Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / CD32 hardver, bővítések
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . >>
Szerző Üzenet
dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Feb. 08. 11:26 - Szerkesztve: dh1


nem, Budapesten, hol van ehhez egy gatter... ertsd Bp-n 2 nap alatt vastagon all a por mindenen! ;)

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Már. 22. 08:32 - Szerkesztve: zolesz09


Na, AmigaJay "CD32 Alternate Covers" blogját szépen lelőtték ill. lelövették.

Update: az FTP-t is hasonlóképpen. Great!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Már. 22. 20:04


internet archive?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Már. 22. 20:37


EAB ftp-n fent van minden, nagyreszt... nem?

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Már. 23. 05:39


Quoting: dh1
EAB ftp-n fent van minden, nagyreszt... nem?

Nem, az ő cuccai már nincsenek fent.

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 12. 19:35 - Szerkesztve: zolesz09


Quoting: dh1
en valszeg a riseremet cserelem egy vga kimenetesre

Üdv! Esetleg ez megtörtént már? Tapasztalat? Milyen monitort lehet (érdemes) erre rákötni?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Máj. 12. 23:14


feneket, mocskos draga, annyit nem er ... nekem

jelenleg egy AverMedia kulso PAL jelet VGA-ra konvertalo cucc van egy Sony Trinitron monitoral

nem tokeletes de nem rossz igy sem...

majd ha megfelezik az arat akkor veszek VGA-sat

amugy a VGA-s riser eseten 15 khz-t tudo monitor kell... CRT-bol olyat mar nem talal az ember az AverMedia ezt a korlatot oldja fel

Amugy en a Dell U2412M TFT-t ajanlom! Kivalo kepe van, nem rangat, nem szaggat.

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 13. 10:11 - Szerkesztve: zolesz09


Quoting: dh1
feneket, mocskos draga, annyit nem er ... nekem

jelenleg egy AverMedia kulso PAL jelet VGA-ra konvertalo cucc van egy Sony Trinitron monitoral

nem tokeletes de nem rossz igy sem...

majd ha megfelezik az arat akkor veszek VGA-sat

amugy a VGA-s riser eseten 15 khz-t tudo monitor kell... CRT-bol olyat mar nem talal az ember az AverMedia ezt a korlatot oldja fel

Amugy en a Dell U2412M TFT-t ajanlom! Kivalo kepe van, nem rangat, nem szaggat.


Értem, köszi! Az AverMedia konverter típusát/linkjét esetleg meg tudnád adni?

Én egy IcyBOX-féle CVBS -> HDMI konverterrel próbáltam meg rákötni Sony Bravia (IPS) tévére, de ez melléfogásnak bizonyult, mert akkor valószínűleg ez a 15 kHz-es jelet nem tudja kezelni, futott a kép. Ekkor rákötöttem sima SCART csatira és habár a kép viszonylag elég jó minőségű és olvasható volt, főleg játék üzemmódban, de a fehér színű HUD elemeket (pl. Arcade Snooker) a panel -úgy látszik- nem nagyon szereti ebben a módozatban. Szerencsére nem égett be a panel, de nyilván el is határoztam, hogy inkább nem vágom haza vele a 150k-ba került készülékemet, akármilyen gari is van rá. Nemrég egy monitor csere miatt felszabadult nálam egy normál TFT paneles LG monitor, inkább arra kötném rá (próbaképpen).

