Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 73 . 74 . >>
Szerző Üzenet
adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Okt. 27. 08:27


Quoting: Yada
Csak semmi felreertelmezest! Tenyleg TZ-80 neven futott a joszag. Kinezetre olyan volt mint a Jetson familyben a targyak, erosen tojas/kerekded futurisztikus design. Amugy asztali gep volt, monitorral, CP/M rendszerrel.

Dobjál már egy linket lécci, mert nekem csak motorok jönnek fel találatként...

YADA
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 27. 11:58


Neten en sem talaltam kepet. De a Transmic 8 vonalbol itelve (azt is prototipusnak jelzik ahol egyaltalan emlitik, es a Transmic 16 szinten nincs emlitve sehol, pedig az mar szines kijelzos volt, valodi 16 bites procival) valoszinu, hogy egy fejlesztoi labor gepein kezdtem. Pedig nagyon kiforrottnak tunt mindegyik.

TZ-80 kepet nem talaltam, de hasonlot igen.

http://retropages.uw.hu oldalon a Videoton VDX-52500 formaja hasonlit ra leginkabb, de a talp helyen volt a gep, ami nagyobb volt, de ugyanugy feher. (hatarozottan nem terminal volt, hanem onallo irodai gep)

Transmic pedig mintha nem is letezett volna, annyira nincs hasonlo kep sem.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Okt. 27. 12:23


Transmic 8-ra ezeket találtam csak, gondolom te is: egyik, másik

YADA
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 27. 19:40


kepeket bezzeg egyet sem.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Okt. 29. 19:44


Quoting: Yada

kepeket bezzeg egyet sem.

Na, egy egy szintén zenész sráctól pár infó a gépről: 84-85-ös HW katalógusból.

YADA
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 29. 20:09


Jofele tiltott facebook link (minden netes cuccom altal)... ez nem fog menni :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Okt. 30. 08:31


faszbúk kapja be.

YADA
Tag

# Elküldve: 2012. Okt. 30. 09:59


Na azert! :)
Ezek szerint meg eleg jo a memoriam :)
De a Transmic 16 sajnos meg mindig mintha nem is letezett volna annyira nincs rola info, se kep. Mondjuk en is csak alig hasznalhattam, kb ugy feltettek mint egy szupertitkos katonai fegyvert. Arra emlexem, hogy akkor meg nem volt piacon, talan tenyleg prototipus volt csupan, de nagyon kiforrott. A TZ-80 es a T8 hozza kepest regisegnek tunt. Amugy Nekem annyi emlekem maradt rola, hogy elegge hasonlit a Commodore SX-64 kinezetere, csak picit nagyobbnak tunt (T8 meret kozeleben). Es ugyanugy szines kijelzos volt.

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 15. 19:13


Skacok!

Tud valaki képeket mutatni a Scanjuggler video kivezetésének a rögzítéséről?
A floppy alatti helyre gondoltam berakni, de nem szeretném a házat faragni. Ötletek?

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Dec. 16. 02:39


Zolaash
ha kiforrasztod az RF modulátort, akkor oda pont befér :-)
a floppy alatti rész kell az SCSI kivezetésnek ;-)

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 16. 12:19


Höhö. Ennyire nem gondoltam mókolni a gépet, de most, hogy mondod, valószínűleg nem nagyon fog kelleni... A rögzítésével mi a helyzet? Nyomjam ki purhabbal? :D

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Dec. 16. 20:09


Zolaash
Mfilos-nak van a blogspot-on egy blogja, ott láthatsz fotókat egy szétmoddingolt A600-ról :-) arra emlékszem...
valahol láttam 1200-at is, de most nem ugrik be :-)

meleg ragasztópisztoly, vagy kétkomponensű ragasztó és akkor nem kell fúrnod a házat :-)
a púrhab nem olyan jó :-)

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 16. 20:45 - Szerkesztve: alivemoon


ScanJ

nyitvacf

Ready

Hála istennek ez a legutolsó képem amikor ki kellet nyitnom a gépet!
Talán az elsőn látszik, hogyan oldottam meg, hogy ne keljen megszabadulnom az árnyékoló lemeztől sem, annak ellenére, hogy a hajtás alatt ott a SJ! A hajtásra nem voltam büszke, később levittem a műhelybe és ki egyengettem satuval :)
A harmadik képen látható egy megoldásom, ajánlom minden cf kártya tulajnak, a HELP és DEL felett az A1200-asban van épp annyi hely(ahol 500-as billentyűknek korábban a nyomtatott áramköre volt), hogy rögzíteni lehet egy CF adaptert, a szögletbe vagy párkány(hogy is híják), felette nyitottam egy finom rést amin keresztül cserélni lehet a CF kártyát, anélkül, hogy szét kéne szerelni a gépet!

A gép a hűtőnek hála stabilan megy már lassan 2 éve? (korábban túlmelegedett a 030 és rendszeresen elGURUlt!

Sajnos az nem olyan jól látszik, a ház felső részére rögzítettem a VGA kimenetet, olyan módon, hogy előbb leszedtem egy VGA kártya fém hátlapját abba rögzítettem a csatlakozót, aztán ezt a fém lapot rögzítettem a tetőre. Így stabil!

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 16. 23:11 - Szerkesztve: alivemoon


Amigó netezik

Találtam egy ilyen képet is! Ahol látszik a cf kártya pozíciója!
Sőt látszik a SJ csatlakozó+vga hátlap installáció.
( ott van pont egy olyan merevítő a fedelén, amibe bátran lehet egy 2mm es rést metszeni, amiben rögzíthető)
Közben bőszen iBrowsol!

