Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 73 . 74 . >>
Szerző Üzenet
Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 19. 17:59


Quoting: yellowdog
Quoting: Sax
egy Ragnarokot adtam fel

Hogy mit???

https://www.jofogas.hu/szabolcs_szatmar_bereg/Ragnarok_PPC_PCI_800_MHz_G3_kartya_512_ Mb_RAM_Zorro3_Amiga_gyorsito_101588422.htm

Remélem, nem szegtem meg ezzel a fórum szabályzatát, de itt minden le van írva.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Már. 19. 21:17


Duplázott hozzászólást töröltem. A linkkel kapcsolatban most az egyszer kivételt teszek, mivel infó megosztási célja van, nem eladási... Ha jól értem. :)

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 20. 09:53


Köszönöm Chain-Q! Lesz 128 és 256 Mb-os Apocalypse (G4 450 MHz) kártya is nagyon jó ár/érték arányban! Nektek meg még jobb ár érték-arányban, ha szükségetek lenne rá... :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 20. 10:35


Köszönöm az infót, most nézem a Vikingek sorozatot és Ragnar a fő(?)szereplő, gondoltam itt többről van szó :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Már. 20. 13:19


Sax

Posta nem nyitott ki ma sem...:(

Quoting: Sax
Lesz 128 és 256 Mb-os Apocalypse (G4 450 MHz) kártya is

A G4 nek van ertelme klasszik alatt? Altivec tamogatas ugytudom nincs, vagy igen?

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 20. 13:34


Szia Dino! elvileg ma kapok egy 68 pin terminatort. Ha véletlenül működne, írok!

A sonnet.library azt írja, hogy támogatott az Altivec, sebességben is gyorsabb a 601/G3-mal összehasonlítva azonos órajelen (de lehet, hogy csak a cache vagy a RAM sebessége miatt), Sysspeed szerint nincs különbség, de a játékoknál/demoknál/filmlejátszásnál érezhető. Mindennapi használatban a 450 Mhz G4 nem sokkal lassabb a G3 800 MHz-nél. Ha lesz időm, csinálok összehasonlítást!

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 20. 14:35


Quoting: yellowdog
Köszönöm az infót, most nézem a Vikingek sorozatot és Ragnar a fő(?)szereplő, gondoltam itt többről van szó :-)


Azért ez sem semmi...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Már. 20. 14:40 - Szerkesztve: charlie


@Sax:
Nemtom a 601 es a G3 hogy jott egy kategoriaba a fenti hozzaszolasban, de mindegy...

A G4 azert is gyorsabb, mert mas a buszrendszer alatta mint a G3 alatt (ha olyan alaplap/chipset van alatta ami tamogatja), mert a G4 ugyan tud 603/604 buszon menni, mint ahogy a G3 is, de a sajat busz modjaban (MPX) lenyegesen gyorsabb. Csakugy mint 68k-n a 060 is tud 040 kompatibilis modban menni, de jot tesz neki ha 64bites modban futhat. (Amit Amigan tudtommal csak a CSMKIII/CSPPC es a DKB WildFire tamogat, fix me?.)

Emellett a 7400 szeriaba (amit csak az Apple hivott G4-nek) belement egy rakas CPU-mag fejlesztes, a chipben jobb az out-of-order vegrehajtas, gyorsabb az FPU, fejlettebb cache-management es meg egy rakas minden, igy a 7410, 7450 es a 744x/745x chipek merhetoen gyorsabbak azonos orajelen mint a kezdeti 7400-ak, amik persze szinten gyorsabbak voltak mint a korabeli G3-ak, azonos orajelen. Nem tudom h. az adott kartyan mi van.

(Ps: ne forszirozzuk ezt az ar-ertek aranyt, kerlek, foleg azutan ne h. meghagytam a linked, erre elkezded hirdetni h. tudsz meg eladasra szerezni... Ize...)

