Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 73 . 74 . >>
Szerző Üzenet
adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Jún. 11. 10:35


Nem mondom meg :-D ;-).

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 11. 10:45


Ahogy teged ismerlek, gondolom adtal erte 2dl palinkat :DD:DD:DD

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Jún. 11. 10:49


Kicsivel többet. Pijjacról vettem, csávóktól ;-).

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 11. 11:10 - Szerkesztve: dino


Quoting: adsr
Kicsivel többet

3dl?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jún. 11. 18:52


ADSR: azt ugye tudod, hogy egy elso szerias A2000-A (rev4.0) kerult a birtokodba?! ez meg az A1000-es atdizajnolt verzioja! nem a kesobbi A500-on alapulo verzio! siraly!

Nah mennyiert lotted?!

Mondd meg!

Igy is, ugy is utalni fogunk erte! :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 11. 20:39 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
ADSR: azt ugye tudod, hogy egy elso szerias A2000-A


Thin Agnus!
Nekem is van egy ilyen gepem, az az erdekessege, hogy a tapventi meg alu ontvenybol keszult, igy ha beinditom olyan hangja van, mint egy sugarhajtomunek, annyira nem hangos, csak az idezojelbe teve nagy tomegu fem ventinek sok ido kell, mire felgyorsul uzemi fordulatszamra es latvanyosan sokaig forog is, amikor mar leallitottam a gepet. No ezt tenyleg kar lenne kicserelni, holmi muhanyag modern szarra... :DD:DD
Azonkivul a CPU slot sem szabvanyos, nem mukodik benne az Apollo 2030/50 :D
Nekem ennyi tapasztalatom van csak :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Jún. 12. 07:46


Igen, már utána olvastam, és rádöbbentem, hogy extra ritka a cucc. A ventilátor ebben már műanyag. Amit még láttam róla, hogy a billentyűzet is rövid ideig volt ez a fajta, Cherry akármi típusú, főleg a Caps Lock az érdekes rajta. Bár nekem olyan benyomásom van, hogy mintha olcsó cucc lenne a bill, mert a feliratok a billentyűkön kicsit elmosódottnak tűnnek.

Na, akkor a vásárlás:

Sógorral bambulunk a vásárban, már kb. 70%-ban végeztünk, és még üres volt a táska. Egyszer csak megláttam a kupacban a bill-t, és az ominózus Caps Lock billentyűt. Nosza, kikapartam, megláttam az Amiga feliratot, örülés. 400 Ft-t kért az eladó, de sógor alkudni akart, mert hiányzik az ESC!

Mondtam neki, hogy csendben, így is nagyon bent vagyunk! Léptem kettőt, megláttam egy tornyot, alul az Amiga 2000. Eladó 15-t kért, mert hogy "Ez egy szerver gép!!". Aztán ránézett egy másik kupacra, és rájött, hogy nem ez a szerver gép! ;-). Úgyhogy módosult az ár, amit aztán 2500-re alkudtam meg végül.

Röviden ennyi.

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2013. Jún. 12. 08:15


Quoting: adsr
Én csak a környéken szoktam járni a vásárokat: Szeged Kiskundorozsma, Mórahalom, Kistelek. Meg néha napján otthon Gyulán, Békéscsabán fordulok meg.


És megkérdezhetem, hogy ezek amilyen vásárok? Pl. kimész az ottani piacra? Vagy meg van hirdetve pl. havonta egy retro gép vásár? Mert a környékemen ilyen nincs, a piacon meg csak uborkát lehet venni, esetleg hajlakk meg ilyenek :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 12. 08:15 - Szerkesztve: dino


Quoting: adsr
Úgyhogy módosult az ár, amit aztán 2500-re alkudtam meg végül.

Bazmeg! Egyzer lehet veszel egy A4000T is 060 al 3000ft ert :DD:DD
Szerk: Bar azert lehet elkernek otezret is, mert joval nagyobb, mint egy A2000res :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Jún. 12. 08:34


Lacahero kolléga!

