Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 73 . 74 . >>
Szerző Üzenet
Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Nov. 11. 11:17 - Szerkesztve: charlie


@siz:
Köszi!

@Peti:
Miért kinlódtok CF meg SD meg mindenféle adapterekkel, intefészekkel? Kell egy sima PCMCIA Ethernet, meg egy FTP szerver az Amiga oldalra, és simán Total Commander-rel lehet másolni mindent, oda-vissza (így nem kell semmilyen HW-t ki-be dugdosni a gépekbe).

Azért, mert gyorsabb és kevésbé macerás. Mármint, az általad említett verzióban 2db működő számítógép kell, hogy telemásold adattal. Ha adaptered van, csak 1db. :) Ezen kívül az állandó adatátviteli sebesség max. néhány száz K/sec, még egy 060-on is, szemben az SD kártya közvetlen több MB/sec írási sebességével. Próbáltad már a teljes WHDLoad kollekciót átmásolni hálózaton? Nem vicces. Ezen kívül én pl. a 600-asomon nem futtatnék állandó jelleggel hálózatot ha nem muszáj, hiába van benne 020 meg Fast RAM.

@dh1:
Szal letezik mar IDE2SD kartya adapter is, amit a kulfoldi forumokat olvasgatva minden gond nelkul hasznalnak IDE-s Amigakban. Igy megsporolhato a IDE2CF adapter!

Igen. Ilyet vettem most a 600-asomba és ez lesz az A1200-amban is, ha beválik. Persze ott nem 4GB SD kártyával, hanem 64GB "vagy több". :P

Meg már a retró-hurkatöltőmbe is toltam egyet, DOS-os gammákhoz meg a GUS-os demók élvezetéhez. A körfűrész 4GB-s Quantum Fireball helyett... :D Igazából azzal kezdődött...

Peti
Tag
# Elküldve: 2015. Nov. 11. 12:39 - Szerkesztve: Peti


Quoting: charlie
Ezen kívül az állandó adatátviteli sebesség max. néhány száz K/sec, még egy 060-on is, szemben az SD kártya közvetlen több MB/sec írási sebességével.


Az igaz, hogy még 060-on se világbajnok a sebesség (majd lemérem pontosan hogy mennyi, de emlékeim szerint közelít a 1 MB-hoz), és ugyan az SD persze gyorsabb, de - ebben az esetben - csak az írási oldal. Utána az Amigában át kell róla másolni az adatot (az én esetemben ugye nem kell), és így már megint lassú lesz a folyamat.

Quoting: charlie
Próbáltad már a teljes WHDLoad kollekciót átmásolni hálózaton?


Nem emlékszem ilyenre, de - aki ide jár - már aligha az elejéről kezdi gyűjteni a WHD stuffokat. Én is szoktam frissíteni a gyűjteményt, de az csupán néhány mega, esetleg pár tíz mega (tömörítve persze) - ez pár másodperc alatt megvan.

Quoting: charlie
Ezen kívül én pl. a 600-asomon nem futtatnék állandó jelleggel hálózatot ha nem muszáj, hiába van benne 020 meg Fast RAM.


Ebben igazad van, nálam se megy a hálózat, csak kizárólag akkor, ha szükség van rá (már csak a WHD miatt se, mivel ugyebár az megfagyasztja a gépet, ha közbe fut egy TCP/IP stack).


Összefoglalva: talán nincs tökéletes megoldás, kinek ez a megoldás, kinek meg az válik be (pontosabban a feladat határozza meg). Persze ha lenne egy használható sebességű, nagyjából naprakész browser classic-ra, az más lenne - de nincs (pontosabban van, a NetSurf, de annak meg olyan magasak a HW igényei, hogy én nem tudom futtatni).

Aragon
Tag

# Elküldve: 2015. Nov. 11. 13:35


Quoting: Peti
All: miért kinlódtok CF meg SD meg mindenféle adapterekkel, intefészekkel?
Kell egy sima PCMCIA Ethernet, meg egy FTP szerver az Amiga oldalra, és simán Total Commander-rel lehet másolni mindent, oda-vissza (így nem kell semmilyen HW-t ki-be dugdosni a gépekbe).


A600, 020, FastRam-os gép esetén AWeb-et kb. annyi megnyitni,mint egy Ftp-t. Onnan közvetlen húzhatsz bmilyen gamét, demót, zenét, akármit darabonként, célzott kereséssel. Nem kell pöcök. FTP egyébként is belassul, ha komplett könyvtárat akarsz leszedni, még akkor is, ha 2 file van benne. Minden file-t külön jelölgethetsz.

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Nov. 11. 18:27


IDE2SD adapterrel kapcsolatban jutott eszembe, SD helyére mehetne egy adapter ami (egyszerű SPI kommunikációval) kapcsolódik a PC-hez, amelyen futhatna egy "szerver" progi, így az Amiga akár csak a WINUAE alatt, sima meghajtóként láthatná a PC-s mappát/meghajtót :-)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2015. Nov. 12. 21:59


Efikaban nekem ide->sd lakik es sutemeny. :)

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2015. Nov. 12. 22:04


Quoting: Peti
Kell egy sima PCMCIA Ethernet, meg egy FTP szerver az Amiga oldalra, és simán Total Commander-rel lehet másolni mindent, oda-vissza (így nem kell semmilyen HW-t ki-be dugdosni a gépekbe).


