Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / CD32 hardver, bővítések
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
Szerző Üzenet
kzb
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 07. 21:00


@dh1
Eredetileg egy brit nyelviskola (Wall Street Institute) részére lett fejlesztve, később az Analogic Computers Ltd. elkezdte a neten árulni.

kzb
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 07. 21:09


Esetleg az RTC board-on nem láttok olyan cuccot, ami bezavarhat?
http://amiga.resource.cx/photos/fwsi,8

Ez benne van az egyik belső foglalatban, ami nem csatlakozik rá a CD32 bővítőjére.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jan. 07. 21:12


@zolesz09: Tök egyszerű kideríteni, hanyas Kickstarttal indít. Ott lejjebb is írja a csóka. Bebootolsz egy 3.0/3.1-es WB lemezt. Ha utána 40.70-es Kickstartot ír a Workbench -> About... menü, akkor 3.1 van, ha 39.akárhányat akkor 3.0. Eccerű.

kzb
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 07. 22:10


@Chain-Q
A WB szerint 40.60-as a Kickstart.

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Jan. 08. 00:16


az RTC boardon nincs rom, ami látsz rajta ez egy programozott logika (GAL) a másik meg egy óra IC ...
ez az epromos cucc amiről beszélek:
http://amiga.resource.cx/photos/photo2.pl?id=fwsi&pg=6&res=med&lang=en
ha jól látom foglalatos, óvatosan ki tudod venni csavarhúzóval...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2012. Jan. 08. 00:20


@zolesz09:
A 40.60 az egy szabvány 3.1-es CD32 Kickstart. Lásd ezen az oldalon (oldal alja) a létező Kickstart verziókat, a 40.60-as az 3.1-es CD32 Kickstart. Szóval nem lehet Kickstart felülírás a gond, szerintem. (Az előbb rosszul irtam, a 40.70 az az A4000T 3.1-es ROM-ja.)

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Jan. 08. 00:59


upsz! :-) nehogy félre érthető legyen....
PLCC kiszedő csipesz nélkül nehogy kiszedd a két kisebb és egy nagyobb programozott logikai IC-t !!! :-)
a dip tokozású fehér cimkés (WSI V1.7 05 may 95) feliratosról beszéltem!

kzb
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 08. 09:40


Mindenkinek köszi szépen az infókat. Majd gyűjtök egy kis kedvet (és főleg bátorságot) hozzá és egyszer talán nekilátok. De az is lehet hogy inkább nem, mert nem szeretném még jobban elcseszni. :) Üdv!

kzb
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 14. 14:21


Transrom-mal kimásoltam a saját gépem kickstartját (3.1-40.60).
Esetleg valakinek megvan a hozzá való relokációs tábla (RTB) fájl, hogy tudnám használni skick-el? Vagy valami egyéb ötlete van valakinek, hogy miként lehetne valamilyen kickstart floppyt fabrikálni? Előre is köszi!

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Jan. 14. 20:36


@zolesz09:

ha jól emlékszem az aminet-en találtam meg az RTB fájlokat (néhány nagyon háklis WHDLoad játékhoz kellett szoftveres kick)
http://aminet.net/package/util/boot/skick346

ha nagyon nem megy, van valahol két ilyen boot floppym, szóljál, megkeresem és csinálok belőle adf-et, aztán mailban elküldöm :-)

kzb
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 14. 21:33 - Szerkesztve: zolesz09


@SzörG:

Én is próbálkoztam az skick346 csomagban lévő RTB fájlokkal, de a 40.60-as (CD32) kickstarthoz pont nincs, csak a 40.68-hoz (A1200/4000). Ilyen gépeim meg sajna nincsenek. Próbáltam trükközni átnevezéssel, de felismeri, hogy nem ahhoz való.
Ha egy kickstart floppy image-t át tudnám nekem küldeni, az nagyszerű lenne. A lényeg, hogy mindenképpen 3.1 kellene, hogy legyen.
A címem: zolesz09@citromail.hu

Előre is nagyon szépen köszönöm! :)

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Jan. 14. 23:57


@zolesz09: mindjárt összelövöm a pihenő a A1200-at (most OCS gépek vannak a porondon) és megnézem, hogy mi van a HD-n :-) valamivel felizgattam a CD32 játékokat is, ahhoz kellett valami KS imázs RTB-vel... meg kitúrom a floppyt :-) aztán jelenkezem.

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Jan. 15. 18:41


@zolesz09: valamit okoztam, nézzél mailt :-) remélem jó lesz?

kzb
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 15. 21:52


@SzörG

Eddig még nem érkezett semmi.

