Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 73 . 74 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 06. 14:08 - Szerkesztve: dh1


Quoting: BSzili
Apollo Team-nek Vampire kísérleti nyúl


nade azt anno ezt megmondtak, nem ertem a problemat
kijelentettek, hogy sajat gepet akarnak, ez kb mint a PPC kartyak, atmeneti vagy akar developer verziok ...

tovabbra sem ertem mi a baj

Gunnar ... ezt sem ertem, nem kotelezo megvenni, nem kotelezo hasznalni ... a project nem ugy indult, hogy megkerdeztek mit szeretnetek, es ehhez kepest mas lett ... szoval azt megertem, ha valaki nem ert egyet az irannyal, szive joga, de a tobbi nekem magas ... :)

ez van, majd lesz masik Vampire, egy teljesen uj gep, uj hazban, uj alaplappal stb ... ez volt mindig is a cel, mi most erre dobtuk ossze a zset nekik azzal, hogy megvettuk az elso szerias kartyakat ...

azert nem kene "bantani" oket mert nem kene meg egy NATAMI kudarc, bar ugye ez sokkal tovabb jutott ... jelenleg

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Júl. 06. 15:04 - Szerkesztve: dino


Szerintem csak lairta mindenki a velenynet, nem bantottak. A kuka meg poen voot, nevettunk oszt jovan.
Viszont az szerintem sokmindent elarul, hogy a Gunnart majdnem minden forumrol kitiltottak, ahogy BSzili mondja.
Quoting: dh1
Meg egyszer, megis te mit varsz? 320x200-ban hajtasz egy A500-at 100 evig? Vagy megis mit???

Valahogy ezt en ugy tudnam elkepzelni, mint ahogy anno Picasso II vagy CV64
karyakon oldottak meg, vagyis atengedi magan az Amiga VGA jelet.
Attol meg mehet az RTG nyugodtan, ered mire gondolok?
Az IMHO szimpatikusabb lett volna.

Szerk:
Amugy ha mar FPGA es hogy soha nem lesz olyan, mint egy pc, vagy mekk, vagy akarmi. Legyen olyan FPGA amiben beletesznek x86 magot is, parhuzamosan tudjon mukodni, mint a regi emulatorok, egy billkombinacioval lehessen kapcsolni...
Nekem ez lenne az almom.
Regi vas, regi hazban, es az FPGA elbirna a morernebb Amigas cuccokat is, meg kivalo emulacio is lenne mas kornyezethez... :)
Tenyleg, ha beletesznek egy FPGA ba egy magot, az emulacionak szamit? :)
Jol kitalaltam :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 06. 15:16


Quoting: dino
Amiga VGA jelet


de ha az egyetlen HDMI kimenten van AGA/ECS/OCS es RTG is akkor mi a baj? az, hogy nem kell ket monitor? :) vagy mi?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Júl. 06. 15:18


A Natami kudarcot csak maguknak koszonhetik. Kb. ugyanazok az emberek, ugyanazzal a viselkedesmintaval okoztak, akik itt kavarjak a szart es igergetnek meg toljak a hypeot. Nehogymar mi tehessunk rola, hogy aztan nekik nem sikerult leszallitani amit beigertek.

Amugyis, az OS4 bukasaaert is a "fikazok" lettek felelosse teve mindig, aztan kozben kiderult, hogy igazabol nem kellettek a fikazok, a Hyperion elintezi a sajat rendszeret magatol is...

Szoval ez ilyen. Az orok nextgen Amiga dilemma. Ha akarok egy gyors RTG gepet, akkor nextgen, es igazabol egy 12+ eves Pegasos II is agyonver barmilyen Apollo Core-t meg Vampire-t. Ha meg a regi Amigamat akarom akkor miert cserelnem le egy uj alaplapra, meg mindenre, hogy aztan lassabb legyen mint egy nextgen gep. Egy gyors CPU bovitesnek, akar onboard RTG-vel, lenne ertelme, egy AGA reimplementacionak es bovitesnek mint jovokep kb. semmi.

