Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 73 . 74 . >>
Szerző Üzenet
adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Nov. 06. 08:14


Quoting: ratman
Fotók meg itten-e.
Mobiltelefonnal készültek, jó szarok, de a lényeg látszik remélhetőleg. :D

Egy csomó képnél hibát jelez...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Nov. 06. 08:15


mind1k kep jo

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2015. Nov. 06. 18:43


Mármint, hogy letölthető? :)
... mert a minőség, az olyan mobiltelefonos. :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Nov. 06. 19:25


ratman
Fasza!

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2015. Nov. 06. 20:36


Na, pöcsdrájv tesztek eredménye:
írás: olyan 4-5 Mbyte/sec
olvasás: olyan 6-7 Mbyte/sec

Nem rossz egy olyan hardvertől, ami már akkor meghalt, amikor az usb még csak kezdett kósza gondolat lenni.

Amit viszont nem értek, hogy a HID eszközök viszont nem reszetállóak, tehát, ki és be kell őket dugni, utána élnek megint... nem értem, valszeg én basztam el valamit. Vagy nem, mert ez ilyen.

Ennek ellenére örömteli a dolog. Annak ellenére, hogy picit drága műsor (és nem, az x-surf-re való rapidroad nem megy clockporton annak ellenére, hogy van rajta csatlakozó, próbáltam, tényleg így van, meg a krézikönyv is ezt írja).

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Nov. 07. 13:03


Bar nem az enyem sajnos, de:

100 Mhz-es stabil Amiga 4000T:

https://youtu.be/BIGjzlkOjBA

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Nov. 07. 19:30


Jó ez, csak minek. Nyilván fele sebességen megy a RAM-ja, mert másként nem lenne bele modul. Ez látszik is, a CSPPC ellen elvérzik a RAM teszten... Márpedig a 060-t már 50mhz-n is főleg a RAM fogja vissza...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Nov. 07. 23:11


En inkabb arra lennek kivancsi, higy egy CS MKII. 060 ast, mennyire lehet felhuzni?
Na es, hogy az mit tud.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Nov. 08. 14:25


50ns RAM-okkal 80Mhz környékéig, IIRC. És ugye akkor az egész kártya annyin megy, meg a memóriák is, nem csak a CPU.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Nov. 08. 18:44


Na majd egyszer kiprobalom, ha lesz idom ilyenekre. Koszi.

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2015. Nov. 09. 17:31


Azért arra kell figyelni, hogy minél későbbi rev legyen az a 060. :)
Régieket olyan 75 Mhz-ig lehet, itt is kell már extrém gyors (50ns) ram. Már csak oszcillátort kell hozzá szerezni, az sem egyszerű ma már. :/

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Nov. 09. 18:03 - Szerkesztve: dino


Quoting: ratman
Régieket olyan 75 Mhz-ig lehet,


REV6 osok kozott is van kulonbseg?
Nekem zommel REV6 aim vannak :)
Egyebkent igen, CSMKII 060 at huzogatnam :)
az egy elnyuhetetlen kartya, no es 3db om van halistennek ebbol a szeriabol.
meg merem kockaztatni, hogy az egyik legjobban sikerult 060 as kartya, amit valaha Amigaba keszitettek. Egyetertetek? :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Nov. 10. 14:20 - Szerkesztve: charlie


dino: Kit kell felberelnem h. leszopjon h. egyet eladj nekem a 3-bol? :D

---
Mas: vettem egy SD kartya to IDE illesztot Amigaba. 4GB SD kartyaval. Szimpatikusabb mint a CF kartyas megoldasok, mert a CF kartya manapsag egyre ritkabb, es ugyan lehet CF 2 SD atalakitot venni, de az meg kartyavar...

A terv, hogy belokom a kartyat a fostalicskaba, felrakok mindent pikk-pakk UAE-vel, utana atdobom a 600-asba es happiness, sunshine. Valaki hasznalt mar ilyet igazi gepben otthon? Leginkabb arra lennek kivancsi, hogy a pumpa USB adapterben UAE-vel felhdtoolboxozott kartya megy-e utana Amigaban, vagy valami macera van.

Awe
Tag

# Elküldve: 2015. Nov. 10. 14:54


Én most rendeltem aliexpres-en WiFi-s MicroSD to SD + SD to CF adaptereket. A tervem az, hogy WiFin-n keresztül szeretném elérni az amiga-t. A WiFi-s cuccban micro linux van, ami elvieg kezeli az FFS-s particiókat.

