Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 73 . 74 . >>
Szerző Üzenet
adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2016. Okt. 05. 20:53


Nem ígérek semmit, hétvégén talán elő tudom venni a dobozokat.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 06. 04:05


Mar ha szakmaba vag (DTP), akkor szerintem az eredeti fotot kb. nincs ertelme felhasznalni mivel negyszin-nyomott anyagbol csak szar szkenneles lesz.

De nem "szarakodnek", render ...

http://dh1.amigaspirit.hu/amiga500.jpg

Ez eleg rendben van, a szoget valtoztatni kell, ill 500+ tabla csere.

A kepet Rene Achter keszitette 3ds Max-ban. Twitteren: @ReneAchter. Kerd meg!

Vagy ha o nem akkor: Thomas Koch

https://www.lightwave3d.com/community/gallery/author/Thomas/Koch/

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2016. Okt. 06. 09:25


Hajrá! :) Hogyan kéritek? :)

(Le lha-zom és akkor lehet vele kezdeni bármit :D)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Okt. 06. 10:34 - Szerkesztve: charlie


@dh1:
Tudom, hogy ez az otlet *nagyon* messzire visz, es otletekbol nincs hiany sose, de ha mar itt tartunk, akar egy modositott up-to-date, de retro-style 80-s evek design dobozt is lehet csinalni, ami persze az eredetire hajaz, de modern technikaval van megcsinalva, es urdinolezerraptordeloreanferrarineonmiamivice-szal van sulyosbitva :D. Ha valaki inspiraciot keres, toljon egy "New Retro Wave" kepkeresest a Googlen... Olnek egy ilyen style Amiga dobozert. :)

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 06. 15:30


DTP, köszi ezeket a fotókat! A render szerintem nagyon ütne, passzolna is egy modern anyagokból készült, de autentikus repro dobozhoz. Futok vele egy kört, megnézem hogy a tervezésnél hogy néz ki.

ratman: a fenti mellett természetesen jöhet sima zip-ben vagy rar-ban is, a lényeg hogy próbáldd meg megfelelő nappali fényviszonyok mellett, egyéb megvilágítás nélkül lekattintani.

Köszi !

Chain: ha a basic doboz elkészült, onnantól fogva gy.k. már tökmindegy, hogy milyen dizájnt csinálunk, bármelyik pikkpakk legyártható - pl. az általam is királyra tartott magenta-neonkék árnyalatú klasszik edisün :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Okt. 06. 18:24


Ja hogy a nyomtatas egyedi? Azthittem h. valamennyire tomeggyartott, de igy meg jobb.

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 06. 19:20


Chain-Q: tömeggyártott lesz, amennyiben néhány tucatot annak lehet nevezni :) Eredetileg csak magamnak szerettem volna, de most, hogy már bőven 10+ rendelés van, megérné többet gyártani. Valójában 10-re kértem ajánlatot, de már most nem férnek be az első körbe...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 07. 13:46


Uhhh szakertok. ;) Ha van megfelelo keped ugy retozhatod szanaszet mint allat, megfelelo feny stb. Tehat eloallithato az eredeti masolata de erdemi minosegben. En egy pillanatig sem gondoltam masra. Eredeti fotozasa es szkennelese szar lenne a technologia miatt amivel nyomtak...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 07. 15:05


Quoting: charlie
Olnek egy ilyen style Amiga dobozert. :)


ok, gondolkodom rajta

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 07. 15:05


Quoting: stingerhu
DTP


ez en lennek? :) amugy Dh1, a DTP a szakmam ;)

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 08. 10:39


dh1: az a render, ami a fentebbi linken szerepel, nem elég nagyfelbontású egy normális képhez. Basic szinten kezelem a Photoshopot, nem igazan tudok belole latvanyosan szebbet produkalni. :)

Lehet, lefotozom a sajat gepem ugyanebbol a szogbol es az talan jobb lesz. Hacsak nincs mas otleted.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 08. 21:28


A gép képét leszámítva a többi simán vektorizálható, majd javítható (pl. moaré eltüntetése) illetve ezt követően tetszés szerint nagyítható a méret és a dpi a szükséges értékekig.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 08. 21:38


Quoting: yellowdog
pl. moaré eltüntetése


hehehe

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 08. 21:42


Quoting: stingerhu
az a render, ami a fentebbi linken szerepel, nem elég nagyfelbontású egy normális képhez


te sem erted? :) megkeres csoka, megkered, hogy renderelje le neked pont mint a dobozon akkora meretben ami jo - amekkorat megnyitni sem tudsz :) -, megfelelo fennyel, jo szogben ... cserebe adsz neki egy dobozt, a ket srac siman megcsinalja

omg mar sracok :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 09. 10:35


Quoting: dh1
hehehe

? :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 09. 20:21


moare eltuntetese ... szarbol szart? :)

