Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 73 . 74 . >>
Szerző Üzenet
dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Már. 06. 20:37


No, akkor elkezdenem. Mar reg szerettem volna ilyen topicot letrehozni. Foton mindenki felteheti a sajat gepet, gepeit, buszkesegeit, megoldasait. Gondolom nem csak en vagyok kivancsi, hanem mas is, hogy mit, hogyan old meg, milyen gepet hasznal. Aztan johetnek esetleg a screenshotok a workbenchekrol is :)

Osszeallitottam egy nekem tetszo A500+ es gondoltam megosztom veletek.
Az elso foton a kickstart kapcsolo lathato, amit egy pc s tapcsatlakozobol vetttem ki es a lathato modon epitettem be. Mindig is utaltam a kiallo fogpiszkalo kapcsolokat :)
kep1
A szeretett vas igy 80 cm nel szelesebb:) SCSI CDRW (Plextor rulez;)), GVP A500+ SCSI HDD 8MB RAM, 28Mhz CPU 68000 Supraturbo,es az 1MB os A500+.
kep2
Hat nem gyonyoruuuu??? :)
kep3
Majdnem egy meteres AMIGA :)
kep4

Koszonet:
Reynolds: (A500+)
Mohican: (GVP, Supraturbo)
dh1: (Matrica terv a GVP re)
-dino- pumpabonto: (SCSI CDRW, simm RAMok)
Asszony: hogy meg nem dobott ki, (elturi a szarjaim..) :D

Most mar ti jottokok a fotokkal... :)

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Már. 06. 20:52 - Szerkesztve: charlie


OMG, szep munka, jo vas. :) Es ez jo otlet ez a topic. :) (Szerintem az en kacataim kepeit a legtobben mar lattatok, de azert itt vannak.)

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2010. Már. 06. 21:05 - Szerkesztve: reynolds


Az együttes színvilága hagy kívánnivalót maga után. Mikor korrigálod? ;)

Léccives tölts fel videót a jutyubra, ahogy pörget vmit. Pld Epic intro sequence, v. hasonló.

Levi
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 06. 21:50


dino: az ötlet nagyszerű!

Értékelem ezt a fajta finom örületet és ezt az egészséges szenvedélyt, aminek a "stigmáit" én is viselem :DDD

Amiga rulez!

A videó(kat) feltölteni okos gondolat már várom én is!

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 06. 21:53


dino: 28 MHz SupraTurbo?! A jó büdös k- ;)
Egyébként kurva jó konfig gratula!

Csárli: A C128 vs A2000 képen mit látunk pontosan? Egy monitoron a WB 3.1 meg a CBM BASIC 7.0?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Már. 07. 02:09


@TCH:

Ja. Rakotottem a C128D-t az A2000-mben levo PicassoIV grafkartyan levo PalomaTV tunerre. :) Es errol csinaltam kepet, amelyik kep egyebkent ehhez a blogposthoz keszult.

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 07. 11:35


Ja, tényleg. Ezt már olvastam, azért volt ismerős a kép. :)

tassika
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 09. 18:19 - Szerkesztve: tassika


Hello!

Folyamatban lévő gépépítésem.
Szeretett A1200-em, már sok féle vasat látott: BPPC-Bvision szendvics,
060-as-Mediátor-Vudukufu, FastATA, VSS (ez ugyan megvan, de sajna elhalálozott :-/ ).
Ezek már mind elkoptak csak az A1200-m maradt meg. Tavaly
kiszedtem a toronyból, vissza az eredeti házikóba.
Viszont elhatároztam, hogy nem akarom megint úgy beüzemelni mint régen,
hogy az oldalából fityegjen az IDE kábel, végein pedig a CDROM, és a WINYA.
Ezért a képeken látható megoldást választottam.
Egy 20gb-os 2,5" winya is van benne.
Pontos konfig: B1230IV-32mb ram, DCE féle scandoubler (még gondolkodom a Scanjuggler-en;-) ),
Docky féle PS2-es egérillesztő.




