Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 73 . 74 . >>
Szerző Üzenet
ArtentoRedasz
Tag
# Elküldve: 2017. Aug. 23. 17:03


Quoting: adsr
Melyik átalakítót vetted meg, és milyen tapasztalataid vannak vele?

Nekem ez van és gyönyörűen teszi a dolgát. Jelenleg tesztelem egy 1GB-os kártyával.

Quoting: ratman
Nos, akkor elso kanyarban ROM-ot kell cserelned a GVP-ben

Ami azt illeti én egyszerűbbnek hittem a dolgot. Összességében Ár+Macera=Már nem is tetszik annyira, azt hiszem nincs rá szükségem! :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 23. 18:15


Quoting: dino
oreg vagyok mar a szopoallarchoz


ne felj! nemsokara jon a kapuzarasi panik, megteszel majd barmit :D

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Aug. 24. 07:13


@ArtentoRedasz: Megy az nagyobbal is. :) Elvben 128G a max ameddig ellat a motyo. Nalam megy 64G-s kartyaval is, a4000t-ben max 5MB/secre kepes es azert tud meg egypar okossagot is a cucc. (Pl, egy kartyan megadott meret "szeletenkent" mas ID-t felmutatni, valamint nem csak harddisk szimulaciot tud, hanem eleg sok minden mast is (pl, akar magnot is :D).
Firmware-t javasolt frissiteni, mert meg mindig faragjak szepen. Mondjuk tekergetni csak "korszeru" mocsokrol lehet, USB-n (winfos,slimugz,fosix), de sajnos ez van. :/

Mas: nem tudom erint-e valakit, de az mnt va2000-hez is lett uj firmware meg driver, most mar van kiserleti sd-boot lehetoseg is a motyoban, ami elegge megnoveli a hasznalhatosagat a cuccnak. :D

ArtentoRedasz
Tag
# Elküldve: 2017. Aug. 24. 17:37


Quoting: ratman
Megy az nagyobbal is.


Azt tudtam, hogy megy nagyobbal, bár én úgy gondoltam max egy 4GB-ost rakok bele.
Köszönöm szépen a további infókat. A firmware-nek utánanézek.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Aug. 25. 21:53


Ja, mégvalami. :D

Tegnap picit "játszottam" ismét az A2000-el (thx 2 Stackj, hogy segített megmozdítani :D). Szóval, va2000cx meg az új va2000 bele lett lapátolva.
Meg szétborítottam az A4000D-t és kitermeltem belőle az x-surf-100 és rapidroad kombót.

Tapasztalatok: va2000cx szép képet ad. Amennyiben megelégszel az overscan teljes hiányával. Kb. doksi az nincs a toolhoz amivel lehetne tekergetni. Másrészt: ez is csak egy scandoubler, tehát flicker fixering _NINCS_. Amiben az a vicces, hogy a tévés monitorom, ami amúgy scarton megcsinálja a flifit, hdmi-n _UGYANÚGY_ recegteti a képet, mint egy igen rossz félhalott crt (tehát nem szép, egyáltalán nem. :D)

mntsd.device: no, tényleg van már ilyen, egyelőre csak slimugzól/béesdéről/bármilyen unigzak látszó tárgyról lehet megcsinálni az "autoboot" featuret, ami még a z24ide nélkül is instant fagyást prezentál. Biztosan F1, igazából nem is nagyon erőltettem. :D

Aztán Z2 4IDE-re visszakanyarodva: nyafogtak páran, hogy x-surf-100-al nem megy a kártya, és ezért nem vesznek, meg brühühühühüh. Namost, megy. Igaz, használni fell rajta a "force z2" feliratú jumpert és megy, mindenféle csingilingivel együtt. Igen, még rapidroaddal _IS_.

Ennyit tudok elmondani, köszönöm a figyelmet tisztelt bíróság, leülök én magamtól is....
illetve, egy dolgot szeretnék kérdezni tisztelt bíróság:
- nem lesz sok az az öt év?