Ezek úgynevezett "Országos kirakodóvásárok", tehát minden hónapban kerülnek megrendezésre.
Minden hónap első vasárnapja Kistelek, második vasárnap Szeged-Kiskundorozsma, harmadik vasárnap Mórahalom. Ezen kívül erős lomi piac van minden szombaton itt Szegeden a Cserepes sori "normál" piacon is.

Ilyen vásárok szerintem felétek is vannak (bár nem tudom hol laksz), keress rá országos kirakodóvásár néven. Pl. Debrecenben is van szombat-vasárnap zsibi piac (épp megyünk ballagásra Debrecenbe :-D). Miskolcon úgy tudom havi szinten van zsibi.

Csak nézz szét, van miből választani biztos.

Vettem már Philips CDi-t mpeg modullal 1000-ért, Nintendo Super Mario órát 300-ért, SNES-t 6 dobozos gámával 3000-ért, soroljam? :-D Persze ez három év termése, van olyan, hogy hónapokig l'ofasz sincs.

Mindenesetre, amikor megláttam az Amigát, természetesen majd össze szartam magam, alig bírtam titkolni, hogy "KELL KELL KELL KELL, ADJAD MÁR!" ;-). Mert hogy ilyenkor, tudjátok, az igazi eladó ezt megérzi, és egyből felveri az árakat...

Dínó!

Ha egyszer tényleg veszek 4000T-t, de ha "csak" 3000-et, vagy 4000D-t, akkor saját költségen meghívlak Sanyifalvára, hogy feléleszd nekem a rendszert, jó?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 12. 08:48


Quoting: adsr
de ha "csak" 3000-et, vagy 4000D-t, akkor saját költségen meghívlak Sanyifalvára, hogy feléleszd nekem a rendszert, jó?

Huha :)

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Jún. 12. 09:59


En is kb. hasonloan tervezem:
Maszkalok a zsibpiacon, amikor egy koszos 1200-es konyorogve rampillant, hogy vegyem meg.... 2000 FT-ert.

Itt az a jo, hogy az eladoknak fingjuk sincs, hogy mit arulnak. Ha mutatsz nemi erdeklodest, de sokallod meg haromszor utanad kiabalnak, hogy vedd meg. Akar a toredekeert is, mint amit eloszor mondtak. De ha latjak, hogy erdekel a cucc,akkor aztan nem engednek egy fillert se!!

Igy megy ez! :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Jún. 12. 10:18


Egy Videoton színes tévét "csak úgyból" megkérdeztem. 5000-re tartotta a csávó. Elindultam, utánam kiabál, hogy mennyit adok. 2000-t ráböktem. 2500-ért vihettem volna ;-).

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Jún. 12. 10:58


Ja...
Mikor rozsdas vasdarabokat arulnak... Meg torott jatekokat.
Es karton szamra! Ki a fene veszi azt meg? :)

Aztan persze a masik veglet, amikor vadiuj napkollektorokat arult a srac (gondolom szamla nelkul).

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2013. Jún. 12. 11:15


Quoting: adsr
Ezek úgynevezett "Országos kirakodóvásárok", tehát minden hónapban kerülnek megrendezésre.
Minden hónap első vasárnapja Kistelek, második vasárnap Szeged-Kiskundorozsma, harmadik vasárnap Mórahalom. Ezen kívül erős lomi piac van minden szombaton itt Szegeden a Cserepes sori "normál" piacon is.


Köszi! Megnéztem Biatorbágy környékén nem nagyon van ilyen, amit írtál. Szerintetek hány km-ig érdemes elmenni? Ha jól értem a siker nem garantált. Vannak még olyan eladók, akik kocsiszámra retro cuccokkal rendelkeznek?

dekanyz
Tag

# Elküldve: 2013. Jún. 12. 11:48 - Szerkesztve: dekanyz


Azert en tul messzire nem mennek, ha Amigat akarsz...
De ha csak ugy szorakozni, akkor mas a helyzet!

Egy A3000 eleg ritka fogas egy ilyen helyen...
C64-et szerintem barmikor kapsz!