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 20. 16:03


OK, Chain-Q! Amit írtál helytálló. Nos, úgy jött ide, hogy alapvetően a classic Amigákban a PPC 603e és 604 volt elérhető. A mostani sonnet kártyák némelyikében a 603e architectúrára épülő processzor van pl. Freescale MCP8343E, csak jobb gyártásmóddal, magasabb órajelen és gyorsabb RAM-mal ellátva (pl Bigfoot Killer K1) Az Apocalypse kártyán a jó öreg PowerPC 7410 processzor van, amit, jól írtál, az Apple hívott G4-nek, és valóban egy jól eltalált darab. A Ragnarök fedőnevű kártyán PowerPC 750FX@800MHz (kódnevén Sahara) processzor csücsül. Tekinthetjük utolsó generációs G3-nak, nagyon jó RAM kezelési és power managment képességei.
Szóval így jött a kategóriába. Kezdetben classic gépen csak a PPC 603 és 604 volt elérhető,mostanra ez változott, hozzáadódtak a G4 és G3 procik (hagy hívjam így őket légyszi'), valamint a 603 Freescale klónjai. De mivel kapcsolatban állok a sonnet.library-t fejlesztő Dennis Boon-nal, tudom, hogy újabb procik supportját is tervezi.
Még egy érdekességet találtam: a PPC750FX-et amigás hagyományoknak megfelelően űrhajóban is használták :-) (NASA Orion Multi-Purpose Crew Vehicle) A 060-at rakétában, a 020-at repülőkben.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Már. 20. 18:23


Még egy érdekességet találtam: a PPC750FX-et amigás hagyományoknak megfelelően űrhajóban is használták

Ja, a BAE RAD750 az PowerPC 750 mag alapú. Az van egy rakás Marsjáróban és mindenféle szondában.

Most hogy pont 750FX alapú, nem tudom, mert elvileg a RAD750 előbb kijött mint a 750FX (ami csak egyike volt a sokféle 750 variánsnak, a Pegasos I/II-ben mintha 750CXe lett volna, az AmigaOne-k FX-el és GX-el is jöttek, a CXe mellett), de rokonság, az biztos.

Kezdetben classic gépen csak a PPC 603 és 604 volt elérhető, mostanra ez változott,

Azért azt lássuk, hogy miközben azokat a 603/604-es kártyákat direkt Amigába tervezték, addig ezek igazából csak egy 3rd party bővítés PCI-slotba biggyesztett amigához-amúgy-semmi-köze hardverek, amikhez egy külsős WarpOS klónt fejlesztettek. Ezzel pl. semmi baj, de nem használhatók "teljes értékűen", pl. PPC natív OS-ek futtatására, szemben a phase5 kártyákkal. Szóval ja. Mint mondtam, nincs ezzel baj, csak kezeljük a helyén a kérdéskört.

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 20. 19:30


Igazat kell hogy adjak, de!
A Shark PPC fejlesztése szerintem nem 3rd party bővítésnek számított volna, ha nem fejezik be a projectet idő előtt, annak a vadhajtása ez!
Dennis Boon elég optimista az OS4 portálást illetően is, annyi, hogy teljesen a classic Amigán keresztül tudná megcsinálni. (kellene usb egér, billentyűzet, tehát olyan lenne, mint egy new age Amiga ilyen szempontból) De ez még nem publikus.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Már. 21. 10:42 - Szerkesztve: charlie


Azért én nem fogadnék nagy összegben arra, hogy ezekre valaha lesz OS4, egyrészt a hardver sokfélesége miatt, másrészt mert az OS4 fejlesztési tempója gyakorlatilag nullához konvergál még olyan hardvereken is, amikre évek óta várnak az userek, harmadrészt ultraritka hardverekről beszélünk szóval nem túl jelentős piac, szóval az ügyvéd urat ezt sem motiválhatja (egyértelmű, hogy a classic OS4 is csak azért lett felkapva egy időben, mert az UAE elkezdte támogatni, szóval bőven volt alá "hardver" meg user aki megvehette, nem a BPPC/CSPPC-k miatt).

És akkor még az OS4 egyéb bajait nem is részleteztük, ha mindezt megspékeljük egy 3rd party HAL v. egyéb hackkel hát... Újabb húsz év alatt talán lehet belőle kvázi-stabil OS, csak minek.

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 21. 11:31


Sajnos megint igazat kell hogy adjak. :-(
Erre is több mint 10 évet kellett várni.
De van, létezik,működik! Pont ez lenne a lényeg, hogy minél többen használják, akkor talán érdemes lenne a "nagy" cégeknek is fejleszteni rá. Ha egy emberke képes volt eddig eljutni önerőből, nekem ez nagyon nagy dolog.