4MB chipram, eljen, ez a jovo... Seriously? Amikor a 2 eves laptopomban 2 giga RAM van a mobil Radeonon, es masfel giga az integralt(!) "semmiresejo" chipseten?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Júl. 06. 15:26


Quoting: dh1
az, hogy nem kell ket monitor? :) vagy mi?

Lattal mar Picasso II, vagy CV64 kartyat? Pont azert hoztam fel.. mert ezeknel nem kell ket monitor...persze modernebb kontosben lehetne megcsinalni ugyan ezt.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Júl. 06. 15:54


@dino:
Igen, es manapsag tolonganak a multisync monitorok, es pluszban analog videojelet digitalis HDMI-be konvertalni is trivialis. :) Ne hulyeskedjunk mar.

Ha valamihez, akkor ez sokkal inkabb hasonlit a PicassoIV-n levo flickerfixerhez mint feladat. Az meg egy kelloen bonyolult darab, nem is sokan probalkoztak hasonloval. A CVPPC/BVPPC "promocioja" szoftveres es nagyon limitalt, a kovetkezo kartya ami hasonlo stuntot csinalt az az uj VA2000CX annak a flifi modulja, de az meg egyelore ECS only, mivel hiaba toszkodjuk az embert az AGA verzioert.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Júl. 06. 16:14


Scandoublert is meg lehetne oldani, ezeket a kartyakat azert hoztam fol, mert atengedik magukon az Amiga jelet...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Júl. 06. 16:21 - Szerkesztve: charlie


De nem tudod 'atengedni' az analog PAL jelet digitalis HDMI-re, ez az amit magyarazok. Oda aktiv es eleg brutal logika kell, kb. egy komplett flifi. Analog VGA-t meg senki nem akar implementalni 2017-ben, es ezt helyesen teszik.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Júl. 06. 21:23 - Szerkesztve: dino


Akkor mi a jo megoldas? Az emulalt grafika, es az emulalt hang?

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 06. 23:17 - Szerkesztve: siz


Az én véleményem szerint az ultimate classic bővítés:
- gyors (akármennyire, akár 100MHz+) 68060 kompatibilis CPU emu (FPU-val és MMU-val)
- 128 mega fastram
- scandoubler/flickerfixer
- RTG
- A500-as változatokon még SD kártya hely
- opcionálisan wifi

Ha ilyen lenne abból valszeg minden Amigámba vennék.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Júl. 06. 23:33


annyira, hogy nekem is van CV64, itt te nem erted ... ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Júl. 07. 05:47


siz
+1

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Júl. 09. 19:46 - Szerkesztve: charlie


Büff...



Hogy mondtad, vempájör? Áh, nem érint...

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 10. 09:24


Quoting: yellowdog
Nekem jelenleg 4 vagy folyamatban, szóval újat nem fogok mostanában ;-)

Es mi az a negy, ha lehetek indiszkret!

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Júl. 10. 10:00


Olyan XT korabelinek tűnnek... :-D

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 10. 14:27


Postolnék néhányat, valójában tegnap A1200 tulaj lettem. Örö' é' bódottá'.

URL

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 10. 15:57 - Szerkesztve: yellowdog


Quoting: stingerhu
tegnap A1200 tulaj lettem

Szép kis induló pakk :-)

Quoting: dekanyz
Es mi az a negy

1., Egy PS2 kontroller illesztő az joy portra. Készen van, vagyis működik, tetszetős dobozban is van már, de közben eszembe jutott egy plusz funkció amit még bele akarok implementálni, és azután lesz igazán készen. A plusz egy un. REC funkció lesz, rögzíti a mozgást, és ha mondjuk a kurva nehéz pálya egy részénél elvérzel, csak újraindítod az adott pályát, a rögzített adatok alapján a kontroller elmegy neked addig, ahol abbahagytad, majd ott (vagy természetesen bárhol előbb is) vissza tudod venni az irányítást. Ezt gyakorlatilag a lustábbak tudnák értékelni, vagy akinek már nincs idegzete századszor is újra meg újra nyomni egy adott pályát, mert mindig csak egy kicsit jut mondjuk előbbre :-D

