Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 73 . 74 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Okt. 14. 13:14 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1

http://www.kultboy.com/joystick/38/

Hozzajutottam egy ilyenhez ...

Az asszonyt, mikor elvettem felesegul egy 100skoda cucca volt, mindenestol.
A hozomanyban volt egy kis szines tv, egy igazi C64 floppyval, magnoval, meg egy ugyanilyen fent emlitett jatekvezerlo. Vinszont en is csak nezegettem meg. Akkor elviekben ez mukodik Amigaval is? Te mivel tesztelted?

BrutalDT
Tag

# Elküldve: 2011. Okt. 14. 14:24


Hi all!

http://www.ppa.pl/artykul-Wyjscie.SVIDEO.z.Amigi.1200-1_4_987.html

Ezt a warét meggyártottam a frissen vásárolt Amiga 1200ömbe, de sajnos baszik képet adni... (sőt amíg ki nem hackoltam a gépből még a kompozit is átment grayscalebe. :))
Azért van rá szükségem, mert Lcd tévén szeretném használni, de a kompozit elég fos képet ad, viszont a scarton meg baszik már rgb-t fogadni az LCD. Marad a YUV vagy s-video megoldás, ha nem akarok scandoublert. Az s-video a linket megnézve igencsak nem bonyolult megoldás, ha működik persze. A kép amit vele ad a gép, az nekem pont jó lenne.
Valaki tud esetleg egy tuti működő megoldást? YPrPb is jó lenne, ha arra van egy biztos recept.
Külső megoldásokat találtam a video portra, de ott maga az ic egy kicsit magasabb előállítási költséget okoz, illetve kilóg a gépből egy plusz kütyü, amit nem feltétlen szeretnék.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2011. Okt. 14. 16:17


Quoting: dino
Akkor elviekben ez mukodik Amigaval is?


Ismerösöm használt ilyet AMIGA-n.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2011. Okt. 14. 16:26


Quoting: dh1
Eleg franko, de nem tudok rajonni mire valo a PADDLE?


Gondolom AMIGA PotX PotY bemeneteire van kötve, ha Paddle álásban van a kapcsoló. Olyan progi, ami tud analog joy-t kezelni azzal kiprobálhatod, repülögép szímulátorral mondjuk.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Okt. 14. 18:54


Paddle modban a ket tuzgombbal jobbra es balra lehet menni mondjuk Aline Breedben, viszont loni nem ... :)

Dino: miert ne menne Amigaval?! olyan a csatlakozoja is ...

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2011. Okt. 14. 20:20


Joy Port

YADA
Tag

# Elküldve: 2011. Okt. 15. 00:32


Nem feltetlenul fog menni amigaval, ha C64-hez gyartottak. A ket gepen pont forditva van bekotve a potmeter. C64 alatt pl. az arkanoid hasznalta, ugy tokeletes jatek volt, joy es billentyuzetrol viszont szanalom.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Okt. 15. 00:58


Quoting: Yada
A ket gepen pont forditva van bekotve a potmeter.
Így van.
http://old.pinouts.ru/Inputs/AmigaMouseJoy_pinout.shtml
http://old.pinouts.ru/Inputs/ControlPortC64_pinout.shtml

YADA
Tag

# Elküldve: 2011. Okt. 15. 02:02


Hehe, en nem az x/y forditasra gondoltam, hanem a DA konverter polaritasara :) de ezexerint tobb dologban is elternek :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Okt. 15. 08:23


Quoting: dh1
Dino: miert ne menne Amigaval?! olyan a csatlakozoja is ...

Csak azert kerdem, mert van olyan egerem ami C64 megy, Amigaval nem megy. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Okt. 15. 11:34


Mivel az direkt C64-es eger. C1351.
Ugyan ugy nez ki mint az Amigas tank eger, csak total mas a belseje.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Nov. 19. 21:15


"Osszeraktam" az A2000-m ujra. :) Ezt rola irom. Annyit szeretnek csak hozzafuzni, hogy 300 forintert vettem egy SCSI kabelt a pcbonto.hu boltban, es azota nem mondja 5-bol 3x bootnal (ketszer meg 10 perc hasznalat utan) a winyo hogy HUHUHUHUBAZMEGKURVANAGYZARLATVANNNNIK!! :)

Bamulatos, hol tart mar a technologia!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Nov. 20. 11:21


Karbantartas rulez! Mennyiert adod el? :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Nov. 20. 13:23 - Szerkesztve: charlie