Ha valakit a belseje is érdekli, akkor azt is lefényképezem, ha kéri! :-)


Ezen kívül vannak egyéb vasaim is: A500, A500+ A590HDD vezérlő,
CD32. Dinoval azért nehéz versenyezni! :-)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Már. 09. 18:46


Tassika: pont egy ilyen projecten torom a fejem :) nagyon jol sikerult, szep gep! Kar, hogy az optikai meghajto nem feher. Persze gondolom olyant baromi nehez szerezni... Szeretnek kepet a belsejerol, ha nem nagy teher. (meritsunk 5leteket egymastol) :) fokent arra lennek kivancsi, hogy milyen adapterrel oldottad meg az optikai meghajtot.
Quoting: tassika
CD32. Dinoval azért nehéz versenyezni! :-)
Aaa, gyerekek!! Nem en vagyok a legnagyobb gyujto, nekem csak a pofam nagy. Vannak itt komolyabbak is. Allitolag Mohicannak kibanagy gyujtemenye van. (de csak mondom hallomasbol tudom) Meg ugylatom, hogy Comiga is jocskan tulszarnyal engem, no es ok sokkal szerenyebbek is, mert elvannak es nem mutogatjak nyilvanosan a gyujtemenyuket, csak ha eladnak valamit. Midig elokerulnek friss vasak, hogy csak pislogok, mint hal a szatyorban :) Reszemrol a kovetkezo project egy A600 as lesz, amit megmuthatokatok, ha erdekel valakit. Viszont szuksegem lenne egy 2.5" HDD re, nem kell nagy egy par GB os eleg lenne. Nincs itt valakinek ilyen? Nem kivanom ingyen... Kabelem van az nem kell.

tassika
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 09. 19:47 - Szerkesztve: tassika


Quoting: dino
Tassika: pont egy ilyen projecten torom a fejem :) nagyon jol sikerult, szep gep! Kar, hogy az optikai meghajto nem feher.

Hát igen, csak feketét tudtam szerezni, mert ugye a laptopok többnyire
feketében készülnek. :-/

Quoting: dino
Szeretnek kepet a belsejerol, ha nem nagy teher. (meritsunk 5leteket egymastol) :)

Parancsolj! :-)






Quoting: dino
fokent arra lennek kivancsi, hogy milyen adapterrel oldottad meg az optikai meghajtot.

A DVD-hez lehet átalakított venni, én a vateráról szereztem be.

Quoting: dino
Aaa, gyerekek!! Nem en vagyok a legnagyobb gyujto, nekem csak a pofam nagy. Vannak itt komolyabbak is.

Akkor úgy fogalmazok, hogy itt az amigaspiriten aktív felhasználok
között, neked van a legnagyobb gyűjteményed! :-)

Üdv!

Levi
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 10. 17:33


Én már láttam élőben (is) tassika gépét/. Elismerem, ügyes és szép munka!

Mellesleg sokat is segítettél nekem :)

pinkarga
Tag
# Elküldve: 2010. Már. 11. 19:49


Üdv mindenkinek!

PC floppy illesztő fejlesztésem a végére ért, a REV1-es design kész, jelenleg a panelt készítem. Jelenleg a prototípus A500, A600 és A1200-as gépeken volt tesztelve idáig, ezen típusoknál kifogástalanul működött floppy típustól függetlenül. Íme pár kép az építésről:
egy kep

ket kep

harom kep

negy kep

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 11. 20:51


Ez jó hír.
Nálam már majd minden drive szarakszik, még az is, amit nemrég vettem, úgyhogy előbb utóbb muszáj lesz egy pöcés floppyt berakni.
Hogy lesz a sorozatgyártás? Vagy egyéni megrendelőnként készülnek majd?

pinkarga
Tag
# Elküldve: 2010. Már. 12. 21:49


Egyénileg fogom mindenkinek készíteni, akinek majd kell, ez időben kb. 2-3 napot jelent, pénzben (maga az IC ~450 Ft, a 7db ellenállás 15×7=105 Ft, a két darab kondi ~10 Ft, a két darab 34 pines tüskesor ~ 100 Ft, a 3db 4 pines tápcsati ~ 90 Ft, a panel, a transzferpapír és a maratáshoz szükséges anyag nekem nem kerül semmibe, így alkatrészköltsége: 450+105+10+100+90=755, s én egy kis munkadíjjal együtt) 1500/darab.
Ma teljesen átalakítottam a panelt, mert elfogyott a kétoldalas, meghát egyoldalas nyákot vasalni egyszerűbb is, úgyhogy a kész kapcsolás IC, táp és a két tüskesor nélkül:
[imgs= ][/imgs]

