Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 73 . 74 . >>
Szerző Üzenet
AZka
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 17. 16:17


ohhh azt hittem valami new AMIGA emulátor :D

Stack J.
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 17. 20:29 - Szerkesztve: stackj


Ez az Amiga 500-as egy régi barátomé volt. Sokat játszottunk rajta ifjú koromban. Mikor beköszöntött a PC-korszak, akkor a padlásra tették, így került hozzám. Kaptam vele sok-sok lemezt, tartozékot. Ugyan kissé megsárgult, gumilábai elfolyósodtak, de még mindig teszi a dolgát, azaz kellemes órákat szerez az előtte ülőknek. Nos: gonosz, világuralmi tervem az, hogy ezt az öreg hölgyet a nyár folyamán eredeti pompájába visszaállítsam.

Kukacmarci
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 18. 12:44


Ezzel van valakinek tapasztalata?
Mennyire jó ez?
SD2IEC

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 18. 16:06


Quoting: Kukacmarci
Ezzel van valakinek tapasztalata?

Konkrétan ez a verzió érdekel vagy úgy általában az SD2IEC?

Magát ezt a verziót nem ismerem, az SD2IEC-et (mint firmware-t) viszont igen: gyors, kényelmes, jól használható cucc, nem is túl drága (belülről ugyanaz, mint amit egy magyar srác SDrive1564 néven árul - nem olcsón). Sajnos ez csak protokollt emulál (JiffyDOS-szal azért nagyon gyors!), ezért az utántöltős játékok nem mindegyike megy vele. Ez talán annyira nem baj már, mert a legtöbbnek van IDE64 fixált változata, az ezzel is menni fog. Ami viszont valami speckó gyorstöltőt akar használni (régi IRq loaderes játékok, összes utántöltős demo - akár régi, akár új -) viszont nem fog menni vele. Ahhoz 1541Ultimate kell, 4-5x ennyiért.

Aragon
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 18. 16:50


Quoting: siz
SDrive1564

Srac honlapja szerint utantoltos progikat is kezeli. Akkor nem hiba nelkul nyilvan. Jo kis cucc azert. Ha valami nem menne emubol, errol kiirhatod real lemezre.

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 18. 21:08


Quoting: Aragon
Srac honlapja szerint utantoltos progikat is kezeli

Persze, kezeli. Némelyiket, a régebbieket. Itt a readme-je, ebben le van írva, hogy melyik gyorstöltőket tudja.
Én egyébként szeretem, a legnagyobb előnye, hogy egyben lát(hat)od a teljes SD kártyát, hasonlóan, mint az IDE64-nél, viszont műxik más géppel is, mert nem cartridge.
Én pl. C64-hez IDE64+1541U kombót használok, plus/4-hez meg SD2IEC+UK1541-et (ami KERNAL loader-rel megy, az SD2IEC, ami nem, azt meg UK1541-el emulált 1541-el)

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 18. 22:41


Quoting: dino
Minden elgondolas erdekel, kifejtened konkretabban?


Hát ennél konkrétabban nem nagyon tudom. A Keyrah-nak van egy power bemenete,ezt táplálod kívülről egy megfelelő usb kábellel. Belülről (ahonnan most táplálod delejjel a keyrahot) beforrasztassz egy mikro usb kábel végét, a dugót meg bedugod a Rpi-be. Szerintem.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Ápr. 19. 00:59 - Szerkesztve: dh1


Itt jegyzem meg, hogy a SD1564 debutalasa egy joval korabbi AmiConon volt. En vittem, bemutatora. Elso szeriabol. Ugy kb. mindenki lesz...rta :D A szerkentyut egy ismeros gyartja, Szekszardon. Ez volt idehaza az elso SD2IEC cucc. Persze azota boldog boldogtalan gyartaja. Jo vas, de utantoltosekkel nem birkozik meg. 10-bol 8 nem megy (most sem). Egy ismerosom nemreg vett ebbol az uj verziobol es a "hiba" ugyan az ... de amit kinal azt kivaloan tudja.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Ápr. 19. 01:17 - Szerkesztve: charlie


A miértekről (bár ez inkább a 8 bites topicba volna való):

SD2IEC/SDrive1564:
Nem 1541 emulátor, csak az IEC protokolt implementáló meghajtó. A gép fénykorában is voltak olyan meghajtók, amik nem voltak 1541 kompatibilisek, ez ezekhez hasonló. Általában a saját gyorstöltővel rendelkező utántöltős cuccok nem mennek, mivel ezek kódot töltenének fel a meghajtóba, hogy ott fusson, de erre ez a hardver nem alkalmas. A kompatibilitást - ahogy Siz is írta - úgy növelik, hogy a sima döglassú IEC protokoll mellett még egy rakás gyorstöltőt és JiffyDOS-t meg miegymást szimulál, de így sem alkalmas pl. demoscene célokra. Játszani azért lehet róla, utántöltősökkel is, többnyire az IDE64 és/vagy 1581 fixelt verziókkal. Hobbi célokra ideális, olcsó(bb).

1541Ultimate:
Hardveresen (FPGA) emulálja a 1541 hardverét, vagyis a meghajtó belső CPU-ját, memóriáját és a VIA-kat, stb. A meghajtóba kódot feltöltő cuccok is futnak. Teljesen (99.99%) 1541 kompatibilis. És annyiba is kerül. Pro usereknek kötelező, hobbisták/játékosok beérhetik az SD2IEC-cel is.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Ápr. 19. 13:14 - Szerkesztve: dino


Quoting: szucsi65
Hát ennél konkrétabban nem nagyon tudom. A Keyrah-nak van egy power bemenete,ezt táplálod kívülről egy megfelelő usb kábellel. Belülről (ahonnan most táplálod delejjel a keyrahot) beforrasztassz egy mikro usb kábel végét, a dugót meg bedugod a Rpi-be. Szerintem.


