egy picit a gépet, 300 MHz-en is max 70%-os terheltséggel játssza a 640x360 mpeget. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Már. 25. 23:39


Quoting: Sax
Olyan 0,2-0,5 FPS-sel ment.


RTG-n?

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 26. 10:34


Igen, bár a Voodoo driver nem nagyon látszott, hogy működne. Szóval azt mondanám nem AGA screenen, de 3D gyorsítás nélkül.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Már. 26. 14:03


Maga az RTG mar gyorsitast jelent az AGA-hoz kepest is.

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 26. 14:14


Elvileg igen, de láttam már az ellenkezőjét is. (főleg ha kisebb színmélységben gondolkodunk, pl. 8 szín)

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 27. 18:28


Sax

Mail címed?

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 27. 21:24


amigafan@freemail.hu

<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 73 . 74 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
 
 

Powered by easy forum software miniBB™ © 2001-2024