Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Pc to Amiga
Szerző Üzenet
Levi
Tag

# Elküldve: 2009. Dec. 23. 12:41


Abban szeretnék segitséget kérni, hogy hogyan tudok adf file-okat kiirni amigán floppy lemezre.

A (szükséges) eszközök a birtokomban vannak:

Adatkábel Amiga és PC közé. Hozzá PC-n ADF Sender Terminal program, illetve egy soros port, Amigán egy Workbench (módositott) 1.3 lemez.

A kábel mellé van cd, ami tartalmazza a szükséges programokat, leírásokat, illetve egy floppylemezt módosított Workbench 1.3-mal az adatátvitelhez.

A kapcsolat létrejön, el is indul az adatátvitel, a legalább is jelzi a pc, de ezen kivül semmi sem történik. Transfer Status 0 %, ennyi.
Állitgattam, hogy Com1 vagy Com2 port, a baud-adl is elszórakoztam.
14400 és 57600 között.

A parancs amivel pedig inditottam a folyamatot az amigán:
transwarp -w ser: -b 38400

Az amigám tipusa 1200-es.

Tudom, hogy ezek totál alapdolognak számítanak, de mivel nem régóta mélyültem el az amigában elsősorban nosztalgia/hobby gyanánt így sok kérdés merül fel bennem.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

A lemezeket amigán formáztam és dd-sek. :DDD

tassika
Tag

# Elküldve: 2009. Dec. 23. 14:48 - Szerkesztve: tassika


Szia Levi!

Quoting: Levi
Abban szeretnék segitséget kérni, hogy hogyan tudok adf file-okat kiirni amigán floppy lemezre.

A (szükséges) eszközök a birtokomban vannak:

Adatkábel Amiga és PC közé. Hozzá PC-n ADF Sender Terminal program, illetve egy soros port, Amigán egy Workbench (módositott) 1.3 lemez.


Ettől egyszerűben is meglehet oldani a dolgot.
Letöltöd az AMINET-ről az alábbi progik egyikét:
http://aminet.net/package/disk/misc/adfblitzer
http://aminet.net/package/disk/misc/tsgui
WinUAE alatt felrakod valamelyik CF kártyádra. Amigába beteszed, kicsomagolod, és már indítható is! Ugyan így a CF-re felrakod azokat az ADF-eket amiket kiakarsz írni, és innen már írhatod is ki floppy-ra őket. Szerintem így egyszerűbb megcsinálni.
Ha elakadsz, akkor jelezd, és megint összeröffenünk egy délután! :-)
Üdv!

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2009. Dec. 23. 15:25 - Szerkesztve: neongod


TwinExpress-t próbáltad? Elvileg pont ilyen serial kábeles mókához jó, és többek szerint jól bevált megoldás.

Levi
Tag

# Elküldve: 2009. Dec. 23. 23:31


tassika: Köszi a felajánlást! Még kisérletezem a dologgal. De az ünnepek után, lehet hogy még megkereslek majd :DDD

neongod: Köszönöm a tippet! Megpróbálom!

Addig eljutottam még az adatátvitellel, hogy a preferences-ben összehangoltam baud értékét a pc-ével. Minden más beáll. rendben volt.
Az adatátvitel elindult, kb. máfél óra volt 1 adf, de lemezre nem írt semmit sem.
Amigán annyit ír ki, hogy "send ok Now" vagy valami hasonló.

De addig is a felajánlott alternativákat boncolgatom :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Máj. 07. 20:46


Remélem ismeritek:

http://www.winuae.net/files/stuff/adfread-1.1.zip

Nem vagyok túl jó angolos, létezik, hogy pöcén be tudom olvasni az AMIGA floppykat? Olyan gép kell, amiben van két floppy meghajtó? Ha jól értem ugyanazon a kábelen kell lennie mindkettőnek? Nem jó a két kábeles megoldás? (Nem is láttam még olyan floppy kábelt pc-n, amire két floppy dugható...)

Próbálta valaki már?

Üdv!

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Máj. 11. 08:39


Quoting: adsr
Remélem ismeritek:

http://www.winuae.net/files/stuff/adfread-1.1.zip

Nem vagyok túl jó angolos, létezik, hogy pöcén be tudom olvasni az AMIGA floppykat? Olyan gép kell, amiben van két floppy meghajtó? Ha jól értem ugyanazon a kábelen kell lennie mindkettőnek? Nem jó a két kábeles megoldás? (Nem is láttam még olyan floppy kábelt pc-n, amire két floppy dugható...)

