Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / CD32 hardver, bővítések
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
Szerző Üzenet
kzb
Tag

# Elküldve: 2018. Dec. 01. 07:57 - Szerkesztve: zolesz09


Quoting: dh1
vmi bajod van?


Semmi, csak tényleg nem eladó. Főleg most, hogy az F310-zel is sikerült végre összepároztatni.
Csak a szerencsétlen TF328 ne akadna össze még ezzel is...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Dec. 01. 10:07


ok, persze, sajat cucc megrendelve ;)

kzb
Tag

# Elküldve: 2018. Dec. 04. 13:40 - Szerkesztve: zolesz09


Wicher CD32
EDO RAM-ot külön kell venni hozzá, de talán jobban egyben lehet, mint a TF328. Vélemény?

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Dec. 04. 15:00


Quoting: zolesz09
Vélemény?

Miert kell eroltetni a doomot egy 020 as CPU val a videon? :/ kepeslap...nem ertem...
Amugy mennyibe faj ez? Amugymeg szolidabb gamakra Whdzni sztem tok jo lehet.

siz
Tag

# Elküldve: 2018. Dec. 04. 16:16


Quoting: dino
Amugy mennyibe faj ez?

A RetroAmi oldalán néztem, ott 660 zloty a bővítő porttal (ami egy RGB kimenetet plusz a szokásos visszafordítós expansion portot adja). Az átszámítva olyan 50+posta. (azt hiszem 240 volt a bővítőport és 420 a Wicher)

kzb
Tag

# Elküldve: 2018. Dec. 04. 21:13


Quoting: siz
(azt hiszem 240 volt a bővítőport és 420 a Wicher)

Akinek esetleg van már Riser, annak csak a Wicher postával együtt valamivel 40e körül lenne. Plusz még valahonnan a belevaló RAM modul.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Dec. 05. 02:24


semmi ertelme, se erosebb CPU, se egy mpeg chip... a CD32 meg egy konzol, minek ra WHD, minek 1200est csinalni belole...? inkabb egy jo(bb) konzolt kene faragni belole... raadasul a TF328-on jo par gyari jatek nem megy... nem tudom, hogy ez a TF bugja vagy a CD32 2 mega ramjara belott gamek a ludasak, de szivas ... igazandibol a TF328 vasarlasa nem volt jo bolt, oke, 1200-kent mukodik, de a riseremen nincs VGA kimenet, es a CD32 jatetkokhoz semmi pluszt nem ad a 8 mega ram... Lasd Frontier, Another World 2, Super Street Fighter II Turbo, Star Crusader melyek kinlodnak a CD32-n ... eroseb hw-vel talan... engem nem erdekel az ide busz, meg a CF adapter, mert a CD32 nem egy A1200. Ott a 700 mega kapacitasu CD, ezt kene kihasznalni es nem csak CD audiora... Rohej egy Frontier 880k-s lemeze kiirva egy CD-re... TF330 eseten is, ok 030, ok 64 mega (bar ez is felesleges), WiFi baromsag, ide minek... stb. Ezt a hulye Amigas szokast, hogy mindenbol asztali gepet epitsunk el kene felejteni mar... foleg a CD32-bol ne. En ugy elvezem es szeretem a CD32-t, hogy bedobok egy CD-t es maris jatszhatok. Minden mas hulyeseg...

kzb
Tag

# Elküldve: 2018. Dec. 05. 05:34 - Szerkesztve: zolesz09


Quoting: dh1
semmi ertelme

Quoting: dh1
Minden mas hulyeseg...


OK, ez a te egyéni véleményed, ami meg is érthető, ha van 1200-asod IS, azzal úgy mókolhat bárki, ahogy nem szégyelli.

Ugyanakkor nekem pont amiatt lenne/van szükségem egy ilyen eszközre, mert nekem nincs 1200-asom és nem is tervezek beruházni rá, épp elég egyféle gépet tutujgatnom.

Quoting: dh1
Rohej egy Frontier 880k-s lemeze kiirva egy CD-re...


