Hírek | Archívum | Fórum | IRC | Amiga | AmigaOS | FAQ | RSS

 - Fórumok - Keresés - Statisztika - Szabályzat - Pegasos.hu fórum
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / CD32 hardver, bővítések
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
Szerző Üzenet
kzb
Tag

# Elküldve: 2009. Júl. 13. 16:00


Figyelem emberek! SX-32 Pro az ebay-en!

http://global.ebay.com/DCE_SX32_PRO_expansion_for_Commodore_AMIGA_CD32_SX_32/12044656 4692/item

Mondjuk az ára nem kicsit brutál...

dino
Kék troll

# Elküldve: 2009. Júl. 13. 20:00 - Szerkesztve: dino


Hat ennyiert en is odaadom az enyemet, ha kell valakinek, es azon meg van egy COproci is. No kell valakinek ennyiert? Nembanom, meg a postat is allom, ha az orszagban marad :D:D:D

kzb
Tag

# Elküldve: 2009. Júl. 14. 12:59


Komolyra fordítva a szót:

Tud esetleg valaki elérhető, jutányos összegű megoldást CD32 Fast-RAM bővítésére?

tassika
Tag

# Elküldve: 2009. Júl. 14. 19:43


Quoting: zolesz09
Tud esetleg valaki elérhető, jutányos összegű megoldást CD32 Fast-RAM bővítésére?


Hali! Ez engem is érdekelne. Valamelyik hazai hardware guru nem akar tervezni egyet. :-). Sima mezei fastram bővítő kellene nekem is a CD32-be, és akkor azon tolnám a WHDload-os gámákat. Most is lehet, de nagyon kevés a 2mb ram, és így a többlemezes játékok, nem indíthatók. :-/
Csá!

AliveMOon
Tag

# Elküldve: 2009. Júl. 16. 12:20 - Szerkesztve: alivemoon


Hát a leg hatékonyabb egy CD32->A1200 átalakító lenne, melyik kivezetés nincs CD32 portján ami A1200 ason van?

kzb
Tag

# Elküldve: 2009. Júl. 16. 15:50 - Szerkesztve: zolesz09


Hát léteznek ilyen "átalakítók" (SX-1, SX-32, Promodule), de már rég nem gyártják őket és csak rendkívül nehezen valamint rendkívül drágán lehet ezekhez hozzájutni (lásd a legfelső bejegyzést).

Szerintem a CD32-ből leginkább a fastram hiányzik, továbbá alapból vinyót sem lehet beszerelni. Szerintem a flickerfixer-nél sokkal fontosabb lett volna egy olyan újabb bővítő kiadása, ami legalább ezt a kettőt tudja. Merevlemez helyett elég lenne egy Compact Flash kártya foglalat is.

Az 1200-as a PCMCIA portján fogadni tud CF kártyaolvasót és kártyás fastramot is, a gépbe lehet 2.5"-os vinyót szerelni, nem beszélve a rengeteg féle bővítésről (PPC kártya, SCSI adapter, RAM bővítések, stb.)

tassika
Tag

# Elküldve: 2009. Júl. 16. 15:59


Quoting: alivemoon
Hát a leg hatékonyabb egy CD32->A1200 átalakító lenne, melyik kivezetés nincs CD32 portján ami A1200 ason van?


Hello! Hű, ez tényleg jó ötlet! Ezt nem lehet kivitelezni!?
Üdv!

kzb
Tag

# Elküldve: 2009. Júl. 17. 07:35


Hát szerintem pl. egy olyan cég, mint az Individual Computers (amelyik az általam hivatkozott Indivision flickerfixer-t is kiadta) meg tudná csinálni. Szerintem kereslet is biztosan lenne rá.

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2009. Júl. 18. 14:08


CD32-re van nem kevés gyűjtemény lemez, amin többlemezes progik is vígan futkároznak.
Szerintem felesleges lenne. Utána kiderül, hogy kéne billentyűzet, meg automata egér joy átkapcsoló, meg floppy, mert nem tud menteni a ware, meg HDD, hogy ne a 2x CD tolja a cuccokat, stbstbstb... A fentebbi igényekhez már létezik ware, Amiga 1200 a neve. Vagy Amiga 4000.

kzb
Tag

# Elküldve: 2009. Júl. 21. 07:48


"CD32-re van nem kevés gyűjtemény lemez, amin többlemezes progik is vígan futkároznak..."

Már amelyik! Mert pl. az AGA grafikájú Whdload stuffok közül egy sem, és nagyon sok máshoz is kellene a fastram.