2., Gotek Floppy Emulátor Androidos vezérlése, ez gyakorlatilag készen van, párat már el is adtam belőle, ami hiányzott az a Pro verziója az apk-nak, több hónap kihagyást követően pár hete elkészült, tehát ez mondjuk teljesen kész van. Persze lehet csiszolgatni az apk-n, lehet még plusz ötleteket beletenni, de ettől függetlenül ez egy kész, komplett termék.

3., A1200 4MB FAST RAM, ez is készen van, prototípus szinten, igaz már gyári panelen. A gépemben már szépen ketyeg :-) De gondolkodom, hogy felbővítsem 8MB-ra, ekkor ugye új panel kell majd és az legyen egy kész termék, de még ennek sincs itt vége...

4., WiFi fájlátvitel Amiga és PC között ESP8266-al, most ezen dolgozom, ha elkészül és megfelelő lesz a sebessége, én olyan 80-100 kByte/s-ot szeretnék, az már szerintem vállalható, akkor vagy külön cuccként clock-port verzióként lesz elérhető, vagy a fentebb említett FAST RAM kártyára implementálom, ez még a jövő zenéje ;-)

Szóval nem unatkozom, a házfelújítás mellett... és tervben van egy játék is, a Konami Super Cobra minél pontosabb átirata, lehetőleg A500 alapgépre :-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 10. 16:14


Utóbbi WiFi egységet tervezem majd még C64-hez ill. C16-hoz is illeszteni, bár előbbihez, C64-hez már létezik ilyen, de az valamiféle AT parancssoros BBS modem, ami szerintem nem sok mindenre való, ami a használhatóságát illeti.

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 10. 16:39 - Szerkesztve: siz


Ha érdekel a véleményem, akkor nem integrálod a FastRAM kártyára a wifi cuccot, mert akkor pl. Blizzard (vagy más) kártyával együtt nem használható.

Peti
Tag
# Elküldve: 2017. Aug. 10. 16:45 - Szerkesztve: Peti


Csárli: aztaqr... Milliárdosnak teccik lenni? :)

Sárga kutya: a ps2 kontrollered űberjó! Meg van már, hogy kb. mennyi lesz? Amúgy a kontroller analóg része egér kompatibilis?
És: a 4 megás bővítőd is szuper, de mindenképp csináld meg a 8 megás verziót is!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Aug. 10. 18:10


Quoting: Peti
Sárga kutya: a ps2 kontrollered űberjó!

Ilyen nekem is kell, szoljatok, ha kesz lesz. Baromijo otlet, hogy ne kelljen elejerol jatszani a palyakat.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Aug. 10. 21:26


Quoting: Peti
Csárli: aztaqr... Milliárdosnak teccik lenni? :)

Ó, nem, csak volt idő, amikor ezek lófaszt sem értek. :D
Ma már a nagyonnem olcsó kategória, de én anno vettem A4000D-t, 060-as ppc-vel, cybervisionppc-vel 90kHUF-ért. Nem ma volt. :) (és akkor ez a nagyon "baráti" árszínvonal volt, hozzátenném :D)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Aug. 11. 00:03 - Szerkesztve: dh1


En Rachy fele Petunia koder Micronik A4000T+busboard, 060/PPC, CV64 + aprosagok 40 000-ert, mondjuk nem ment ezert lett 90e-rol 40e es 5-6 evig szerelorol szerelore jart, mig ChainQ - nagy koszonet - a PPC-t meg nem javitatta! Koszi +1x!