1., Nem elado.
2., Amennyit kernek erte, annyit nem fizetsz erte. :D

Amugy sajnos - figyelembe veve a benne allo penz mennyiseget, es hogy az ido nagy reszeben csak a port fogja - komolyan gondolkodtam rajta, hogy el kene adni. Az a baj, hogy a nextgen gepek es egy 060+AGA A1200 (amin mennek a demok) mellett, nem nagyon van szukseg egy csillagokig bovitett RTG-s classicra, barmennyire szeretem is... :(

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 20. 14:18


Hát te kő hülye vagy. Mi az, hogy nincs rá szükség?!
Az ember a szeretteit nem a szükség miatt szereti.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Nov. 20. 17:05


És legalább olyan gáz, ha az ember "szerettei" időhiány miatt szanaszét szórva hevernek a lakásban, mert egy éve nincs összerakva, mert nem kellett, passzióból meg nem volt idő rá. Ezt az ember vagy felismeri objektíven, vagy nekiáll szentimentáliskodni, ami utóbbi általában csak arra jó, hogy hülyeségeket csináljon az ember.

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 20. 17:23


Igen az érzelmek általában csak hülyeséget csináltatnak az emberrel, mint az közismert, de nélkülük meg nem él az ember, csak létezik.
Ha nincs hely, vagy idő összerakni és használni, akkor polcteteje, meg szekrénymélye, vagy mittudomén, nekem is darabokban van az 1200-esem már egy éve, a nemrég visszavásárolt C64-ünket meg 1988-ban használtam utóljára, de eladni egyik gépemet sem adnám el, még ha egy luxusautó árát adnák is érte, mert nem a szükség miatt tartom.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Nov. 20. 19:57


@TCH:
Nem fogok vitatkozni ezen, foleg mert egyelore megtartom a gepet, de asszem erre mondjak, hogy szeretem annyira, hogy sajnalom elrohasztani, foleg ha masnal meg jobb sora lenne...

amigarules
Tag
# Elküldve: 2011. Nov. 20. 20:34


Azért azt ne felejtsük el, hogy ez lassan történelem. Ha egyszer lesz egy hülyegyereketek (nekem lesz, Bendegúznak fogják hívni és az első nap fölgyújtja majd a sulit...mind1) akkor , legyen neki min megmutatni a frankót...:-)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 20. 22:36 - Szerkesztve: dekanyz


Ja.... aztán a fiad majd másnap meséli az iskolában, hogy "A fater tegnap este már megint a régi szar számítógépével fárasztott. A telefonom nagyobb felbontásra képes, egy magja gyorsabb, mint az ő gépe, de hiába mondom neki.... ő csak mindig u.azt szajkózza... hogy ez milyen fasza gép volt régen."

Általában a fiatalságot nem hatja meg az ilyesmi. Ez max. neked jelent valamit, mert kellemes emlékeid kötődnek hozzá.... ;)

Én is kb. ezért vennék egy 1200-est, ha vennék. De sajnos nincs rá időm, hogy ilyesmivel játszadozzak otthon.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Nov. 21. 00:19


Csarli ha az eladas mellett dontesz szolj plz! Koszi!

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2011. Nov. 21. 07:01


Az én fiam is áldozata lett a Bakugan, Ben10 és egyéb őrületeknek. Főleg mióta megtudta, hogy ezeket neten lehet játszani is, nem csak a meséket nézheti. Mégis, tízből tízszer Amiga elé kéredzkedik, hogy Turrican-ezhessen. Nem erőltettem rá semmit, csak megmutattam neki. Azóta még kevesebbet tudok én gépezni :P

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Nov. 21. 09:36


Kisgyerek korban lehet, hogy nem hatja meg a dolog. Sőt felnőtt(ebb) korban sem biztos. De szerinted engem mi vitt rá arra, hogy olyan motorokért, autókért rajongjak, amelyekkel nagyszüleim, dédszüleim közlekedtek annak idején? Mert hangulata van, lelassulhatsz vele egy kicsit ebből a világból, stb! A gépekkel is így vagyunk, és van egy jó pár tőlünk fiatalabb srác is. Lehet, hogy a mi gyerekeink tényleg lefikázzák majd ezeket a gépeket (persze, miért ne tenné), de lesz olyan is, akit érdekelni fog. Ez így van rendjén.

