Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 73 . 74 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Már. 06. 14:58


Quoting: dh1
Igen, hozzam kerult!
Amugy valaki kiderithetne mi lehet a kozepso full size kartya, baromira orulnek neki ... A2000-ben ha bent van akkor kiut minden mas zorro kartyat ...

Bizony ez nalam is igy volt, van egy 030/50 es Apollom azon van 32MB az egyik slotban, elvileg 64MB ot kezelne ez a procikartya doksi szerint, de ha mindket slotban RAM volt, ha telemasoltam fagyott meg a sysinfo is baromsagokat irt.
Quoting: dh1
Deinterlace 2000 es az A2630 kivaloan muxik! Hasit az A2000!
Genlockot nem probaltam (amugy ezt es a TBC-t gratisz kaptam meg Mohikantol :)

Mazlista :) mostanaban ugylatom jo sokat koltesz te is Amigara :) amit anno eladtal, most szep lassan visszaszerzed ;) igyvan ezzel az ember, jomagam mar nagyon regen nem adtam el semmit, mert a szivemhezno minden :D
Quoting: dh1
Jol gondolom? A processzorkartyak meg 32 bitesek tehat ott ezert lehett joval tobb ram is?!

Igen ez igy van, a fenti peldam.
Quoting: dh1
PFS3-at most fogom felrakni Dino mester! :) majd referalok! :)

Hajra, de az egyel elobbi postomra nem valaszoltal :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Már. 06. 15:05


Egyebkent nalam az sem vilagos, hogy ennek az Apollonak van SCSI vezerloje doksi szerint 3.5mb/s az adatatvitele,(kb tudja is sysinfo szerint) valahogy megsem erzem, hogy szaguldana egy sima A1200 as bootidobe meg masolasba is szarra veri. Ezazert lehet gondolom, mert lassabbak a buszok. Pedig a procikartyan van a SCSI es megis. Megneznem azert a csarli gepet, hogy az mennyire gyors, marmint nem a 060 ra gondolok, hanem az adatatvitelnel raver e egy A1200 re. Erdekes...De az is lehet, hogy a hiba az on(azaz az en) keszulekemben van...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Már. 06. 18:02 - Szerkesztve: dh1


dino: a 2 mega chipram-os postra gondolsz? Sajna most nincs keret erre, e-bay-en a 2 mega chipram bovitok annyiert mennek mint most az A2630-at vettem 4 megaval ... vagy van olcsobb megoldas is?

Jelen allapotban holnap veszem meg ha minden igaz az A600-at abba megy az Apollo 620 8 megaval , egy CF ide es kesz ...

Nem sikerult a regi gepeim nyomara jutnom, bar nem is tudom hol kene keresni ... amigaapron irtam erte hatha a tulajok meg olvassak ... de senkisem jelentkezett :(

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Már. 06. 18:15


Quoting: dh1
Nem sikerult a regi gepeim nyomara jutnom, bar nem is tudom hol kene keresni ... amigaapron irtam erte hatha a tulajok meg olvassak ... de senkisem jelentkezett :(

Erre voltam kivancsi. Sajnos azota mar gondolom tobb gazdat is valtott, ugymeg nagyon nehez kinyomozni...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Már. 06. 18:24


dino: te sem vagod mi lehet a kepemen a kozepso nagy full size kartya?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Már. 06. 18:46


Quoting: dh1
dino: te sem vagod mi lehet a kepemen a kozepso nagy full size kartya?
Kepen eleg rosszul latszik, nincs valami info valahova rairva?
milyen csatik vannak rajta? Valami SubD aljzat, meg composite? Nem lattam meg ilyen kartyat.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Már. 06. 19:18 - Szerkesztve: dh1


dino itt a kep nagyobban:

http://kephost.hu/share-F3F1_4D45C114.html

semmi info, gyarto vagy tipusszam ...
egy ae 504 felirat van rajta de neten nem talalok semmit ...

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Már. 06. 19:26


Quoting: dh1
dino: te sem vagod mi lehet a kepemen a kozepso nagy full size kartya?