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 11. 15:15


Írtam neki, meglátjuk...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 11. 16:10


Quoting: stingerhu
Írtam neki, meglátjuk...


remelem sikerul, sok sikert, majd ird meg plz

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 11. 17:01


Quoting: dh1
moare eltuntetese ... szarbol szart? :)

Ne csináld mááá... ;-) Vektorgrafikus programban újra lehet rajzolni az egészet, milliméter pontosan, csak a gép képe lenne bitmap, arról kellene egy nagyfelbontású kép.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 11. 17:23


Quoting: yellowdog
arról kellene egy nagyfelbontású kép


Te most tenyleg nem erted? :)

Ki a jo isten rajzolna nem vektorgrafikusan a vonalakat, logot stb, de a bitmap kepbol studio nelkul budos eletbe nem csinalsz olyan fotot (tudom, millio targyat fotoztam mar, gepekkel, kartyakkal stb.) mint az eredeti, max render.

Ezen felul az eredeti scannalese a moare nelkul LEHETETLEN normalis minosegben. A moare eltuntetese az amugy is szar eredetibol (nem volt magas minosegu nyomat) szinten szar eredmenyt hozna.

Tehat a vonalakat senki nem akarja nem vektorgrafikusan megoldani, a kep bitmap fotoja pedig a legjobb minoseget renderben fogja adni foto helyett.

Aki nem hiszi annak meselhetek az egyhazi konyvek laponkenti FOTOZASA nagyfelbontasban majd egyesevel fotoshopban a nyomda hibak eltuntesesenek tortenetrol a Schock Bt-nel Szekszardon ...

Tehat renderre van szukseg, csak a gep fotojanak tokeletes ujragyartasahoz, mert egyszerubb, mert mar keszen van, alig kell modositani a fenyen, hatteren, a szogon az ajanlott kepen ...

Nah tetszik erteni? :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 11. 22:36


Szerintem ugyanarról beszélünk ;-) Gyakorlatilag ezt mondom, írtam én is :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 11. 22:44 - Szerkesztve: dh1


Akkor mit magyarazol masrol? Most tenyleg nem ertem :D

Annyit vazoltam, hogy a foto ne foto legyem :) hanem render, de ha nagyon orult valaki a bitmap is lehet vektorbol ... megoldhato, szamlat hova kuldjem es 3-6 hetig nem lattok? :D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 11. 23:02


El ne tünj nekem! :-D Szerintem nem várok a program módosítására, mert páran már érdeklődtek, szóval küldöm a képeket, legyen kész a dokumentáció, aztáá majd ha lesz változás (újabb verzió) legfeljebb újra zaklatlak ;-)

StingerHU
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 12. 20:15


Beszélgetek René-vel. Azt kérdezi, hogy több infóra van szüksége az új renderhez: mekkor DPI-vel legyen, landscape v. portrait (landscape), background (gondolom natív fehér), point of view. (ez jó kérdés, ugyanaz a szög kéne, mint az eredeti doboznál).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 12. 20:50 - Szerkesztve: dh1


kuld el neki az eredetit a szog miatt (berakja hatternek es ra tud dolgozni), 32 bites kep kene pl. PNG, mivel nekunk hatter nelkul maga a gep kell (nem kell csunyan korbevagni - az alphanal nincs jobb), dpi: 300, landscape, hatter NEM feher bar az alpha miatt hupilila is lehet akar :)

mert 1:1, merd le az eredetit es ezt kene 300 dpi-ben, az leetosegt ad nagyitani-kicsinyiteni lathato minosegromlas nelkul

NEEEEM JPEG, vesztesegmentes tomoriteses formatum!

jak kerem majd en is, nyugi nem gyartok dobozt, csak gyujtom az Amigas kepeket az ujsagunkba :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 12. 20:59 - Szerkesztve: dh1


hogy ertheto legyen



vagy



ezt mar a 4-es Lightwave is tudta Amigan :)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 13. 00:15


Quoting: dh1
jak kerem majd en is, nyugi nem gyartok dobozt, csak gyujtom az Amigas kepeket az ujsagunkba :)

Én is kérném majd, én meg a vinyómon gyűjtöm az Amiga és C64 (C16) vonatkozású képeket :-)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 13. 01:38


Megjott az arajanalat a mi dobozunkra :)
Meg titok az ar ... :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2016. Okt. 13. 18:47


nah itt van 60 db doboz ara :) kinek kell? :D

de igeeeen :D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2016. Okt. 13. 19:13


Kimetszőszerszám... hmmm :-D

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 73 . 74 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
 
 

Powered by easy forum software miniBB™ © 2001-2024