Még egy info: most Dennis azon dolgozik, hogy C-be átírja az egészet,így már könnyebb lesz fejlesztheti. Már majdnem kész.

10 éve most vagyok először igazán bizakodó.

Minden téren óriási fejlesztéseket látok. :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Már. 21. 15:34


Quoting: Sax
Minden téren óriási fejlesztéseket látok. :-)


jo neked, en meg azt latom, hogy single mag es a G4 MDD a MorphOs alatt is keves, a mai vilaghoz, pedig ott nagysagrendekkel nagyobb a buszsebesseg, mint klasszik alatt, es egy igen jo regen kiforrott reszelt rendszer...sajnos hiaba a mediator, G4 es a raolvasas, keves lesz ez mar a webhez, Gmailhoz, Youtube-hoz.
Persze, ha tudjuk hova kell tenni a helyet a vilagban, akkor semmi problema sincs. Gondolom a wajpout meg a kveek szepen szalad rajta...
Meg lehet mutatni majd, hogy niiida, mily szepen megy klasszik alatt az fps...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 21. 16:41


Nem rég kaptam kollégámtól egy "leselejtezett" Core2Duo laptopot, új vásárlása miatt. Mindenre tökéletes, WinUAE alatti fejlesztésre is, de bizony a net megizzasztja már rendesen. Csak azt akarom mondani, nem biztos, hogy erőltetni kell pl. a netezést Amiga gépen...

Oké, jöhet a megkövezés, leültem...

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 21. 19:58


Nos, azt gondolom, egy jól elkészített WEB oldalnak nem kéne felzabálnia egy kétmagos 2GHz-es PC-t. Ha odafigyelnének simán használható lenne egy 060 gépen. Egyedül a videókkal nem lehetne mit csinálni, ahhoz kell az erő.
Azért annak idején a 210 MHz-es 603-asom elboldogult egy DivX4 320x240 pixel videóval. Látom, hogy a 1,676 GHz-es 1 magos G4 sem tud egy 640x 480-nál nagyobb Xvid-et lejátszani, a full HD tartalmakhoz kevés. :-(

Lehet, hogy a Youtube fullHD videókat nem ezzel kell nézegetni, bár most dolgozik egy srác A500-hoz "kooprocin" ami pont ilyenekre való majd. (MP3, Videó) Az FPGA-ban rengeteg lehetőség van, pl. Vampire. Ez utóbbi csak azért nem szimpi, mert nem sokkal több, mint egy emulátor. De ha csinálnának egy olyan társkártyát, ami azt tudja, hogy a flashanimot, MPG-et, Xvidet, decodolná, máris használható lenne.

Rengeteg fejlesztés van most, sajnos mind szinte privát, nem nagy céges. De azért mégis megindult valami.

Igen, és jó látni a Wipeout-ot hasítani, játszani a Wolfeinsteinnel Amigán, 7% prociidővel Mp3-at hallgatni normális sebességgel DVD-t nézni, de ugyanakkora élmény volt a régi kedvencemet a Heroes2-őt Amigán végigjátszani. (az 68k-s játék) Jobban élvzem ezt a sebességnövekedést, mint ha a CoreI 5-ösömet egy I7-re cserélem. Meg van a varázsa. No meg az odáig vezető út! A sok szívás, tapasztalatszerzés, izgalom :) Ezt csak mi tudjuk.

Vannak 2 és 4 magos PPC procik is 3GHz közelében, azért az sem rossz, de nagyon sok népszerű processzor a PPC-ből ered (pl. Playstation, mobiltelók), talán egyszer ezeket is lehet portolni. Sokáig a PS3 processzora volt a világon a leggyorsabb. Ha rá lehetne taknyolni valahogy egy PCI hordozókártyára...

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 21. 19:59


Dino! Te maradtál az utolsó reménységem SCSI ügyben! Megjött a terminatorom, de semmi változás. :-(

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 21. 21:02 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: Sax
Nos, azt gondolom, egy jól elkészített WEB oldalnak nem kéne felzabálnia egy kétmagos 2GHz-es PC-t

Egy jól elkészített nem is zabálja fel, de egy ma használatos fejlesztőkörnyezet torz szüleménye sajnos megteszi. A sok felesleges js, json, css meg a többi felesleges ökörség...