És ezzel kb. meg is van a létjogosultsága a CF-nek, WB-nek, HD installnak, WHD-nek. Én sem szeretnék pl. egy Worthy-t CD-re kiírogatni, nem beszélve egy Wasted Dreams-ről, ami csak CF-ről hajlandó normálisan futni.

Az meg egyébként a mi külön balszerencsénk, hogy TF-ként jó hulladék minőségű NYÁK-ot kaptunk, ha esetleg szedted már ki a Riser-ből, akkor megérthetted, hogy miért produkál ez annyi kontakthibát...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Dec. 05. 06:03


Tudom, Kotektol soha tobbe semmit!

dino
Kék troll

# Elküldve: 2018. Dec. 05. 08:11 - Szerkesztve: dino


Quoting: dh1
Ezt a hulye Amigas szokast, hogy mindenbol asztali gepet epitsunk el kene felejteni mar...

Ne mar! :) ez teljesen izles dolga, szoke / barna no...ez meg nem szentseggyalazas. :)
Sztem +tok jo moka, ha nem kell elovenni egy ezerketest a konzolon kivul.

Amugymeg, irtam neked mailt par napja, megkaptad?

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Dec. 06. 21:30


Ment a valasz! :) THX!

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2018. Dec. 25. 21:26


aaaaaahhhhh a Rys MK2 kibajooooooo!!!

Quoting: siz
RetroAmi oldalán néztem


en valszeg a riseremet cserelem egy vga kimenetesre

kzb
Tag

# Elküldve: 2018. Dec. 28. 15:19


Quoting: dh1
en valszeg a riseremet cserelem egy vga kimenetesre


Idővel jó eséllyel én is be fogok rá nevezni, egyelőre várom a Wicher érkezését.

Más: Earok jó szokásához híven készített egy év végi válogatást CD32-re az idei termésből. Innen tölthető.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jan. 13. 01:01


erre a bugra otlete valakinek?

https://www.youtube.com/watch?v=pFJXel3ln8U

a fekete vastag csikok az 50hz es a kamera talalkozasa, az nem szamit, de a keresztben futo csikok ...

bakapcs utan 5-10 percig hibatlan aztan ilyen lesz

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jan. 13. 01:03


mas erdekes megfigyeles CD32-n...

van nemely jatek, mely PAL uzemmodban nem indul el, de early startup boot menuben NTSC-re atteve a gepet meg elindul a jatek

wtf?

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Jan. 14. 11:18


Quoting: dh1
mas erdekes megfigyeles CD32-n...

van nemely jatek, mely PAL uzemmodban nem indul el, de early startup boot menuben NTSC-re atteve a gepet meg elindul a jatek

wtf?


Gondolom, néhány amerikai illetőségű címről lehet szó, amelyeket csak 60 Hz üzemmódra fejlesztettek le. Konkrétan melyek azok, amelyek nem indulnak?

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Jan. 14. 11:21


Quoting: dh1
bakapcs utan 5-10 percig hibatlan aztan ilyen lesz


Átkondizás után sajnos nekem is ilyen lett a gépem.
Periodikus a jelenség, egy idő után ismét letisztul a kép.
Tudom, olcsó vigasz, de legalább működik...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jan. 14. 13:55


zolesz09
veletlenul nem Dezz kondizta ujra?

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Jan. 14. 14:20


Quoting: dh1
veletlenul nem Dezz kondizta ujra?


Igen.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Jan. 14. 14:22


Akkor megvan a hiba.

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Feb. 02. 10:29


Megérkezett a Wicher CD32 és minden hozzávaló (8MB EDO RAM, MALE CF/IDE adapter + kábel, Riser-em pedig már volt). Tegnap este hosszasan próbálgattam, első nekifutásra nagyon zsír.

Nyilván -kiindulva a korábbiakból- azért némi idő kérdése, hogy vajon produkál -e majd olyan stabilitási problémákat, mint K. TF328-a.
Nagyon remélem, hogy nem...

