Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 73 . 74 . >>
Szerző Üzenet
siz
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 18. 11:48


Tegnap rászántam egy kis időt, hogy az A2000-esem élesztgessem. A legutóbbi alkalommal már nem sikerült elindítani, mert meghalt a tápja és nem akartam a 20+ éves tápegységgel szarakodni, szóval ATX-ben gondolkoztam.
Elsőre vettem AmigaKit-től egy ATX-A2000 táp átalakítót, ami nekem nem lett jó (ha kell valakinek és el tudok menni AmiCon-ra, akkor szívesen továbbadom, nyerészkedni nem akarok rajta). Sajna ez nem jött be, mert ez TICK jelet nem ad, márpedig az én régi (német tervezésű) A2000-em anélkül nem megy, mert az alaplap nem tudja ezt előállítani.
Ezért vettem Ian Stedman-tól egy ATX-A2000 átalakítót, ez már nem csak egy kábel, hanem van rajta elektronika is, tudja az ATX bekapcsolás jeleket is küldeni+ 50/60Hz-es TICK-et és minden szükséges tápot is.
Annyi, hogy ezen csak csavarozható csatlakozók vannak, tehát kábelt és csatlakozót a végére venni kellett (Molex KK 14 pines kellene, ilyen nem kapható, 16-ost vettem és a széléről kettőt levágtam). Ilyen lett összeszerelve, most kiválóan működik:
Ian Stedman's ATX to A2000 power adapter

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Jan. 18. 13:29


Quoting: siz
TICK jel

Ez mi is? Mit csinal ez a tick jel? Letezhet az, hogy egyszer egy PCt beletettem az A2000be es az A2000 tapjarol oldottam meg a pc tapjat ez tulkepp a pece az ilyen ROBO valahanyas ipari pc kartya volt, ami molexen keresztul kapott tapot,pont elfert a bazinagy 2000hazban, na szoval bekapcsolvan szetszallt egy egyeniranyito IC a ezen pecekartyan.
Pedig a feszultsegek jol voltak, meg bekotve is, nem ertettem, hogy miert szallt szet az egyeniranyito IC. Lehet ezt a TICK jelet nem szerette?

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 18. 14:04


A TICK elvileg csak egy "órajel", ami alapján az Amiga chipset össze tudja szinkronizálni a külső/belső videójeleket GenLock-hoz. Enélkül a bigbox Amigák nem mennek, alapból a táp a hálózati feszültségből állítja elő.
Majd' mindegyik Amiga elő tudja ezt állítani alaplapon is, csak olyankor a GenLock nem megy (gondolom abban már fáziscsúszás van), de ez a korai A2000A pont nem tud ilyet.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Jan. 18. 14:14


Quoting: siz
de ez a korai A2000A pont nem tud ilyet.

Pont ez volt a bajom nekem is. A két működő A2000 gépemből pont mindkettő ilyen alaplapot tartalmaz. Mindkettőnek rossz volt a tápja :-(. De szerencsére egy közeli szaki megoldotta a kérdést, és mindkettő gép tökéletesen üzemel az eredeti táppal.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Jan. 18. 15:21


siz
Ertem, koszi.

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 23. 20:07


URL

Holnap jön a be a melóhelyemre a nyomdából a srác, viszem neki az eredeti hungarocelleket mintavételre (kíváncsi leszek, milyen lesz a fehér ipari szivacsból a repro).

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Jan. 24. 10:35


Quoting: stingerhu
Holnap jön a be a melóhelyemre a nyomdából a srác, viszem neki az eredeti hungarocelleket mintavételre (kíváncsi leszek, milyen lesz a fehér ipari szivacsból a repro).

Lehet majd olyat kérni, hogy csak a hungarocell repro? Van van négy dobozom, ebből csak egyben van eredeti hungarocell tartó.

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 24. 12:54 - Szerkesztve: stingerhu


Nos, úgy néz ki, hogy a költségek alacsonyan tartása miatt a végén lehet, hogy kartonból lesz megoldva a gép tartása is. Nem 100%, meglátom, hogy a végső árajánlatban melyik verzió mennyibe kerül. Kartonból is ki tudják szabni ugy, hogy az eredeti hungarocellel egyező oldalsó tartó legyen.