Quoting: Sax
Jobban élvzem ezt a sebességnövekedést, mint ha a CoreI 5-ösömet egy I7-re cserélem

Én SSD-t raktam a gépbe, mondhatom, minden(!) hasít és felgyorsult, kivéve a net, pl. a FB iszonyat, van úgy, hogy 10mp-et kell várnom, mire nagyjából megjelenik minden, a görgetés akadozik, stb.

mc68k
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 22. 04:39 - Szerkesztve: mc68k


Quoting: dino
Meg lehet mutatni majd, hogy niiida, mily szepen megy klasszik alatt az fps...


Beszólok én is, majd nem fog tetszeni senkinek se. :)

Itt mindenki a Doom-ot akarja Amigán futtatni? Már huszadszor olvasom ezt: annak idején mindenki a hátát mutatta a PC-seknek, hogy rohadjon meg a Doom velük együtt (ejj, de büszkék voltak anno, hogy végre-valahára kivakarták magukat a 286 / Hercules combo által fémjelzett világukból, amiről szintén azt állitották, hogy JOBB, mint az A500 és végre van egy ware, ami exkluzív az ő gépükre :) ), aztan mégis kiderült, hogy más vágya se volt az Amigäsoknak, mint a FPS-t nyomni Amigán? Megoldható, ha egy ház árát ráköltöd. Ez érdekes lehetett akkor, amikor még az embernek csak egy gépe volt otthon (vagy az egész utcában) és az Amiga volt (1994-ig kb.) és azon kellett / akartunk mindent megoldani.

Tegnap én is megnéztem a Doom-ot, 20 év után. Elővettem a retro P1 166-ost. A kukából, ingyen. És kiválóan fut rajta minden retro PC ware. :) Hatalmas siker - ahogy Borat mondaná. :)

Amigán meg játszom a Chaos Engine-t, mert az azon kiváló. De közben, hogy lett SNES-em is (ingyen, kukából, a cigányoktól vettem a piacon :) ), azon még jobb, mert színesebb és nem fullad ki a blitter hébekorban (SNES gfx full sprite alapú). Agony-ban meg Amigán gyönyörködöm. Szerencsére minden ware-hoz ma már megvan a megfelelő hardware - ingyen.

Vagy webezni Amigán? A dual core T7200 laptopon is már alig megy a Gmail és Youtube, pedig pont ugyanazt a nem HD videót nézem és ASCII szöveget írok, mint 10 éve. Ja, hogy azóta fejlődott a web (visszafelé)? Rohadjon meg a new gmail skin and look, ami 10x lassabb, mint a régi (nem a classic view-hez képest). Egy darabig még vissza lehetett állítani a régebbi gmail skin-t, aztán megszűnt ez a lehetőség is. Vigyázz a környezetre, ne tedd tönkre a Földet. De évente dobd ki a laptopot, telefont kétszer is és vegyél nálunk újat, mert a két évesnél régebbi már nem tud ASCII email-t sem küldeni. Ahhoz is AI kell már meg arcfelismerő meg ujjlenyomatolavasó. Ja, és ne vásárold, hanem VÁLASZD! Ez a kulcsszó. A pénz, hogy honnan van, az nem számít. Az van. Mindenre. Irgalmatlan mennyiségben, kidobásra is. Amit kapsz, azt add is vissza nekik azonnal. VÁLASZD a legújabb bla-bla-bla. Naponta 50x hallom a TV-ben.

Mesterséges igények támasztása. A Word 6 pont azt tudta 1994-ben mint ma a legújabb verzió. Ugyanúgy nézett ki a nyomat lézeren. És futott 386DX40-en. Gyorsabban, mint ma Win10-en. Elegem van ebből az egészből, végleg. A lamereket lehet az orruknál fogva vezetni, mert abból él a világ. De az már fáj, amikor a magukat profiknak gondoló Amigásokból is hülyét csinál az ipar. Az Amigás ember 199x-ben magasan a PC-s lamerek felett jár tudásban.

Ma már senkit sem érdekel, hogy kinek a gépén hogy fut a Quake vagy a Doom. Elmúlt 30 év azóta, amikor még aktuális volt. Ma már nincs kinek mit megmutatni.