ArtentoRedasz
Tag
# Elküldve: 2017. Aug. 25. 22:47


:-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 26. 15:54 - Szerkesztve: dh1


Sracok! Apple PowerBook ora akkujat cserelnem. Mire lehet, szabad stb.? Elektronika marad csak az ezust akku cserelodne... Otleteket plz! THX!

http://dh1.amigaspirit.hu/DSC_0006

szerk.: ok, megoldva

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Aug. 26. 21:10


Izé, ezért én kérek elnézést. :D

De "kölökkorom" szentháromságát meg kellett örökítenem ismét egy képen. :D
trinity

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 27. 08:43


Quoting: ratman
De "kölökkorom" szentháromságát meg kellett örökítenem ismét egy képen. :D


Hehe Lofasz , Stuff :)))
Mintha az enyem lenne. A duke szobor zsenialis!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Aug. 30. 11:18 - Szerkesztve: charlie


Na, nem tudom, melyik topicba linkelte be anno az A1200 trapdoort amit printeltem, de update:



Elvetemedett es osszement a hotol amit a 060 produkalt. Nem is akarom tudni mi lenne egy FPU-s 1230-cal vagy egy 1240-nel, ami meg forrobb... :| Ja es ez PLA plasztikbol van, ami *ELVILEG* (az internet szerint, de mit ertek en hozza) kevesbe hajlamos osszemenesre ho hatasara.

Ha valaki ert a 3D printeleshez, nyugodtan leolthat, en csak a kalandjaimat osztom meg. :)

Peti
Tag
# Elküldve: 2017. Aug. 30. 11:39


De Csárli, miért kell egyáltalán a trapdoor-t ezzel bezárni? Hadd legyen csak nyitva + nekem még magasított (alátámasztott) is a gép + hűtőborda és ventillátor is van a procin.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 30. 11:40


Én nem értek hozzá, de szerintem ez a 3D nyomtatósdi még nagyon a játék kategória. Az otthon is elkészíthető, tehát elérhető árú és vállalható minőség még 10 év, szerintem.

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 30. 13:39


Quoting: charlie
Ha valaki ert a 3D printeleshez, nyugodtan leolthat, en csak a kalandjaimat osztom meg. :)

A Twitter és az angol nyelv egy kicsit visszatartott, hogy válaszoljak (kicsit gondolkozni kellett volna, meg utánanézni, hogy mit írjak, ráadásul 140 karakter kevés rá): szóval múltkor valaki valamelyik (zárt) fórumon írta, hogy kísérletezett és tök nem mindegy, hogy milyen anyagból nyomtatsz, mert egy csomó zsugorodik a hőtől, akár már nyomtatás közben is és eleve nagyobbra méretezve kell nyomtatni. Vagy más, hőtűrőbb anyagot használni.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Aug. 30. 13:44


@Peti: ... de minek? Nálam "n" éve egy 60 Mhz-en működő B1260 lakik a gyári trapdoor alatt, mindenféle magasítás és egyéb csingilingik nélkül. Szépen teszi a dolgát rezzenés nélkül.
Nem kell félteni a 1260-at, mindent kibír. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 31. 00:20


Quoting: charlie
A1200 trapdoort amit printeltem


ize kedvenc FB csoportotoknal :D egy magyar srac pont ugyan ilyet lyukacsos nyomtatott tobb emberkenek. eddig gondot nem jeleztek. rakerdezek

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 31. 17:07 - Szerkesztve: alivemoon


Csak egy tipp.
Úgy sejtem ha lehetne szabályozni, mikor ilyen hálós mintánál lassabban haladjon a nyomtató fej.
A zugsorcső is úgy készül, hogy a műanyagot gyorsabban nyújtják és amint hőt kap a nyújtott molekula láncok össze ugranak.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 31. 17:31 - Szerkesztve: yellowdog


Vagy egyszerűen ezek az anyagok ilyen alacsony hőre már lágyulnak.

Csak remélhető, hogy a fb-on is említett típust azért tesztelték, mielőtt sorozatban legyártottak x ezer darabot, mert annál kellemetlenebb nincs mint amikor SORBAN jönnek a reklamációk.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Aug. 31. 17:45 - Szerkesztve: charlie


De Csárli, miért kell egyáltalán a trapdoor-t ezzel bezárni?

Hogy ne lógjon ki a hatvanas lefele az asztalra, főleg hogy én elég sokat hordozom a gépet (demópartykra, Amiga Klubba járás). Amúgy az egész csak teszt volt, a hatvanas overclock nélkül nekem is a becsukott trapdoor alatt lakik és semmi baja. Igazából egy desktopba épített BPPC projekthez teszteltem a dolog hőállóságát - hát FAIL. Ahhoz a projekthez akartam majd custom trapdoort és egyéb belső légterelő alkatrészeket nyomtatni... Ezek most kútba estek, nagyjából.