Sajnos nem ezen featurek publikálására kattiggatam csak úgy!

Peti
Tag
# Elküldve: 2012. Dec. 17. 13:35


adsr: a TZ-80 doksiban a "Programbelövés segítőí" vajon mi lehet? :))

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 17. 15:26


Köszi srácok!

A házat semmiképp sem szeretném faragni, SCSI meg jó eséllyel sosem lesz a gépemben, így asszem' maradok annál a "lyuknál". Eddig a CF kártya volt oda kivezetve, így cserélhető volt a gépsárkány szétszedése nélkül, de ezt az opciót megszüntettem, mondván úgysem cserélgetem. Azóta folyamatosan azon jár a ZAGYAM, hogy új rendszert kéne építeni, ez az AmigaSYS olyan... Nem is tudom... Működik flottul, de mégsem szerelmesedtem bele. Fene tudja. :S

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Dec. 17. 18:56


Quoting: Zolaash
Működik flottul, de mégsem szerelmesedtem bele. Fene tudja. :S

Na akkor itt az ideje, hogy sajat rendszert epits! Az az igazi, barmeddig is tart. :)

tassika
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 17. 19:28


Quoting: dino
Na akkor itt az ideje, hogy sajat rendszert epits! Az az igazi, barmeddig is tart. :)

Hát igen, ez a szép az Amiga OS-ben. Meg ugyebár, a saját építésű rendszernek nincsen párja. ;-)

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2012. Dec. 18. 20:35 - Szerkesztve: Zolaash


Régen is mindig saját rendszerem volt, de ki akartam próbálni ezt is. Ki vannak írva cd-re, van ppc-s is, meg 68k is. Most jött el az ideje a saját rendszer építésének, újra. ;)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Jan. 24. 13:12


Bazz, milyen szar, hogy a kepeim amiket ide raktam fel mind pocsekba ment.
Mi a lopikula lett az imageserve vel? Mar tobb eve mukodott jol, aztan egyszer csak vege. A kepek, amiket meg ide szurogattam, mar nincsennek meg elmentve mashova sehol...roppant szomoru vagyok...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jan. 24. 13:27


Beke poraikra ...
Amen ...

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 24. 13:49


4 lemezes NEC Multispin 4x4 betárazva, tesztállapotban. Tesztvinyóval.


Egyszerre látszik a 4 lemez :



dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jan. 24. 13:51


Hohohohoooo

Nekem is volt 4x4-es NEC-em ...
Ennek egy korabbi kiadasa ...
Soha ne szedd szet!
Mert soha tobbe nem rakod ossze! ;)

Zolaash
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 24. 14:07


Még szerencse, hogy nem tudtam könnyen, mert próbáltam. Aztán sikerült lebányászni róla az előlapot szétszedés nélkül. Le kellett pucolni, fél centi vastagon állt rajta a retek. :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jan. 24. 14:20


Az enyem szetszedeskor szo szerint szetugrott ... mar csak bezacskozni tudtam kidobas elott ...

YADA
Tag

# Elküldve: 2013. Jan. 24. 18:02


Quoting: dino
Mar tobb eve mukodott jol, aztan egyszer csak vege.

Ennyit a cloud megoldasokrol... Ha valamit birtokolni szeretnel, azt sajat gepen tedd, szart nem er a chromebook es a sok felhos bohockodas. (avagy, ha nem foghatom a kezemben, akkor az nincs is meg)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Jan. 25. 00:29


Ha ettol en is felek ...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2013. Feb. 02. 02:20


Még minap valami beszélgetés közben jött az ötlet, hogy de kár hogy a Blizzard SCSI-ken nem lehet kikapcsolni a boot delayt, mert így idegesítő ha a gépben van, mint memória foglalat, hiszen az amúgy sem használt SCSI-re vár, súlyos másodperceket.

Akkor mondta valaki, hogy le kell róla venni a ROM-ot, oszt kész. De ugye az ember nem szívesen barbárkodik bele classic Amiga hardverbe. Viszont nekem volt egy olyan SCSI vezérlőm, amin a vezérlő amúgy is bugos volt, de a várakozás miatt nem használtam RAM foglalatnak sem.

Most Amiga Klub után ihletet kaptam, előkapartam és kiderült hogy a ROM foglalatos rajta. Kivettem belőle a ROM IC-t óvatosan, bedugtam az A1200-ba és a gép simán bebootolt 128MB RAM-mal, mindenféle várakozás nélkül. :)

Állat!

9.Ram Disk:> avail
Type Available In-Use Maximum Largest
chip 1441864 638936 2080800 1436908
fast 116484016 17209424 133693440 115028172
total 117925880 17848360 135774240 115028172

:)

Ugyanitt 128MB-s RAM modulokat vennék, valamint keveset használt ROM IC eladó Blizzard SCSI/IV-be :D

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2013. Feb. 02. 08:53


Ha mar Blizzard es ROM-ok ...

http://leblogdecosmos.blogspot.hu/2013/01/firmware-blizzard-1260.html

dino
Kék troll

# Elküldve: 2013. Feb. 02. 15:35


charlie

Nekem is ez volt a fo problemam idaig.
Kerdes az, hogy hosszutavon nem e lesz baja valaminek?
Konkretan a balfelso PLCC tokozasu csippet vetted ki?
http://amiga.resource.cx/photos/blizzardscsi4,2

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 73 . 74 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2024