[imgs= ][/imgs]

[imgs= ][/imgs]

pinkarga
Tag
# Elküldve: 2010. Már. 13. 00:42 - Szerkesztve: pinkarga


Még este elfelejtettem, elnézést kérek a múltkor ellámázott képekért!

pinkarga
Tag
# Elküldve: 2010. Már. 13. 00:56


S ha már ez a fórum a saját Amigánkról szól, akkor én is feltennék pár képet. Ugyan nem nagy durranás, egyenlőre annyi történt, hogy a gép PCMCI oldalán CNC géppel kivágtam a IDE-CF kártyához egy akkora nyílást, mely 0.001cm pontossággal akkora, mint a microdrive-om, s az IDE-CF kártyának a csavarjait kiesztergáltam, így meghúzva pont a burkolat alsó síkjával van a csavar vége egy vonalban. Íme pár kép:

[imgs= ]felülről[/imgs]

[imgs= ]Drágaszág akcióban...[/imgs]

[imgs= ]A microdrive...[/imgs]

[imgs= ]Maga a nyílás...[/imgs]

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 13. 10:17


Érdekes ötlet, cserélhető CF kártyás Amiga. :)

pinkarga
Tag
# Elküldve: 2010. Már. 13. 22:18


Remélem, nem orroltok meg rám, ha a másik imádott drágaszágom fényképét is felrakom, ugyanis ma volt a napja, hogy a floppy mechanikáját karbantartsam, s megszabadítsam az egy hónapos pórtól, a bill. külső tisztítása már holnapra marad...
[imgs= ]Drágaszág alaplapja...[/imgs]

[imgs= ]Drágaszág táppal...[/imgs]

[imgs= ]Hű vasam farnézetből...[/imgs]

[imgs= ]Előlnézetbő... Ez végképp mindent elárul...[/imgs]

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2010. Már. 16. 08:37


Pinkarga: nem lehetne olyan megoldásban, hogy a két tüskesorból az egyik ellendugó legyen, és akkor közvetlenül a drive-ra v. az alaplapi csatira rá lehetne tolni? Csak mert sztem elegánsabb mint a szalagkábel-panel-szalagkábel jellegű kígyó.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Már. 25. 21:48 - Szerkesztve: dino


Na keremszepen. :) Anno 8-9 eve faragtam be egy A1200 ast egy fekfokazba, akkkoriban meg javaban tombolt a Tower laz, minden egykaptafara keszult. Akkor hataroztam el, hogy megprobalok valami egyedit csinalni. Azota meg csak gyult a lom itthol es gondoltam beleteszem azokat is. Eloszor is volt benne egy 3.5" HDD amit most lecsereltem egy 20GB os 2,5" ra, kozben mikor dezzt megkerestem en is vettem egy scanjugglert tole, meg valahogy hozzamjott egy FastATA vezerlo is. No ennek mar a fele semtrefa :) elovettem kedvenc szerszamaimat, hogy megint elelvezzek. Csinaltam egy par kepet, viszont csak az osszerakas van mar rajta(akkor jutott eszembe, hogy le fenykepezem).
Lassuk akkor a kepeket:

A 3,5" HDD helyett. Sokkal csendesebb, kevesebbet fogyaszt, nem melegszik annyira.
kep1

Hm, a jo oreg A500 as passziv tap mindent elbir :) belul kapott helyet ele egy 8cm es venti, amit 5V kornyeken jaratok igy szinte hangja sincs.
kep2

Sokat vakaroztam, hogy melyik legyen berakva, 030 vagy 040.
Mivel velemenyem szerint kompatibilisebb a 030 as (nem minden a gyorsasag) ezert a 30as mellett dontottem.
kep3

Ilyen lett a gephaz alja:
kep4

Az engine :) uj kabeleket kapott:
kep5

Beultetes:
kep6

JEEZUSOM! Most latom, hogy bugos az alaplapom :)
kep7

Osszelapatolva:
kep8

Ovelsege feketefeneke. Az audio csati fole kerult a VGA kivezetes es a nyomogombok:
kep9