Balage
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 11. 01:36


Quoting: stingerhu
Postolnék néhányat, valójában tegnap A1200 tulaj lettem. Örö' é' bódottá'.


Gratula! Tenyleg szep kis csomag, sok bódottá'ot hozza :)
(Tessen vigyazni a kertbe kimenet!)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Aug. 11. 13:27


@Peti:
Ebből sajnos csak a BPPC plusz BV, a B1260 meg az egyik CSPPC kb. 1/3-a az enyém. :) De jól néz ki a cucc így egyrakáson.

Peti
Tag
# Elküldve: 2017. Aug. 11. 14:50


Da: ha jól látom (99,9%), a B1260-on 71E41J maszkos a CPU. És az mit jelent, hogy az 1/3-a a Téd: pl.: az oszcillátor, meg egy pár ellenállás, egy kevés kondenzátor, plusz még 1-2 memória-foglalat? :))
De azért valóban gyönyörű látni ennyi Amigás kártyát (remélem működik mind) egyben. Csodálatos...

Hát igen: az egyik életcélom, hogy legyen egy BPPC/CSPPC-m B/CVision PPC-vel.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Aug. 11. 15:44 - Szerkesztve: charlie


@Peti:
A B1260 az nem Rev.6, ellenben az egyik CSPPC igen. Az meg ugy az enyem 1/3-ig, hogy en vettem, hibasan, es CPU nelkul, valaki meg segitett megjavittatni, es meg nem tudtam visszafizetni a javitas arat. Ezzel kb. azt is elarultam h. a vetelarhoz kepst mennyi volt a javitas, sacc.

En a BPPC-t amugy nem ajanlanam eletcelnak. Remek kis kartya, jo vele eljatszani (az enyem csak 040-es) de egy B1260 es egy valamilyen nextgen Amiga, vagy MorphOS-t futtato PowerMac kombinacioja kompatibilisebb, sokkal gyorsabb es kevesbe maceras, ha mar feltetlenul PPC-zni akarsz. A CSPPC ugyanez, hogy egy MKII igazabol boven sok, classic Amigaban, es melle vegyel inkabb egy nextgen/emu/stb barmit, aminek 2017-ben is szamottevo teljesitmenye van (nem, a Vampire nem tartozik ebbe a korbe).

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 11. 16:41


Quoting: Peti
a kontroller analóg része egér kompatibilis?

Ezt egy kicsit részleteznéd, akarom mondani, konkretizálnád, hogy mire is gondolsz pontosan?

Quoting: Peti
Meg van már, hogy kb. mennyi lesz?

Nincs, hiszen még nincs készen, alkatrészben olyan 3eFt körül van, ha jól emlékszem. Pár éves dolog ez már, talán 2015-ben rendeltem az alkatrészeket. Összeraktam de egyszer csak jött a FAST RAM ötlet és ezt félretettem. Működött szóval nem mozgatott annyira, a másik dolog jobban érdekelt, hogy meg tudom-e csinálni, és persze a gép használhatósága miatt is fontosabbnak tartottam. Irányítóhoz kell a WHDLoad, WHDLoad-hoz meg a FAST RAM ;-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Aug. 11. 16:45


Quoting: dino
Ilyen nekem is kell, szoljatok, ha kesz lesz

A nyák-ot már úgy terveztem, hogy rákerüljön a SRAM, szóval csak meg kellene írnom a programot... ami félig készen van, működik a rögzítés, de még nem "piacképes" kicsit foglalkoznom kellene vele, a de a fenti dolgok miatt most nem nagyon volt rá időm, illetve prioritásban hátrébb sorolódott ;-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Aug. 11. 21:30


Quoting: yellowdog
hogy rákerüljön a SRAM, szóval csak meg kellene írnom a programot..

Hat, baromikivancsi lennek ra. Az otlet szerintem egeszen kituno. Szolj, ha elesedik :)

<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 73 . 74 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
 
 

Powered by bulletin board script miniBB™ © 2001-2024