Próbálta valaki már?

Üdv!


Működik!

Találtam a melóhelyen ilyen kábelt, meg megfelelő gépet is, és csont nélkül vitte befelé a lemezeket! Rettegjetek, hamarosan ti is "élvezhetitek" az LAL demókat!

Üdv!

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2010. Máj. 11. 10:44


@adsr:
Részletkérdés, de az elmúlt 25 évben, ami alatt floppykábelt adtak pl. a PC-s alaplapokhoz, legalább 20-ban biztos olyan kábel járt, amire két drive-ot lehet dugni. :)

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2010. Máj. 11. 11:30


Rendszergazda létemre olyan ritkán figyeltem a floppykábeleket, hogy nem is emlékeztem, hogy ilyen van :-)

PENTA
Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 03. 11:42 - Szerkesztve: PENTA


Szia Levi

Kérdezném hogy átmegy az adat amigára transzferer,ha igen semmi gond
nekeseredj el.
A fájl kiterjesztését adf-et nevezd át dms re Amiga 500 on müködik.

Amiga 1200 ason tutira működnie kell mert jobb gép szerintem mint az a500 asom.
válaszolj hogy sikerült-e.
Esetleg félre értettem volna valamit.
Légyszives válaszolj ha lehet.
Üdvözlettel:Penta

PENTA
Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 03. 11:58 - Szerkesztve: PENTA


Szia adsr.
Az Pc-n amiga emulátorban szeretnéd használni AMIGA floppykat?
vagy mire gondoltál ha lehet pontositsál.
üdvözlettel:Penta

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Dec. 20. 18:51


Hogy tudok párhuzamos kábelen keresztül adatot cserélni a pécé és az Amiga között? Mármint Amigán gondolom a ParNet-tel, de Linuxhoz (vagy akár winfoshoz, majd emulálom wine-nal) mi van ilyen feladatra?

amigarules
Tag
# Elküldve: 2010. Dec. 20. 21:07


AmigaForever CD-n van AmigaExplorer. Üssed be a googliba'

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Dec. 20. 22:10


The PC and the Amiga must be connected with a null-modem serial cable, or with a Bluetooth serial adapter, or over TCP/IP
A párhuzamos kábel nincs felsorolva, vagyis az AmigaExplorer nem jó nekem.

amigarules
Tag
# Elküldve: 2010. Dec. 21. 18:09


Hmmm....

ratman
Kék troll

# Elküldve: 2010. Dec. 22. 10:02


PLIP a te barátod.

TCH
Tag

# Elküldve: 2010. Dec. 22. 12:25


Ez DOS/winfos95 és Linux közötti parallell kommunikációra való? Vinni fogja a Linuxos fele akkor is, ha a túloldalon egy ParNet-es Amiga van?

Levi
Tag

# Elküldve: 2011. Már. 06. 11:13


Egy kis (nagy) segítséget szeretnék kérni valakitől....

Van a birtokomban kb. 20 db hd-s (amigán leformáztam) floppy lemez, és azokra szeretnék felkarcoltatni néhány gámát, amikkel anno rengeteget zúztam még srác koromban...

Ha valaki ezt megtenné nekem, hogy a lemezeket elküldöm hozzá, és rákarcolja a játékokat annak nagyon örülnék, és megköszönném.

Előre is köszönöm, egy vállalkozó szellemű kolléga segítségét!

contact:

turilevi kukac dzsimail pont kom

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Már. 06. 12:00


A kozeljovoben (1 honapon belul) megyek le Faddra ... elvihetem az A600-ast es akkor ha atugrasz Szekszardrol irhatunk ki warekat lemezre ...

Levi
Tag

# Elküldve: 2011. Már. 06. 13:53


Remek! Thx!


Küldtem neked mailt!

mustang74
Tag

# Elküldve: 2012. Jún. 03. 07:18


A nullmodem kábel, a PC-n Amiga Explorer, az AMIGA-n Workbench 2.05 tökéletes megoldás az .ADF file-ok átvitelére PC-ről AMIGA-ra. XP-n tökéletesen működik.
-Az Amiga Explorer feltelepítése után az asztali ikonján jobb egérgomb->Setup végigvezet mi a teendő.
-Azután az Amiga Explorerrel "másolás-beillesztés" vagy "drag'n'drop" módszerrel átvihetők a file-ok floppyra(szerintem HDD-re is ha van a gépben.).

forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / Pc to Amiga
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024