Nekem ez a vas már megvan, másik nem kell helyette.
Bill, egér, joy van hozzá, nekem csak azokra lenne szükségem, amiket leírtam. De egyébként így is vígan elvagyok vele, ahogy most van.

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2009. Júl. 21. 22:02


Ez igy igen sarkitott velemeny. eleg sok AGA-s (CD32 verzio) van ezeken a lemezeken, mind működik. Jó, audio track-ek nincsenek. De attól függetlenül biztos vagyok benne, hogy találnék mas AGA only cuccot. Jaigen. Primal Rage, Aladdin. Emlekeim szerint mindkettonek A1200 kell (bar grafikailag messze allnak a 256 szintol) es van olyan lemezem amin rajta vannak. De ne kotozkodjek.

kzb
Tag

# Elküldve: 2009. Júl. 22. 07:49


Igen, nekem is vannak ilyen összeállításaim, az ezen lévő játékok alapvetően háromfélék:

1. HD-re installálható játékok (pl. Monkey Island),
2. CD32 verziójú játékok audio track-ek nélkül (pl. Pinball Fantasies),
3. WhdLoad-dal installált játékok (pl. Shadow of The Beast 1-3).

Én alapvetően az utolsó kategóriáról beszélek, ezek közül az AGA grafikájúak egyike sem megy fastram nélkül, és jópár ECS/OCS grafikájú Whdload játékhoz is kellene a fastram.

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2009. Okt. 14. 12:52 - Szerkesztve: neongod


@Reynolds
A CD32 bővítése szerintem nem hülyeség. Persze lehet mondani, hogy miért nem vesz az ember A1200-t? De ilyen erővel egy vinyóra vágyó A500 tulajnak mondhatjuk, hogy vegyen A1200-t, egy grafkártyára vágyó A1200 tulajnak pedig mondhatjuk (mondtuk is anno :D), hogy ZorroIV meg Mediator busboardok helyett miért nem vesz A4000-et?, stb..
Nem véletlen, hogy volt kereslet az SX-1-re és SX32-re is. Az a baj, hogy drágák és túl sokat is tudnak, az igény általában jóval szerényebb. Szerintem olcsón kihozható lenne egy 4Mb-os Fast Ram bővítő és rajta egy CF reader. Lehetne rajta még egy serial port, esetleg floppy port, de ezek sem annyira szükségesek. Más nem is kell. És marad helyed az FMV-nek is.
Ezzel már simán bebootolsz egy AmigaSYS-t CF-ről, tudsz menteni, van ramod a WHD-s játékoknak, serial-on összedrótozhatsz több CD32-t, vagy egy PC-vel és még a netet is rávarázsolhatod ha nagyon elborult vagy. Billentyűzetet eddig is köthettél a CD32-re, mindeféle bővítés nélkül.
Sok értelme nincs az egésznek, de jó móka lehet.
Vevő biztos lenne rá legalább annyi, mint Schoenfeld A600 memóriabővítésére.

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Okt. 14. 15:11


Anno nem kovettem a threadet, de ha mar itt vagyunk: az megvan ugye, hogy sok jateknak a pont a WHDLoad miatt kell a fastram, es az eredeti verzionak nem kellett anno? :)

kzb
Tag

# Elküldve: 2009. Okt. 15. 16:29 - Szerkesztve: zolesz09


Sziasztok Emberek!

Az elmúlt 1-2 hónapban nem jártam errefelé, most láttam csak az újabb 1-2 hozzá- (és nem be-) szólást.

Az én véleményem is alapvetően az, hogy nem kellene agyonbővíteni azt a CD32-t, viszont a FastRAM és valamilyen mentési lehetőség alapvető lenne. Ha az utóbbi mondjuk egy CF card olvasó lenne, akkor a driver birtokában én tudnék olyan boot Wokbench CD-t kreálni, ami azt automatikusan beizzítaná.

Egy ilyen bővítés valószínűleg tényleg nem sok pénzből kihozható, már annak ugye, aki ért hozzá és lát benne fantáziát. Szerintem nagy igény lenne rá azok részéről, akiknek CD32-jük van, ez jelentősen kiterjesztené a lehetőségeket.
Legalább is én inkább vennék egy ilyet, mint másik gépet.


