Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 73 . 74 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Már. 13. 20:36


Quoting: Sax
Küldök egy kis PPC bemutatót,hogy hol is állunk 2020-ban classic vonalon:


Allat! Video nincs? Gamak? Hogy mennek?
Esetleg lohetnel par fotot a gep belsejerol is...

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 13. 20:46


Quoting: dino
Allat! Video nincs? Gamak? Hogy mennek?
Esetleg lohetnel par fotot a gep belsejerol is...


Hát, megoldható a videó is. :-)

1 GHz-en még nem stabil, most jönnek az alkatrészek a hűtéshez.
A gammák mennek mint az álom, még a Wolfeinstein is hasít.

Amint lesz időm, teszek fel képeket a gép belsejéről is. Semmi extra, A4000 torony házban, némi Mediator...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Már. 14. 08:50


Kene, de kurvadraga osszesen...
Mediator, kartyak..
Viszont nem jon veled szembe ilyen cucc, meg kulfoldon se nagyon, nem meg itthol...

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 14. 18:40


Nem is szembejött, kb egy éve hajtok rá. Szívtam vele rengeteget, mire idáig jutottam.
De!
Nemsokára beindulok és fogok olcsóbb kártyákat is piacra dobni.
450 MHz-es G4 procival 256 Mb RAM-mal 100e körül hordozókártyával. 128 Mb-os G4 kártyát már 65e körül tudok adni.
Egy régi Mediatort már 60e körül be lehet szerezni, ami igazán húzós, az az Amiga4000 vagy 3000.

Megyek csinálok pár videót. :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Már. 14. 19:22


Quoting: Sax
Amiga4000 vagy 3000.

Na, ezek mar megvannak 😆

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 15. 15:03


A Mediator használtan már nem olyan vészes. Ha eladod valamelyik Zorro kártyád, már majdnem megvan belőle. (pl. egy Picasso kártya ára ott van, és a Voodoo azért nem rossz helyette). Persze érdemes 3,3V-osat beszerezni, de nem feltétlenül. Onnantól meg ár-érték arányban a legjobb egy G4 PPC kártya.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Már. 15. 22:37 - Szerkesztve: charlie


Bocsanat a kek troll verem nem bir magaval, de ha mar PowerPC meg ar/ertek arany:

Tavaly vettem hatezere' egy dual G4/450 PowerMacet, ma lottem bele egy 1.4Ghz-s Sonnet Encore/ST G4 kartyat 49 EUR-ert, meg meg regebben egy Radeon 9000-t nemtom mennyiert, de nem dragan.

MorphOS regisztracioval is megall 50e HUF alatt. Es hasznalati ertekben ket nagysagrenddel agyonver barmit ami classic. (OWB es MPlayer, anyone? USB, Firewire... WiFi... Stb...) Imadom a classic gepeim, van is beloluk boven, jo gyors PPC-s is, de na. Ar/ertek arany...

Szerk: en is csinaltam egy SysSpeed screenshotot a fenti gepen: http://charlie.amigaspirit.hu/temp/private/encore1.4ghz-sysspeed-morphos.png

Szerk: Amugy ne ertsetek felre, en imadom ha valaki ilyen extrem classicot epit, tenyleg, de az ilyesmi az olyan mint az epitett veteran/versenyauto vagy hot-rod, nem az ar/ertek aranya miatt epited, hanem mert olyat akarsz kerul amibe kerul. Es azzal nincsen semmi baj. De az ar/ertek aranyt abban a kontextusban nem tudom ertelmezni.

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 15. 23:15


Semmi gond! :-)
Nekem is van egy utolsó generációs HR 17" Powerbookom, ráadásul magyar billentyűs. Imádom!
De azért mégsem classic Amiga... :-(

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Már. 16. 06:12


Haat, nagyon csabito a mediator es a ppc kombo, de aszem maradok a zorros kartyaknal es az MKI-II. 060 aknal.
Mas!
Van itt meg egy regi ures szep allapotu A2000 valahol a szekrenyben, (koszi Mohican)
Van nullahusz commodore kartya meg egy picasso ketto, ami csk itt all, egyszer meglesem mit tud osszeepitve... A klasszikok klasszikja..Amugy azt vettem eszre, hogy az A2000 audio hangja szebb, mint az ezerkettese..miert lehet ez? Tobb gepen is probaltam, kikondizotton is.

