Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 74 . 75 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Jan. 22. 08:09


Na, arra mar rajottem, hogy a Quickshot Joyt, ha konfiguralom, akkor a billentyuzet jeleit renderli hozza, vagyis az iranyok a billentyuzet nyilai, tuz gomb benyomasanal meg a space t renderli hozza, viszont ahogy vegignyomkodom a billencset az PageDown benyomasaval nyit tuzet. Szoval valahogy at kellena irni, hogy a space helyett a PageDown szerelepjen, mint tuz gomb. Neztem a konfigeditorban, de nem talalom sehol.
Valami otlet valakinek? Erzem nem messze vagyok mar a megoldastol, csak fingom nincs hogy oldjam meg...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Jan. 23. 00:46


Lőttem egy v6-os SCSI2SD-t az USA-ból a világ összes pénzéért, főleg h. első körben fennakadt a német vámon... Au...

Az a különbség a pl. AmigaKit-nél is kapható v5-höz képest, hogy ez tud szinkron módban menni, ergó 10MB/sec az elméleti teteje, nem 3MB/sec. Ez meg már jó arra, hogy az ember egy bármilyen SCSI-II-s Amigában le akarja cserélni a régi vinyóját. Vagyis egy A3000-be, A2091-hez, A590-hez és hasonló korabeli kártyákhoz jó a v5, egy bármilyen phase5 SCSI-hez, WarpEngine-hez, A4000T-hez viszont már a v6 ajánlott.

A gyakorlatban a sebessége kb. 6-6,5MB/sec egy Blizzard 2060 SCSI-jával (ami ugyanaz szinte mint a B1230/IV SCSI Kit, vagy a CSMKI/II SCSI-je), DiskSpeeddel mérve, de erősen blokkméret függő, illetve az eszköz 8MB/sec-re van limitálva UnitControlban, egyszer felraktam 10MB/sec-re a teszt kedvéért akkor a gyakorlatban 8,5MB/sec-et is láttam tőle, de nekem az adatbiztonság többet ér... :P Viszont azt mutatja hogy másik controllerrel lenne még benne tartalék. Írásban valamivel lassabb mint a korábbi Seagate Barracudám, főleg mert nincs benne Fast Write Cache mód, amit a HDD ismert, viszont a Seek Time ugye gyakorlatilag zéró, olvasásban pedig egy picit gyorsabb mint a merevlemez volt. Ergó a gép általánosságban egy picit gyorsabbnak érződik, de a különbség nem drámai. Viszont a teljes csönd megfizethetetlen, meg az is, hogy mostantól tizenöt EUR-ért tudok kilóra venni "winyót" Amazonon, amit aztán egy mozdulat pl. egy SD kártya olvasós PC-vel vagy Mac-kel backupolni, vagy emulátorban bebootolni ha a szükség úgy hozza. A Seagate Barracuda majdnem napra pontosan 15 évig ment a kétezresben, ezalatt nulla backup készült... Az SD kártyáról már van, és tíz perc volt. Hát ennyi.

Ja, amúgy ez utóbbi fícsörhöz ki sem kell szedni a kártyát, mert microUSB-n PC-re vagy Macre köthető a cucc, és akkor Mass Storage eszköznek látszik (a host gépet előtte ki kell kapcsolni de USB-ről áramot is kap) és simán használható a kártya, illetve így lehet konfigolni is (pl. ha a kontrollered csak bizonyos méretű HDD-t támogat, akkor egy nagyobb SDkártyát fel lehet szabdalni és több HDD-nek látszik meg ilyesmiket is tud). Eléggé jó.

3D nyomtattam hozzá univerzális beépítő keretet is (a cégnél mert ott van printer) - a modell a 68kMLA-ról leszedhető. Képek és videó erre:

https://twitter.com/chainq/status/954300686182895617
https://twitter.com/chainq/status/954797946918359040
https://twitter.com/chainq/status/955466035574067200
https://twitter.com/chainq/status/955547507253227520

Peti
Tag
# Elküldve: 2018. Jan. 23. 10:49


Csárli: a "világ összes pénze" az kb. mennyi?

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 23. 10:55


Én hirtelen rákerestem, Ausztráliából találtam, 153 AUD-ba kerül postával. Az kb. 30-31 ezer.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Jan. 23. 11:23 - Szerkesztve: charlie


Én az amerikai Inertial Computingtól vettem (egy v5-tel együtt), mert mikor rendeltem akkor az ausztrál készítőnél out of stock volt... És olcsóbb is lett volna ha a németek nem basszák rá a vámot. Így egy kicsit drágább lett, de nem drámai. De mondom, a fő ok volt hogy onnét rendeltem, hogy akkor a codesrc oldalán out of stock volt, ami amúgy az elmúlt pár hónapban többször előfordult, szóval inkább onnét vettem ahol biztosnak tűnő készletek voltak. (Pl. olyan okok miatt, hogy ha szar, mennyi idő alatt cserélik, etc.)