Egyébként találtam az ebay-en egy CD32-höz csatlakoztatható floppy meghajtót. Elég tuskó egy darab, de végső soron lehet, hogy ez is megteszi majd. Van rajta/benne nyomtató port és RTC is.

http://cgi.ebay.co.uk/Floppy-Drive-for-Amiga-CD32-Games-Console_W0QQitemZ350263352119 QQcmdZViewItemQQptZUK_VintageComputing_RL?hash=item518d529b37

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2009. Okt. 15. 17:03 - Szerkesztve: neongod


Na, írtam Schoenfeld-nek, hogy mit szólna egy ilyen CD32 bővítéshez :)

tassika
Tag

# Elküldve: 2009. Okt. 17. 09:46


Hello! Én anno a Docky-fele kutyuk topickban felvetettem, hogy egy sima 8mb-os fastram bővítésnek nagyon örülnék. Pont a WDHloader miatt. Most, hogy többen is jelezték remélem lesz belőle valami. :-)
Ha valaki az amineten található psx-joy illesztőt is megépítené, vagy egy usb-joy illesztőt fejlesztene-építene, teljes lenne az örömöm. :-)
Remélem Kroki is olvassa ezt a topikot! ;-)
Üdv!

tassika
Tag

# Elküldve: 2009. Okt. 17. 09:51


Ja, ha esetleg valaki hazai fejlesztő esetleg rászánná magát a fastram bővítés elkészítésére, akkor felajánlom kölcsönbe a CD32-met, a bővítő fejlesztési időszakára!
Üdv!

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2009. Okt. 17. 12:19 - Szerkesztve: neongod


Nekem van egy CD32 alaplapom, melynek az egyik joyportja nem jó (feltehetőleg CIA bug), de amúgy 1 játékos módra teljesen működőképes. Ha használható bármilyen fejlesztéshez, szívesen rendelkezésre bocsátom.

kzb
Tag

# Elküldve: 2009. Okt. 18. 09:56


Sziasztok!

Nagyon örülök annak, hogy rajtam kívül mások is ennyire fontosnak tartják ezt a témát.
Bízok bennek, hogy sikerrel járunk majd.

Köszi és Üdv.
Zolesz

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2009. Okt. 22. 21:42


Ha vki tud intézni pár előbbütökaztánkérdezek srácot, akkor én hibatlan CD32-t is tudok felajanlani.... csak kapjam vissza...

Chain-Q
Divatamigás

# Elküldve: 2009. Okt. 22. 23:08


Kit kell megütni?

Lt. Reynolds
Amiga Maniac

# Elküldve: 2009. Okt. 25. 12:19


azzal a bandaval nem érdemes kikezdeni... :I

edem
Tag

# Elküldve: 2009. Dec. 22. 14:56


Sziasztok!
Az ezerkettesem egy amiga-vga átalakítóval van rákötve egy Commodore 1942-es monitorra. Azon gondolkodtam, hogy a cd32-t rá tudnám-e venni hasonló mutatványra? (magyarul milyen kábel/átalakító kell ehhez, ha egyáltalán lehetséges)

kzb
Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 02. 10:27 - Szerkesztve: zolesz09


@neongod

Szia!

Sikerült az elmúlt időszakban valamilyen bíztató választ kapni Shönfeld-től?

Régóta nem volt hozzászólás a témához, ezért gondoltam, hogy megkérdezem.

Egyébként nagyon jó lett a WB!

Üdv!

neongod
Alapító Tag

# Elküldve: 2010. Jún. 02. 11:05


@zolesz09
Sajna semmi, nem valaszolt.
Ja es kosz :)

dh1
Mr. DTP

# Elküldve: 2011. Jan. 10. 13:26


Kene venni ilyet par darabot ...
Lennek aki beszall?

http://www.donberg.ie/catalogue/laser_units_cd_dvd/ksm_2101bam.html

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 11. 09:49


Sziasztok újra!

Bocsi srácok, hogy nem reagáltam már vagy 15 hónapja, de sajnos magánéleti problémáim voltak. Senkit nem untatok ezzel.

A lényeg, hogy most ráfexem a fejlesztésekre, csak még HW-eket vadászok. pl A1200, A600, CD32, meg amire igény van, mert a fejlesztések nagy részéhez sokszor xarrá kell forrasztanom a cuccot, nem tennék ki egy kölcsön gépet sem ennek, sajátot szeretnék beszerezni.

Kroki

TCH
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 11. 10:18


A500-ba való CPU slotos turbókari lesz?

kroki78
Tag

# Elküldve: 2011. Jan. 11. 10:22


A CPU bővítésekbe meg az ilyen mélységű dolgokba még nem mentem bele, mert ha már PLCC foglalatokkal meg többrétegű panelokkal kell szórakozni, akkor annak a darabára is igencsak megdobódik(a panelt én tervezem, de céggel gyártatom a lyukgalván miatt), de még utánna kell néznem.

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . >>
forum.amigaspirit.hu / Classic hardver / CD32 hardver, bővítések
 
 

Powered by online community script miniBB™ © 2001-2024