Aham, ertem, de oda van irva, hogy
"this is not a power konnector!"
igy en nem mertem onnan megtaplalni...
Talan latszik a kepen is a felirat:
kep

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 19. 14:50


Quoting: dino
en nem mertem onnan megtaplalni

Meg kell nézni, hová megy a +5V-os szál. Ha közvetlenül az MCU-ba, ahogyan az USB adatvonalak is, akkor az nem lesz jó tápellátásnak.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Ápr. 19. 15:10 - Szerkesztve: charlie


Nem az USB csatlakozohoz van irva hogy nem power adapter, hanem a floppy power csatlakozo szeruseghez. Megy egy nyil oda... Vagy nem ertem a problematok? :) Az a floppy tapcsatlakozo szeruseg az A600 keyboard LED-jehez van, arra irja h. ne kosd oda a delejt paraszt.

Szoval az USB-rol (meg azokrol az extra pinekrol) nyugodtan lehet tapolni a fosch-t.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Ápr. 19. 15:30


Quoting: charlie
Nem az USB csatlakozohoz van irva hogy nem power adapter, hanem a floppy power csatlakozo szeruseghez.

Koszonom, hogy felkapcsoltad a villanyt. :)

Aragon
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 19. 17:31


Quoting: dh1
mindenki lesz...rta

Ahogy feltunt, nekem is megtetszett. Rogton vettem volna egyet, de eppen amigat keszultem begyujteni. Az 1541-em is bedoglott.. na majd ha lesz altalanos alapfizetes, abbol majd jol megveszem.

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 19. 19:12 - Szerkesztve: alivemoon


AMIGA 600 Portable :)

Travel
HozomViszem funkció...

Szelőzés
Szellőzés és laptop tápegység.

Nyitnikék
Nyitnikék! Heveder és hátizsák csatt.

Bekapcs gomb!
1db bekapcs gomb!

Sencor
LCD start screen! Ezt lehetne a másik topikba is rakni: Sencor SLE 1660M4
Mindentud, ami AMIGA-hoz tudni kell és +12 voltról üzemel. HDMI-re kötve a vampír, OCS scartra. Távkapcsolóval is lehet váltani közte.

BackStage
BackStage - szétbombáztam a tévét, nem bonyolították agyon, egy panel és az LCD + 2db hangszoró.
Látható a PICO PSU is.
Eredeti AMIGA táp dugot és kábelt nem akartam szétvágni és van hely a dobozban, így inkább feltekertem.

Buli!
Na indulhat a buli!

Most a festésen gondolkodom és egy borításon, az LCD szalagkábelei takarására.

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 19. 20:23


Nem rossz, de ha már egyszer mobil lett akkor már csak egy külső tápcsati kell, és mehet akár szivargyújtóról is az autóban.
A dobozt te gyártottad, vagy volt egy pont ekkora?

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 19. 20:28 - Szerkesztve: alivemoon


Obi-s doboz, ha jól látom még a vonalkódot rajta is felejtettem :)

Szelőzés
Laptop tápegység, jobb felső sarokban, egy szabvány 12V laptopp csatiba van dugva.

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 19. 20:43


excuse moi

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 19. 20:54 - Szerkesztve: szucsi65


Quoting: charlie
Szoval az USB-rol (meg azokrol az extra pinekrol) nyugodtan lehet tapolni a fosch-t.

Lehet, de én a kapcsolót is közbeiktatnám ha már egyszer olyan is van, de persze csak akkor ha közvetlenül a powert kapcsolja.

Aragon
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 20. 08:44


Fú de hiányzik a 600asom! Gyönyörű kis gép. És okos is.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Ápr. 20. 09:25


alivemoon

Gratula.

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 25. 23:21


Urak,

Aki erintett az Amiga 500 repro box temaban: Holnaputan azaz Csutortokon nalam lesznek a muanyag fulek, igy megkezdodhet a cuccok atvetele, mindenkinek aki jelentkezett emailben, atkuldom a tudnivalokat. Fun fact: a keszlet fele mar elment, lehet, h tobbet kellett volna csinaltatni - na de majd a kovetkezo projectben :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Ápr. 26. 12:35


Az utolso 3 darabot majd alig fogod tudni eladni... :D (Ne legyen igazam!)

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Ápr. 27. 21:31


Nálam vannak a műanyag fülek, lehet jönni a cuccokért.

Awe
Tag

# Elküldve: 2017. Máj. 06. 12:28


Sok-sok várakozás után megérkezett az 1541 Ultimat II+ kártyám!





dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Máj. 06. 13:41


Zsir!

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Máj. 06. 22:41


Grat!
Nekem is tegnap ért ide. Csak az szép piros (és a 1541U2-höz képest nagyságrenddel minőségibb házzal).

Awe
Tag

# Elküldve: 2017. Máj. 07. 15:43


Igen, ezt én is észrevettem. Nagyon pöpec a ház anyaga. Beraktam a SIDFx-et is valamint a LumaFix -et. Még a PLA helyére megy egy FPGA, valamint megy bele egy SVIDEO fix is az RF helyére.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Máj. 07. 18:47


ooo svideo kimenet C64-re? az mennyibe faj?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Máj. 07. 19:20 - Szerkesztve: yellowdog


s-video fix mit takar pontosan? Csak azért kérdezem, mert C64-en a megvan a luma és chroma jel:

8 pólusú kimeneten

<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 73 . 74 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
 
 

Powered by community script miniBB™ © 2001-2024