Akkor mar inkabb egy nas smb-vel. Tisztabb, szarazabb erzes. Tapasztalat. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Nov. 17. 15:01


Osszekarcolt CRT monitor kijezojet lehet polirozni? Eltuntetni a karcot akar az autok fenyszorojarol?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Nov. 17. 15:06


Quoting: dh1
Eltuntetni a karcot akar az autok fenyszorojarol?

Uveget szerintem nem tudnak, itt mellettunk autofenyszorot szoktak polirozni de azok plexibol vannak.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2015. Nov. 17. 15:23


Meg lehet próbálni, de elég kétséges a kimenete, pláne ha mély a karc.

Aztán meg attól függ, hogy van-e a képcsövön külön védőréteg, mert az meg le lehet róla szedni (leverni) és az a karcot is elviszi, meg ráadásul nem rohad szét a képcső és a védőüveg között a ragasztó sem soha többé (ami más problémákat tud okozni, mert befoltosodik és kikapcsolt állapotban is nagyon látszik, valamint a felhasználói élményt is jelentősen rontja).
Persze, ha ezután újra megkarcolod, akkor vége a dalnak. :)

(Vagy megszokod, hogy ott van. Úgy sem arra figyelsz :D)

Szücsi
Tag

# Elküldve: 2015. Nov. 23. 10:46


Quoting: dh1
Osszekarcolt CRT monitor kijezojet lehet polirozni? Eltuntetni a karcot akar az autok fenyszorojarol?


Autó szélvédő javítással foglalkozóknál próbáldad javíttatni? Bár nem tudom megéri-e.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Dec. 15. 10:22 - Szerkesztve: adsr


A fácsén a Commodore Amiga csoportba tette föl ezeket a fotókat egy srác:

http://kephost.com/image/S78E
http://kephost.com/image/S78J
http://kephost.com/image/S78T
http://kephost.com/image/S78p

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Dec. 15. 11:56 - Szerkesztve: dino


Quoting: adsr
A fácsén a Commodore Amiga csoportba tette föl ezeket a fotókat egy srác:



Beszaras, a fureszmester.
A billenytuzet elejet alul nem merte lefotozni :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Dec. 16. 08:19


Quoting: dino
Beszaras, a fureszmester.
A billenytuzet elejet alul nem merte lefotozni :)

Baszki, és ráadásul ez nem 20 évvel ezelőtti kontármunka, állítólag idén követte el a hülyéje.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Dec. 16. 08:46


Quoting: adsr
Baszki, és ráadásul ez nem 20 évvel ezelőtti kontármunka, állítólag idén követte el a hülyéje.


ez az a csoka aki amcsibol hirdet hihetetlen ritka vasakat az ebayen ...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Dec. 16. 08:55


Quoting: dh1
ez az a csoka aki amcsibol hirdet hihetetlen ritka vasakat az ebayen ...

Fuck. Vagy rosszul olvasták, és nem ő követte el ezt a borzadványt, hanem csak hozzá került a többi géppel együtt?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Dec. 16. 09:19 - Szerkesztve: dino


Quoting: adsr
Baszki, és ráadásul ez nem 20 évvel ezelőtti kontármunka, állítólag idén követte el a hülyéje.


Jaj, 20 eve meg en is fureszeltem, egy A2000 kerult hozzam lomibol, az alaplapja rossz volt, kikaptam, es egy ezerkettest tettem bele, majd egy PPC kartyat kapott, kivulrol majdnem ugy nezett ki meint egy A2000, csak rovidebb volt, de ja, a szentseggyalazast elkovettem, tisztelt birosag, akkoriban szart sem ert egy A2000, egy ezerketteshez viszonyitva, pont az az idoszak volt, mikor az Amiga a legmelyebb ponton volt.
Mikor a gepet elvittem Fyanicara, aztan ment a kvek a ppc lapatolt, nem gyengen alltak korbe, hogy ez milyen 2000 bazme, hogy a kvek megy rajta ezerrel? Egy ember volt aki ortitott velem, hogy allatvagyok, meg hogy horror amit csinaltam, akkor meg nem gondoltam erre, hogy biza tenyleg horror.
Ma mar kurvanagy ertek minden gep, akkor is az volt, de en voltam a fureszman :)

Egyebkent a gep a mai napig megvan, ha minden igaz. Hevo vette meg, gondolkoztam, hogy visszaveszem frankeinsein teremtmenyet, had jojjon haza az apjahoz...
Hevo!
Losz egy fotot?

Quoting: dh1
ez az a csoka aki amcsibol hirdet hihetetlen ritka vasakat az ebayen ...