Ofelsege szembol. Tudom Rey8, nem tetszik az AMIGA felirat+sarga a floppy:)
A feliratot sztem kicserelem, nyomtatok egyet, majd laminalom. Meglatom,hogy milyen is lesz...
kep10

Aszem ennyi. Olyan mintha uj gepet vettem volna :) annyira tetszik, hogy nagyon. Es milyen halk, mostmar csak a HDD feltoltese van hatra a rendszer mar rajta van. Maradtam a 3.0 nal.
WHDLoad rulez! Es kulonben is AMIGA RULEZ!!!! :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Már. 25. 22:19


Jol nyomod mester! Respect!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Már. 26. 12:59


@dino:
En alapvetoen nem szeretem a "tover"hackokat, de ez nagyon kulturalt kivitelu! Tetszik.

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Máj. 17. 14:22


tassika

A dvd előlapot elméletileg simán le lehet pattintani, nem? Mert akkor én a helyedben egy bontott pöce ház műanyagját felhasználva reszelnék egy "fehér" előlapot...

sadddam
Tag

# Elküldve: 2010. Máj. 18. 01:31


szép darab gratula! legközelebbi eventre elhozhatod:)
de mi az az iszonyat bogár az alaplapon? az élt mikor a kép készült? ki merte azt megfogni?:D női szarvasbogárnak néz ki, de akármi is, baszott nagy. na azt ne hozzad ha lehet..:)

tassika
Tag

# Elküldve: 2010. Máj. 18. 19:06


Quoting: adsr
A dvd előlapot elméletileg simán le lehet pattintani, nem? Mert akkor én a helyedben egy bontott pöce ház műanyagját felhasználva reszelnék egy "fehér" előlapot...


Szeva! Őszintén nem tudom, hogy lelehet-e cserélni az előlapot. Mivel ez egy slim noti meghajtó, az ajtónyitó gombja, és a led is az előlapba van szerkesztve, ezért nem olyan egyszerű művelet, meg nem is sík az előlap, hanem lépcsős, stb... Az lenne még a megoldás, hogy az Amigát mázolom feketére! :-)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Máj. 18. 20:40


Le lehet szerintem pattintani, nézd csak meg, és akkor már inkább azt fesd le, ne az AMIGÁT!!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Máj. 27. 08:11


Quoting: sadddam
de mi az az iszonyat bogár az alaplapon?

(Oryctes nasicornis) azaz orszarvu bogar. Pontosabban nosteny peldany.
Quoting: sadddam
az élt mikor a kép készült?

Sajnos nem! A koloknek a bogargyujtemenyebol valo. Aszem entomologus lesz :DD:DD
Quoting: sadddam
ki merte azt megfogni?

Mindenki, meg a felesegem is (akar elve is) igen, ez egy hulye csalad :DD:DD evvan...(csak nem ewan mcgregor...) :DD:DD

dino
Kék troll

# Elküldve: 2010. Júl. 09. 21:20


A ketezres! :) A lanyom nyaralni volt es raertem egy par napig. Eloszedtem e szekrenybol az egyik Amiga ketezresemet es egy alom gepet csinaltam.
Hozzavalok:
3.1 Kickstart.
4.2GB HDD.
Plextor Caddy CD R.
2db floppy drive :)
Apollo 2030 as turbina. SCSI vezerlovel.
Commodore 2320 as scandoubler.
Jo oreg Domino GFX.
Es, hogy tisztelegjek a Babylon5 elott, beletettem egy Sunrize AD 516 os soundkartyat is. Anno a Babylon5 nel nagy hasznat vettek.
Lassuk akkor a kepeket :)

Ami kivulrol nem tul erdekes:
kivul


Hatul:
popsy


Belsosegek:
bel

Sajnos egyenlore a rendszer tavolrol sincs kesz, de a gyokerek, mar bennevannak a foldben, a mag tehat el van vetve.

A rencccer:
wb

Van kerdes?
:)

Jojjon meg ide a Legenda? A4000T, mert az is ki van pucolva osszerakva, ahogy elkepzeltem magamnak. :)
Vagy mar senkit nem erdekel?

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Júl. 10. 09:29


Dehogynem, jöhet!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2010. Júl. 10. 16:30


Johet!

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 73 . 74 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Hardvereink, megoldások, fotók a gépeinkről :)
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024