Kukabúvár: ennek kicsi az esélye, mert fullos pakkok készülnek, pontosan annyi hungarocell repro szettel, mint amennyi dobozt gyártunk. A későbbiekben nem tudom garantálni, hogy külön is készül ebből-abból, de amúgy sincs jelentősége, mert az ár szettben ennyi, azaz nem számít, hogy egy full szett készül-e, vagy csak a tartó, mert az ára ugyanaz. (amúgysem az alapanyag drága, hanem a munkadíj).

Jelenleg felvitettem az első gyártás mennyiségét 30 dbra. Néhány nap még és tudok árat is mondani.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Jan. 24. 17:04


Tag (ha mar besorolasa alapjan szolitunk meg mindenkit :D) nah kuld a rendert Teso most mar, nyomiban van, nekem csak a gyujtemenyembe kell a kep, nyugi! :) ne jpeg legyen ;)

dh1 at amigaspirit dot hu

thanx!

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 24. 18:31


éééés tényleg :D bocsi, adsr ...

dh1: megy.

YADA
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 24. 20:49


Lehet meg nevezni dobozra?

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 24. 21:07


Quoting: Yada
Lehet meg nevezni dobozra?


Még nem indult el az "én is akarok egyet" játék. Ha kész lesz, jelezni fogom. :)

YADA
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 24. 21:19


Koszi, akkor figyelem a jatek kezdetet :-)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Jan. 25. 15:24


@siz:
Csak most lattam az ATX atalakitos postod, elkerulte a figyelmem.

A -5V problemakorrel mi van? Gondolom -5V-ot nem ad ez az atalkito sem... Es olyankor pl. a bridgeboardok nem mennek, de allitolag a PicassoII-vel is gondok lehetnek.

siz
Tag

# Elküldve: 2017. Jan. 25. 15:46 - Szerkesztve: siz


De, ez ad -5V-ot is. Pont ezért nem elég a sima dugó.
Ezt írja róla Ian Stedman:
------------------------------
Original/Big box adapter (2016 PCB shown)

Suitable for installation into an ATX tower case or inside an A1000, A1500, A2000, A3000(Big Box) Amiga, this adapter provides the -5V and 'Tick' signal. For the A3000, the FAIL signal is available to use.
This is the highest rated power adapter available, it can safely handle the following power levels:
+5V @ 15A
+12V @ 8A
This yields a system power of 175W
One DIP switch sets the power switch type, momentary (as used on ATX cases) or latching (as used on original power cases.
The other DIP switch sets the 'Tick' frequency.
PCB dimensions, 68x41mm

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Jan. 25. 15:58


Na akkor "Shut up and take my money" (ha lenne! :D)...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Jan. 26. 16:21


Quoting: stingerhu
dh1: megy.


postagalamb megfagyott :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Feb. 10. 15:24 - Szerkesztve: dino


Hej, jo cucc ez?
RPI 3 hoz gondolnam C64 es hazban elhelyezve. Kerdesem az, hogy ezen a ketyeren van egy kapcsolo az USB es a Joystick port kozott, a C64 en ez a Powergomb szerepet tolti be, de itt mit?

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 10. 17:28


Quoting: dino
Hej, jo cucc ez?

Ez pontosan mit is tud, PC billentyűzetet csinál a C64-ből?

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2017. Feb. 10. 22:23


@Yellowdog: igen

@dino: ja, jó motyó :D A kapcsoló meg azt tudja, hogy vált a c64 emu által értelmezhető keymap (mintha fizikai lenne), meg az OS közötti keymap között. Egyébként oda van írva, hogy ez a dolga. :D

dino
Kék troll

# Elküldve: 2017. Feb. 12. 07:31 - Szerkesztve: dino


Quoting: ratman
kapcsoló meg azt tudja, hogy vált a c64 emu által értelmezhető keymap (mintha fizikai lenne),

Ertem, koszonom. Egyebkent tegnap megrendeltuk, honnan? Az amkittol :( de angliaba lett kerve, a haver marc 4 . en jon haza fapados repcsivel, most ket dolog miatt rettegek. Vajon teljesitik e addigra a szalitast? Termeszetesen ez is van nekik raktaron, azt irtak.
Masik diolog az, hogy el ne vegyek a repteren a biztonsagiak, mert csak kezipoggyasza lesz a havernak, ugyhogy felviszi a gepre. Szerintetek? Elveszik? Remelem nem nezik gyilkos fegyvernek, mert akkor rabasztam...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Feb. 12. 16:45


Hat elektronika ... gyanus

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 12. 20:33


Quoting: dino
Remelem nem nezik gyilkos fegyvernek, mert akkor rabasztam...