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Nov. 10. 15:03


Nekem a 600-asban az van. Emlékeim szerint én tutira mentem és magát az IDE-SD adaptert dugtam egy USB-IDE44 csatiba és úgy telepítettem rá rendszert, nem direktben az SD-re, mert paráztam, hogy más "geometriát" fog mutatni adapteren keresztül. De ha hazamegyek, akkor beledobom az SD kártyát a laptopba és kipróbálom.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Nov. 10. 15:14


Quoting: charlie
dino: Kit kell felberelnem h. leszopjon h. egyet eladj nekem a 3-bol? :D


Ha megdoglok ido elott, egyet radhagyhatok, itt a bizonyitek az oldalon.

Quoting: charlie
Leginkabb arra lennek kivancsi, hogy a pumpa USB adapterben UAE-vel felhdtoolboxozott kartya megy-e utana Amigaban, vagy valami macera van.


Nade Mester! Miert nem jo erre a celra a MorphOs? Miafasznak UAE?
En az MDD met erre a celra hasznalom, van benne egy 320GB os HDD, amin rajtavannak a classic Amiga cuccok, ha kell valami onnan szedem elo, igaz nekem USB s CF kartyaolvasom van, de mindent onnan szedek elo.
Aztan beteszem a PCMIA CF kartyaolvasoba a CF et, es hajraf :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Nov. 10. 16:18 - Szerkesztve: charlie


@dino:
Miert nem jo erre a celra a MorphOs? Miafasznak UAE?

Azert mert igy a melohelyen a ceges pumpa elott ulve is tudom baszni a rezet es elfoglaltnak tunni. Ha eloveszem a PowerBookot akkor meg csunyan neznek. :P

@siz:
mert paráztam, hogy más "geometriát" fog mutatni adapteren keresztül. De ha hazamegyek, akkor beledobom az SD kártyát a laptopba és kipróbálom.

Eeegen... Egyre gondoltunk. :) Ha dobsz 1 sort h. mivan, azt megkoszonom!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Nov. 10. 18:22


Quoting: charlie
Azert mert igy a melohelyen a ceges pumpa elott ulve is tudom baszni a rezet es elfoglaltnak tunni

Huuu, ezt a modszert en is imerem...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Nov. 10. 19:36


Quoting: dino
Huuu, ezt a modszert en is imerem...

Ki nem? ;-)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2015. Nov. 10. 21:03


Quoting: charlie
Ha dobsz 1 sort h. mivan, azt megkoszonom!

Nincs ékezet??? Mert akkor én is kérek egy sört :-D

siz
Tag

# Elküldve: 2015. Nov. 10. 21:33


Quoting: charlie
Eeegen... Egyre gondoltunk. :) Ha dobsz 1 sort h. mivan, azt megkoszonom!

Működőnek tűnik. :)

Kicsit bővebben: beledugtam a laptopba az A600-ból kikapott SD-kártyát, indítottam (Rendszergazdaként - magyar Windows 10 x64) WinUAE-t, hozzáadtam előkaptam az A600 konfigot, hozzáadtam az SD-kártyát, mint hardfile-t, aztán már csak kicsit (=egy fél órácskát) kellett szopnom, mire az A600-as rendszerem Startup-Sequence-be berakott ACATune-tól megszabadultam (mert 000-n elgurul). Illetve nem is ez volt a fő szopás, mert ezt egy boot with no startup sequence ezt megoldja, hanem az, hogy bármit próbáltam a 020-ra belőtt rendszeremen az nem ment. Igazából nem is értem, hogy miért, mert eljutottam odáig, hogy már az A600 se indult. Újraindítottam a WinUAE-t, elkezdtem elölről, aztán másodjára minden ment, műxik a kártyáról a rendszer, írni is lehetett, futott minden róla, amit próbáltam. Szóval életképesnek tűnik a dolog.

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2015. Nov. 11. 05:10


Quoting: charlie
Azert mert igy a melohelyen a ceges pumpa elott ulve is tudom baszni a rezet es elfoglaltnak tunni. Ha eloveszem a PowerBookot akkor meg csunyan neznek. :P


Vicces. Nálunk parasztlandben ha egy cigivel többet szívsz már megjegyzik.
Vannak különbségek azért....

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Nov. 11. 05:28


Quoting: thomassd
Vicces. Nálunk parasztlandben ha egy cigivel többet szívsz már megjegyzik.
Vannak különbségek azért....