Pityusz
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 31. 20:25


Fiúk!

Valaki árulja már el, hogy B1260-as kártyánál,hogyan lehet trapdoort használni,pláne magasítás nélkül...

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 31. 20:49 - Szerkesztve: siz


Quoting: Pityusz
Valaki árulja már el, hogy B1260-as kártyánál,hogyan lehet trapdoort használni,pláne magasítás nélkül...

Tök simán. Csak kártyával párhuzamos RAM foglalat kell rá (tehát vagy nem T változatú kártya vagy lecserélt foglalattal). Ez pl. konkrétan az enyém (bár itt még nem nálam volt):


dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 31. 23:39 - Szerkesztve: dh1


Yellow Dog: tudnal ilyet gyartani nekem?

Sega Master system light gun/Phaser 3050
(Adaptator to do Actionware's phaser)
----------------------------------------

Needed:
- 1 sub-d 9 pins (Female)
- 1 sub-d 9 pins (Male)
- 1 10K Ohm resitor
- 1 short 9 wires cable
- A Sega Master system light gun 3050 (or compatible)

To Amiga Joystick Port 2 To Sega phaser 3050
(sub-d9 female) (sub-d9 male)
------------------------ -------------------
Pin Pin
5 (Trigger) <--------------> 6 <---|
6 (LP Signal/HitSense) <--------------> 7 | 10 K Ohm resistor
7 (+5V) <--------------> 5 <---|
8 (Ground) <--------------> 8

Remark:
The 10K Ohm resistor can be also plugged between pins 5 & 7 of the amiga port 2

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Sze. 01. 09:40 - Szerkesztve: charlie


@siz:
A kep amit linkeltel csak AmiBay loginnal latszik. :)

@Pityusz:
Berakom a 128MB-s RAM modult a kartyaba, betolom a kartyat az 1200-es aljaba, es racsukom a trapdoort. Igy. Minden gyari allapotu. Ahogy siz is mondta, vannak kartyak, amin 45 fokban dontott RAM foglalat van, amit gyarilag toronyba szantak, azok nem fernek be. De a legtobb amirol en tudok es en lattam, az nem olyan, hanem a PCB-vel parhuzamosan all a RAM, ha beledugod. A hatranya ennek, hogy nehezebb hutest applikalni a 060-ra (ha tulhuzod, gyarilag nem kell), ill. csak egy oldalas/nagyon vekony ketoldalas RAM-ok fernek be.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 01. 10:32


Quoting: dh1
tudnal ilyet gyartani nekem?

Igen, holnapra nem ígérem, hogy bejutok a postára, de a jövő hét elején biztosan, ha úgy megfelel. Címet emailben küldd át légyszi.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 01. 10:34


El is felejtettem, megnéztem a pong mellé kapott pisztolyomat, de abban csak egy mikrókapcsoló, vagyis két kis érintkező lemez van, valamint egy fotoellenállás, minden elektronika nélkül, és szerintem kellene bele lencse is, de az sincs, szóval valószínűleg ebben az állapotában nem működőképes. :-(

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 01. 13:57


Quoting: charlie
@siz:
A kep amit linkeltel csak AmiBay loginnal latszik. :)

Köszi. Áttöltöttem magamhoz és újralinkeltem.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Sze. 01. 19:34 - Szerkesztve: dh1


Yellow:

TROJAN phazer gun
TROJAN

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 01. 20:10


Hú, ez sokkal komolyabb mint az enyém :-) Lencse is van benne?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Sze. 11. 23:36


Quoting: charlie
Na, nem tudom, melyik topicba linkelte be anno az A1200 trapdoort amit printeltem, de update:


beszeltem a sraccal, naluk ilyen problema nem volt, de csak 030-as kartyaja van, mondjatok valami progit amivel minel jobban be lehet futeni a 030-ast

amugy BPPC-hez van kulon tervezett trapdoor ...

https://www.thingiverse.com/thing:2522880

PeachMan
Tag

# Elküldve: 2017. Sze. 13. 09:28


"Black Magic" A500

Nagyon csúnya állapotban volt a burkolat, ezért picit pimpeltem :)

https://www.youtube.com/watch?v=UnHWnSvhWm8

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Sze. 13. 11:10


peachman
Szep lett! Ennek a HC508 nak viszont kellene egy doboz. Ugy lenne az igazi.

<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 73 . 74 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
 
 

Powered by discussion forum software miniBB™ © 2001-2024