Elég régi, hogy gyanús legyen ;-)

90-körül mentünk osztrákiába PC alkatrészekért, én adtam az autót, jó Dacia volt, mindegy, nem ez a lényeg, haver hozta a valahonnan szerzett egészségügyi dobozt, mondván jó nagy, bele fér nem kevés kártya...
Na most ez tényleg méretes volt, az az ősrégi fémdoboz, rajta hatalmas kopottas piros kereszttel, amikor már a piros műanyag dívott. Mondom ez biztos? Persze, nyugi... szépen le is kapcsoltak minket Kőszegnél befelé jövet, szerencsénk volt, hogy csak vámolás és nem elkobzás meg egyéb lett a vége :-)

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 14. 17:43 - Szerkesztve: stingerhu


Ma megnéztem az A500-as doboz inlay-t - elég jó cucc lett belőle, bár valszeg még passzintani kell :)



Vélemények ?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2017. Feb. 15. 08:41


@dino:
Szerintetek? Elveszik?

Angliabol? Dehogy veszik... Miert vennek?

Lazi
Mr. AmiCon

# Elküldve: 2017. Feb. 15. 09:31


@StingerHU

Az Amiga megtette az elso kört. 30 éve megvettuk, kicsomagoltuk, használtuk.
Ma már nemigen használjuk, becsomagoljuk, előbb-utóbb eladjuk. :)

Egyebkent jol nez ki. A CD32 doboz, amit Amicon-on lattam is gyönyörű volt. De hát mégiscsak az elcsomagoláshoz kell, nem?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2017. Feb. 15. 10:48


szep volt a CD32 dobozom? elpirultam :D

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 15. 14:22




adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2017. Feb. 20. 08:23


Quoting: lazi
De hát mégiscsak az elcsomagoláshoz kell, nem?

Akinek kallódik otthon 6-8 gép doboz nélkül (és nem használja rendszeresen mindet), annak jól jöhet a repro doboz, nem? ;-) Na meg maga a látvány is szemet gyönyörködtető...

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2017. Feb. 22. 16:08 - Szerkesztve: stingerhu


Így igaz - őszinténszólva nekem már doboz nélkül jött az A500-as - viszont azt is láttam, hogy néz ki ismerősök, gyűjtők doboza harminc év után (leírni sem érdemes). Akárhogy is vigyáz rá az ember, sárgul, koszolódik, szakad, tépődik, (zsír)pacás lesz, a nedvesség (víz, pára, stb) pedig tovább rontja az állapotát, végül elgyengül és rosszabb esetben még dohos szaga is lesz.

Egyáltalán nem bánom, hogy ennyi időt és energiát belevertünk ebbe a projektbe, és bár a doboz csak ízlés és praktikusság dolga (még most is könnyebb így tárolni ezeket a gépeket, mint fedeles műanyag dobozokban, fóliába tekerve), ha már úgyis elhalmozom ezt a gépet mindennel, ennyit mindenképpen megérdemel. Strapabíróbb anyag, mint az eredeti, a grafika mm pontosan mintára ugyanaz, a belső egyébként sérülékeny, nyomódásra kényes polisztirolt pedig lecseréltük valami sokkal frankóbb, mégis rugalmas anyagra (a fogantyú is ua. maradt). Van egy C128-am is, ha ez végre meglesz, annak is nekiállok.

A tartó után múlt héten leadtam végső gyártásra az egészet, holnap megyek tárgyalni a sráccal, aki intézi a nyomdai részt - remélem, most már napok kérdése és végre elkészülnek.

<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 73 . 74 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
 
 

Powered by online community software miniBB™ © 2001-2024