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Jún. 12. 12:08


Az, hogy kocsiszámra retro cuccal érkezzenek eladók? Az kicsit túlzás, ki kell fogni, szerencse kérdése, hogy valamit találj. Mint írtam, hónapokig sokszor semmi nincs. Pesti zsibi lehet még neked érdekes, de azokat nem ismerem csak a pecsát. Ott meg sok a nepper, és nyitáskor rögtön felvásárolnak mindent.

LacaHero
Tag
# Elküldve: 2013. Jún. 12. 16:19


Köszi szépen az infókat. C64, A500, A2000, A1200 van már szép számmal, valami egzotikusra gondoltam. De azt látom ki kell fogni ...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Jún. 25. 19:09


Na, ma végre összeraktam a múltkori Amiga 2000-et egy jó táppal (merthogy ami benne van erősen gyógyításra szorul). Pöcröff indul a gép, V1.2 Kick-el, floppy gyönyörűen veszi az ívet, stb. Viszont. Amikor vettem ki a tápot a másik jó gépből, akkor vettem észre, hogy az is Rev 4-es. ;-)

Idézem DH1 előző hozzászólását:

Quoting: dh1
ADSR: azt ugye tudod, hogy egy elso szerias A2000-A (rev4.0) kerult a birtokodba?! ez meg az A1000-es atdizajnolt verzioja! nem a kesobbi A500-on alapulo verzio! siraly!


(Ez volt az a gép, amit egy hótgatya hómlebért cseréltem :-D)

siz
Tag

# Elküldve: 2013. Jún. 25. 23:08


Az enyém is Rev4, de én egy Rev6.2-nek jobban örülnék, mert az azért jobban használható.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 26. 08:30


Jaja, rev6 tol egesz jok...

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Jún. 26. 09:42


Sebaj, nekem a két REV 4. műxik a REV 6-ot nem sikerült Szörgnek felélesztenie...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 26. 09:48


Hja, tapasztalat:
az A2000 seknek sokkal szebb hangkepuk van, mint egy A1200 asnak (termeszetesen a gyari beepitett Paularol beszelek)
Egyebkent az A4000T jon fel a masodik helyre, a A4000D nek nincs olyan szep hangkepe. A3000rest most tesztelem majd.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2013. Jún. 26. 09:54


Ez érdekes, gondolom a kiegészítő alkatrészek miatt van ez. (Kondi, stb. De majd a hozzáértők megmondják, hogy miért.)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 26. 11:26


Igazabol megis jobb/modernebb egy A1200 as hangja, csak azert tunik jobbnak egy A2000 res hangja, mert "nem tudja" azokat a
"csilingelo" hangokat, igy analogosabb, tisztabbnak tunik az A2000 hangja.
Nyilvan olyan hificucc is kell hozza, mert egy peceszpikeren ez nem derul ki.

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2013. Jún. 27. 10:46


tantál kondenzátor nem való a hang kondik helyére ;-) iszonyú rossz az eredmény...
érdemes két speckó "audio cap"-ra beruházni kb. 400Ft plusz költségért :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jún. 27. 11:51


Quoting: Szergely
tantál kondenzátor nem való a hang kondik helyére ;-)


SMD kondi van mindenhol.

Quoting: Szergely
"audio cap"


Ezmi? Es holvan? Fotot please :)

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2013. Jún. 27. 18:05


Quoting: dino
SMD kondi van mindenhol.

tudom :-) de smd slut a világért nem tennék vissza...
smd tantállal szoktam próbálkozni :-)

Quoting: dino
Ezmi? Es holvan? Fotot please :)

ilyen

sodreg
Tag

# Elküldve: 2013. Jún. 27. 23:08


Lomiztam egy Samsung SyncMaster 500 TFT monitort. Eléggé régi darab. Vajon a VGA bemenete használható Amigákkal is? Van erről valakinek tapasztalata? Vagy bilibe lóg az elképzeléssel együtt a kezem is. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jún. 28. 00:20


Persze!
Videokartyaval! :)

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 73 . 74 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024