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Jan. 15. 22:49


hm... pedig ctrl+C-ztem a mail címed :-)
két mailnak is kell lennie, nézd meg a szpemek között :-)

kzb
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 16. 05:56


@SzörG

Rendben, akkor szerintem hagyjuk a citromailt (a kib...tt hatékony spam szűrőjével), megadnék egy másik címet:

kz_english@hotmail.hu

Köszi! :)

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Jan. 16. 12:16


@zolesz09: továbbítottam a másik címedre is :-)

kzb
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 16. 14:07


@SzörG
Uha...itt valami egyéb gáz lehet.
Bocs, nem akarlak túl sokat zavarni (ugyanazzal) a témával, de ahelyett, hogy az okokat boncolgatnám, lenne egy (biztosnak tűnő) javaslatom:

1. Zip-pel csomagold össze az ADF-et (ha esetleg nem tetted volna meg), mondjuk zolesz09.zip néven.
2. Ezt légy szíves, küldd el a mammutmail.com szolgáltatáson keresztül, a hotmail-es címemre, lehetőleg jelszó beállítása nélkül.
3. Én a címemre (remélhetőleg) fogok kapni egy emailt egy HTML linkkel, amelyen keresztül letölthetem a cuccost.

Köszi és Üdv! Z.

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Jan. 16. 19:53


:-)
a vortyex kukac frímél pont hu címről nyomtam mind a két levelet :-) a toldacuccos linknek mindenképpen oda kellett volna hogy érjen, ha már a levelek nem :-) amúgy nem gyanakszom semmire, mert mindkét frímélre jönnek a levelek :-) na mindegy, toltam a mammutméllel is :-))

üdv: SzröG

kzb
Tag

# Elküldve: 2012. Jan. 16. 20:55 - Szerkesztve: zolesz09


@SzörG

Köszi, így már átjött.
Privát email ment.

Üdv.
Zolesz

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Már. 14. 19:48


@zolesz09: ha csak el nem alszom ülve, ma fogok kipróbálni egy ilyen fWSI (WallStreet Institute Expansion) ketyerét, amivel gondod volt ;-)

SzörG
Elektrolakatos

# Elküldve: 2012. Már. 15. 18:23


@zolesz09: igen az a hibája, amit írsz...
ha rajta van ez a floppy egység, akkor a cd32 játékoknál blokkolja a kontoller gombjait... ez egy ismert probléma, ahogy olvasgattam úgy tűnik, hogy maga a fWSi gyárilag szar :-) nem nagyon lehet ezt szoftverből javítani...

ellenben, ha floppyról tolsz játékokat, akkor kiválóan működik a dolog :-) pár demót is futtattam a ketyerén :-)
szóval semmiképpen nem nevezném haszontalannak...

szerencsére nem volt drága :-) úgyhogy az "eredeti" funkcióját fogja betölteni... ha sikerül cd32 teszt alaplapot találnom, akkor megpróbálok rá fejleszteni valami HW-t :-)
HDD és a ram nagyon kéne...

tassika
Tag

# Elküldve: 2012. Már. 16. 09:57


Quoting: Szergely
ha sikerül cd32 teszt alaplapot találnom, akkor megpróbálok rá fejleszteni valami HW-t :-)
HDD és a ram nagyon kéne...

Hűha! Ez nagyon jól hangzik! Én nagyon várom a fejleményeket! Ha ez sikerülne, nagyon frankó lenne.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 22. 14:02


jah jah nekem is kene valami franyo CD32 bovites!
ketto is! :)

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 22. 14:08


Quoting: dh1
jah jah nekem is kene valami franyo CD32 bovites!
ketto is! :)

Esetleg SX32 PRO? :) nagyon jo cucc, ha lesz idom meg CF esitem.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 22. 14:12


ugyan mar, te semmit nem adsz el :P

dino
Kék troll

# Elküldve: 2012. Már. 22. 14:18


Quoting: dh1
ugyan mar, te semmit nem adsz el :P

Annak idejen mikor vettem valaszthattam ez es FMV es SX32 PRO kozul, termeszetesen annyi penzem nem volt, hogy mindkettot megvegyem. Igy kerult hozzam, de ennek is van mar vagy 10eve. Azert eleg durva ara van most mar egy ilyennek.

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2012. Már. 22. 14:33


FMV most ment el ebay-en eleg "olcson", 130 euro kornyeken

adsr
Kukabúvár

# Elküldve: 2012. Már. 28. 09:24


Gyerekek, tök láma kérdés, de sose volt még CD32-m, tudjátok be ennek. Másolt játék CD-ket lehet használni a géppel? Magyarul el fog indulni róla a játék?

Köszi!

siz
Tag

# Elküldve: 2012. Már. 28. 09:45


Quoting: adsr
Gyerekek, tök láma kérdés, de sose volt még CD32-m, tudjátok be ennek. Másolt játék CD-ket lehet használni a géppel? Magyarul el fog indulni róla a játék?

Igen! Nekem eredeti nincs is hozzá, netről szedtem le egy qrva nagy pakkot az összes CD32 játék image-el. :)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / CD32 hardver, bővítések
 
 

Powered by light forum script miniBB™ © 2001-2024