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Feb. 02. 17:59


mit ertesz az alatt, hogy stabilitasi problema?
nalam ez "csak" abban jelentkezett, hogy indulasnal nem latta a CD32 a kartyat avagy a kontakthiba miatt nem indult, de ha ezt sikerult orvosolni (van az a kartya es riser pozicio, hogy mukodjon, de persze marha idegesito), onnantol nem volt instabil...

vagy azok a CD-s, direkt CD32 jatekok amik eddig a TF328 miatt nem mentek most a Wicherrel mukodnek?

risert a TF328-bol hasznalod avagy esetleg mas beszerzes?

ha nem TF328 fele riser akkor ezen van VGA kimenet? s ha van milyen? :)

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Feb. 02. 18:44


Quoting: dh1
nalam ez "csak" abban jelentkezett, hogy indulasnal nem latta a CD32 a kartyat avagy a kontakthiba miatt nem indult


Pont ilyenekre gondolok: a gép el sem indult, vagy exp.board hibaüzenetet adott, vagy menet közben fagyott/rebootolt. Ilyet a Wicher-rel eddig még nem tapasztaltam, de majd még erre később visszatérek...

A TF328-féle Riser-em van (egyelőre) VGA kimenet nélkül.

Melyik CD-re gondolsz konkrétan?

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Feb. 02. 19:28


Quoting: zolesz09
vagy azok a CD-s, direkt CD32 jatekok amik eddig a TF328 miatt nem mentek most a Wicherrel mukodnek?


Ezek a játékok akadnak össze FastRAM-mal

FastRAM patchelt játékokat innen lehet leszedni

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Feb. 02. 19:29


user: ftp
pass: any

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Feb. 02. 22:05


zolesz09

en ezzel es az FTP-vel tisztaban vagyok, nekem is megvannak :), de nem igazan ertettem a Fast RAM miota keszteti a jatekot nem futasra... na meg a gyari jatekok ott porosodjanak a polcon?

tehat azt mondod, hogy a Wicheren azok a progik amelyek a TF328-on nem mentek a Fast RAM miatt, azok Wicheren sem mennek?

... csak mert volt egy olyan erzesem a kartya korul keringo ram hibak es egyeb bugok miatt, hogy ez a TF328 hibaja - esetleg...

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Feb. 03. 20:03


Quoting: dh1
tehat azt mondod, hogy a Wicheren azok a progik amelyek a TF328-on nem mentek a Fast RAM miatt, azok Wicheren sem mennek?


A listán szereplő játékok közül gyári CD-k tekintetében én kettőben vagyok érintett: Syndicate és Out To Lunch. Ezeket kipróbálva tényleg úgy látszik, hogy ezeknek kifejezetten a FastRAM-mal van problémája, hogy miért, arra szerintem nem én fogok választ adni...

A Syndicate-et egyébként Workbench alatt NoFastMem-re bökdösés után futtatva legalább a sebesség probléma eltűnik. Az Out To Lunch-nak sajnos ez a módszer sem használ, valószínűleg AmigaJay részéről is hasonló okok miatt várat magára (még) a patch.

kzb
Tag

# Elküldve: 2019. Feb. 06. 20:32


Quoting: zolesz09
Az Out To Lunch-nak sajnos ez a módszer sem használ...


Ezt a problémát pedig egy WHDLoad install oldotta meg.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2019. Feb. 07. 17:33


Aham, gratula! En tudod csak konzolkent hasznalom... szoval nekem annyira akkor a Witcher nem erne meg... egy VGA kimenet piszkalja a fantaziamat...
de amugy tervezes alatt van 030as kartya, IDE-vel es wifivel. Az lehet meg megerne VGA kimenettel. S orulnek ha ugy terveznek meg a kartyat, hogy egy 3D nyomtatott fedlapot vissza lehetne rakni az expansion portra, mert idegesit, hogy felig kilog a gepbol es raadasul porosodik igy a gep belseje is...

Yellow Dog
Tag

# Elküldve: 2019. Feb. 08. 11:15


Gatter mellett tartod? ;-) :-D

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / CD32 hardver, bővítések
 
 

Powered by online community software miniBB™ © 2001-2024