PPC-ről beszélni 2020-ban, mint olyan rendszerről, amiért érdemes SOK pénzt kiadni? Se ware, se user nincs már, mi is kihalunk hamarosan (természetes - vagy ahogy most áll a dolog - mesterséges úton).

Morphos - respect. A legjobb, leghatékonyabb, igazi Amigás feeling. Kár, hogy elkésett, mint minden. A szabad számítógépes világnak vége lett kb. 1995-ben. De győnyörűen működik.

Na, most lesz miről beszélni. :D :D :D

mc68k
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 22. 04:51 - Szerkesztve: mc68k


Quoting: yellowdog
Én SSD-t raktam a gépbe, mondhatom minden(!) hasít és felgyorsult


Ez is ugyanaz, mint régen, hogy naponta új hangkártya jött ki, azt vedd, a vége felé már vagy 20 hangszóró volt rákötve, meg 128 DA csatorna, 24 biten, lehetőleg 192 kHz-en. A nagy számok törvénye a reklámokban. És működik. 1 Gbps-es internet után mit vegyek? Ja, hogy neked csak 100 Mbps az Interneted? Lamer! :D Ismerős?

Aztán amikor nem lehetett tovább hülyíteni a népet, maradt a 1 USD-s hang IC minden alaplapon, 2 AD / 2 DA és el van felejtve minden. Nem is volt rá szükség. Reklám, reklám, reklám. Ez a titok nyitja.

Bárki, aki ismeri azt a szót, hogy disk cache (PC-s lámák SMARTDRV), tudja, hogy hogyan kell megoldani sok problémát új hardware vásárlása nélkül. 8 GB RAM-mal úgy repül Win7-tel az I3, mint a mese. Real HDD-vel, SATA 2 asszem. Az SSD-t ki is vettem, áttettem a laptopba, ott több értelme van, jobban bírja a rázkódást. Nem versenyre készülök, hogy gyorsabb legyen a boot. Jut eszembe, ki se kapcsolom a gépet soha, csak sleep-be nyomom és 2 sec alatt megindul. :)

A FB miatt meg lehet venni az új gépet havonta, ha olvasni akarom a "vicces idézeteket" vagy a Covid19 elleni legújabb forróvizes védekezési módszereket. De minden ugyanúgy néz ki, mint 2010-ben. Csak épp közben venni kellett új gépet vagy 5x.

Minden korban megvan, hogy mi generálja a vásárlásokat (mesterségesen). Most a WEB (is). Vagy upgrade-eld az iPhone OS-t és installáld azt a verziót, ami szándékosan veszi vissza a teljesítményt a régi telefonon. :) Ismerős, ugye?

Az Android is megállt a 2.2 / 2.3 verziónál. Az mindent tudott, ami kellett. És tizedannyi CPU / RAM resource-ot fogyasztott, mint az új. Nekem jó volt a 3.8-as Skype, ami már 2003-ban 100%-osan működött. Megszüntették. Most már az új verzión se hang, se kép nem megy át (mint a Viber, Whatsapp, ami MINDEN VERZIÓVAL CSAK ROSSZABB LESZ). Az új Skype egyet tud: update-elődni. De ezt hetente / kétnaponta csinálja. Anélkül el sem indul. Most ott tartunk, hogy nincs egyetlen használható IP telefonáló rendszer sem, amit BÁRKI fel tudna tenni a gépére (ne mélyedjünk bele most az Asterisk-be, az még nekem is kínlódás és nem szól fele olyan jól sem, mint a Skype szólt 2003-ban...).

Úgy látom, más is szerette is Skype 3.8-at:

http://www.oldversion.com/windows/skype/

Most Popular Version:
Skype 3.8.0.188 - 1,243,243 Downloads

Régen, ha egy programot kiadtak, az be volt fejezve. Annyira, hogy ROM-ba égették. Vagy naponta vásárolták a C64-hez az upgrade-elt és bugfixed BASIC és KERNAL ROM-okat? Én úgy tudom, hogy nem. Akkor még nem lehetett szemetet eladni.

Node a lamerekből él a világ. Nekem se lenne munkám, ha mindenki el tudná végezni azt, amit én csinálok. Ez így a normális.