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2011. Nov. 21. 10:51


Biztos, hogy van, akit érdekelnek a régi dolgok, de nem az a jellemző.... na mindegy. Szerintem nem kell semmit erőltetni. Hagyni kell őket a saját útjukat járni.... ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Nov. 22. 09:41


Hamarosan jovok A2000 frissitessel :) felteve, ha erdekel valakit :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Nov. 22. 10:37


Johet!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Nov. 22. 18:46 - Szerkesztve: dino


"Nincs tobb ilyen arum, tesztelt..." Ugye az idezet ismeros mindenkinek :) Tenyleg nincs, meg tesztelt is, csak en nem adom el a jo oreg Amiga 2000-rest  :)
Az ember fia sosem elegszik meg azzal ami van, vagyis hogyan lehet a jot, jobba tenni.
Valami a topicba illo temat is elohozzunk, szoval nem voltam megelegedve az itt korabban szereplo A2k gepemmel, es gondoltam tuningolok meg egy kicsit rajta :) noh, lassuk akkor. :D az elso korben nem tetszett az Apollo 2030/50Mhz s SCSI vezerlos turbokaroly, nincs rajta DMA. De meg, hogy nincsen, de valahogy nem az igazi... Hm, masik vezerlon sincs, megis jobban hasznalhato. Vagyis ez abban mutatkozott meg, hogy tobb file masolasa eseten mindig vart egy picit, mielott a masikhoz hozzafogna es ez ido, sok kis ido osszeadva=tobb ido. El lehet kepzelni, hogy egy RTG s Simon the Sorcerer II vel meddig szuttyogott, mire bedorgolte a HDD re a sok apro file ot.Nem utolso sorban ezek a "kissebb" SCSI HDDk elegge hangosak is. No hat akkor mi legyen helyette? Mivel manapsag oly divatos a CF kartya, es olcso is, igy erre fele hajlottam. No akkor kene egy vezerlo. Buddha IDE! Ez jo lehet, hajra.
Hat, ha mar nema lesz a HDD (CF) akkor kellene a gyari gazturbinas hangu tapventivel is kezdeni am valamit. Na, talaltam is egy enermaxot,gyarto szerint garantalt 100 000 kilometert fut gond nelkul :), aszem a legszallitas is eleg lesz. es csak 15dB, de hogy meg nyugodtabb legyek, az egesz ventit gumi felfogatoval szereltem fol, igy gumiban tamaszkodik mindenfele, vagyis nem er a vas hazhoz csak a gumi,igy nincs renzonancia a vason. No ez mar dofi.
enermax

enermax2

Volt meg itthol egy MiniMegi bovitom, amivel az A2000 1MB chipramjat 2MB ra lehet boviteni. No, mondom kiprobalom ezt is, ha mar itt van. Reynolds probalt lebeszelni, hogy minek az, hasznalja vagy 3stuff, aztan annyi. Hat en csak kiprobalom... tadadada....meglepetes. Oriasit gyorsult az egesz rendszer, mar megerte. Ez bizony marad! :) No, ha mar ennyire kibeleztem szegenyt, akkor ki cserelem  az alaplapi "hordo" akksit is egy gomb elemre. Viszont ide kell akkor egy dioda, mert kulonben lesz nemulass, ha nem rakod bele az alaplap es a elemtarto foglalat koze a pozitiv polushoz. A diodanak erdekes tulajdonsaga, hogy egyik iranyban engedi az aramot, a masikba pedig nem. Mivel a beepitesre kerulo cucc nem akksi, hanem elem,igy ha dioda nelkul epited be, akkor ha aramot kap BUMMM lehet valaminek, ezert kell a dioda,hogy csak befele engedi az aramot, az alaplap fele,visszafele (toltesnel) pedig mar nem :) egyebkent ajanlom ezt a cseret masoknak is, mert tapasztalatbol mondom, hogy ezek a hordo akksik mindig engednek egy pici gozt ki magukbol (meg ha nem is folynak akkor is), ami oxidaciora keszteti a korulotte levo cuccokat. Meg aztan, nem lehet megmondani, hogy ezeknek meg mennyi idejuk van meg hatra hatra az ominozus  folyashatarig, ezert jobb megszabadulni az egesztol. Mert ugye, ha kifolyik a sav a hordobol, azt meg mar ismeri itt a tisztelt nagyerdemu :)

alalpap


Nohat, mik vannak itt a szekrenyben... Jee egy barna szinu IDE CD ROM. No ez sokkal jobban megy szeretett gepem arcahoz, mint a feher optikai meghajtok. Guruban szo volt PS/2 eger atalakitorol amit Gulasoft csinal. Vettem is egyet, amit eredetileg az A4kT be gondoltam, de proba utan maradt az oreg ketezresben. Optikai eger, azzal erzi magat elemeben okelme. Regi "tank" eger ide, vagy oda, ossze nem hasonlithato a kulonbseg a regivel.
Legvegul pedig ossze kotottem egy parhuzamos kabellel a ket gepet A4000T es a A2000, igy megoldottam az adatcsere problemajat is, mert a A4kT ben van halokartya.
A tobbi kartya maradt valtozatlanul az oreg A2000 ben. GFX: Domino 1MB os eleg lassu, a CV64 hez kepest meg foleg, de a WB t szepen megjeleniteni. 800x600 ban meg elviselheto a sebessege. No es szep ez, egy LCD monitoron! Hja es megy rajta a BubbleHeroes. : )
Amugy tenyleg nagyon halk az egesz masina. Egy almom ujra teljesult!
Hat, ilyen lett jelenleg jelenleg a gepem. Azthiszem most tenyleg befejeztem ezt a reszleget!!!