YADA
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 16. 10:54


gondolom az opamp mas, es az aramkor mar csak a merete miatt is mas

Dr.OG
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 16. 14:52


Állítólag a videokimenet képe élesebb 500-ason, mint 1200-esen...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Már. 16. 17:33


Egyebirant az A4000T nek is szebb hangja van, mint egy A4000D nek, vagy mint egy 1200 nek...
Az A4000T egy igen-igen jol sikerult gep, a gyari SCSI vezerloje is hubazmeg.
Mondjuk a mostani ara is hubazmeg...😆

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 16. 19:34


Akkor még jobb alkatrészeket tettek bele, aztán az A600-al elkezdtek spórolgatni. Az A3000-nél is így volt, az A4000-rel már spórolt a Commodore.
Nekem úgy tűnik, hogy az 1200-esem hangja (rev 1 D4) szebb,mint a 4000-esemé (rev B) A4000T alaplapot még csak-csak lehet szerezni, de hozzá a modul áramköröket (video, serial, stb) szinte lehetetlen. Azért én beérem az enyémek hangjával is...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Már. 17. 01:48 - Szerkesztve: charlie


Ha már 4000T: a modul áramköröket simán lehet utángyártatni, a németek az a1k.org-on csinálták, van hozzá kapcsolási rajz és PCB terv is, én láttam is itt Berlinben olyan 4000T-t menni, ami üres alaplapból lett összerakva, és utángyártott AV és disk I/O modul volt benne, és egy PC-s ATX toronyba volt beépítve. (Matze-nek van ilyen gépe. Mondjuk ő az akinek AGA-s A3000-re is van, a saját készítésű 060 kártya mellett.)

A serial/parallel portra meg bedrótozható egy sima PC-s hátlap is, mert amúgy lábkompatibilis jórészt és a gyári modul amin kb. semmi sincs amúgyse a dugókon kívül, szintén szalagkábellel megy az alaplapra. Csak a gyári ház kialakítása miatt olyan amilyen.

Egyedül a gyári SCSI terminálás hiányzik olyankor, de ahelyett meg jó egy akármilyen SCSI-II terminálás is.

Ha már hang: nagyon sokat számít az is hogyan és mivel kondizzák újra a gépet. Nekem van egy gépem amit tantál kondikkal csináltak meg, nem szól úgy mint a másik gépem, ami sima elektrolittel lett megcsinálva... És még azon belül is lehet szórás, nem véletlenül van direkt hangra kitalált kondi.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2020. Már. 17. 05:01 - Szerkesztve: dh1


A tantal kondikat abszolute elvetem...
Minden tantal kondis gepemmel volt valamilyen baj!
Kep, hang stb.
A gep latszolag mukodik de aztan a huzamosabb nyuzas utan rajossz, hogy szellemkepes, a State of the Art vagy az Enigma total mashogy szol mint az elmult 30 evben...
Ugy hogy az osszes tantalkondis gepemet ujra csinaltattam es regi, megfelelo kondikat kaptak!
Azota mind (kivetel nelkul) megjavult!
Lehet, hogy hosszu tavon vannak elonyei a tantalnak (bar az a video ahol az A2000-ben eldurran egy tantal nem tul meggyozo - persze most nem talalom), de en a regi gepeimet akarom, nem a csak 98%-ban hasonlito.
Egy gepemben van talan 3 darab tantal, mert a V600-ban a HDMI kimenet miatt mashogy nem fernek el...

Szoval en NEM javaslom a tantal hasznalatat!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Már. 17. 10:11


de ha mar itt tartunk, volt olyan A1200 alaplapom, amin bizonyos whd demok nem ugy mentek, ahogy kellett volna, aztan egy nap atkondiztam sajat magam, meg abba sem voltam biztos, hogy az egesz mukodni fog, de nem, hogy mukodik, de ez ominozus demok, mental hangover, 9 fingers, is lemennek ugy, ahogy kell..szoval igen...
Bar lenne tobb idom erre is...

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 17. 16:51


Quoting: dino
whd demok nem ugy mentek, ahogy kellett volna


Mely demok voltam?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Már. 17. 17:46


Quoting: thomassd
Mely demok voltam?

Quoting: dino
mental hangover, 9 fingers


Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 17. 22:04


Nem szabad addig hozzányúlni, amíg nincs gond. Az én A1200-esem átkondiztattam, azóta már 2x is elromlott. Legutolsó alkalommal lehet hogy utoljára. :( '96 óta nem volt soha semmi baja, pedig kapta az ívet rendesen!