Nem erted, ugy csinalunk, mintha a munkankat csinalnank, aztan teljesen mast csinalunk...
Szoval ha tudjak, hogy egy cigivel tobbet szivsz, akkor mindenhol szolnak erte szerintem, de mi pont annyit szivunk hivatalosan, ami az eloiras :D

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2015. Nov. 11. 05:46


Retro géoek terén nekem.van a legjobb dolgom ;-).

thomas^sd
Tag

# Elküldve: 2015. Nov. 11. 06:41 - Szerkesztve: thomassd


Quoting: dino
Nem erted, ugy csinalunk, mintha a munkankat csinalnank, aztan teljesen mast csinalunk...Szoval ha tudjak, hogy egy cigivel tobbet szivsz, akkor mindenhol szolnak erte szerintem, de mi pont annyit szivunk hivatalosan, ami az eloiras :D


Értettem elsőre is :)
Látom te is korán kelsz.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Nov. 11. 07:10


Quoting: thomassd
Látom te is korán kelsz.

Ja, itt koran kel a kakas, de egyszer elvagom a torkat...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Nov. 11. 07:12


Quoting: adsr
Retro géoek terén nekem.van a legjobb dolgom ;-).


Mazlista!
Kovezzetek meg, de en Only Amiga!
Mas nem izgat fel, kiveve a SID!

nzo
Tag

# Elküldve: 2015. Nov. 11. 08:47


ChainQ Nekem egy ilyen IDE->SD+CF adapterem van. Egy 4 GB-os SD kártyával használom. UAE (sic!) alatt lett - melóhelyen ;) - particionálva, telerakva. Tökéletesen működik.
Hogy ne kelljen mindig felnyitogatni a Mígát, vettem egy ilyent is a könnyebb adatcsere végett. A picimacis adatcserénél mondjuk néha előfordul, hogy nem tud átmásolni 1-2 fájlt...

Peti
Tag
# Elküldve: 2015. Nov. 11. 10:37


dino: báttya, egyet nekem is tégy má' félre a CSMKII-ből - meg amúgy az Amigás cuccaid kb. fele is kéne amúgy, remélem nem kértem sokat... :)

All: miért kinlódtok CF meg SD meg mindenféle adapterekkel, intefészekkel?
Kell egy sima PCMCIA Ethernet, meg egy FTP szerver az Amiga oldalra, és simán Total Commander-rel lehet másolni mindent, oda-vissza (így nem kell semmilyen HW-t ki-be dugdosni a gépekbe).


Amúgy meg jól elkanyarodtunk megint a fórum témájától - lehet hogy elég lenne egy "Amiga" meg egy "Minden más" fórum, oszt' jónapot.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Nov. 11. 10:51


Amit Awe ir az egesz fasza dolog.

Tehat ha jol ertem vett ilyen EyeFi MicroSD kartya illesztoket, amiket FiFi nelkuli fenykepezokhoz talaltak ki. A microSD SD-re konvertalo adapter tartalmazza a WiFi adot mely az aramot az SD kartya slotrol kapja. Ha van aram, a WiFi mindig uzemel. Ezt SD 2 CF adapterrbe rakja azt pedig az Amigaba.

Igy mondjuk az A600-ba vagy A1200-be belulre epitett SD kartyat PCMCIA atlakito nelkul is eleri, PC-rol vagy Amigarol WiFi-n keresztul. Hiszen a MicroSD atalakitoban levo WiFi-t meghajto linux tud FFS-t irni / olvasni.

Nagy otlet. Azonnal ket gondolat amivel talan lehetne egyszerusiteni. Mar regebben gondolkodtam EyeFi cuccok felhasznalasarol Amigaban. Nameg fenykepezobe is tok jo lenne, hogy kartyakivetel nelkul azonnal megy a foto a laptopra ... Szal letezik mar IDE2SD kartya adapter is, amit a kulfoldi forumokat olvasgatva minden gond nelkul hasznalnak IDE-s Amigakban. Igy megsporolhato a IDE2CF adapter!

Viszont nekem az FFS nem szimpatikus. Letezik vajon Dual IDE2SD adapter, amiben az egyik SD kartyahelyen levo SD kartya egy szimpla Amigara formazott (SFS, PFS) particios cucc, mig a masik egy FFS vagy FAT16/32 ami mar EyeFi SD2MicroSD-t tartalmaz. Igy az Amigaban lenne egy koztes reteg. A FAT vagy FFS-re formazott EyeFi-s MicroSD2SD kartya, mely egyszerre van a dual SD2IDE adapterben, ahol is a masik SD kartyahelyen levo cucc hasonloan a mostani CF-es megoldashoz egy SFS v PFS-re formazott sima SD kartya lenne. Igy az EyeFi-s cuccra lehetne masolgatni, onnet meg tovabb a PFS/SFS particiokra?! Hm?

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 73 . 74 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
 
 

Powered by PHP forum software miniBB™ © 2001-2024