Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / PC floppy illesztő...
Szerző Üzenet
pinkarga
Tag
# Elküldve: 2009. Nov. 25. 21:35


Üdv!

Egyik barátom (ősamigás, Neki munkagép (A500-a van)) pár hete keresett meg, hogy besz@rt a floppy, s nem volt olyan floppy, mely jó lett volna, átszerkesztés leírás hiányában szóba sem jöhetett, (hozzá teszen számára ez élet-halál kérdés volt) így aztán összedugtuk a fejünket (Ő tudta, mit hogyan elméleti síkon, én meg tudtam, hogyan lehet a gyakorlatban megoldani), így aztán pár órával később kész is volt egy PC floppy illesztő amigához, mely működött is, azóta átterveztem SMD-re, így eléggé parányi lett, a cucc anyagárban kb. 200-300Ft, (akit érdekel az küldjön mailt) s volna egy problémám ezzel kapcsolatban, hátha valaki tud segíteni...
A transzferpapírom elfogyott, amit annó hoztak nekem, s olyat már sehol sem lehet kapni, amit sikerült szereznem, azzal meg vékony vonalak vasalása lehetetlen.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2009. Nov. 25. 22:01 - Szerkesztve: dino


Isten hozott! :) Fotot kerhetnenk a ketyererol? Engem erdekelne, ha szep es foleg ha jo is. :) fotokat please...

pinkarga
Tag
# Elküldve: 2009. Nov. 25. 22:19


Hy dino!

Fotók nincsennek, de lesznek, csak jelenleg a baj az, hogy nincs normál transzfer papírom, amivel a nyákra tudnám vasalni a kapcsolást, így most első körben ezen szopót kell elhárítanom, de holnap átnyargalok haverhoz fotózni a cuccot, s ha sikerül, estére lesz fotó.

dino
Kék troll

# Elküldve: 2009. Nov. 25. 22:33


Okes, sztem itt ha felebred a csapat akor bizta veszunk egy vodorrel ;)
Transzferize meg majd lesz valahonnan, nem? :) Varjuk a fotot, aztan ha minden szep es jo, akkor meg ki is lehet tenni a hirekbe, hogy neked is jo sok rendelesed legyen. Ugye fiuk? :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2009. Nov. 27. 14:35


Hat en varnam a fotot...

uhu
Tag

# Elküldve: 2010. Már. 16. 19:50


Pinkár Gábor,
Hová tűntél?? :) Napok óta hívlak, sms-t is írtam, de semmi reakció... :(

sznoopy
Tag
# Elküldve: 2015. Már. 30. 18:53


pinkarga

szia
engem is érdekelne, mert a netes hekkek nem nagyon mennek
bondar.peter@hotmail.com

Péter

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2015. Már. 30. 20:10 - Szerkesztve: charlie


Szerintem... Hogy fogalmazzak kultúráltan... Ez is egyik Pinkarga eredménytelenül (sic!) zárult projektjeinek. Szóval senki ne tartsa vissza a lélegzetét, ha az elmúlt 5+ évben nem volt fejlemény...

Awe
Tag

# Elküldve: 2015. Ápr. 08. 18:14


A PC floppy illesztése nem egy nagy durranás. De a HD floppy illesztés már komolyabb kihívás. Engem az érdekelne igazán.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2015. Ápr. 09. 08:55


Quoting: charlie
Szerintem... Hogy fogalmazzak kultúráltan... Ez is egyik Pinkarga eredménytelenül


+1

dino
Kék troll

# Elküldve: 2015. Ápr. 09. 09:09


Quoting: pinkarga
2009. Nov. 25. 22:19


Hubazmeg!

mc68k
Tag

# Elküldve: 2015. Okt. 23. 06:00 - Szerkesztve: mc68k


DF0 helyettesítése szabványos 3.5"-es drive-val. A dióda a drvid helyes detektálásához kell (0x00000000). HD-s lemez esetén a HD lyukat le kell ragasztani, különben nem akarja formattálni (más bias beállítás?). A500 / A1200-ba történő beépítéskor a fúrás-faragás elkerülhetetlen. A drive-on nem kell semmit jumperelni vagy állítani.

Figyelem! Ez DD mód, a HD-t el lehet felejteni.

HD-hez teljesen át kellene alakítani a drive-ot, hogy 150 RPM-en menjen 300 helyett, mert az Amiga nem tudja az 500 kbps data rate-t. Ráadásul kellene még megfelelő driveid generátor is, hogy a gép felismerje, hogy HD-s a drive (ehhez PAL, CPLD kell vagy egy marék IC). Aztán a drive-ok nem akarnak adatot szolgáltatni, ha nem érzékelik a 300 RPM-et. Erre a csalás a plusz mágnes a lendkeréken, a hall szenzor számára. Ekkor a drive elhiszi, hogy 300 RPM-en megy.

Ráadásul azt is írják, hogy 150 RPM-en nem túl stabilak a drive-ok, nem elég nehéz a lendkerék stb. A HD megoldással kár kínlódni manapság, csak mint érdekesség érné meg foglalkozni vele. Sajnos.







Érdekességként megemlítem, hogy a HRM-ben szereplő drvid leírás hibás. Erre több helyen is van utalás az interneten. A HRM-ben így szerepel:

$0000 0000 No drive connected (00)
$FFFF FFFF Standard Amiga 3 1/2" drive (11)
$5555 5555 Amiga5 1/4" drive, 2x40 tracks (01)

Holott a $0000 0000 DD-s drive-ot takar. Le lehet ellenőrízni a drvid programmal vagy lehet írni sajátot. ;) Ezért jó az egyszerű diódás megoldás. Evvel a kábellel fut a Sanity Arte is (sokak szerint az kényes a Ready signal-ra, de én nem hiszem...).

Ez pedig a helyes:

These tables were based on info from the Hardware Reference Manuals which appears to be incorrect. Apparently the table should be (non-inverted, true RDY state approach):

$FFFF FFFF no drive connected
$0000 0000 3.5" drive (DD or HD) with no disk in it OR 3.5" drive (DD or HD) with a DD disk in it
$AAAA AAAA 3.5" HD drive with an HD disk in it
$5555 5555 5.25" DSDD disk/drive

forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / PC floppy illesztő...
 
 

Powered by bulletin board software miniBB™ © 2001-2024