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 22. 05:37


Nagy respect mc68k-nak!
Pontosan így működik a fogyasztói társadalom, ahogy leírta.
Én márcsak egy könyvet ajánlanék, ami kicsit bővebben, de ugyanezt a témát fejti ki: Frederik Pohl - C. M. Kornbluth: A Venus-üzlet

https://moly.hu/konyvek/frederik-pohl-c-m-kornbluth-a-venus-uzlet

1952-ben írták, így néhány része mára kissé túlhaladottá vált, de a mondanivalója sajnos aktuálisabb, mint valaha...

mc68k
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 22. 05:42 - Szerkesztve: mc68k


Quoting: Dr.OG
Nagy respect mc68k-nak! Pontosan így működik a fogyasztói társadalom, ahogy leírta.


Köszi, azt hittem, hogy le leszek ugatva azonnal. :)

Most körülbelül látszik, hogy hova vezetett a nagy fogyasztói világ.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Már. 22. 07:19


Quoting: mc68k
Na, most lesz miről beszélni. :D :D :D


Azt kell mondjam 100% ban egyetertek veled, pont igy gondolom en is, amit fentebb leirtal.
Utalom a mostani szamitastechnikat, pedig meg van mindenunk, ami 20-30 eve meg nem volt. Mi nap olvastam egy cikket, hogy az eu kotelezi a hardvergyartokat, hogy ne kelljen kukazni ket ev elavulas utan a mostani gepeket, kotelezove teszik, hogy hasznalhatok maradjanak szoftveresen is...hiszem, ha latom.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 22. 08:24 - Szerkesztve: peachman


Érdekes amit mc68k ír és nagy vonalakban egyet is értek vele, de nem mindenben.

Classic Amiga vonalon a különböző HW-ek építgetése, próbálgatása, hogy az akkor még nem létező feladatokat (részben) végre tudja hajtani, teljesen hobbi célú projektek. Ezekben értelmet, gazdaságosságot keresni felesleges szerintem. Nem is erről szól. Ha valakinek az jön be, hogy A500-ról email-ezik, A1200-on 3D FPS-t játszik, rajta. Pénztemető, de az sem baj, hisz csak szórakozás.

Anno én is felültem picit a "még többet tudjon az Amiga-m" vonatra néhány éve, de aztán hamar leszálltam róla, mikor rájöttem, hogy túlmutat a valós igényeimen és a pénztárcámon.

- Vettem Vampire 600 V2-t. Szerintem többször frissítettem rajta fw-t, mint ahányszor használtam. Gyakorlatilag nem tudok mit kezdeni vele.

- Vettem Blizz1260-at. A Frontier-en kívül semmi olyat nem csináltam vele (1-1 próbálgatáson kívül) ahol ténylegesen indokolt lenne a nagyobb tempó. Bár kellemes cucc, de az árát nem tudtam magam számára használattal indokolni.

- Vettem scandoubler-t. Gyakorlatilag egy 15kHz-et támogató Benq monitort használok folyamatosan

És még lehetne felsorolni dolgokat, amik a szekrényben pihennek kihasználatlanul.

A lényeg amit ezzel mondani szeretnék: Ez hobbi. Hogy kinek milyen igényei lesznek ezzel kapcsolatban más-más indokolható eredményt szülnek. Nekem Blizz1230 kártyákat szültek, ami számomra mindenre (is) elég. A többit kidobott pénznek érzem, amit akár az asszonnyal utazásra is költhettem volna.

A PC vonal viszont más. Szemétdomb és trágya az egész. Elképesztő pazarlás pénzben, erőforrásban. Nem is szeretek a témával foglalkozni, mert olyan szintű agymosáson estek át a user-ek az "innováció" varázsige mormolása közben, hogy megértetni sem lehet a legtöbbjükkel az álláspontomat. Itt viszont mc68k szépen felvázolta, amit magam sem tudtam volna szebben.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 22. 09:59 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: Dr.OG
Pontosan így működik a fogyasztói társadalom

Annyival kiegészíteném, hogy ELfogyasztó társadalom... :-(

Quoting: mc68k
Beszólok én is, majd nem fog tetszeni senkinek se. :)

De! Tökéletesen megfogalmaztad, szóról szóra egyetértek!