Ha már Chain-Q megemlítette: nincs valakinek eladó 68 pin SCSI terminátora Fastlane Z3 beüzemeléséhez?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Már. 18. 02:19 - Szerkesztve: charlie


A Slowlane Fastlane-hez nem 50 pin-es SCSI terminator kene? Csak mert az a SCSI-II. A 68 pines az az UWSCSI, az szerintem csak CSPPC-hez kell Amigaban. Amugy szerintem tud az terminalas nelkul is menni, marmint a kartyan magan van terminalas, es a SCSI lanc masik vegere meg tegyel valami olyan unitot, amiben van beepitett terminalas aztan kesz. A legtobb SCSI-II egyseg ilyen, hacsak nem valami egzotikus vackot akarsz hasznalni, vagy nem valami UWSCSI egyseget konverterrel, mert az is problemas lehet.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Már. 18. 03:24


Sax
Nekem az A3000 be pont Fastlane kartya van, es igen, csarlinak mindig igaza van, 50pines az! Terminator nelkul hasznalom, a lanc vegen van az 50 tus scsi hdd leterminalva.
Tokeletesen mukodik. Soot, van hozza egy kulso kabelem es kulso scsi hazam, amiben ketto scsi optikai meghajto van es egy hdd, a hdd n bootolhato rendszer, onnan is tok szepen bootol.

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 18. 11:03


Hmmm. Nekem egy olyan kábelem van, amivel 2 unitot lehet rákötni, a végén van terminálás, de az 68 pines. Az 50 pines kábel van egy átalakítóval 68 pinre alakítva. Próbáltam már simán 1 egységet rákötni 50 pin kábellel, de sajnos nincs olyan HDD-m, csak a 68 pines meg a még újabb. Van egy DVD-m is (50 pin), de azt sem látja. Gyakorlatilag semmit sem lát. Kb 8 féle eszközt 200 féle jumperolással megpróbálta, semmi. Nemrég jött haza Németországból a kártya, a srác aki megjavította hasonló átalakítót használ, mint én, majdnem ugyan olyan winyót, egyetlen különbség a terminátor. Esküdözik,hogy nála ment. Valahova töltök fel fotót. Volt BPPC-m is, azon ment minden gond nélkül, ahogy elmondtátok, nem kellett aktív terinátor.

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 18. 11:03


Kezdem magam lammernek érezni.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2020. Már. 18. 11:09 - Szerkesztve: charlie


Simán lehet h. döglött a kártya SCSI fele, nem? Nekem van olyan B1230/IV SCSI-m amin elpuszttult a SCSI (ami ua. chipset mint a FastLane), de RAM kártyának tökéletesen üzemel. Mármint maga az amigás .device látszik, meg is lehet nyitni, de az se látott semmit. Persze így látatlanban nehéz, csak ezt sem zárnám ki.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Már. 18. 13:25 - Szerkesztve: dino


Sax
Ha Fuzesabony fele jarsz adok 50pines HDD t es egy szalagkabelt hozza kiprobalni...
Tapasztalatom az, hogy a 68pines HDD t nem mindig latja az 50 es SCSI...
Hogyis mondjam, ezek az atalakitok sem 100% os darbok kompatibilitas szempontjabol.
Szovan el 50 es cuccot probalnek hozza elso korben.

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 18. 14:30


Köszi Dino, nagyon rendes vagy! Ha nem lett volna ez a koronavírus, pont mentem volna arrafelé mostanában. Esetleg el tudnád postázni? (előre utalom az árát) Próbáltam hozzá egy 50 pin-es SCSI DVD-t, azt sem látta. Bár azt magában a BPPC sem látta, csak winyóval együtt. Sajnos tényleg nagy lutri az átalakító.

Sajnos előfordulhat, hogy halott a SCSI fele, de nem hinném, hogy a német srác hazudozna. Azt mondta megcsinálta, és nála működött.

Úgy látom, hogy itt bármi megtörténhet. Lehet, hogy a német levegő más összetételű, vagy ilyesmi. Még próbálkozom kicsit, szívatom magam, aztán ha nem jön össze vállalja valaki, hogy leteszteli a kártyámat?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2020. Már. 18. 15:37


Epp delben voltam a postan, csekket akartam befizetni 20. aig zarva, de ahogy nezem a netet, nem nagyon visznek mar ki csomagot a helyzet miatt, de ne legyen igazam...huszadikan majd megkerdezem...

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 18. 19:26


Én is ma voltam, egy Ragnarokot adtam fel, azt ígérték holnap ott lesz az új gazdinál. :) Kérdeztem, hogy nincs-e fennakadás, azt mondták csak pár országba nem lehet küldeményt eljuttatni, belföldön teljes számban járnak a kézbesítők. Viszont ha jön a kijárási tilalom, akkor más lesz a helyzet.

Sax
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 19. 15:58


Már meg is kapta az illető! A posta megtáltosodott! :-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2020. Már. 19. 16:59


Quoting: Sax
egy Ragnarokot adtam fel

Hogy mit???

<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 . 51 . 52 . 53 . 54 . 55 ... 73 . 74 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024