A két kártya valami 196 USD volt, postával. Erre jött még valami a harminc EUR vám vagy áfa, vagy mittomén. (Ennyit kellett fizetni a Zollamtnak, hogy odaadják. Szemetek!)

v5-öt amúgy lehet venni a kínaiaktól kilóra (de nem olcsó úgy sem!) vagy az AmigaKitnél is az kapható, mert az open design, szóval többen gyártják, de a v6 az zárt design, szóval csak pár helyről kapható, a készítőtől meg még 1-2 helyről.

Peti
Tag
# Elküldve: 2018. Jan. 23. 14:47 - Szerkesztve: Peti


Quoting: charlie
v5-öt amúgy lehet venni a kínaiaktól kilóra


Hát, elkezdtem gondolkozni a dolgon, hogy nekem is kellene egy ilyen - de a v5-öt úgy látom nem érdemes venni, mivel annak a sebessége kb. az alaplapi vezérlőével egyezik meg (vagy csak minimálisan gyorsabb). Lehet, hogy egy FastATA-val jobban járok (bár árban kb. az is v6 szintű)? És: írják midenhol, hogy (a FastATA) SATA eszközöket is kezel, de közben meg a portokban, kábelekben meg csak ATA -t látok - most akkor mi van? Egyáltalán mi a helyzet Amigán SATA ügyben? Mintha írtad volna korábban, hogy az ATA-SATA adapterek bugosak, de akkor meg mi a megoldás? A CF/SM kártyák nekem megbízhatatlannak tűnnek, és egyébként is (legtöbbször) csak egy csati van rajtuk - akkor mégis hogyan másolok rá? Csak nem floppy-ról? 2 db. CF/SM kártya slot kellene rájuk, PLUSZ egy (kettő) IDE/SATA is, hogy a már meglévő HDD(k)-ről tudjak rájuk másolni.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2018. Jan. 23. 18:00 - Szerkesztve: charlie


Nincs natív SATA kártya Amigához, max. a PCI-s busboardokban mennek SATA kártyák, meg persze nextgenen van. A FastATA-hoz csak adnak egy off-the-shelf PATA to SATA átalakítót ami "garantáltan" megy vele... És igen, a legtöbb ilyen kínai vacak bugos, de lehet találni működőt... Gondolom az Elboxnak is sikerült...

(Én most egy IDE to SD átalakítóval szoptam be, amit a hatszázashoz vettem. Pedig elvileg "ugyanolyat" vettem mint korábban, de a régi működik, az új 2db ami jött az meg egyrész ránézésre is úgy van összetaknyolva (pedig ugyanaz a PCB layout) és pár perc alatt szétbassza az SD kártyán az FS-t...)

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 23. 21:33


Tényleg, CPU használat tekintetében mi a helyzet a különböző HDD vezérlőkkel? Az A1200 IDE portot tudom, hogy polling I/O-val, PIO0 módban megy. Emlékeim szerint a FastATA is PIO-t tud csak, viszont a Blizzard SCSI meg mintha DMA-val nyomná az adatátvitelt, ráadásul gondolom a Blizzard fast RAM-jába. Ezek mekkora proci terhelést jelentenek?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Jan. 24. 00:46


FastATA tud PIO-5 is

http://www.elbox.com/products/fast_ata_1200.html

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Jan. 24. 08:59


Quoting: dh1
FastATA tud PIO-5 is

Azt tudom. Úgy értettem, hogy DMA-t/UDMA-t nem tud.

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2018. Feb. 22. 18:21 - Szerkesztve: stingerhu


Update: kicsit megcsúszva, de azért haladok az Amiga 1200 repro box projekttel. A dolgok jelenlegi állása szerint március közepére elkészülünk.

LINK

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Feb. 22. 20:13


Nem rossz :-) géppel, vagy kézzel vágod?

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2018. Feb. 23. 09:43


CNC-vel készül.

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2018. Feb. 26. 17:16


Ma elkészült a grafix is. A bal-jobb oldali tartóval szórakozunk még, a jelenlegi változat bár nagyon olcsó, de nem túl stabil. Ez még módosításra szorul aztán mehet a gyártás.

https://photos.app.goo.gl/kciBJZAcfQPBwdNA3

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Feb. 27. 04:09


Grat!