Annyit fűznék hozzá SSD ügyileg, hogy véleményem szerint ez pont az az alkatrész amely viszonylag olcsón hoz tényleges teljesítménynövekedést. A fájl elérési idő drasztikus csökkenése, az írás és olvasási sebesség növekedése, amikor fejlesztés közben fut "minden" nagyon érezhető. Talán a WinUAE illetve az Amiga OS boot az egyik leginkább szembetűnő, hiszen kezdő asm programozóként(?) mint a favágó módszer lelkes gyakornoka elég sűrűn találkozom a folyamattal... ;-)

Quoting: peachman
A többit kidobott pénznek érzem, amit akár az asszonnyal utazásra is költhettem volna.

Ha az árak alakulását nézzük, jó befektetések, és bármikor utazásra tudod váltani, csak egy kis erő kell elengedni a dolgokat :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Már. 22. 11:03 - Szerkesztve: dino


Quoting: peachman
Ez hobbi. Hogy kinek milyen igényei lesznek ezzel kapcsolatban más-más indokolható eredményt szülnek.


Igy van, de ha en kiveszek a szekrenybol egy B1230/50 Amigat, istentelen kiralysag, de a fulem mellett ul a kisordog, aki belesugja, hogy 060..060...nezzunk demot ezerkettesen 060 on...majd inditsuk el a Breathlesst is egy kicsit, mert pecere sosem jott ki...
Majd azon jar a fejem, hogy ki kellene venni egy A4000T is a szekrenybol es megnezni, miyen gyonyoru a wb egy CV64 es GFX kartyan 060 as alatt.
Kozben meg kene keresni SCSI HDD t, meg 50 pines SCSI kabelt Saxnak, mert jovoheten lehet kinyit a posta.. :D :D
Szoval, hobbi...igen.
Bevallom ferfiasan, meg ha nem is veszek ki egy gepet sem az idogepbol, de kinyitom az ajtajat, es csak gyonyorkodok a gepekben, ugy, hogy be sem kapcsolom oket...valahogy a tudat...hogy kb. minden meg van, amit szerettem volna a 90 es evek ota..na ez valahogy megnyugtat, meg ha csak nezgetem is a gepeket, mert gyakran, semmi idom sincs...de sajnalnam, ha nem lennenek.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 22. 11:53


Quoting: yellowdog
Ha az árak alakulását nézzük, jó befektetések, és bármikor utazásra tudod váltani, csak egy kis erő kell elengedni a dolgokat :-)


Pont ez az... Vettem már úgy gatya gépet, hogy majd jól megcsinálom aztán eladom és nyerek valamicskét a dolgon. Szerinted? Mai napig ott figyel a szekrényben ugrásra készen :)
Nehéz eladni... főleg, ha magad hozod rendbe.

Quoting: dino
Igy van, de ha en kiveszek a szekrenybol egy B1230/50 Amigat, istentelen kiralysag, de a fulem mellett ul a kisordog, aki belesugja, hogy 060..060...nezzunk demot ezerkettesen 060 on...majd inditsuk el a Breathlesst is egy kicsit, mert pecere so sem jott ki...

Hogy Hofi-t idézzem: "Nálam is így kezdődött, aztán már tele vagyok szövődménnyel" :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 22. 12:06 - Szerkesztve: yellowdog


Jól beszéltek :-) Én is ismerem azt az érzést amikor előveszem és csak nézegetem és eltervezem, hogy majd ezt meg azt kellene/lehetne és aztán visszarakom, gondosan elcsomagolom újabb fél évre ;-) Mert azt hiszem, ilyenkor nem is az a lényeg, hogy mi lesz, hanem eszünkbe jut, hogy mi volt annak idején, gondolatban eljátszadozunk pár perc erejéig, és szinte újra éljük azokat a pillanatokat, azokat az időket!

Szóval a lényeg, meg merem kockáztatni, hogy igen is létezik az időgép, és még csak 88mPh-re sem kell gyorsulnunk, hiszen úgy hívják AMIGA! :-)

mc68k
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 22. 13:27


:) :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Már. 22. 20:00


Quoting: yellowdog
FB iszonyat, van úgy, hogy 10mp-et kell várnom, mire nagyjából megjelenik minden, a görgetés akadozik, stb.


ez pont igy van PC-n is, es ne mondd, hogy nem, mert DE :D

i3770K/4000 mhz + RX580/8 giga + 16 giga ram

es szaggat rajta a facsé ... hova kopjek :(

<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 73 . 74 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024