Finest kompjuter?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Dec. 16. 09:25 - Szerkesztve: dh1


Quoting: adsr
Fuck. Vagy rosszul olvasták, és nem ő követte el ezt a borzadványt, hanem csak hozzá került a többi géppel együtt?


http://r.ebay.com/IQwDrn

ADSR fura, mert Commodore Amiga csoportban te is belajkoltad :P

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Dec. 16. 10:12


Igen, belájkoltam, az első fotó alapján. Aztán megláttam, hogy néz ki, csak nem vettem ki a lájkot ;-).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Dec. 17. 08:21


Nezem a World of Commodore 2015 kepeket es meg kell allapitanom, hogy eleg oreg a Commy tarsadalom ... sehol egy fiatal arc ...

Oregszunk?

WOC2015

Aragon
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 17. 09:05


Quoting: dh1
Oregszunk?


Fiam 9 éves, és rendszeresen toljuk a Silkwormot, meg a Banshee-t :D.

Peti
Tag
# Elküldve: 2015. Dec. 18. 16:21


Quoting: dh1
WOC2015


És a 6. képen látható létrán keresztül lehetett bejutni a rendezvényre? :)

Quoting: dh1
Oregszunk?


Nyilván.

De azért még remélem, hogy megérem azt - ez csupán kb. még 20-30 év -, amikor már szinte senkit se fog érdekelni a Classic, és akkor fillérekért, vagy legalábbis elfogadható áron tudok venni Cyberstorm-ot / Blizzard PPC-t...

Derringer
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 19. 10:03


Quoting: Aragon
De azért még remélem, hogy megérem azt - ez csupán kb. még 20-30 év -, amikor már szinte senkit se fog érdekelni a Classic, és akkor fillérekért, vagy legalábbis elfogadható áron tudok venni Cyberstorm-ot / Blizzard PPC-t...


Ne reménykedj...viszont 10 év múlva 3d nyomtatóval simán ki fogod nyomtatni. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Dec. 19. 11:06 - Szerkesztve: dino


PPC kartyat 3D s nyomtatoval? Meg a procikat is? Neeemaa. :)

Derringer
Tag

# Elküldve: 2015. Dec. 20. 16:02


Quoting: dino
Meg a procikat is?


Nem hiszem, hogy itt meg fog állni a technológia.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Dec. 24. 05:47


Uj beszerzesek Karacsonyra! :)

ADPro es Quickshot

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Feb. 25. 00:47


Na, megosztanám a tapasztalataimat. Vettem egy BVisiont nemrég, amin egy gyorskötözővel meg valami gépzsír szerű trutymóval felrakott hűtő éktelenkedett. Sajnos közismert hogy óvakodj a csavarhúzóval (és multiméterrel, köhm) mászkáló programozótól, de én ezt nem tartom be magamra nézve, szóval miközben a tákmány hűtést műtöttem le, megcsúszott a kezem és sikerült 2db hiper-apró kondenzátort lekapni a kártyáról, a Permedia 2 tövében. Folyományaként a kártya előadta a SKSH effektust. Remek.

Na, bevittem a céghez, ahol a HW mágusok megszakértették, és mivel nem volt kéznél a szükséges 220 pikofarádos (nemértekhozzá) kondi, ezért 1 mikrofarádosat (nemértekmégmindighozzá) tettek rá, hátha megy. Nakérem, megy. Annyira megy, hogy az eddig képtelenség konfiguráció is sima ügy, vagyis gyári tápról(!) a floppynál vagy a BPPC hűtésénél tápolás NÉLKÜL is elindul és stabil a gép, grafkártyával együtt. Ilyet én mégnem láttam, legalább is 040-es, nem GRex fixelt BPPC-től biztos nem. Oké, újra lett kondizva az alaplap, de korábban akkor sem ment, ugyanez a kártya, ugyanígy. Valami HW guru majd biztos megmondja, hogy van-e összefüggés. :)

Ezután csináltam némileg javított hűtést is rá (fotók alant). Most sima A500 tápról megy az egész hóbelevanc, floppstúl, netwörköstűl, HDD-stűl, 192MB RAM-ostúl, 040-es BPPC-stül. Befoscsi.

1-2 órát használtam csak, addig stabil a PPC oldal is, grafkártyával. Desktop gépben, igaz nincs rajta a teteje, csak a keyboard, és tél van, nincs 40 fok... Majd appilkálok valami ventilátorokat a házba, aztán akkor hátha rá lehet rakni a tetejét is...

Előtte:


Utána:


dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Feb. 25. 08:29


Jo cucc, draga voot? :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2016. Feb. 27. 13:20


Mi, a coolerek vagy a BVision? Amugy a coolerek kb. par EUR, ilyen 3-5. A BVision nem publikus. ;)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2016. Feb. 27. 15:06


Quoting: charlie
A BVision nem publikus. ;)

Akkor olcsó volt... ;-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2016. Feb. 27. 15:59


A nem publikus erdekelt volna :)

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 73 . 74 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
 
 

Powered by forum software miniBB™ © 2001-2024