Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

- Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 .
Szerző Üzenet
Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Aug. 20. 09:28

Aha, értem.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2019. Aug. 20. 15:26 - Szerkesztve: alivemoon

Quoting: yellowdog
Csak elméleti síkon, szeretném megkérdezni, szerintetek hogyan festik be a billentyűzeteket úgy, hogy a felirat közben olvasható marad? Láttam pár érdekes megoldást, pl. Amiga fekete billentyűzettel, C64 pirossal, stb...

Szerintem, úgy, hogy befestik és lehet kapni billentyűzet matricát, a jó minőségű matrica szépen ragasztva fényképen nem fog látszani.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Aug. 21. 21:24

Na igen, képen szép lehet de használatra és élőben... C64 bill. meg eléggé homorú, arra nem is nagyon lehet felrakni normálisan és tartósan.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2019. Aug. 28. 22:05 - Szerkesztve: ratman

Ennyit tudok elmondani, tisztelt bíróság. Nem lesz sok az az öt év?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2019. Aug. 29. 08:33 - Szerkesztve: dino

ratman

Basszkiii :D :D :D
De szeretek nezni ilyen fotokat a gepekrol. :)
"LOFASZTANGO" beszartam :D
Amiga IRC?
Ez mostani kep? Van meg valaki IRCn? Dobbenet.
Waaaaaa! MT32? Fel karom odaadnam egy ilyenert. Fasza cucc! Gratula.
Ezekkel a cuccokkal, ha a holdra kellene menni ket evre egyedul, akkor ezekkel mar siman el lehetne lenni...:D

Orulok, hogy nem csak en vagyok ilyen hulye... :D :D :D

Szerk:

Aze meg van mit tanulnom na.

Ratman=Élő Legenda

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2019. Aug. 29. 18:54

@dino: Tegnapiak. Akkor értem haza a majd egy hónapos állatszupportból. :)

Amugy igen, AmIRC, mert ha itthon vagyok, mindig amigáról megyek fel ircni. :) A #amigaspiriten még szokott lenni némi élet, de közel sincs az aranykorhoz. Az is "kiment" mára a divatból sajnos.

Igen, van MT32 is. :) Meg pár midis motyó... meg akad még itt pár amiga, amiről hébe-hóba vannak képek, meg ilyenek. :D

Quoting: dino
Ratman=Élő Legenda

NEM! :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2019. Aug. 30. 21:00

Egyébként az őrület tud fokozódni. :D Az A1060-al elég sokáig eljutottam, de kiderült, hogy a nagyon régi Janus, a "visszaosztott" partíciót igen furán kezeli. Mivel nem akartam egy raklap melót teljesen elveszteni, amit beletettem, ezért a scsi vezérlőt (igen, xt-be való scsi vezérlő), meg scsi2sd-t átraktam az A2000-be (ami majdnem halálcsillag) egy 2088XT mellé. Jelentem, le tudtam formázni, erre az A1000-en semmi esélyem sem volt. :D
Gonosz dolgok készülődnek. :D

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2019. Sze. 12. 11:27 - Szerkesztve: peachman

Mi okozhatja a képernyő anomáliákat Multisync, DbPAL illetve még pár VGA mód esetén? 3db A1200 (rev. 1D4) gépből kettőnél folyton előjön, de a harmadiknál nincs ilyen gond.

Ha jól emlékszem velemi ilyesmi adaptert csináltam hozzá.
kép

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Sze. 12. 12:09

ilyesmi adaptert csináltam hozzá
Quoting: peachman
ilyesmi adaptert csináltam hozzá

Nem látszanak a belinkelt képeid, a másik témában sem.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2019. Sze. 12. 12:25

Quoting: yellowdog
Nem látszanak a belinkelt képeid, a másik témában sem.

Egyszerűen nem sikerül normálisan beszúrni, pedig az oldal forrásában jól szerepel és ott kattintva megjelenik. Mindegy, marad akkor sima link.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2019. Sze. 14. 20:05

Na, sikerült megoldani a DblPAL és Multisync esetében a képernyő anomáliákat scandoubler használatkor.
Az Indivision AGA és a ScanJuggler Lite esetében is rendben van a kép.
Bár az Indi-t nem használom, azért a gépben van, de a SJ-t igen. Bár nativ PAL módot tudó monitorjaim vannak (Benq) viszont SJ használatával valahogy szebb, pixelesebb a kép.
Rövidesen összerakom a gépeket és huzamosabb tesztet kapnak.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2019. Sze. 15. 09:02

A scandubler esetén is szükség van a szinkronjelnél annak a logikának?szerintem nincsen, sima kábellel probáld.

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2019. Sze. 15. 11:47 - Szerkesztve: peachman

Mármint arra gondolsz, hogy egy sima DB23-VGA kábelt csináljak és ne legyen benne IC?
Vagy most nem értem pontosan. Scandoubler-nek VGA kimenete van, ott gyári VGA kábelt használtam.
A képi hibát akkor is megkaptam, ha nem a scandoubler kimenetet használtam csak a gépben volt. Szóval maga a jelenléte okozta a problémát.
Illetve az Alice kellő felmelegedése után olyan gépben is előjött mérsékeltebben, amiben nem volt scandoubler. Mondjuk ez utobbit csak egyetlen A1200 alaplap esetén tapasztaltam.
Viszont most úgy tűnik rendben van a cucc. Egyelőre úgy tűnik minhárom A1200 jól megy normál módban, illetve akkor is ha az Indi vagy a SJ a gépben van. Nincsen artifact.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2019. Nov. 10. 22:34

No, ma kaptam egy RJ45-ös XT-be való ethernet kártyát, amin van egy modem is. :)
Vakartam a fejem, hogy mivel tudom kipróbálni, de az egyetlen rendelkezésre álló pécében történt meg a teszt, ami történetesen egy Amiga. :D

A lényeg:

https://twitter.com/rATdrAg0n/status/1193631143226216450

Működik. :)
Köpni ér. :)

Köszönöm a figyelmet, leülök én magamtól is.

<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 .
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)