Pár chipfeliratot szedj össze és keress rá a neten, hogy milyen Amigás kártyán volt ilyesmi.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Már. 06. 19:51


TCH: megtortent ... semmi eredmeny ... eddig

geek
Tag
# Elküldve: 2011. Már. 06. 20:17 - Szerkesztve: geek


A 3db ITT feliratú IC emlékeim szerint video jelfeldogozó proceszor. Az ITT fejleszetette a TV készülékekhez, videomagnókhoz. (Már nem tudom miből bontottam ki ezeket a típusokat.) A mellette lévő Sony IC is hasonló feladatot lát el. A kártya 3 csatornás az szinte biztos az alkatrészek párosításából, elrendezéséből ítélve. Talán valami video jelkeverő lehet....

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Már. 06. 20:21 - Szerkesztve: dh1


A Sony chipekre keresve en olyan leirast talaltam, hogy azok framebuffer memoriak ... de en nem ertek hozza ... a kartya valszeg Zorro III-as mert ZII-es A2000-ben nem mukodik ... vagy rossz :)

Sony CXK 1206 is a video field memory array for a 4 bit field. 6x 1206 = 24 bit color
ITT UVC3130 is a high speed A/D-D/A converter - one per RGB channel.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Már. 11. 16:27 - Szerkesztve: dh1


Új képeim itt:

http://indafoto.hu/dh1/amiga_things

Egy kis adalek ... ahogy BBOAH-n irjak, tenyleg huteni kell a 020-ast, mert 25 mhz-n tulmelegszik (bar nekem a Sysinfo 27 mhz-et mer mindig) es random fagyni kezd 10-15 perc utan ... csak hutoborda nem eleg ... kell ra venti, szal az abszolut zajmentes tuningolt A600 max 10 percig letezik ... :)

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Már. 11. 20:44 - Szerkesztve: TCH


Hacsak nem szerzel bele egy olyan kareszt, amin 50 MHz-es 030 van, mint a Blizzardokon. Azokon még passzív hűtés sincs.

VAGY

Teszel bele egy Harmsot. Abból van 14, 21, 28 MHz-es is és az is hűtés nélküli, mert rendszerint egy sokkal nagyobb órajelre szabott CPU van rajta.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Már. 11. 21:46


Quoting: dh1
Új képeim itt:

NAgyon szepen rendben vannak a gepeid, gratula. Az A2k dobozara viszont raferne egy szep festes. Vegul is latom sikerult ledeket szerezned. Mibol szedted ki?

Quoting: dh1
Egy kis adalek ... ahogy BBOAH-n irjak, tenyleg huteni kell a 020-ast, mert 25 mhz-n tulmelegszik (bar nekem a Sysinfo 27 mhz-et mer mindig) es random fagyni kezd 10-15 perc utan ... csak hutoborda nem eleg ... kell ra venti, szal az abszolut zajmentes tuningolt A600 max 10 percig letezik ... :)


Nahat ezt nem gondoltam volna, hogy huteni kell...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Már. 12. 00:06


Quoting: TCH
Hacsak nem szerzel bele egy olyan kareszt, amin 50 MHz-es 030 van, mint a Blizzardokon. Azokon még passzív hűtés sincs.


Ahogy en olvastam majd mindegyik A600 trubinat huteni kell ...

Apollo 630-asokat is huteni kell! Fotokon is nagyreszt igy szerepel.

Avagy a vadiuj ACA630 ... brutalis huto van rajta!

Harms fele kartyak nem mukodnek az A600-ba, fizikailag sem fernek bele az A600 hazaba ... szal ezt a felvetest nem is ertem! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Már. 12. 00:09 - Szerkesztve: dh1


Quoting: dino
NAgyon szepen rendben vannak a gepeid, gratula. Az A2k dobozara viszont raferne egy szep festes. Vegul is latom sikerult ledeket szerezned. Mibol szedted ki?