A2000


Elo kene venni a A3000 ret is, mert mar reg lattam es nagyon hianyzik :)
Vannak mar terveim okelmevel is...
 
Nagy koszonet Mohican mesternek es foleg  a csaladomnak a turelmukert!
 
Amiga Rulez!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Nov. 22. 20:47


@Charlie: Nos, most mar lesz helyem, tárolhatom neked - és használni is fogom - az Istennőt. :) Tényleg, egyik este nem nézed meg a pecót jelen állapotában? :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2011. Nov. 22. 20:49


Quoting: TCH
Igen az érzelmek általában csak hülyeséget csináltatnak az emberrel, mint az közismert, de nélkülük meg nem él az ember, csak létezik.
Ha nincs hely, vagy idő összerakni és használni, akkor polcteteje, meg szekrénymélye, vagy mittudomén, nekem is darabokban van az 1200-esem már egy éve, a nemrég visszavásárolt C64-ünket meg 1988-ban használtam utóljára, de eladni egyik gépemet sem adnám el, még ha egy luxusautó árát adnák is érte, mert nem a szükség miatt tartom.


Pedig van az az ár. :) Két hónapja adtam el kábé egy Apple][e-t (a szarabbat), kaptam érte 800 EUR-t. Most, hogy pecóprojekt van, ez azért nem volt rossz péz. A jobb, szerintem megér másfélszer ennyit, minimum. :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Nov. 22. 22:22


@dino:
Fasza leiras, erdekes volt olvasni! :)
Quoting: dino
kellene a gyari gazturbinas hangu tapventivel is kezdeni am valamit.

Valaki, tan a Mohikan mondott valami osztrak(?) gyartmanyu ventit, ami piszok csendes. Lehet h. ez pont ez amit vettel, nem tudom. Amugy nekem is le van hallkitva, 7v-ra van bekotve a gyari, igy annyira nem veszes, es hala egnek nekem a SCSI HDD-m is teljesen kussban dolgozik, ujabb darab. Amugy 2000-s ventillator racs nem ad ra extra hangot? Mert tapasztalatom szerint amiatt is zug egy kicsit!

Quoting: dino
elso korben nem tetszett az Apollo 2030/50Mhz s SCSI vezerlos turbokaroly, nincs rajta DMA.

Kerdes: az Apollo 2030-nak van valami speci dolga a SCSI kabelezesnel? Csak mert van itt egy (Chiptune kartyaja), az O gepeben nem ment, az enyemben megy, legalabbis addig, hogy bebootol floppyrol, latja a rajta levo 8MB Fast RAM-ot, oszt csoki. A SCSI HDD-met (amit a 2060-nal hasznalok) nem latja sehogy. Gondolom kurvara haklis a terminalasra vagy ilyesmi, de meg nem volt kedvem szopodni vele.

ezek a hordo akksik mindig engednek egy pici gozt ki magukbol (meg ha nem is folynak akkor is), ami oxidaciora keszteti a korulotte levo cuccokat. Meg aztan, nem lehet megmondani, hogy ezeknek meg mennyi idejuk van meg hatra hatra az ominozus folyashatarig, ezert jobb megszabadulni az egesztol.

En iden nyaron csereltettem ki a regi 20+ eves hordo aksit, ami elkezdett "csirazni" egy vadiuj hordo aksira. Szerintem ha 10 evenkent cserelni kell, az nem nagy gaz... :) Amugy ket dolog 1., tudtommal van gombelem formatumu aksi is, ami toltheto, egyreszt, masreszt ugye a hordo aksi az 3db "normal" gomb-aksi osszeepitve, gyakorlatilag. Szoval mindenki nyilvan maga tudja, szerintem egy jo hordo aksi sem faj annyira. :)

Amugy rohaggya'l el, hogy ket mukodo A2k-ba valo FDD-d van, en olni tudnek akar csak egyert is, de nyilvan nincs, az A500-as FDD-ken meg nem mukodik a floppyn levo LED, ha atepited A2k-ba. :)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 73 . 74 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
 
 

Powered by online community software miniBB™ © 2001-2024