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 13. 11:50 - Szerkesztve: yellowdog


Az LCD elméletileg nem ég be.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Máj. 13. 14:15


zolesz09
hat ezzel az AverMediaval nem mennel semmire, ez analog cucc es vagy 10 eve nem gyartjak.
En direkt CRT-re kotom vele a CD32-t. Persze, kozvetlenul VGA-ra kotve csak a Dell johet szoba. Mivel minosegi 15khz-s CRT-t 100%-ek hogy nem hajtok fel...
Es ez az AverMedia sem egy minosegi megoldas, de a CRT elfedi az analog megoldas gondjait. Nem tueles... viszont a bejovo jelet tudja tobb felbontasban a CRT fele sugarozni...
De ha lenne 23 tus RGB-s riserem vagy kozvetlen VGA akkor is tuti a U2412M-re kotnem, semmi masra. Ez egy felprofi monitor. Lattam mar eleg szornyusegesen rossz LCD vs Amiga kepet. Ez egyszeruen a Dell az etalon nalam. Hasznaltan 30 000 Ft... Nem veszes!

Jah, es meg egy! En megcsinaltattam a CD32-m szellemkepesen futo kepet. Eg es fold! Sokat szamit!

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 13. 14:24


Quoting: dh1
En megcsinaltattam a CD32-m szellemkepesen futo kepet.


What? Kinél? Hogyan? Mennyiért?

***

Itt bent a cégnél, ahol dolgozom, van egy elfekvő DELL P170St monitor. Kérdés, hogy az vajon jó lehet -e, mert akkor megpróbálom elkunyizni, ill. kicserélni az itthoni sajátomra.

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 13. 14:26


Quoting: zolesz09
van egy elfekvő DELL P170St


Utána olvastam, nem lesz jó.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Máj. 14. 21:34


Droidra van egy app ami online update lehetoseggel frissul, benne az osszes szoba joheto monitor amit eddig talaltak 15 khz korben: Monitor 15 khz

CD32 javitas ugyben irj ram priviben, plz

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Máj. 14. 21:35 - Szerkesztve: dh1


a DELL U2412M-rol csak annyit, hogy ha van megveheto ne gondolkozz! Vedd meg!!! egy ismeros tobb mint ey even at huzta, minde hulyeseget kiprobalt helyette ... a vegen vett egyet ... azota nem gyozi megkoszonni ;)

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 15. 10:51


4:3-ban azért jobb volna, tudom nyilván beállítható, de azért kicsit zavaró tv-n is az a két fekete oszlop.

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 15. 11:33


Quoting: dh1
egy ismeros tobb mint ey even at huzta, minde hulyeseget kiprobalt helyette


Hát egy lövésem nekem is lesz (már folyamatban van), ha nem jön be, akkor írok. Köszi!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Máj. 15. 12:39


Quoting: yellowdog
4:3-ban azért jobb volna


olvasd el a monitor parametereit es gondolkodj el er e annyit az a ket apro csik hogy lecsereld egy fos 4:3-asra...

nem...

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 15. 12:54


Quoting: dh1
Droidra van egy app ami online update lehetoseggel frissul, benne az osszes szoba joheto monitor amit eddig talaltak 15 khz korben: Monitor 15 khz

Én EZT a listát találtam.

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 15. 14:37


Néztem a mobilos és más listákat is, szerintem nálam a DELL U2212HM vagy pedig az U2312HM lesz a nyerő, csak előbb érkezzen meg a Ryser.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Máj. 15. 20:40


mobilos, jobb mert online frissul, pl. a Dell U2412M-et en tettem fel ... latszik masnal is vagy csak magamnak orulgetek? :)

az a ket DELL en nem ajanlhatom, mert az U2412M a kiprobalt szerkezet. Ez mindent jol tud. Az hogy amazok is DELL-ek meg nem 100% arra, hogy jok lesznek... DELL gyakran valt firmwaret a monitorjaiban es volt amely x datumig jo volt y datum utan mar nem ... szal en Amigaval mennek kiprobalni a megvasarolando monitort ;) pelda erre a DELL 2407WFP ami tudja a 15 khz-t de csak trukkozve es meg a firmware sem mindegy ... :(

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 15. 20:57


Ne feledkezzetek meg az 50Hz-ről sem, amely legalább ennyire fontos kritérium. Az én Dell monitorom, amit nem olcsó pénzen vettem angolországból, direkt típus alapján vadászva, majd lecsapva rá, tudja a 15kHz-et de az LCD megjelenítési frekvenciája 60Hz, mindek eredményeként WB-hez tökéletes, de a scroll szépen szaggat :-(