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2018. Feb. 27. 12:43


Végre nem csak az avatárom kezében lesz dobozos Amiga! Egy fotó erejéig bele is rakom a gépzetet majd. :)

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2018. Feb. 28. 21:23 - Szerkesztve: stingerhu


Bal-jobb tartók az A1200 repro box projekthez, v.3.1. Valszeg a végleges.




StingerHU
Tag

# Elküldve: 2018. Ápr. 19. 10:18


Pici update: két héten belül elvileg nálam lesz a teljes szállítmány. GDocs-ba anno felirtam az amigaspirites és facebookos potenciális érdeklődőket, akik kértek a dobozból, velük a jövő héten felveszem a kapcsolatot. az ár fix, 9990 pénz a teljes pakk, bontani nem tudom és nem is akarom. :)

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 06. 09:46


Tegnap végre eljutottam oda, hogy beköltöztessem az egyik 1200-ast a Kickstarteres házba:

Kivágtam a házból oldalt a CF kártya helyét is, hogy a rendszer "vinyót" is könnyen ki lehessen szedni, ha kell. Ennyire áll ki normál üzemben:

Már csak a billentyűsapkák hiányoznak hozzá. Ja, meg a floppy kiadó gomb, mert amit alapból adtak, az a Chinon FZ-354-es drive-hoz nem jó. De ígéret van rá, hogy lesznek új floppy gombok is.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 06. 11:13


siz
Kurvajo, kell egy ilyen nekem is!
:)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 06. 12:08


Jól néz ki biza, csak az a baloldali címke, az nagyon "tájidegen".

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 06. 21:46


Quoting: siz
Kivágtam


vagni?

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 07. 08:51


Quoting: dh1
vagni?

Aha. Egy csomó nyílásnak elő van készítve a helye (el van vékonyítva a műanyag). Ha nem akarod használni, akkor kintről nem látszik, viszont belülről elő van készítve. Pl. jobboldalt két USB-nek, a rögzítő csavarokkal együtt, a tetején a HxC kijelzőjének és gombjainak, bal oldalt pedig a PCMCIA csati fölött CF kártyának. Na ezt vágtam én ki.
Ebben a videóban végigmutogatja őket.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 07. 09:18


Ez mindent tud, amit egy haznak tudnia kell. Mennyibe volt osszesen magyarpenzbe kifejezve, postaval mindennel? Honnan jott?

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 07. 10:58 - Szerkesztve: siz


Quoting: dino
Mennyibe volt osszesen magyarpenzbe kifejezve, postaval mindennel? Honnan jott?

Én egyházat.... ő... izé... Egy házat vettem, az 99€ volt postával (79€ a ház, 20€ a posta). UK-ben adták fel postára.
De az AmigaStore-ban állítólag májusban valamikortól lehet venni újra, korlátozott színválasztékban (eredeti, fekete és átlátszó), 89€+postáért. Ők Spanyolhonból szállítanak.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Máj. 07. 11:37


Quoting: siz
korlátozott színválasztékban (eredeti, fekete és átlátszó

ez a kek ez jo valasztas volt, nekem is ez all legkozelebb az izlesvilagomhoz, szoval respect! Ha legkozelebb lesz AmiCon szeruseg, szivesen megtapogatnam eloben is, ha elhozod... :D

YADA
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 07. 19:48


A QB party az mar szeruseg?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Máj. 08. 02:42


Quoting: siz
csomó nyílásnak elő van készítve a helye


igy azert mas a leanyzo fekvese ;)

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 08. 06:57


Quoting: Yada
A QB party az mar szeruseg?

Hát ezt majd dino megmondja, hogy neki mi az, ami annak minősül, viszont QB partyra én valszeg nem megyek.

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2018. Máj. 25. 17:25


Uraim,

elkészültek az Amiga 1200 repro dobozok. Aki jelentkezett nálam az AmigaSpiritről, az alábbi listában találja a nevét. (Elvileg ez a Spirites lista, a facebookos retro számítógép és játék klub-os csoport nevek külön vannak).

Kérlek benneteket, hogy a stinger kukac citromail.hu emailre igazoljátok vissza, hogy ki mikor tud érte jönni. Jövő hét szerdától (május 30) átvehetőek a szettek nálam, a BP III. kerület Rómaifürdőn (BP III-IV Váci út vonalán tudok segíteni a szállításban).

Szücsi: 1 db
Awe: 2 db
Azka: 1 db
Soka2: 1 db
YADA: 2 db
epy: 1 db
Peachman: 1 db

Köszi :)

<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 74 . 75 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
 
 

Powered by easy forum software miniBB™ © 2001-2024