Koszi! :)

Igen a 2000-es hazat festeni kene, ez az egyetlen hibaja ... bar nem tudom hol tudnam ezt megtenni :(

Kacatok kozott talaltam regi mobilracket ... annak a zold es piros ledje pont akkora! :) Okosan rogzitettem es kesz!

A3000, A4000D es A4000T meg reparalas alatt ... by Dezz

Ja meg ket C128D is szervizeles alatt all ... by Pinkarga

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Már. 12. 00:28


Quoting: dh1
Harms fele kartyak nem mukodnek az A600-ba
Ja persze, az A600-nak nincs CPU slotja, oda van forrasztva, fasz vagyok és én kérek elnézést.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Már. 12. 10:47


Quoting: dh1
A4000T meg reparalas alatt

Gyari tower? Vagy A4000D van toweresitve?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2011. Már. 12. 16:47


Gyari tower (alaplapja), az enyem, csak dh1 eleg bator volt, hogy tegyen egy probat az eletrekeltesere, aztan majd megalkuszunk, ha mukodik.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Már. 29. 22:19


Sok egyéb gép restaurálás közben azért Amigákat is élesztettem, íme:
Ilyen volt:

Egy kicsit koszos:

Ilyen lett:

A doboz felül "icipicit" még sárga, már csak egy szabad hétvége kellene neki, hogy kikavarjam neki a Retr0Bright csodacuccot:


Nem működik még sajnos, de megtisztítottam az Amiga 1000-et is:


C128-at szabad?


dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Már. 30. 17:28


Quoting: adsr
C128-at szabad?


Termeszetesen!

Levi
Tag

# Elküldve: 2011. Már. 30. 21:24


Szép munka!

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Már. 31. 08:15


Quoting: Levi
Szép munka!


Eddig még nem volt nagy gond otthon a gépek takarításával, de amikor az asszony meglátta az 500-ast, kizavart a műhelybe, hogy ott dolgozzak... :D

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Okt. 06. 01:23


Na Amigók, sajna nem tudtam kideríteni, hogy 1991-ben pontosan mikor gyártották az A500+-omat, de az tuti, hogy október tájéki.
Úgyhogy kineveztem a mai (tegnapi) napot a szülinapjává.
Szóval boldog 20. szülinapot neki. :)

Amiga rulez!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Okt. 06. 09:05


Isten eltesse sokaig!

Ebbol az alkalombol letakarithatnad vegre! :)

Tudom le...od, de azert megerdemelne nem? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2011. Okt. 06. 09:29


TCH
Mijafranc az a sarga ize a peces tap tetejen?

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2011. Okt. 06. 09:38


vazze, szegény gép, de kibaszott sárga. Tényleg peroxidozd le, de gyorsan! :-D Ez így gusztustalan.
Dino!
Én tudom!

köztisztaságiautó sziréna :-D

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Okt. 06. 12:02


Quoting: dh1
Isten eltesse sokaig!
Köszi.
Quoting: dh1
Ebbol az alkalombol letakarithatnad vegre! :)Tudom le...od, de azert megerdemelne nem? :)
Amiga is inside. :)
Amúgy is én nem dísznek tartom. :P
Quoting: dino
Mijafranc az a sarga ize a peces tap tetejen?
Quoting: adsr
vazze, szegény gép, de kibaszott sárga. Tényleg peroxidozd le, de gyorsan! :-D Ez így gusztustalan.
A gép belül van. Az egy műanyag keret rajta, ami sárga. Ha akarom kicserélem, ha akarom lefestem, a gép a keret színétől teljesen függetlenül működik.
Én belül viselem gondját, nem kívül. :P

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Okt. 06. 12:16


En sem disznek tartom a gepeimet!
De szep, ujszeru allapotban vannak.
Mind1 feleslegesen tepjuk a szankat :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Okt. 14. 11:38


http://www.kultboy.com/joystick/38/

Hozzajutottam egy ilyenhez ...

Eleg franko, de nem tudok rajonni mire valo a PADDLE?
Tudja valaki?

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 73 . 74 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
 
 

Powered by free forum software miniBB™ © 2001-2024