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Máj. 15. 21:03


ne idegelj Yellow! :D
ez mindent tud!
ha gumino lenne, fozne is :D

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 15. 21:39


Oké-oké! :-)

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 16. 05:08


Quoting: dh1
mobilos, jobb mert online frissul, pl. a Dell U2412M-et en tettem fel ... latszik masnal is vagy csak magamnak orulgetek? :)

az a ket DELL en nem ajanlhatom, mert az U2412M a kiprobalt szerkezet. Ez mindent jol tud. Az hogy amazok is DELL-ek meg nem 100% arra, hogy jok lesznek... DELL gyakran valt firmwaret a monitorjaiban es volt amely x datumig jo volt y datum utan mar nem ... szal en Amigaval mennek kiprobalni a megvasarolando monitort ;) pelda erre a DELL 2407WFP ami tudja a 15 khz-t de csak trukkozve es meg a firmware sem mindegy ... :(


A 2407WFT nincs is fent a mobilos listán, továbbá nem akarom kedvedet szegni, de én az U2412M-et sem találom. Az általam említett két típus viszont egyértelműen rajta van, zöld színnel, megjegyzés nélkül, ráadásul a kisebbiknél 50/60 Hz szükséges frekit jelöl.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Máj. 26. 17:28 - Szerkesztve: dh1


2407WFP nincs mivel nem tettem fel. Csak trukkozessel csikarhato ki belole PAL kep. Viszont a U2412M szepen, zoldben ott vilagit nekem most is ;)

siz
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 27. 09:15


Quoting: dh1
zoldben ott vilagit

Csaxólok, hogy a zöld nem azt jelenti, hogy fasza, hanem a váltottsoros megjelenítés (hogy könnyebben lásd, hogy melyik táblázatsorban vagy) egyik színe normál háttérszín, a másik meg zöld. És "Partial" van mellé írva, nem Full. (Ettől nyilván működhet jól, nem tudom, hogy miért lett Partial Full helyett)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Máj. 27. 20:57 - Szerkesztve: dh1


Csak szolok, hogy te vmi mast nezel :P
Az Androidos "Monitor 15khz" nevu appban nincsen tobb oszlopos tablazat, mivel osszesen egy oszlop van ossz-vissz es sok sor.
Ebben feher szinu ami nem tud 15 khz-t, sarga ami reszlegesen, piros ami egyaltalan nem tudja.
Az oszlopban minden monitor egy cella, nincs tobb cellara bontva oszloponket.
Lasd a kepet:
https://photos.app.goo.gl/Po4hDRGScVS34S5D9

lathatoan zold az U2412M

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 28. 09:57


Az Android appon belül tényleg számít a háttérszín, ezt én is megerősíthetem.

Továbbá itt van még egy színkódos lista, igaz portugálul van, de manapság ugyebár ez már nem akadály: KATT

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 28. 10:04


Quoting: dh1
lathatoan zold az U2412M

Csak a képen ott vannak megjegyzésben azok a képernyő módok, amelyek nem működnek, valószínűleg emiatt partial. Egyébként rákerestem a telómon még egyszer, az én listámban nincs benne, csak a 2410-es.

mc68k
Tag

# Elküldve: 2019. Máj. 28. 10:40


Ez a világ nem normális, teljesen kifordított:

-a programokat a webbrowser futtatja (1000x lassabban, mint ahogyan lehetne natív módon)
-textfile megjelenítéséhez meg külön programot írnak (ja, "appot"; már nem tudják sokan, hogy az is program... üdv MS, ott láttuk ezt a nevet először a Win 3.1-ben, ill. előbb)

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / CD32 hardver, bővítések
 
 

Powered by chat forum software miniBB™ © 2001-2024